Jump to content

liorwohl

 • הודעות

  1,643
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

liorwohl שיחק אותה בתאריך יולי 17

התכנים של liorwohl היו האהובים ביותר!

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  פונטו קבריולט וסיטרואן C1

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של liorwohl

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

232

מוניטין

 1. אין תקלות במחשב. איך אפשר להשיג תוצאות בדיקת זיהום אוויר אם אין לי את של הטסט? יש משהו זול וזמין?
 2. בפונטו מנוע FIRE 1200 שנת 1995 עם הזרקה חד נקודתית יש לי CO מאוד גבוהה, לצערי אין לי את המספרים המדוייקים. התחברתי למחשב וצילמתי את הערכים שהוא רואה במצבים שונים, האם אפשר להסיק מסקנות לגבי מה יכולה להיות הבעיה או מה לבדוק או לנסות האלה? תודה עוד סיפטומים - אם האוטו עומד במקום כמה דקות (כמו בבדיקה הזאת עם המחשב) אז הוא משפריץ קצת פיח שחור על המדרכה מהאגזוז. לפעמים הסלד לא יורד ל800 אלא נעצר לכמה שניות ב1300 בערך. חוץ מזה נוסע כמו חדש בגדול. יש למנוע חוטי הצתה ומצתים חדשים, ממיר קטליטי ואגזוז חדשים, פילטר אוויר חדש, כל מה שקשור לקירור חדש. במערכת דלק והזרקה לא נגעתי בכלום. ערכים כשהאוטו מכובה: ערכים כשהוא עובד בערך דקה: אחרי עוד כמה דקות כשהוא מוריד את הסלד: כשהמנוע חם 89 מעלות סלד סרק: מנוע חם סלד 2500: מה שיש מתחת לאגזוז אחרי הבדיקה הזאת:
 3. כל עוד מושכים הילוכים קצת אז גם עם המנוע 1.0 עוקפים את כולם. אפשר גם להגיע למהירות לא חוקית בעליות. במדינה שבה כולם נוסעים 20 קמש מתחת למותר אני חושב שמנוע 1.0 מספיק מאוד וזה למה יש לי כזה.
 4. ב108 וc1 אם לצד המסך יש 3 כפתורים אז הוא עם אנדרואיד אוטו, אם יש רק 2 כפתורים אז אין. אפשר להחליף מערכת ל3 כפתורים אבל לא תמצא
 5. אני גם רואה שאין לו שום מערכת בטיחות מקורית, יש שמה מובילאיי ברור ואין את החיישנים המקוריים שאמורים להיות ליד המראה המרכזית.
 6. בכתבה הזאת כתוב שיש לאוטו חלונות ידניים ואין נעילה מרכזית (ושיש דווקא אבזור בטיחות מקורי) נשמע לי מאוד לא סביר, אולי מישהו לא ירד לפרטים והתכוון לחלונות האחוריים ואולי אין שלט לנעילה מרכזית שקיימת. אם באמת צריך לפתוח כל דלת בנפרד ולסובב מנואלה לחלון זה יהיה מעניין לראות מי יקנה את זה
 7. פיקנטו אנשים קונים בלי שום קשר להיגיון. היא לא יותר טובה בשום דבר מi10 כי זה אותו האוטו בערך, ואני מניח שc1 או פנדה שעולות חצי גם יספקו את אותם דברים, אם לא יותר טוב. אפילו פיאט 500 תעלה פחות מהפיקנטו כאילו זה איזה יצירת אומנות.. בקיצור אל תהיה חלק מהעדר.
 8. אבל אתה ומי שאתה ממליץ לו מה לעשות, יכולים להשקיע במדד במקום לרוץ לקנות עוד דירה במחיר בועה. למה ישר להניח שכולם מפגרים וזהו? למה להניח מקרה כללי של פראיירים ובגללו לעצמך ולחברים שלך בפורום לא להמליץ לעשות את הדבר ההגיוני? מההשקעה שלי במדד מניות כל העולם אני עושה יותר משכירות של הדירת 4 חדרים שלי (אפילו הרבה יותר) אין לי שום רכוש יקר חוץ מ2 מכוניות שביחד שוות אולי 50 אלף ואין לי דירה ואין לי כלום. רק קראתי הסולידית ויישמתי את המינימום של המינימום כי אין לי כוח. זה כבר 5 שנים ככה והרווחתי יפה מאוד, אם הייתי נלחם לקנות דירה הייתי עכשיו בחובות ובחיים לא קונה את הפונטו קבריולט הזאת שיש לי או טס לחו״ל אפילו.
 9. להגיע מוקדם לא עוזר כי הרבה מגיעים מוקדם לפניך ואז אתה מחכה עד שיפתח ועד שהאחרים יעברו. אני ראיתי שבאמצע היום הכי דליל בדרך כלל. אבל לא במכונים גרועים שיש בהם תור מוגזם בכל שעות הפעילות (נגיד מבדק פתח תקווה), אלא רק באלה הסבירים שעובדים ולא מתעללים רק (נגיד מבדק הרצליה).
 10. קצת תחזוקה הכנה לטסט נוסף, הוחלפו משאבות בלם אחוריות שנזלו ונאבה אחורית ימנית שכוללת מיסב מובנה שהיה גמור. וגם הוחלפו הבולמי זעזועים האחוריים, מורגש השיפור.
 11. ראיתי את הסדרה הזאת עד שלא יכלתי יותר, הם עובדים כלכך כלכך לא איכותי, הגימור יותר גרוע ממה שהייתי עושה בניסיון ראשון בלי ידע. כל פעם שיש תמונת תקריב של התוצר הסופי אז רואים צבע תפוזי גלי, רואים קצוות לא משוייפות בכלל בפיברגלאס, רואים מדבקות עם קפלים וקילופים, רואים צבע בלי לפרק חלונות ושאר חלקים - מכסים את זה במסקנטייפ כמו בפחחות של 2000 שקל, העיצובים מכוערים מאוד, הם תמיד מחרבים מכוניות עתיקות נדירות בשביל עיצובים מגוכחים שמזכירים את הרמה של mtv מלפני 20 שנה. אם כבר סדרות מנטפליקס אז יש את Rust Valley Restorers הקנדים שעושים עבודה מושלמת. ואפשר הרבה יותר טוב עם יוטויב - Bad Obsession Motorsport, Migthy Car Mods, Goonzquad וכו' ובנוגע לבטיחות - הם עובדים במילא על מכוניות בנות 50+- אז בטיחות מעולם לא היתה שמה משתדלים לא לעשות תאונה. בכל מקרה יש הבדל בין רכב תצוגה ומפגשים לרכב ליום יום.
 12. כל מה שקטן יחסית - מוצא את הקוד שלו רושם באיביי ומזמין כמו באוטו חדש. יש חלקי קוסמטיקה שבגלל שזה ישן אז יש הרבה מהם בזול משומשים ויש דברים שלא מוצאים חודשים, אבל בסוף הכל מגיע לאיביי. דברים מכאניים רגילים שאוטו כזה צריך ביישור קו מכאני יש בארץ הכל כמעט. החלקים עוד מיוצרים לפי דעתי. כל חנות חלפים נורמלית יכולה להזמין מהספק. פגושים, מאוורר רדיאטור, בולמים וכאלה דברים גדולים מצאתי בחנויות בארץ אבל ממש אין בשפע.. את הפגוש האחורי מצאתי בעזרת אתר car-part שבו אתה מפרסם מה אתה מחפש בדיוק וכל החנויות עונות אם יש או אין. ענו איזה 60 חנויות שאין, 1 ענה אולי, 1 ענה יש משומש. האולי הזה הצליח להביא את הפגוש ממקור אחר לא יודע מאיפה הוא מצא (חנות ליאם חלפים בחולון יכול להיות שהוא חזק בלמצוא דברים מוזרים). הרבה חלקים מכאניים אחרים משחמון בפתח תקווה שיש לו במחסן או מזמין. הוחלפו 2 הבולמי זעזועים הקדמיים + כרית בולם (את האמת עם הפרש של חודש בין 2 הצדדים) קצת קשה לעשות בבית אבל הצליח. עכשיו יש לאוטו בלימת זעזועים נורמלית, ואם קצת מקפיצים את הקלאץ אז זה לא מקפיץ את כל האוטו. (שזה משהו שה3 תושבות מונע שהחלפתי שיפר מאודדד אבל לא עד הסוף) הפונטו כבר מרגישה טוב כמעט כמו הסיטרואן c1 שלי רק עם הילוך 5 שטוב ל100 קמש בקושי 😅 צריך עוד להחליף את הבולמים האחוריים.
 13. מצאתי בארץ פגוש אחורי חדש במקום הקודם שהיה צבוע בכחול מתקלף אז צבעתי בשחור לא יפה. עכשיו זה חלק וחדש, משתלב יפה עם הפגוש הקדמי שגם חדש כזה.
 14. גם לי היתה 500 שנת 2012 עד לפני שנה, לא החלפתי דשבורד. חשוב לא לטגן את הדשבורד בשמש ימים שלמים, לשים מגן שמש. לי היתה חניה מקורה תמיד, אבל אני חושב שמגן שמש על החלון יספיק.
 15. הייתי באיטליה קצת, טיסת low cost עם טרולי קטן אז אין אפשרות להביא דברים ענקיים. רוב האנשים היו חוזרים עם בגדים חדשים, אני חזרתי עם 4 טאסות מקוריות חדשות (והפלסטיק האדום הקטן שמחזיק את המוט של המכסה מנוע שהיה שבור אצלי) ואם כבר איטליה - עדיין רואים לא מעט פונטו דור ראשון נוסעות, חלקן מוזנחות חלקן שמורות. אבל יום אחד נתקלתי במפגש רכבי אספנות קטן ומאוד שמחתי להתקל שמה בפונטו דור ראשון 5 דלתות לבנה במצב מושלם. אחרכך נכנסתי למוזיאון מכוניות בטורינו אז היתה להם תצוגה (זמנית?) של מכוניות משופרות בסטייל של לפני 15-20 שנה. אז אחת מהן היתה גם פונטו דור ראשון. שמחתי לראות פונטו במוזיאון ופונטו משופצת במפגש אז אולי בעתיד יראו אותן כרכב אספנות מבוקש יחסית ולא כמו פיאט אונו שנעלמו. ראיתי פונטו קבריולט אחת במצב דיי סופני ופיאט ברקטה אחת שזה כאילו המיאטה של פיאט משנת 1995 על בסיס שלדה של פונטו, כשזה יהיה אספנות אני מקווה שיגיעו כאלה לארץ
×
×
 • תוכן חדש...