Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה שבעלי המקצוע אמרו תקף גם לגבי החומרים שהם מוכרים.

צבע שחור קולט אור, ולכן מתחמם יותר, ולכן חלונות כהים בהכרח יתחממו יותר מאשר חלונות בלי ציפוי. טכנית, "הלבנת חלונות" יהיה פתרון יעיל באמת, אבל כמובן לא פרקטי.

סינון UV לא רלוונטי כי הוא קיים על החלון עצמו ולכן לא נדרש.

ולמה בכל זאת הם מרגישים כאילו הם מחממים פחות? כי כשאתה ברכב החלונות עושים עליך צל ולכן יש עליך פחות קרינת שמש.

לעומת זאת הטמפרטורה באוטו כנראה תהיה גבוהה יותר, אבל את זה המזגן פותר.

לא יכול להסכים איתך. יש הבדל משמעותי. מאז ההכהיה אצלי היד שחסופה לקרני שמש לא מתחממת כלל. לפני כן היתה מתבשלת תוך דקות ספורות. לדעתי, השקעה בחומר איכותי תמיד משתלמת. לצערי, ככל שהאיכות עולה כך גם המחיר.

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יכול להסכים איתך. יש הבדל משמעותי. מאז ההכהיה אצלי היד שחסופה לקרני שמש לא מתחממת כלל. לפני כן היתה מתבשלת תוך דקות ספורות. לדעתי, השקעה בחומר איכותי תמיד משתלמת. לצערי, ככל שהאיכות עולה כך גם המחיר.

הוא ציין זאת, עצם העובדה שהחלון ככה הוא מעביר כלפי פנים פחות אור ישיר, משמע שפחות קרני אור חודרים פנימה ומחממים עצמים שבתוך התא לכן אתה מרגיש על העור\בגד פחות חום, אך הצבע השחור באופן טבעי מתחמם יותר, לכן החלון[זכוכית] עצמה תהיה חמה, חילוף חום עדיין יתבצע[אין בידוד בין הזכוכית לתא הפנימי] לכן זה לא בהכרח תורם על שמירת התא קר, אלה רק להרגשה ונוחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות אור לא בהכרח = פחות חום. אני מצהיר חד משמעי פחות חום. יש הבדל. ראיתי גם שקופים לגמרי עם סינון UV מטורף. זה לא קשור לצבע כהה בכלל. ואם זה טוב ליד אזי זה טוב גם לפנים הרכב כולו.

Sometimes one middle finger isn't enough to let someone know how you feel. That's why you have two hands

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות אור לא בהכרח = פחות חום. אני מצהיר חד משמעי פחות חום. יש הבדל. ראיתי גם שקופים לגמרי עם סינון UV מטורף. זה לא קשור לצבע כהה בכלל. ואם זה טוב ליד אזי זה טוב גם לפנים הרכב כולו.

חום (ברובו)=אינפרא אדום,רמת כהות גבוהה בגדול בולמת חלק מהאינפרא אדום[אך החלון עצמו יתחמם ויפזר את החום לסביבה, הן לחלק הפנימי של הרכב-תא נוסעים והן לחלק החיצוני].

UV זה אולטרא סגול, לא משפיע עלייך מבחינת חום, מה שכן הגל הזה גורם לכוויות עור[החום/צריבה שהרגשת על היד לפני כן היה שילוב של אינפרא אדום ואולטרה סגול במגע ישיר(שיזוף כדרך אגב הוא סוג של השחרה טבעית שהגוף עושה על מנת לא לתת לקרינת UV לחדור לשכבות העמוקות יותר ולגרום ליותר נזק).

ברוב המקרים הזכוכית מסננת ברמה מסויימת את הUV, שיכבת ההשחרה גם היא לפי היצרנים כאלה ואחרים(אם לא מדובר בסיני זול) אמורה לסנן את הנשאר].

מכל הסיפור הזה יצא שבגלל שיש סינון גבוהה יותר של UV&IR אתה מרגיש שהעור שלך אינו נצרב\מתחמם כאשר אתה בתוך הרכב, אך החלל הפמיני של הרכב לא בהכרח יהיה קר באופן ניכר[אם החלון היה מורכב משני חלקים עם גז לכוד בין שני השכבות והיה מושחר(בדומה לחלונות מבודדים/כפולים שאפשר למצוא בבית) אז אכן היה בידוד חום/קור/רעש שהיה ניתן לחוש בחלל הפנימי], השחרה בגדול מונעת מהקרניים להגיע לשטח הנירחב של החלל הפנימי ברכב(ולחמם אותו) וזה פשוט מתרכז על האיזורים החיצוניים יותר[אם אתה רוצה אתה יכול לבדוק לבד במגע עם היד בחלון מושחר מול חלון לא מושחר, תיראה איזה מהם חם יותר[והחום זה היה זהה גם מבפנים] וכן יהיה עדיין חילוף חום בין פנים לחוץ דרך הזכוכית וגוף הרכב.

מה שכן הדבקה של מדבקה שמגנה מUV טוב לעיניים,לשבירת חלון זה יכול להיות פלוס(מגן מריסיסים) אך גם מינוס(יכול למנוע מיציאה מהירה) בעקבות סינון של גלים יכולה להאריך חיים לפלסטיקים ולחומרים האחרים שפנים הרכב בנוי וגם תורמת למראה ולפרטיות.

עריכה אחרונה על ידי iliahrom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסבר המפורט. עכשיו אני מבין יותר טוב איך אני מרגיש באוטו שלי :)

עדיין לא השתכנעתי לגבי נימוק של "תחושת הצל". ישבתי ברכב שהיה עם ציפוי שקוף (לא כהה) וכל היום עמד בחוץ בשמש ולא היה שום אפקט של צל בתוכו. עדיין המצב בפנים היה הרבה יותר נעים ולא שרף לא את הידים ולא את התחת כמו ברכב ללא ציפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסבר המפורט. עכשיו אני מבין יותר טוב איך אני מרגיש באוטו שלי :)

עדיין לא השתכנעתי לגבי נימוק של "תחושת הצל". ישבתי ברכב שהיה עם ציפוי שקוף (לא כהה) וכל היום עמד בחוץ בשמש ולא היה שום אפקט של צל בתוכו. עדיין המצב בפנים היה הרבה יותר נעים ולא שרף לא את הידים ולא את התחת כמו ברכב ללא ציפוי.

ציינתי אתזה בעקיפין, ההשחרה=ציפוי, אם הוא אינו זול ובעל מרכיב שמסנן UV אתה לא תרגיש את הצריבה על העור אני גם מאמין שזה בולם חלקית קצת מהאינפרה לכן זה תרם להרגשה נעימה יותר במגע של האור בעור(וגם לגבי התחת:roll::lol:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קריות

אם אני לא טועה יש את מרכז הציפויים באיזורך.

לפי מה ששמעתי יש עליהם אחלה ביקורת,לגבי רמת כהות, יש ציפויים שקופים שמטרתם היא סינון מUV יתרום קצת לימי קיץ(רק אל תצפה שיהיה פחות חם למרות שהציפוי יבלום את הקרינה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש "מיליון" אנשים שטוענים שציפוי איכותי מוריד את החום ברכב.

לדעתי זה מוריד את החום, ניתן לראות אפילו בדיקות של חומרים איכותיים מאמריקה ביוטיוב לדוגמה, כמו של LLUMAR , שמורידה את הטמפרטורה בחלל הרכב!

אגב, הציפוי השקוף יעשה את אותה העבודה (כנראה) כמו הכי כהה. אני אוהב כהה בשביל היופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים צל רציני ?

שימו חלון אחורי הגדול הכי כהה, שתי חלונות נוסעים הכי כהה, וילון ביחד עם החלון האחורי הגדול ויהיה לכם חושך מצרים גם ביום.

קצת קשה לראות ככה וצריך להשקיע בראות, אבל שווה הכל. בוא נגיד שמי שיישב באוטו שלי כנראה יוכל לנסוע בלי מזגן גם בקיץ...

והציפויים השקופים הם נאנו , מוכרים אותם בכל חנות לחלונות כהים. זה בעצם הפתרון לאלו שרוצים "השחרה" מקדימה אבל כמובן שזה ממש לא חוקי ובולט אז השקוף עדין הרבה יותר. בתמונות, רואים ההבדל בין הציפוי השקוף לחלון רגיל ללא שום ציפוי אבל זה פחות בולט מהכהייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים צל רציני ?

שימו חלון אחורי הגדול הכי כהה, שתי חלונות נוסעים הכי כהה, וילון ביחד עם החלון האחורי הגדול ויהיה לכם חושך מצרים גם ביום.

קצת קשה לראות ככה וצריך להשקיע בראות, אבל שווה הכל. בוא נגיד שמי שיישב באוטו שלי כנראה יוכל לנסוע בלי מזגן גם בקיץ...

והציפויים השקופים הם נאנו , מוכרים אותם בכל חנות לחלונות כהים. זה בעצם הפתרון לאלו שרוצים "השחרה" מקדימה אבל כמובן שזה ממש לא חוקי ובולט אז השקוף עדין הרבה יותר. בתמונות, רואים ההבדל בין הציפוי השקוף לחלון רגיל ללא שום ציפוי אבל זה פחות בולט מהכהייה.

מה שבעצם אתה אומר כך טמבור שחור וצבע הכל:lol:(אז גם לא תיראה את הכחולים רודפים אחרייך XD )

לא חוקי כן, אבל קשה יותר להיתפס עלזה מאשר על השחרה רצינית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים שבארצות מסויימות באמריקה ניתן להשחיר את כל הרכב (קדמיים, אחוריים, שמשה קדמית, שמשה אחורית) ובכל עיר זה לפי אחוז אם אני לא טועה?

בישראל מגזימים עם החוקים. להערכתי הגבלת אחוזים וכהות בכל החלונות ברכב עם אפשרות של השחרת כל הרכב הייתה פותרת הרבה בעיות של חום ובעיות של רכב פנים בקיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש "מיליון" אנשים שטוענים שציפוי איכותי מוריד את החום ברכב.

לדעתי זה מוריד את החום, ניתן לראות אפילו בדיקות של חומרים איכותיים מאמריקה ביוטיוב לדוגמה, כמו של LLUMAR , שמורידה את הטמפרטורה בחלל הרכב!

אגב, הציפוי השקוף יעשה את אותה העבודה (כנראה) כמו הכי כהה. אני אוהב כהה בשביל היופי.

ההורדה לא תהיה ניכרת מאחר שאין בידוד, לאיפה החום ילך?! החלון עדיין יקלוט את כל החום ועדיין יהיה חילוף חום,אומנם הכיסאות וכל מה שבפנים לא יתחמם באופן ישיר ממגע קרינה אך האויר עדיין יהיה חם, אני ראיתי המון מקומות שטוענים שהשחרה לרמה של 5% יכולה להפחית 60% מהחום לא שלא נשמע לי הגיוני, אני נוסע ברכב עם 4 חלונות מושחרים האחוריים 20 הקידמיים 70-60,ואחרי עמידה של כמה שעות בשמש האוטו רותח באותה מידה כמו שהוא היה ללא השחרות, חבר נוסע עם כל הרכב על 20 חוץ מהשימשה הקידמית ואצלו גם אצלו אחרי כמה שעות בשמש אתה מרגיש אתה נכנס לסאונה...60\40% כמו שהרבה מקומות טוענים סתם נשמע כמו איזה אגדה,אני מוכן לעשות ניסוי מתי שנקבל את השבוע השימשי על 2 רכבים עם השחרה 20% ואחד ללא השחרה ולעמיד את המכוניות אחת ליד השניה למשך 6 שעות בעבודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל פה בדיוק הבעיה!

שישנם חומרים שלא באמת עושים את העבודה.

אתה מוזמן לקרוא לגבי ציפויים של חניתה, של LLUMAR, של 3M! הם עוברים בדיקות והם אכן מסננים קרינה ומורידים את הטמפרוטרה.

LLUMAR , יש עליו הרבה ביקורות וסרטונים ביוטיוב.

בשוק ישנם הרבה חומרים פשוטים וזולים שלא עושים שום עבודה.

החכמה היא לצפות רכבים בחומרים הכי איכותיים שקיימים מאמריקה לישראל ואז להשוות עם טמפרטורה\מכשיר מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל פה בדיוק הבעיה!

שישנם חומרים שלא באמת עושים את העבודה.

אתה מוזמן לקרוא לגבי ציפויים של חניתה, של LLUMAR, של 3M! הם עוברים בדיקות והם אכן מסננים קרינה ומורידים את הטמפרוטרה.

LLUMAR , יש עליו הרבה ביקורות וסרטונים ביוטיוב.

בשוק ישנם הרבה חומרים פשוטים וזולים שלא עושים שום עבודה.

החכמה היא לצפות רכבים בחומרים הכי איכותיים שקיימים מאמריקה לישראל ואז להשוות עם טמפרטורה\מכשיר מיוחד.

אומנם אצלי ואצלו הציפוי הוא לא של חניתה או לומאר אך האחוריים אצלי הם של ASWF וקידמי של משו טייוואני אצלו כל האוטו ASWF[ עד כמה שידוע לי ASWF הוא לא חומר פח]

תקן אותי אם אני טועה... בכל אופן אם אפילו תחשוב הגיונית ציפוי לא יכול לבודד לך כמות כזה של חום כל עוד אין באמת מבודד, אולי הוא מסנן 99% מקרינות IR&UV אבל החלון עדיין יעביר לא מעט חום לחלל הפנימי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...