Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^

+1

מעל 80% הכהייה, יש בעיה בראות.

אם יש משהו שאני מצטער זה שהשחרתי את שני החלונות האחוריים אצלי ברכב ב95% ולא ב80%.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש את ההשחרה האחורית בגוון הכי כהה של חניתה ציפויים (מומלץ מאוד).

בעל העסק הזהיר אותי שיהיו תנאים לפעמים שיהיה קשה לראות.

האופציה היחידה שבה קשה לי מאוד לראות זה בתנאים חשוכים, אבל ברגע שאני מסתובב גופנית כאילו אין השחרה כך שעם פתיחת עיניים טיפה הכל מסתדר.

אין מה לעשות, הקיץ הישראלי לא מאפשר לנסוע ברכב ללא צילונים\חלונות כהים ומזגן "טורבו" או וואטבר.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המזגן שלך תקין, בהחלט שאפשר להסתדר. אנשים אגב נוסעים ברכבים גם במסקט, בע'וג'אראת ועוד מקומות שקצת יותר חם בהם מאשר כאן. מסתדרים.

כל הכהיה פוגעת במשהו בראות. כשזה בחלונות הצד האחוריים, שיבושם לך כל עוד זה לא ממש בהגזמה, כי גם דרכם צריך להביט לפעמים.

בחלונות הצד הקדמיים, בשמשה הקדמית ולצורך העניין גם בזו האחורית - הראות היא קריטית לנהיגה וכדאי שהיא תהיה הכי טובה שאפשר​.

ארצות הברית היא לא דוגמה טובה. מבחינת שיפורים (ועוד כמה דברים - נשק, חופש תנועה בכבישים), אין שם דין ואין דיין, ואיש הישר בעיניו יעשה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר בין הכהיית חלונות לטמפרטורה בפנים הרכב.

יש קשר ברור בין חלון כהה לבין הגבלת ראיה בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיגר, הנושא הזה דובר בכל חור שאפשר... נראה לך באמת שרכב עם חלונות כהים של חברה איכותית שבאמת מסנן UV וכל מה שמתלווה ירגיש אותו דבר כמו רכב ללא שום חלונות כהים? מזמין אותך לכל בעל עסק נורמלי עם מכשיר שיראה לך גם כמה כל חומר מסנן\לא מסנן.

והנה סתם סרטון שמצאתי.

מסכים לגבי חוסר ראייה בתנאים מסויימים אבל זה כבר לשיקול בעל הרכב (חלון אחורי\חלונות נוסעים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים "להסתדר" אומר לסבול בשקט ולהתפשר. אני בעד שיהיה נעים בתא הנוסעים, אבל אם הפשרה היא בין זה לבין ראות, אז מוצאים פתרונות אחרים:

מאוורר קטן שמתחבר למצית, שקית קרח, מצדי אפילו להתקרר בשיטה הסצ'ואנית (:onfire:) ואם כל זה לא עוזר אז MTFU. העיקר לא לפגוע בראות.

עכשיו במחילה מכבודך אני הולך לכתוב מאה פעם "אני לא אכתוב ראשי תיבות (ועוד באנגלית! ) יותר בחיים...":lol:

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפרטורה ברכב מושפעת בעיקר מאפקט החממה, זאת אומרת הקרנה מהמשטחים שנמצאים מתחת לחלון הקדמי והאחורי. שים לב שהטמפרטורה ברכב גבוהה לאין שיעור מהטמפרטורה הסביבתית וזה בגלל האפקט הזה. אין כמעט כלום שאפשר לעשות כדי להשפיע עליה.

אפשר להשפיע בשוליים (הפחתה של 2-3 מעלות ביום קיץ חם בו הטמפרטורה ברכב יכולה לטפס על מעל 80) וזה על ידי הבהרת המשטחים שנמצאים מתחת לחלון (דשבורד, מדף אחורי) או כיסוי החלונות במשטח מחזיר אור (סוככי השמש למיניהם). הכהית החלון לא משפיעה על התהליך הזה ואם כן זה בשוליים.

בכל מקרה, גם אם יש השפעה זניחה כלשהי על טמפרטורת הרכב באוגוסט היא מתגמדת אל מול הסכנה שבהכהיית החלונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה כל העניין שאנשים אומרים שהרבה יותר נעים בקיץ ברכב?מה כל הנתונים של חברות מהטופ של הטופ של הציפויים מציינות את סינון החום והקרינה? 99UV וכל מיני דברים. מה לגבי גם שלהשחיר חלונות לא אומר להשחיר אטום.

אני השחרתי ציפוי הכי כהה של אותו היצרן שאלוהים יודע מי היצרן שלו בחלונות נוסעים מאחורה, מסתדר טוב מאוד בלילה, אפילו יש תחושה שהוא קצת דהה.

השחרה בחלון האחורי בציפוי הכי כהה של חברה עולמית (ישראלית, אם משנה למישהו) אכן מסתירה מאוד בלילה. אבל נחש מה?פותחים טיפה יותר עיניים ומסתדרים!

בשתי המקרים, אגב, החלונות לא אטומים לגמרי וניתן לראות מבחוץ פחות או יותר.

מה גם שיש פחות סינוור, יותר אינטימיות וכנראה "חושך מצרים" ליושבים מאחור ביום קיצי מאוד...

אני לא דוגמה בדברים מסויימים , אני מודה , אולי אבל אתה יכול לראות בעצמך כמה חלונות כהים יושבים על חלונות של רכבים ואפילו יצרנים מביאים אותם לארץ הקודש ולא יבואן או שקר כלשהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, בולשיט של אנשי מכירות מתובל בשכנוע עצמי על למה זה טוב להכהות את החלונות שלך.

האמן לי חקרתי את הנושא לעומק במסגרת פיתוח של מוצר מסוים. גם אם יש השפעה כלשהי היא שולית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב לאחר השחרה של כל החלונות מלבד הקדמי מורגשת ירידה משמעותית בטמפרטורה לאחר שהרכב עומד בשמש כל היום.

בנוסף הפגיעה בראות היא מינורית מאוד.

ובגלל זה חובה להשתמש בציפויים ברמה גבוהה ולא בזבל.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, בולשיט של אנשי מכירות מתובל בשכנוע עצמי על למה זה טוב להכהות את החלונות שלך.

האמן לי חקרתי את הנושא לעומק במסגרת פיתוח של מוצר מסוים. גם אם יש השפעה כלשהי היא שולית.

הבדיקה הכי טובה שממש מרגישים את ההבדל:

פתח קצת חלון שיש עליך שמש בחלק מהגוף ושאר הגוף חשוף לשמש משאר החלון המצופה.

מיד תרגיש את ההבדל שהציפוי מוריד לך.

וכן זה שווה מאד.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב לאחר השחרה של כל החלונות מלבד הקדמי מורגשת ירידה משמעותית בטמפרטורה לאחר שהרכב עומד בשמש כל היום.

בנוסף הפגיעה בראות היא מינורית מאוד.

מדדת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה כל העניין שאנשים אומרים שהרבה יותר נעים בקיץ ברכב?מה כל הנתונים של חברות מהטופ של הטופ של הציפויים מציינות את סינון החום והקרינה? 99UV וכל מיני דברים. מה לגבי גם שלהשחיר חלונות לא אומר להשחיר אטום.

אני השחרתי ציפוי הכי כהה של אותו היצרן שאלוהים יודע מי היצרן שלו בחלונות נוסעים מאחורה, מסתדר טוב מאוד בלילה, אפילו יש תחושה שהוא קצת דהה.

השחרה בחלון האחורי בציפוי הכי כהה של חברה עולמית (ישראלית, אם משנה למישהו) אכן מסתירה מאוד בלילה. אבל נחש מה?פותחים טיפה יותר עיניים ומסתדרים!

בשתי המקרים, אגב, החלונות לא אטומים לגמרי וניתן לראות מבחוץ פחות או יותר.

מה גם שיש פחות סינוור, יותר אינטימיות וכנראה "חושך מצרים" ליושבים מאחור ביום קיצי מאוד...

אני לא דוגמה בדברים מסויימים , אני מודה , אולי אבל אתה יכול לראות בעצמך כמה חלונות כהים יושבים על חלונות של רכבים ואפילו יצרנים מביאים אותם לארץ הקודש ולא יבואן או שקר כלשהו אחר.

אושריקו כבר הסברתי לך בשרשור אחר למה להכהייה אין [כמעט] השפעה על הטמפ ברכב.

בנוסף גם הוסבר שהיתרון מגיע רק בעת קרינת שמש ישירה על העור, אבל לא בטמפ הכללית.

חבל שאתה ממשיך לדגול ברעיון ולהכניס אותו לכל הודעה בלי להתייחס לחסרונות. דומה לתמיכה שלך בתחזוקת שבר.

עוד מעט נתחיל להשחיר מראות צדדיות כדי למנוע סנוור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע עם כל החלונות מושחרים(חוץ משמשה קדמית כמובן) ולא מרגיש שום פגיעה בשדה ראייה.

התרגלתי כבר כל כך להשחרה שאני מרגיש לא בנוח ליסוע ברכב עם חלונות שקופים.

אין לי מושג עד כמה זה מונע התחממות ברכב כי הרכב שלי שחור ובכל מקרה מרגיש כמו סאונה בקיץ:evil:.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...