Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דליפת גז שלא נגמרת ניסן טידה

גיאאא

פוסטים מומלצים

שלום חברים .

מדובר בניסן טידה 2009.

קצת ארוך אבל מעניין...

יודע ומודה מראש שההתנהלות שלי היתה קצת(הרבה) חאפרית...

זה התחיל שהמזגן הפסיק לקרר.

ניגשתי לאחד המוסכים בואדי ג'וז והוא פשוט מילא גז שולח אותי לדרכי (200 שקל)

אחרי 4 ימים ראיתי ששוב לא קירר חזרתי לחאפר שמילא גז בלי לבדוק דליפה. הכניס לחץ אויר בדק כמה מקומות ואז הגיע למסקנה שיש דליפה מהמאייד הפנימי(טען ששמע רעש של אויר בורח) .

ביקש על התיקון 1500 שקל בגלל שצריך לפרק דשבורד.

אמרתי לו לא לעשות כלום.

נכנסתי ליו טיוב ראיתי סרטון איך מפרקים את המאייד בלי לפרק דשבורד. (יש לי קצת ידיים) .

החלפנו אני ואחי את המאייד לחדש(500 שח למאייד)

ניגשתי למלא גז במוסך שהמליצו לי עליו בתלפיות , מילא גז בדק דליפה רק שדולף קצת בנקודת חיבור קיר אש למאייד.

החליף גומיות מילא גז שולח אותי לדרכי (מילוי גז 250 שח לא גבה על תיקון גומיות)

עבר שבוע וחצי שוב דליפה.

חזרתי אליו היום ראה שיש דליפה (ראיתי בעיניים) מהחיבורים מדחס. החליף גומיות בדק לחץ (כ85 psi)  ראה שאין דליפה השפריץ סבון אין דליפה חיבר את המכונה למילוי גז שבדקה גם דליפה והראתה תקין . שלח אותי לדרכי אחרי שגבה 300 שח על תיקון גומיות ומילוי גז חוזר (כשעה עבודה) ביקשתי שיקח אחריות ולא יגבה מחיר מלא או על מילוי חוזר טוען שזו לא אשמתו ואין אף פעם אחריות למערכות מיזוג .

שמתי את את הרכב בחניה. חזרתי אחרי 8 שעות ושוב אין גז. דיברתי עם המוסך אמר שזה "יכול לקרות אולי אפילו איפה שתיקנו) ביקשתי לא לשלם שוב על התיקון אמר נבדוק מאיפה הבעיה ויעדכן אותי.

1. האם באמת אין דבר כזה אחריות על מילוי גז שאחרי ימים או שעות דולף?

2. המסוכניק טען שיש הבדלי טמפרטורה ולכן לא תמיד ניתן להעלות על הבעיה באותו רגע. האם נכון?

3. האם זה הגיוני לגבות כל פעם מהלקוח מילוי גז אם לא עולים על הבעיה באותו רגע?

4. אודה להכוונה למה עוד שניה אני מקבל התקף לב מהעצבים של האישה שהמזגן לא עובד(רכב שלה)

עריכה אחרונה על ידי גיאאא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה ההתנהלות של כל מוסך, אבל עד עכשיו תיראת מצב שכל פעם הייתה חוזר להחלפה של גומייה בדליפה ממקום שונה 

לדעתי לגבות על זה כסף, הגיוני לגמרי.
כנראה שכל הגומיות יבשות בחיבורים וכל פעם שמזיזים שם משהו זה שובר אטימות כי הגומיות יבשות ולא יושבות טוב בגלל גילן, במצב שלך לדעתי כדאי להחליף את כל האטמים במערכת

ואז כנראה שהיה לגיטימי לבקש אחריות על העבודה.
למה שהמוסכניק יקח אחריות על כל המערכת כאשר הוא רק החליף לך 2 גומיות, והדליפות שחזרו לא היו מאזור התיקון 

באזור המרכז - מילוי גז בלבד עולה 300-350 
בסופו של יום, המוסכניק לקח לך כסף על הגז

אז תסדר את כל האטמים ותמלא גז פעם אחת ואחרונה ...

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Alberrto כתב:

אני לא יודע מה ההתנהלות של כל מוסך, אבל עד עכשיו תיראת מצב שכל פעם הייתה חוזר להחלפה של גומייה בדליפה ממקום שונה 

לדעתי לגבות על זה כסף, הגיוני לגמרי.
כנראה שכל הגומיות יבשות בחיבורים וכל פעם שמזיזים שם משהו זה שובר אטימות כי הגומיות יבשות ולא יושבות טוב בגלל גילן, במצב שלך לדעתי כדאי להחליף את כל האטמים במערכת

ואז כנראה שהיה לגיטימי לבקש אחריות על העבודה.
למה שהמוסכניק יקח אחריות על כל המערכת כאשר הוא רק החליף לך 2 גומיות, והדליפות שחזרו לא היו מאזור התיקון 

באזור המרכז - מילוי גז בלבד עולה 300-350 
בסופו של יום, המוסכניק לקח לך כסף על הגז

אז תסדר את כל האטמים ותמלא גז פעם אחת ואחרונה ...

תודה על התגובה. 

אבל לפני שהוא ממלא גזי הוא הרי בודק אם יש דליפה דרך לחץ אויר/מכונה.

וגם היום שהחליף גומיות במדחס הוא בדק דליפה וראה שאין והכל דלף אחרי כמה שעות . (אני כמעט בטוח שהדליפה היא שוב מהתיקון שלו כי הפעם הכל דלף מאד מהר יחסית לפעמים הקודמות .

הם זה חוסר מקצועיות של המוסך או אלה דברים שיכולים לקרות למרות שאותו רגע לא מזהים דליפה דרך לחץ אויר/מכונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, גיאאא כתב:

תודה על התגובה. 

אבל לפני שהוא ממלא גזי הוא הרי בודק אם יש דליפה דרך לחץ אויר/מכונה.

וגם היום שהחליף גומיות במדחס הוא בדק דליפה וראה שאין והכל דלף אחרי כמה שעות . (אני כמעט בטוח שהדליפה היא שוב מהתיקון שלו כי הפעם הכל דלף מאד מהר יחסית לפעמים הקודמות .

הם זה חוסר מקצועיות של המוסך או אלה דברים שיכולים לקרות למרות שאותו רגע לא מזהים דליפה דרך לחץ אויר/מכונה?

אתה בטוח שהנזילה היתה בידיוק באותו המקום איפה שהחליפו את האטם קודם ?
אם כן, יכול להיות שזו אשמת המוסך שהשתמש בגומייה לא מתאימה או שלא התקין אותה בצורה נכונה 

ואז אולי אפשר לנסות לדרוש שיסדר את זה כמו שצריך

אבל בגדול, תראה הרכב משנת 2009, כנראה שכל המערכת עדיין מקורית ולא נגעו בה כל השנים

עם הזמן כל האטמים מאבדים את יכול הגמישות שלהם בסופו של יום זה גומי שמתיבש, וכל נגיעה בצנרת יכולה ליצור נזילה קטנה שתחמיר עם הזמן ואולי גם לא תהיה נזילה באותו הרגע שניתן להבחין בבדיקה,
כשאתה נוסע עם הרכב הטמפ' עבודה משתנה, וזה גם כן משפיע, השילוב של טמפ' שמשתנה והגומיות הישנות שזזו כי הוזיזו את הצנרת

יכול להוביא לנזילה בהמשך שלא תופיע במקום באותו הרגע בבדיקה, המערכת ישנה ומאוד רגישה 

לכן אם אתה נוגע באיזה צנור ספציפי, תצפה שהוא יכול לנזול בחיבורים שלו

אז אולי מראש כדאי להחליף את כול האטמים של אותו צינור ולא רק חלק מהם
אולי פה אפשר לומר שהמוסכניק הקטין ראש, אבל לא הייתי ממהר להאשים אף אחד
אי אפשר לדעת וודאי

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, tamir3000 כתב:

האם הוא בדק דליפה בעזרת חומר אולטרה סגול או רק סבון ומים? 

אם כן הוא חאפר מזגנים. 

רק סבון מים .

לא יודע כמה אולטרה היה עוזר כי הדליפה התגלתה ותוקנה ולחץ אויר אחרי לא הראה דליפה נוספת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, גיאאא כתב:

רק סבון מים .

לא יודע כמה אולטרה היה עוזר כי הדליפה התגלתה ותוקנה ולחץ אויר אחרי לא הראה דליפה נוספת .

לזה בדיוק אני מתכוון. 

זו לא כמו פנימית של טרקטור שאפשר לראות כל פאנצ'ר. 

כאן מדובר על דליפה מיניאטורית שעם נוזל אולטרה סגול כל דליפה ואפילו הקטנה ביותר מתגלת... 

אבל כנראה שזה גדול מדי על הטכנאים בארץ... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר אצלי שמו זרחן לגילוי דליפה. חזרתי למוסך אחרי חודש שתפוקת הקירור ירדה משמעותית הוא טוען שהבעיה המעבה הסתכל עם פנס רגיל דרך הגריל וטון שרואים כתם שמן. הסתכלתי דם עם אולטרה סגטץול ולא רואים שום עקבות זרחן. מה זה אומר? יש לזה תוקף??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

מוזר אצלי שמו זרחן לגילוי דליפה. חזרתי למוסך אחרי חודש שתפוקת הקירור ירדה משמעותית הוא טוען שהבעיה המעבה הסתכל עם פנס רגיל דרך הגריל וטון שרואים כתם שמן. הסתכלתי דם עם אולטרה סגטץול ולא רואים שום עקבות זרחן. מה זה אומר? יש לזה תוקף??

לא יודע אם יש לזה תוקף. 

אולי הוא לא שם בכלל או לא שם מספיק. 

בכל מקרה, טכנאי מקצועי אמור לגלות זאת מוקדם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם ממהרים לרמוס את אותו טכנאי,

לא הייתי שום סיבה לשים זרחן אם באותו הרגע הוא ממלא לחץ במערכת ומשאיר את זה לאיזה חצי שעה,

אם הלחץ אחרי חצי שעה נשאר זהה, המערכת מחזיקה לחץ משמע אין דליפה ...

זרחן ממלאים כאשר יש לך דליפה ממש קטנה שקשה לגלות, ממלאים ובודקים אחרי זמן מה, לפעמים ימים לפעמים שבועות , תלוי בקצב הדליפה ...

לחזור לרכב אחרי 8 שעות ללא גז, זאת לא דליפה קטנה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מעניין. עוקב אחריו.

גיא, אתה זוכר כשהכניסו למערכת לחץ אוויר בכדי לבדוק לחצים ולשלול דליפה כמה זמן זה ארך?

האם כמו שכתב Alberrto בסביבות החצי שעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, super-man כתב:

שרשור מעניין. עוקב אחריו.

גיא, אתה זוכר כשהכניסו למערכת לחץ אוויר בכדי לבדוק לחצים ולשלול דליפה כמה זמן זה ארך?

האם כמו שכתב Alberrto בסביבות החצי שעה?

15 דקות בערך

מעדכן שחחזרתי למוסך ולאחר בדיקה אמר שמצא את אחד הצינורות של המזגן שבור. (לא יודע איך פתאום נשבר הצינור) . שם לי צינור משומש ואמר בגלל שחזרתי פעם שלישית הוא יקח רק על עלות החלק 400 פלוס מע''מ(טען כי לא מרוויח כלום ולא יכול לקחת מזומן כמו פעם שעברה כי החלק רשום) ולא יקח על מילוי חוזר ועבודה. לא יודע כבר מה להגיד. הרי אם ראש הצינור היה שבור איך לא התגלה בלחץ אויר? מה יכול להיות הצינור נשבר ככה לבד אחרי כמה שעות ולכן ברח הגז?

IMG-20240625-WA0031.jpg

עריכה אחרונה על ידי גיאאא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמע רציני הסיפור. לדעתי, זה היה צריך להסתפק בביקור אחד. עם מדובר בגומיות ישנות, מחליפים הכל בביקור אחד ולא בכמה. אם נוצרו בעיות חדשות, אז נראה שהן נוצרו בטיפול הקודם. על עוולת הרשלנות:

"עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות - הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה".

אתה יכול לשקול תביעה בתביעות קטנות. אני לא עו"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, mcaspi כתב:

לא נשמע רציני הסיפור. לדעתי, זה היה צריך להסתפק בביקור אחד. עם מדובר בגומיות ישנות, מחליפים הכל בביקור אחד ולא בכמה. אם נוצרו בעיות חדשות, אז נראה שהן נוצרו בטיפול הקודם. על עוולת הרשלנות:

"עשה אדם מעשה שאדם סביר ונבון לא היה עושה באותן נסיבות, או לא עשה מעשה שאדם סביר ונבון היה עושה באותן נסיבות, או שבמשלח יד פלוני לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שאדם סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות - הרי זו התרשלות; ואם התרשל כאמור ביחס לאדם אחר, שלגביו יש לו באותן נסיבות חובה שלא לנהוג כפי שנהג, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה".

אתה יכול לשקול תביעה בתביעות קטנות. אני לא עו"ד.

סוף סוף מישהו שם את הדברים על השולחן. 

לא רק שהתרשל באבחון ותיקון, אלא גם הוסיף נזק כספי ללקוח בהתנהלותו וגבה תשלומים נוספים שטכנאי מקצועי לפנים משורת הדין לא אמור לגבות. 

מצטער חבר'ה, לא מקצועי, לא אמין ולא מומלץ! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם בדק תת לחץ או לחץ חצי שעה, ראה שאין דליפות ומילא קרר

הבנאדם יוצא מהמוסך ובבמפר הראשון נפתח לו סדק בצינור שכבר 15 רועד ברכב.

מה פה לא תקין במוסך? איך הוא יכול היה לדעת הצינור עומד להישבר?

סה"כ בעל המקצוע האחרון היה בסדר לדעתי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...