Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, Pika007 כתב:

אני לא רואה מצב שהמערב

אני לא בטוח בכלל. אני מניח שבתור מערב אתה מתייחס לארה״ב כי היא פחות או יותר היחידה שיכולה להטות את הכף. 

אני חושב שימי המעורבות הישירה שלהם, בסקייל גדול דיו, חלפו. אני מהמר על עזרה טכנולוגית, חימושים, וכו׳. אבל אני בספק אם נראה את הצי או חיל האוויר האמריקאי משתתף באופן ישיר בקונפליקט. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4858

• SlowRide

4705

• פינדר

3736

• m3x7r3m3

2926

לפני 22 דקות, David32 כתב:

אבל צד... אין לי כזה צד, יש לי בעיה עם הדיכוטומיית טובים רעים שיש.

בנוסף יש לי בעיה שבגלל הדיכוטומיה הזאת מתקיימת האשמה של "הצד השני" בכול הדברים הרעים שיש. מכיוון שאני חי במערב אני רואה את איך ישר רוסיה וסין מואשמות בדברים. [מודע לזה שברוסיה המצב הפוך].

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

אבל אנחנו לא עושים דיכוטומיה. לא מכיר פה מישהו שחושב שארה״ב חפה מבעיות ואפילו קשות.

אתה אולי לא. אם כן קצת כן. 

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צריך לייצר רשת חברתית from scratch כשיש לך פול של טמבלים משועממים.
אז מסתבר שלחייל הזה "היה משעמם", התלבש כאילו הוא עכשיו מסתער על בינת ג'בייל הלך לאיזה מבנה נטוש וצילם את עצמו כאילו הוא בעזה.
איזה לוזר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, David32 כתב:

אני לא הייתי רוצה למות בשביל לשמור על טאיוון (או סין) או על אוקראינה (או רוסיה). פחות בא לי. במיוחד כי בסוף זה הכול בשביל שכמה חברות ירוויחו כסף שאפילו לא יטפטף אלי.

מהכתוב לעיל אני למד שאין לך מושג מה ההשלכות של כיבוש טאיוון ומה שזה יעשה לטכנולוגיה בעולם ובעקבות כך מה שזה יעשה לכיס שלך אישית ובכלל לחיים שאתה מכיר כרגע.

לא שלי יש מושג, אבל דבר אחד בטוח - זה יטפטף אלי (וגם אלייך).

גילוי נאות - אני עובד בחברה שהיא VCA AGGREGATOR של TSMC באירופה וישראל. אם אתה חושב שמבחינת החיים הפרטיים שלך מדובר ב"מכה קלה בכנף", THINK AGAIN...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזאת מכה קלה בכנף, ושמעתי את נבואות הזעם.

הכסף שחברות מרוויחות לא מטפטף אלי, לא התוצאות של מלחמה בטאיוון והפסקת ייצור של שבבים שם. 

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

https://www.google.co.il/amp/s/www.israelhayom.co.il/news/politics/article/15771301%3famp=1

לפי מה שהבנתי זה יאפשר לישובים ביהודה ושומרון לקבל תקציבים שקשורים לאיזור הנגב/עוטף עזה.

זה 2 דברים שונים, אחד זה כספי מנהלת תקומה והשני זה חוק הנגב והגליל..

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

לא שמעת שמכניסים את ישובי דרום הר חברון לנגב כדי שתקציבי מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל יגיעו אליהם?

https://news.walla.co.il/item/3665750

תהנה.

כנראה שזה הדיבור..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, David32 כתב:

אני לא חושב שזאת מכה קלה בכנף, ושמעתי את נבואות הזעם.

הכסף שחברות מרוויחות לא מטפטף אלי, לא התוצאות של מלחמה בטאיוון והפסקת ייצור של שבבים שם. 

הכסף לא מטפטף, אבל ראית מה עיכוב (עיכוב!!) של כמה חודשים בייצור הצ'יפים בתקופת הקורונה עשה לשוק הרכבים? (בכל זאת, פורום רכב פה)

יפה, עכשיו תכפיל X מיליון (כדי שגדי לא יגיד אני מגזים, תכפיל פי 10)

אגב, המחסור בצ'יפים עיכב כמעט הכל - בתור חברה שעובדת עם TSMC ועוד פאבים, כדי לייצר צ'יפ (לכל דבר, אתה מודע לזה שאפילו במכונת כביסה שלך ובמקרר יש צ'יפים) היית צריך ממש פרוטקציות במפעל כדי לא לעכב את כל הפיתוח בכמה חודשים \ שנים.

עריכה אחרונה על ידי flytomars
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר כתבתי את זה פה, אפשר להמשיל פלישה של סין לטיוואן לפלישה של סדאם לכווית.
פאבים הם כמו בארות נפט מבחינת החשיבות שלהם לכלכלה העולמית ולשליטה על טכנולוגיה.
כיבוש של סין את טיוואן משול לכך שסדאם היה כובש לא רק את כווית, אלה את כל המפרציות.

אני באמת לא מבין איך דבר כזה יעבור בלי להתחיל פה מלחמת עולם, אבל אולי אני סתם פרנואיד.
האופציה היחידה שאני רואה שלא תתחיל מלחמת עולם היא שהסינים ירשו לכל מי שרוצה לעזוב יעזוב.
האמריקאים יעתיקו את כל האנשים האלה וכל התעשיה הזו לאמריקה.
אבל צריך להבין מה זה יעשה לכלכלה העולמית, לבנות פאב ולהביא אותו למצב שהוא מייצר לוקח כמה שנים טובות, עכשיו תכפילו את זה בסדרי גודל... כל הכלכלה העולמית תיתקע לשנים קדימה ובגדול די תיחרב, אי אפשר יהיה לייצר שום דבר, אז כבר עדיף מלחמה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

אז מסתבר שלחייל הזה "היה משעמם"

אני לא מחבב קונספירציות אבל קצת קשה להתעלם מהמקריות. סרטון שפורסם לראשונה על ידי ינון מגל, שכבר העיד על עצמו שהוא צינור למסרים של ראש הממשלה וקודם על ידי הנסיך ממיאמי. ברגע שהזהות של הגיבור נחשפת הוא מיוצג על ידי עו"ד שי גלילי שהוא במקרה מבקר הפנים של הליכוד.

נשמע לי קצת יותר ממשהו שפעיל ליכוד משועמם מפיק על דעת עצמו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

אתה עושה סלט מוחלט. לגבי היחידה שאני בוחר בה כדי לכמת- זה די פשוט, מדובר על כמה זמן לקח ל 2 היצרניות הגדולות (TSMC וסאמסונג) להגיע מהנקודה שאינטל נמצאים בה לנקודה הנוכחית שהן נמצאות בה.

אינטל עדיין מייצרת ב 10 ננומטר ונמצאת במעבר ל 7. TSMC וסאמסונג מייצרות ב 4-3 ונמצאות במעבר ל 2.

כדי לנסות לעשות את הקפיצה מעל TMSC, אינטל הייתה שותפה בפיתוח מכונת ליטוגרפיה עם ASML שאמורה להקפיץ אותם 2 דורות קדימה בבת אחת ל 2 ננומטר, שזה אחלה וטוב ויפה. רק שהצפי לסיום ההתקנה ותחילת ההפעלה של המכונות הראשונות האלו- 2027.

מינוף? איזה סוג מינוף, כלכלי? גם כן די פשוט. 100 מיליארד דולר זה משהו כמו 7-8 פאבים בתהליכי יצור מודרניים (4-7 ננומטר, ואני מחשב ממוצע של פאבים של 6 עד 12" )

ל TSMC יש..... 26.

AMD היא לא יצרנית, היא חברה מתכננת. כל היצור שלהם נעשה ב TSMC. המהפך אצל AMD נעשה בגלל שהם הפסיקו למחזר את ארכיטקטורת הבולדוזר הכושלת שלהם ולקחו הימור ענק. המנכ"ל התחלף, הגישה התחלפה, עבדו על ארכיטקטורה חדשה מאפס (ובכיוון שונה מאוד ממה שבולדוזר הייתה....), מה שאתה מכיר כיום בשם ZEN למיניהן. ההנהלה החדשה הלכה בכיוון של להמר על בניה מאפס במקום למחזר את מה שקיים ומכניס רווח קטן אבל יציב.

השאר היסטוריה, סיפור הצלחה מסחרר, AMD הציגה את ה ZEN בE3 2016, המנכ"לית הרוקסטאר שלהם הצליחה לסחוף משקיעים ושותפים, הארכיטקטורה יצאה לשוק ב 2017 וכבשה בבת אחת את שוק השרתים- והקונסולות. גם מייקרוסופט וגם סוני הימרו על AMD לדור החדש שלהן.

התוצאה היא דווקא גדילה של TSMC.

כדי לנצח במירוץ בתור פאונדרי, אינטל יצטרכו 2 מ 4 חברות מפתח- nvidia, qualcomm, AMD, אפל.

ל AMD וקוואלקום יש קשר חזק מאוד עם TSMC. לא רואה את זה קורה.

לא נתתי את AMD כדוגמה לחברה שמייצרת אלא כדוגמה לחברת שבבים שעשתה את מה שאתה מכנה leap frog בלא הרבה מאוד זמן, כשהכוכבים הסתדרו לה.

את כל השאר אני מכיר ויודע, אבל אני לא יודע איך ישפיע ה 2 נ"מ, אני לא יודע איך ישפיעו הצ'יפי AI החדשים של אינטל (שהם מייצרים לעצמם) ועוד ועוד ועוד 

נחיה ונראה

!remindme 5 years

עריכה אחרונה על ידי כוכב השחר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אני לא מחבב קונספירציות אבל קצת קשה להתעלם מהמקריות. סרטון שפורסם לראשונה על ידי ינון מגל, שכבר העיד על עצמו שהוא צינור למסרים של ראש הממשלה וקודם על ידי הנסיך ממיאמי. ברגע שהזהות של הגיבור נחשפת הוא מיוצג על ידי עו"ד שי גלילי שהוא במקרה מבקר הפנים של הליכוד.

יש ספק בכלל שזה תוכנן מראש?

יש להם את אותן טקטיקות של חמאס, לשחרר סרטוני תעמולה בסמוך להפגנות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, oryo כתב:

בהינתן שטיקטוק נשלטת ע"י סין מאחורי כמה שכבות אבסטרקציית-קש, יש להם כלי לסושיאל אנג'ינירינג פסיכי. 

חלק גדול מהחברים שלי מתעסקים במחקר של מכשירים סלולריים, ואיכשהו תמיד במכשירים הסינים יש חולשות backdoor פשוט משוגעות - שאומנם ממש ממש קשה למצוא, אבל כשאתה מוצא זה מרגיש שמישהו השאיר את זה שם בכוונה.

לא סתם בשוק החופשי-שחור-של-חולשות חולשות 0day למכשירים של חברות סיניות שוות ממש קצת - וזה לא כי סינים לא טובים בסייבר, למען האמת הם ממש ממש טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, David32 כתב:

וגם ארהב מעל סין כי אתה כנראה תחייה סביר בארהב ולא ברמה ממש נמוכה

לא הבנת כלום, אבל לא משנה.

לפני 3 שעות, David32 כתב:

כי טריילר פארק טראש בארהב מול מעמד ביניים סבבה בסין, לא בטוח שארהב עדיף.

מעמד ביניים סבבה בברה"מ לפני 50 שנה היה בטוח עדיף על טריילר פארק טראש בארה"ב גם דאז וגם היום. רק מה הקשר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, פינדר כתב:

בשביל זה המרכאות.
אין לי שום ספק שהוא לא גם המפיק, גם הבמאי וגם השחקן.
הוא לכל היותר שחקן גרוע.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...