Jump to content

אלחנן קרוטהמר

 • הודעות

  9
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  דייהטסו שרייד 99

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של אלחנן קרוטהמר

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

1

מוניטין

 1. כפי שכתבתי כבר בסוף ההודעה הראשונה המטרה הייתה פחות התייעצות על מהות הבעיה, אלא יותר בקשה להסבר ודגשים להחלפת גומיות שסתומים במנוע בוקסר של סובארו. אמנם בדיעבד הדיון דווקא נסב על מהות הבעיה, והדברים שנכתבו כאן בצירוף חוו"ד של בעל מקצוע נוסף שהתייעצתי איתו הערב באמת גורמים לי לחשוב שככל הנראה הבעיה היא לא בגומיות השסתומים... מה שאעשה כרגע זה באמת לתת לתוסף לעבוד ולחכות להבנה ברורה יותר של הבעיה. האמת היא שהתופעה הזו שלא חזרה על עצמה מאז, ובעקבות מה שאתם כותבים כאן אני מבין שככל הנראה זו הייתה כמות גדולה של דלק שנכנסה למנוע לפני ההנעה בעקבות לחיצות רבות על דוושת הגז. תודה! ייתכן שבאמת כך אעשה. תודה רבה לכולם, אחזור לעדכן בעזרת ה'.
 2. אני מבין את מה שאתה אומר, אבל מצד שני אצל הבעלים הקודם הרכב לא איבד כאלה כמויות של שמן ולכן ההיגיון אומר שמדובר בחלק גומי כלשהו שהתייבש במהלך השנה שהרכב עמד והוא זה שגורם לאיבוד השמן. יש ריח מסריח מהאגזוז באופן קבוע, מה שגם כן מגביר את החשד לשמן שחודר לתא הבעירה ונשרף שם. אכן יש לציין שאין עשן לבן מהאגזוז. איך שלא יהיה, אני סומך על האבחנה שנתן בעל המוסך שהוא באמת בעל מקצוע מומחה. אין פליטה של שמן חי מהנשמים לכיוון בית פילטר אוויר. יש הזעה קלה אבל בשום אופן אין שם כמות שמסבירה אובדן שמן מסיבי כ"כ. ודרך אגב, לאחר טיפול 10K שעשיתי ולפני שהחלפתי לשמן 20W50, יצא שפריץ של שמן שחור מהאגזוז מיד לאחד ההנעה - מה ששוב מחזק את האבחנה שיש כאן שמן שנשאר בצורה כלשהי בראש המנוע, מחלחל לכיוון תא הבעירה דרך הגומיות הפגומות, ויוצא בהנעה בצורת שפריץ שחור... מצ"ב תמונה.
 3. שלום וברכה לכל חברי הפורום! לאחרונה התחדשתי בסובארו לאונה שנת 91. הרכב עמד בערך שנה לפני שקניתי אותו. עשיתי טיפול 10K באופן עצמאי מיד לאחר הקנייה. לאחר הטיפול (וככל הנראה גם לפניו) הרכב התחיל לאכול שמן בצורה מסיבית מאוד. אין נזילה משמעותיות. השמן הוחלף לשמן Cstrol GTX 20W50 מתוך תקווה שהדבר יוביל לשיפור המצב אך ללא הועיל. בבדיקה במוסך נאמר לי שככל הנראה הבעיה היא בגומיות שסתומים שהתייבשו בתקופה שהרכב עמד, ותיקון יעלה כ-1500 ש"ח. אני מבין קצת במכונאות, ובעיקר בעיקר מעוניין ללמוד לטפל בתקלות בעצמי. וכאן אני זקוק לעזרתם. מצאתי מדריך מצולם מעולה בעברית שמסביר כיצד לעשות זאת במנועי יונדאי וקיה. לא מצאתי מדריך אפילו גרוע שמסביר כיצד לטפל בבעיה בסובארו. כמובן שבסובארו יהיו הבדלים משמעותיים בגלל צורת המנוע... יש לציין שמכסאות השסתומים אצלי בצבע שחור וככל הנראה הדבר מעיד על מרימי שסתומים רגילים ולא הידראולים. האם מישהו כאן יוכל להסביר לי בצורה טובה, אפילו בהקלטה בווטצאפ, ולתת לי דגשים לעבודה נכונה? אם יש מישהו מאיזור המרכז/ירושלים שמבין יותר ממני ומוכן בשביל התחביב והאתגר שאבוא אליו ונעשה זאת ביחד זה יהיה בכלל מעולה. תודה לכולם! אלחנן קרוטהמר 052-7710081 (פורסם גם בפורום סובארוהוליק)
 4. מה שאני יודע זה שאם הורדת את הרכב מהכביש הוא לא רשום על שמך ואין לך אחריות על תאונות או דוחות תנועה
 5. אז זהו שאני רוצה להגביה את הרכב ובשביל זה אני צריך לשים במקום הברגים הנוכחיים ברגים יותר ארוכים. בוודאי שניסיתי. במכות סבירות הוא לא היה בכלל בכיוון לצאת.
 6. מישהו יודע האם אפשר להוציא את הבורג המופיע בתמונות המצורפות? כיצד? הבורג הוא בעל ראש שטוח ובהסתכלות שטחית נראה שהוא תפוס ע"י העטרה ממתכת שנמצאת בצד העליון. לא כ"כ הצלחתי לשלוף אותה או להזיז אותה.
 7. הרכב נקנה לפני שבועיים. כבר בבדיקה לפני נסיעת המבחן התגלתה הזעה רצינית מאיזור אטם מכסה שסתומים אבל המחיר המצחיק גבר וקניתי את הרכב. הבחור נסע עם הרכב רק בתוך העיר וכך קרה שבסוף הנסיעה הראשונה לאחר שעה בערך גליתי נזילה מאסיבית של שמן מכל איזור האטם. בבדיקה המדיד יצא נקי לגמרי. כמובן שדוממתי מנוע מיד וחיכיתי לזמן פנוי לטפל בזה. בסוף אותו שבוע ולאחר כמה טלפונים התברר שהבעיה הייתה מאוד פשוטה. הברגים שסוגרים את האטם היו משוחררים לגמרי וזה מה שגרם לנזילה המסיבית לאחר נסיעה ארוכה. הדקתי את הברגים אבל למרבה הצער שניים מהם נכנעו לגילם ונשברו בתוך התושבת. לא נותרה לי ברירה אלא לפרק את מכסה השסתומים ע"מ להוציא את הברגים. לאחר הפתיחה הצלחתי להוציא את הברגים בקלות אלא שהתגלו התמונות המצערות המצ"ב. המכסה עבר ניקוי בעזרת ספריי קרבורטור ושפכטל קטן. כרגע השאלה היא האם כדאי לנצל את ההזמנות לנקות גם ראש המנוע (דומני שהשם הרשמי הוא בית גל זיזים למרות שלא מצאתי זאת בשום מקום...), וכמובן כיצד לעשות זאת. תודה, אלחנן
×
×
 • תוכן חדש...