Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

בכלל, בממשלה הזאת נראה שנשבר שיא של שרים שלא צריכים להיות בתפקידם. עזבו את דני דנון שר החלל. בנט שר החינוך? איילת שקד שרת המשפטים? אריה דרעי שר הכלכלה? מירי רגב שרת התרבות? וכמובן שבוודאי שביבי מתפקד נהדר בתור ראש הממשלה, שר התקשורת, שר הבריאות, השר לשיתוף פעולה אזורי ושר החוץ. ברור. הוא מקדיש יום בשבוע לכל אחד מהמשרדים האלו. זה לגמרי מספיק.

ליצמן מתפקד כשר בריאות בפועל והקונצנזוס הוא שהוא עושה זאת מצוין. כן, למרות שהוא חרדי.

דרעי הוא פושע ולא צריך להיות בכנסת.

מירי רגב מתפקד כקומיסר התרבות אבל כל אנשי הרוח רוצים שהיא רק תעלה תקציבים ומתפלאים כאשר היא לא מוכנה לדברים מסוימים. סיבה מצוינת לסגור את המשרד.

לא הבנתי איזה נזק איילת שקד עשתה מלבד זה שהיא ימנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

כששרת המשפטים מנגחת את בית המשפט, עוד לפני שהוא מציג הכרעה, ובשימוש בתעמולה שקרית - זה נראה כמו בדיחה עצובה.

בכלליות כל חיזוק הקונספט הזה של "בית המשפט הסמולני" הוא מזיק ולא נכון, בית המשפט פועל לפי קווי יסוד של דמוקרטיות מערביות, הימין מנכס דברים כמו 'כבוד אדם ללא קשר לגזע' לשמאל בגלל שקל ככה לשלהב את ההמון העצבני.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששרת המשפטים מנגחת את בית המשפט, עוד לפני שהוא מציג הכרעה, ובשימוש בתעמולה שקרית - זה נראה כמו בדיחה עצובה.

בכלליות כל חיזוק הקונספט הזה של "בית המשפט הסמולני" הוא מזיק ולא נכון, בית המשפט פועל לפי קווי יסוד של דמוקרטיות מערביות, הימין מנכס דברים כמו 'כבוד אדם ללא קשר לגזע' לשמאל בגלל שקל ככה לשלהב את ההמון העצבני.

כל פוליטיקאי משתמש בתעמולה שקרית, זה חלק מהגדרות התפקיד, להיות שקרן ותחמן. משום מה אתם רוצים לתת להם יותר כוח לנהל את חייכם במקום להפחית מכוחם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת? איילת שקד רוצה להפוך את עצמה לרשות השופטת. שופטי בג"צ מחליטים דברים שלא מוצאים חן בעיניה? נחליף אותם. הכנסת רוצה לחוקק חוק שפוגע בציבור מסוים - שקד רוצה שלא יהיה אף אחד שיוכל לעצור את זה. זכויות אדם? זכויות של המיעוטים? דמוקרטיה? תחת שקד הדברים האלה לגמרי לא ברורים. תראה את האמירות שלה על חוק המסתננים, למשל. וזו רק ההתחלה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו התממות.

בג"צ פועל כבר כשני עשורים להגדיל את כוחו ומתערב בעניני חקיקה שבעבר היו מוגדרים בפירוש מחוץ לתחום שלו. כשהממשלה פועלת להחזיר את האיזון המקורי לקדמותו אז זה נקרא "ניגוח" ו-"שימוש בתעמולה שקרית".

ממליץ לכם לקרוא קצת על בית המשפט העליון האמריקאי שמקפיד כבר מאות שנים לא להתערב בעקרון הפרדת הרשויות. נושא המסתננים שניתן כאן כדוגמה הוא נושא מורכב ביותר ולפשט אותו ל"טובים" (זכויות אדם) מול "רעים" (שרת משפטים אכזרית) זה לא פחות מדמגוגיה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שהבית היהודי מתנגד אליו זה הערבים. האמירות של בנט לגבי שאר המיעוטים, כולל הדרוזים למשל, הן אוהדות ביותר עם קונוטציה צבאית כהרגלו בקודש.

לגבי בית המשפט, שוב, אני לא רואה שום נזק שנעשה עד כה, ואין לי כבוד לבתי המשפט בישראל שגוזרים עונשים מגוחכים על פושעים ועל העובדה שהם ממנים את עצמם ואת חבריהם. שופטים ממנים שופטים, העם ממנה פוליטיקאים.

הממשלה הזו עד כה, גרועה בדיוק כמו קודמותיה, גרועה טיפה פחות מממשלת שמאל סוציאליסטית פוטנציאלית, וגרועה כמו הממשלה הבאה כנראה.

דרך אגב, מה דעתכם על ההתנהגות של האירופאים הנאורים לפליטים שמגיעים ממדינות ערב? יותר טוב מאיילת שקד? פחות טוב? האירופאים הרי תמיד אהבו זרים...

עריכה אחרונה על ידי Cassano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסאנו, נזק שאנשים כמו שקד ובנט עושים הוא לטווח הרחוק. זה לא משהו שאתה יכול לראות תוך יום - יומיים. זה לא עניין של פוליטיקאים ציניים או כל דבר דומה. שוב, בעיניי כל חילוני צריך להבין שלטווח הרחוק מספיק, אין שוני קונספטואלי בין מי שעומד מאחורי בנט, לבין מי שעומד מאחורי ליצמן.

או שאולי יש? בעולם של ליצמן צריך חילונים שיפרנסו. בעולם של בנט כולם אמורים להיות אחים חובשי כיפה "ערכיים". לא יודע מה יותר גרוע.

אגב, לגבי גל הירש - לא קראתי את מסקנות הועדה שהחליטה שהוא לא מתאים לתפקיד פיקודי בצהל, אבל אחת הטענות נגדו הייתה שהוא הכניס שפה פלצנית מדי לפקודות שהוציא, ושפקודיו לא תמיד הבינו מה הוא רוצה. קשה לי לראות איך זה יתפקד בגוף כמו משטרת ישראל, באירועים רגישים - כמו מה שקורה בהר הבית פעם בכמה זמן, פינוי מאחזים ועוד.

נושא המסתננים שניתן כאן כדוגמה הוא נושא מורכב ביותר ולפשט אותו ל"טובים" (זכויות אדם) מול "רעים" (שרת משפטים אכזרית) זה לא פחות מדמגוגיה.

זה לא עניין של טובים ורעים. והדמגוגיה כאן מגיעה משני הכיוונים - ממשלת ישראל מציגה עצמה פעם אחר פעם כמי שפוגעים ביכולת שלה למשול, אבל גטו של מהגרים מאפריקה לא נוצר במקרה דווקא בדרום תל אביב. ולא במקרה דווקא בישראל אין חוק שמגדיר פליט מה הוא.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגניפ, בנושא בנט אני לא מתרשם מההפחדות, ולגבי החרדים, מתישהו הם יבינו שאי אפשר לנהל מדינה בלי לעבוד. לאט לאט.

יבגניפ, מה דעתך על האירופאים הנאורים והפליטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי תגובה ארוכה, אבל בתכלס אין טעם כי הנושא הזה נטחן כבר לפני 100 עמודים בערך ממש בשרשור הזה.

כן אציין שאף אחד לא אמר טוב ורע, כן דובר על ערכים מערביים מול פופוליזם שעובר עליהם. בקצרה: מסכים לחלוטין שיש בעיה חמורה של מסתננים, מסכים לחלוטין שחייבים לטפל בה ולמגר אותה, לא מסכים בעליל עם הדרך (במקום לדון במי פליט ומי מסתנן, במקום לעשות רשות שתדאג לכך במעברי גבול, במקום עוד הרבה פתרונות בסגנון - בוחרים בפתרון 'נכלא אותם למספיק זמן והבעיה תעלם מעצמה', ממש פראפרזה לבעיה הפלסטינית).

קסאנו ההשוואה שלך מטופשת - ואסביר: אין הבדל גדול בינינו לבין האירופאים בנוגע למסתננים, בסופו של דבר שנינו מכניסים אותם למדינה. ההבדל הוא שאנחנו כולאים אותם ומונעים מהם השתלבות בחברה באופן אקטיבי, והאירופאים לא.

הבעיה האירופאית, לדעתי, היא קלות ראש במעברי הגבול. כאן אני ואתה כנראה מסכימים (שיש קלות גדולה מדי במעברי הגבול) - אבל אין לזה שום קשר לדיון בנוגע ל"בעיית המסתננים" היות והדיון הזה הוא בנוגע לטיפול באנשים שכבר כאן, לא על אלו שדופקים על הדלתות בגבול.

אם אתה חושב שלכלוא אוכלוסיה ולצפות שהבעיה תסתדר זה פתרון עדיף מאשר לנסות לשלב אותה ו/או לנסות לברר מי מוגדר איך ולגרש את אלו שאינם פליטים (ולכן לא זכאים להיות כאן), אז כנראה שאתה דוגל בשיטת הבת-יענה שכ"כ אהודה אצלנו בארץ.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה "בעייתי - בעיקר ביכולת הפיקוד" ?

לא נשמעים לו? יוצא מאיפוס כשצריך לתת פקודות במצבי לחץ? מעצבן את החיילים?

יהודה

כמפקד הוא ביצע פעולות מרשימות ונועזות בלבנון אך היכולת שלו לתקשר עם הפקודים שלו גרועה, וגרמה למרד בשלדג (אם אני זוכר נכון). זו גם הסיבה שלא מונה להיות מח"ט צנחנים.

במלחמת לבנון השנייה שמעתי לא מעט קצינים שהיו איתו שטענו שהפעולות שביצע היו חסרות תכלית והיגיון.

היו לו בזמנו כל מיני תאוריות פלצניות ומטופשות שהתרסקו במלחמה.

אני עדיין חושב שהוא התקדם בצה"ל, לא בזכות יכולת הפיקוד, אלא בזכות יכולת הדיבור הגבוהה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להקים רשות? עוד רשות שתעסיק מאות עובדים שאחרי זה יהיו חמישים שנה בשירות המדינה בלי לעשות שום דבר?

יש מספיק "רשויות". צריך כמה אנשים שיטפלו בזה ברצינות במשרד הפנים. הבעיה שיושב שם ליצן שאשתו מעליבה את ברק אובמה בטוויטר. 40 שנה פוליטיקאי שלא עשה שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך להתרשם מההפחדות. תתרשם ממעשים. כבר עכשיו בנט דואג להקציב עוד שעות במערכת החינוך להטפה של "ערכים יהודיים" ולסיפורים על יוני נתניהו ורועי קליין. אולי לך זה לא מפריע, אני הייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו על "ערכים" שהם לא רק מיליטנטיים או דתיים. שוב, זה ויכוח שקשה לנהל אותו כי אני לא יכול לשכנע מישהו "מבפנים" שהחינוך הזה פגום, אבל זה בהחלט לא דבר נורמטיבי לכוון את מערכת החינוך עוד ועוד למקום בו החלום הרטוב של כל ילד הוא להיות קצין בצהל, שחוזר הביתה בארון קבורה.

לגבי הפליטים - היה ברור שזה יתפוצץ מתישהו. אף אחד לא רוצה לחיות בשכונה של פליטים או מהגרים. אף אחד לא רוצה שפליטים יקחו לו את העבודה (אם כי גם ככה כנראה הם בדרך כלל ילכו לעבוד במקמות שהמקומיים לא רוצים להגיע אליהם).

העניין הוא שהאירופאים הנאורים קלטו עד היום בכל זאת X מסוים של פליטים, וזו היא עדיין המדיניות הרשמית במערבה של אירופה.

כמה פליטים ישראל קלטה עד היום? מה ישראל עשתה עד היום כדי לקלוט כאלו (שוב, מה עם חקיקה, שהזכרתי קודם)? ועוד לפני הכל - באיזו מדינה מושרש כ"כ סיפור חיפוש אחר המפלט - שלא נמצא באף מקום בעולם - כמו כאן?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החרדים, מתישהו הם יבינו שאי אפשר לנהל מדינה בלי לעבוד. לאט לאט.

[emoji23] [emoji23] [emoji23]

מי שלא יודע לעבוד, הולך ללמד, מי שלא יודע ולא רוצה לעבוד, הולך לנהל.

בינתיים זה מסתדר להם יפה מאוד, לא רואה סיבה בשבילם לפעול אחרת.

ולהבטיח את ישיבתם בממשלה ע"י זה שיהיו yes men של מי שנמצא בכס הברזל ברגע הנתון.

בכלל, לא סתם ביבי גרר את המדינה לבחירות מיותרות שהיו לאחרונה. אם בממשלה הקודמת היו לו אנשים שלא ממש שמו עליו, אז כאן הוא בנה לעצמו ממשלה של חיילים, שיגידו להם לקפוץ, והם ישאלו "לאיזה גובה?".

מזכיר לי את פוטין, חסר רק שעון שעולה יותר מהבניין 9 קומות שאני גר בו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך להתרשם מההפחדות. תתרשם ממעשים. כבר עכשיו בנט דואג להקציב עוד שעות במערכת החינוך להטפה של "ערכים יהודיים" ולסיפורים על יוני נתניהו ורועי קליין. אולי לך זה לא מפריע, אני הייתי רוצה שהילדים שלי יגדלו על "ערכים" שהם לא רק מיליטנטיים או דתיים. שוב, זה ויכוח שקשה לנהל אותו כי אני לא יכול לשכנע מישהו "מבפנים" שהחינוך הזה פגום, אבל זה בהחלט לא דבר נורמטיבי לכוון את מערכת החינוך עוד ועוד למקום בו החלום הרטוב של כל ילד הוא להיות קצין בצהל, שחוזר הביתה בארון קבורה.

העניין הוא שהאירופאים הנאורים קלטו עד היום בכל זאת X מסוים של פליטים, וזו היא עדיין המדיניות הרשמית במערבה של אירופה.

כמה פליטים ישראל קלטה עד היום? מה ישראל עשתה עד היום כדי לקלוט כאלו (שוב, מה עם חקיקה, שהזכרתי קודם)? ועוד לפני הכל - באיזו מדינה מושרש כ"כ סיפור חיפוש אחר המפלט - שלא נמצא באף מקום בעולם - כמו כאן?

אינני חולק עליך בנושא החינוך, כבר כתבתי פה שאי אפשר שאדם אחד, נגיד שניים או עשרה, יחליטו מה ללמוד בשביל כל המדינה. זה הזוי. לשר החינוך לא צריכה להיות סמכות להחליט מה מלמדים, אלא אם כבר לאנשי החינוך. למרות שלדעתי מי שבכלל צריך להחליט מה מלמדים הוא מנהל בית הספר, וההורים יבחרו לאן לשלוח את הילדים. אבל אלו כבר חלומות באספמיה.

לגבי חינוך לערכי צה"ל, אני יודע שלא תסכים איתי, אבל ללמוד על מלחמות ישראל זה חשוב. אם יש מנהל בית ספר שיחליט שזה חשוב, שיעשה זאת. לא שר מלמעלה.

לגבי הפליטים באירופה, אני חושש שאתה מעריך יתר על המידה את היכולת של האירופאים לשלוט במה שקורה במדינות שלהם. יש הרבה יותר "פליטים" ממה שאומרים והם לא הולכים לשום מקום... אלא אם כן, כמובן, האירופאים יעשו את מה שבג"ץ לא מאשר לממשלה לעשות. אבל אז... מה נחשוב על האירופאים הנאורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הגבת מילה אחת שקשורה למה שאמרתי, אתה מזלזל בנאורות האירופאית אבל לא מצליח להגיב לטיעון נקודתי (הטיעון, למקרה ששכחת: הבעיה היא במעברי גבול, הפתרון אינו כליאת אנשים).

בגדול אתה משתמש בטקטיקות הקוף של ג'וני קוקרן מסאות'פארק, למי שלא מכיר:

,

(look at the monkey.... look at the silly monkey)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...