Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

למי שיש מנוי להארץ, או יכול לפתוח את זה בדרך אחרת כלשהי - מאוד ממליץ לקרוא את הראיון הזה עם דני דיין.

קורא מרוכז בוודאי יצליח לשים לב שדנון סובל מכל אותן הבעיות הקונספטואליות שהימין הציוני ליבראלי סובל מהן מימיו של ז'בוטינסקי בוריאציות שונות - אמונה תמימה בהמצאת פתרון "מוסרי", שמחד לא יתן לפלסטינאים שום רמז אפילו לריבונות או עצמאות, אך מאידך יאפשר לכל ישראלי לישון בשקט בלילה, בידיעה שאנחנו אכן העם המוסרי בעולם, כמו שאנחנו רוצים להאמין.

כמובן שיסורים מצפוניים מהסוג שהוא חווה הם לא נחלת איש הימין הממוצע בישראל, ובעוד שנים מספר כלל לא יעניינו אף אחד.

בכל מקרה, מעניינת התוכנית שלו לעתיד, אם כי לא פרקטית מדי, כנראה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
ומי יחייה בשתי המדינות הללו? מדינה אחת לפלסטינים ומדינה אחת ליהודים?

מה רע במדינה ליהודים ומדינה לערבים? עדיף לזרוק מישהו לים?

כל הבלאגן זה חלוקת השטח ועל זה אין הסכמה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה תוקף את הצד של המרכז ימין, אנו עונים לך, לכן אני שואל אותך כנציג הצד המעייף (שמאלי)

אני לא מתקיף, סתם סקרנות גרידא, להבין איך הראש שלך עובד :wink: אז צא מעידן התמימות.

ואם יש לך פתרון - כתוב בבקשה.

א- מאחר והפלסטינים לא רוצים מדינה יהודית ישראלית בשטח, מה אתה מציע. (ארה"ב טוענת זאת)

ב - אם נאפשר מדינה פלסטינית לצידנו, איך נערוב לכך שהיא לא תהפוך לסוריה, או חמאסטן.

ואם כן איך עלינו להגיב.

ג - האם מדינה כלבנון המעורבת במלחמה במדינה אחרת סוריה, מבחינתך אמורה להיות מוחרמת.

ד - האם סעודיה המעורבת במלחמה במדינה אחרת בתימן, אמורה להיות מוחרמת.

ה - האם כאשר אזרחים נפגעים במלחמה בסוריה ובתימן, הדבר מותר.

וכאשר ישראל מתגוננת מפני מטחי טילים המשוגרים לעבר אזרחי ישראל מאזורים אזרחיים מעזה או לבנון.

ופוגעת בטעות באזרחים - ישראל תמיד אשמה, ואם כן כיצד אתה מציע לישראל להתגונן.

הוספה - במידה ואתה עונה, וכידוע הטענות שלי לא מבוססות.

בסס את הטענות שלך לפי הסעיפים שרשמתי , זה ימרכז אותי , ולא תשובות כלליות

תודה.

SlowRide ***

זו תמימות מופלאה - בכל מצב לא יאפשרו לך להתגונן, תמיד ימצאו סיבה כי אתה אשם.

אתה חזק מידי, אתה עשיר הם מסכנים, אין להם מים אין להם חשמל וכו'

או כמו בפעם האחרונה אמרו מהשמאל ההזוי - זה לא הוגן, אין להם כיפת ברזל.

ישראל צריכה לתת להם, ואז להתלחם.

ב 2006 בלבנון - לבנון כידוע לנו מדינה, זה עזר לנו או האשימו אותנו.

אתה תמים.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כבר יש לך חמאסטן, ככה שזה לא באמת משנה. זה לא שהשלטון הפלסטיני כיום אוהב אותך.

זה, וגם נהייה פטורים מלספק להם מים וחשמל. הרי הם מדינה או לא? לכלכלה שלנו זה בטוח לא יזיק.

שיקימו נמל ויעסקו ביצוא ויבוא. נכון שאז יכניסו המון כלי נשק ויתחמשו.

התקשורת העולמית תעקוב אחרי התפתחות המדינה החדשה במזרח התיכון וכשכולם יראו שכל מה שהם עושים זה לחרחר מלחמה, העולם לא יאהב את זה בדיוק כמו שעכשיו לא אוהבים אותנו (מנהיגים מיליטנטיים, מדינה של סוחרי נשק. נשמע לך מוכר?).

אבל מה החלק הכי טוב? יחליטו לתקוף אותנו? נוכל לזמבר אותם פי 7 וזאת תהייה מלחמה לגיטימית בין מדינות ולא בין מדינה ל"לוחמי חופש".

ואולי בכלל כל זה לא יקרה. איכשהו הם יקנאו ביהודים במדינה השכנה, יבינו שלחיות על החרב זה כ"כ ימי הביניים ויתחילו להתחבר להווה, לפתח תעשייה ולזרוק את הקיצונים לים. הלוואי שגם אצלנו היו עושים את זה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה

תוקף את הצד של המרכז ימין, אנו עונים לך, לכן אני שואל אותך כנציג הצד המעייף (שמאלי)

נו, אולי מספיק עם הpassive aggresive הזה? אני תוקף ואתה שואל. אז בוא ואשאל אותך גם איך היה במפגש האחרון של כהנא חי. מה תענה על זה? הרי גם עכשיו אתה ממצב אותי בצד של אלו שתומכים בחרם על ישראל, לכאורה, למרות שאני רחוק, מאוד רחוק מזה.

שאלת שאלה קונקרטית ועניתי לך עליה. מה אתה רוצה שאכתוב מעבר? האם זה אומר שאין אנטישמיות? בוודאי שיש. אני בטוח שרוג'ר ווטרס הוא לא חובב גדול של יהדות. מה לעשות. אני גם בטוח שלחלק מבעלי הכוונות הטובות באמת יותר נח לבוא ולהפגין בישראל, כי פה הסיכוי לקבל כדור בראש הוא נמוך יותר. אז? מעבר לזה שאותך, בתור פטריוט ישראלי, צריכה להדאיג העובדה שהאפולוגטיקה האוטומטית שלך היא שבסוריה יותר גרוע, בהתאם העולם המערבי גם באמת מתייחס כך לסוריה וחיזבאללה. אפילו על רוסיה הפעילו סנקציות ברמה כזו או אחרת, אגב, ועל איראן בכלל אין מה לדבר.

לגבי כל שאלותך על המדינה הפלסטינאית - כבר עניתי בעבר שכן, יכול להיות שפתרון שתי המדינות כבר לא ישים יותר. אני לא יודע, לא חושב שלמישהו יש תשובה חד משמעית לגבי זה. אתה בוחר להאשים את הפלסטינאים כי "האמריקאים אמרו" - בסדר, גם על זה אין לי ככ מה לחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פנטסטי, זה בדיוק מה שאני רוצה. אבל זה לא מה שהפלסטינים רוצים, זה בדיוק העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז כתרבות מערבית נאורה, חובה עלינו ללמד אותם מה הם רוצים.:lol:

SlowRide ***

זו תמימות מופלאה - בכל מצב לא יאפשרו לך להתגונן, תמיד ימצאו סיבה כי אתה אשם.

אתה חזק מידי, אתה עשיר הם מסכנים, אין להם מים אין להם חשמל וכו'

אתה תמים.

לדעתי זאת גישה של לוזרים, לצאת מנק' הנחה שלא משנה מה תעשה יכשל כי *הכנס טקסט כאן*.

הסיבה שמאשימים אותנו בעולם היא בעיקר בגלל הסברה מטומטמת ואמונה מוחלטת בצדקת הדרך בלי להבין איך אנחנו נראים. הרבה יותר קל להאשים את החזק והעשיר וזה מוכר יותר עיתונים וזמן מסך.

לדוגמא, מדוע אף אחד בעולם לא מתעניין בפיתוח הפלסטיני הנהדר שצומח לו בשטחים שהוחזרו לפלסטינים במסגרת ההתנתקות? תוצאה של הסברה מטומטמת.

ומדוע להביא תמיד דוגמאות מהשמאל ההזוי? כי בימין אין קיצונים הזויים?

אתה באמת חושב שמישהו סופר את ההזויים מהשמאל? האמת היא שאני מעדיף אותם. יותר כיף לשמוע שטויות ולצחוק מאשר לראות הפגנות גזעניות שעושות צחוק ובושות מהמונח "יהודים".

בלבנון לא נלחמנו נגד צבא לבנון אלא נגד ארגון טרור שנמצא שם. הדברים שונים לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תמים.

אייל.

מי שמדבר על הזויים... על איזה שמאל הזוי אתה מדבר? מי שביקש כיפת ברזל לפלסטינים זו חנין זועבי, וכמה הזויות מהאו"ם. רוצה שאני אגיד שאתם בימין ההזוי פשוט ממציאים דברים?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהרבה פרו ערבים מתעקשים על פתרון "צודק" לשיטתם- הארץ שייכת לילידים שחיו פה לפני שהציונים באו וגירשו את הילידים. הפתרון הצודק הוא מדינה אחת בין הירדן לים שבה רוב ערבי. כלומר אנו אמורים להיעלם איכשהו.

ואולי בכלל כל זה לא יקרה. איכשהו הם יקנאו ביהודים במדינה השכנה, יבינו שלחיות על החרב זה כ"כ ימי הביניים ויתחילו להתחבר להווה, לפתח תעשייה ולזרוק את הקיצונים לים. הלוואי שגם אצלנו היו עושים את זה.

הם מבינים את זה מצוין. כשלאחר הסכמי אוסלו ב1993 ערפאת שלט בעזה ואח"כ גם בגדה, היו להם תקוות לשלטון נאור שיפתח את המשק שלהם ושרמת החיים שלהם תעלה. כשהפלסטינאים הבינו ששלטון עראפת מושחת ולא מתפקד, הם התיאשו , זאת לפי עמי איילון שהיה ראש השב"כ בשנים ההם. המצוקה וחוסר התקווה שלהם מבטיחים קרקע פוריה לאנטי ישראליות.

הסיבה שמאשימים אותנו בעולם היא בעיקר בגלל הסברה מטומטמת

הסברה לא יכולה לעזור. רוב האירופאים והאמריקאים לא מתענינים בבעיות חוץ אלא בכדורגל, בחופש השנתי ובעניני פנים. חלקם יודעים במעורפל שאנו מחזיקים את הפלסטינאים תחת כיבוש צבאי מזה זמן רב וזה רע. אנשים אלה לא מקשיבים ולא רוצים לשמוע עוד על הסכסוך, למשל שנתנו לפלסטינאים הצעות טובות מבחינתם (קלינטון בשנת 2000 , אולמרט לאבו מאזן בשנת 2008 )אבל שהם דחו את ההצעות.

זה דומה ליחס שלנו לבעית המיעוט הרוהינגי בבורמה:

"האו"ם קבע כי בני הרוהינגה הם אחד המיעוטים הנרדפים ביותר בעולם. הם סובלים זה עשרות שנים מאפליה ממוסדת מצד הרוב הבודהיסטי השולט בבורמה. מאחר שהחוק הבורמזי מונע מהם לקבל אזרחות, המוסלמים נותרו למעשה ללא מדינה. הם אינם יכולים בדרך כלל לשלוח את ילדיהם לבתי ספר, נמנע מהם טיפול רפואי סביר ותנועותיהם מוגבלות בקפדנות."

לאף אחד מאיתנו לא איכפת מה קורה שם.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הסברה יכולה לעזור מאד. תראה איך היא עוזרת לפלסטינים.

ההסברה משפיעה על התקשורת וכידוע, מה שמפורסם בתקשורת-הוא האמת הבלתי מעורערת. כשהאמריקאים הצעירים לומדים מהתקשורת שהיהודים במזרח התיכון שוחטים מילדים ונשים הם יבחרו בנשיא אנטי-ישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברה עוזרת למי שיודע להסביר.

הערבים אומרים שוב ושוב "אנחנו צודקים והיהודים שדדו אותנו".

אנחנו אומרים שוב ושוב "א... תראו... יש בעיות בטחוניות...." ובעצם מודים בכך שהערבים צודקים.

התוצאה בלתי נמנעת.

אם היינו עושים את ההיפך, כלומר את המובן מאליו, ואמרים פשוט "זו ארצנו, שבנו אליה לאחר גלות" - היינו יכולים לנצח בקלות גם במערכה ההסברתית. אבל מסיבות שלנו, אנחנו מעדיפים שלא לומר שזו ארצנו - ומפסידים את המערכה כבר בתחילתה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו שאומרים את זה, למשל דני דיין (אופס, קראתי לו דנון קודם :oops: ), שקישרתי לראיון איתו לפני כמה תגובות.

אתה יודע איפה מתחילה הבעיה? לא כל דבר באמת אפשר להסביר.

לך זה אולי מאוד ברור שזו הארץ שלנו. אבל זה לא מסביר לעולם למה יש כאן מיליוני ערבים מחוסרי אזרחות כלשהי. אז מה תגיד על זה? שיחזרו לירדן ומצרים? אתה באמת חושב שאפשר לשכנע בכזו אמירה?

יש סיבות לכך שגם בימין אנשים רציונאליים עדיין מחפשים גם בפתרון, ומנסים ללכת על הגבול הדק שבין אמונה מוחלטת בצדקת הדרך, לבין ההבנה שיש גם בעיות מוסריות במה שהם בוחרים לעשות. אומנם הם כנראה הופכים למיעוט, אבל זה רק מראה לך שאפילו בימין הישראלי, לפחות אצל חלק מאנשיו, העולם הוא פחות שחור ולבן מ-"זו הארץ שלנו.".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלנו היא אכן הסברה.

לא מצליחים להסביר לפלסטינים הדפוקים, שבעצם טוב להם להיות אנשים נטולי זכויות.

שום הסברה שבעולם לא תעבוד, מול סרט כזה, שבו קבוצה של חיילים עולה לצילום קבוצתי על גג של בית פרטי, רק כי הם יכולים:

http://mekomit.co.il/%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7%AA/

ואנחנו נמשיך לספר לעצמנו כמה אנחנו מוסריים.

מה שעצוב לי בסרט הזה, שלכאורה הוא נראה לנו תקין.

החיילים שבו, בחורים טובים אחד אחד (בלי ציניות).

לא יורים, לא הורגים, לא אונסים ולא מכים.

אפילו לא זרקו בדל סיגריה.

אבל זה שהם מרשים לעצמם, לעלות על גג של בית ולהצטלם, בלי לחשוב אם זה ראוי, מראה את הנזק של כמעט 50 שנות כיבוש.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע איפה מתחילה הבעיה? לא כל דבר באמת אפשר להסביר.

במיוחד אם לא מאמינים שזה נכון.

אבל למי שכן מאמין בכך, יש בסיס נרחב לפעולה - התנ"ך, שמקובל ברוב העולם.

אני לא אומר שמספיק להגיד את המילים "זו ארצנו" ומיד הבעיה תיעלם לבלי שוב; אני אומר שאם רוצים, אפשר להתאמץ ולהצליח גם בתחום זה.

כרגע, אנחנו (בהכללה) לא רוצים.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא צריך להסביר כל דבר. צריך להסביר לעולם מי רוצה לחיות כאן ומי רוצה למות כאן. זה הכל.

לזרוק ערמות של כסף על שיקום מדינה מאסון טבע בקצה השני של העולם זה לא הסברה, זה ניסיון הסחת דעת מטומטם.

אמונה מוחלטת בצדקת הדרך זה מתכון בטוח לכישלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...