Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

בתאריך 12.4.2022 בשעה 08:02, eladns כתב:

ואני לא בטלן. בטלן זה אחד שיודע לשחק את המשחק של לארגן 18 תלושי משכורת ולהחתים אבטלה שישה חודשים וחוזר חלילה כל החיים שלו.

אנחנו ביולי, מה שאומר ששלושה חודשים בלבד לאחר ההודעה:

לפני 8 שעות, eladns כתב:

לא רוצה לעבוד עד הקבר.

יעבוד [אעבוד] 12 תלושים או 18 מתי שישנו את זה.

אנוח חצי שנה בתשלום.

נדמה לי שאפילו הלוגיקן הידוע מהשרשור לא היה מצליח לצאת מהגרירה הזו... (סתם סתם, ברור שכן)

**

קראתי קצת, חלק ממש מעניין מהשרשור.

מודה ומתוודה שבפן האישי, נהגתי לשנוא טפילים-כלכליים מסיבות שכבר נכתבו בשרשור: זה די נלוז לחיות על חשבון אחרים במיקרו, וזה יכול להקריס את הפרויקט הישראלי במאקרו.

שנים עברו, כיום אני לא שונא אותם יותר כי התבגרתי והבנתי שאין מה לשנוא אותם - קודם כל זה לא פרודקטיבי, ומעבר לזה האשמה עצמה היא חלקית. אם אני לא שונא ילד בכיתה א׳ שלא יודע לפתור פעולת כפל, למה לשנוא אנשים שכל חייהם עברו הסללה מסוימת שחסמה אותם מלהבין אלמנטים בסיסיים בכלכלה? 

אני בהחלט לא מעריך (בלשון המעטה) את העסקנים הציניים של החרדים, שמכניסים את הציבור שלהם בצורה שיטתית למלכודות עוני, ומשמידים את הכלכלה הישראלית מבפנים בשביל שררה. 

כמה אנשים קראו כאן לאלעד טרול, אבל מהדברים שהוא כותב ניכר שהוא לא מטריל. הוא באמת מאמין שאם המדינה נותנת לך, תיקח. פייר? הוא לא לגמרי טועה. בצורה נקודתית בנוגע לשימוש בסבסוד ממשלתי: כמו שאני לא שונא (בעוונותי אודה שאני אפילו מחבב) אדם משרשור אחר שמקבל מהמדינה כמה עשרות אלפי שקלים בסבסוד לדירה להשקעה - למה לשנוא אדם שהמדינה נותנת לו הנחה של אלפי שקלים בארנונה והוא לוקח את זה?

הרי אם המדינה היתה אומרת לי שאני זכאי לכך בגלל שגוון העור שלי הוא בדיוק בין מוקה לשלשול, לא הייתי אומר להם ״אבל מה זה קשור בכלל וכמו כן אאוץ׳ יא מניאקים״ אלא הייתי לוקח את הכסף בשמחה.

או כפי שאמרו חז״ל: Don't hate the playa, hate the game.

בעיית השורש מגיעה מ(חוסר)החינוך, מהרצון לשררה, מהסגרגציה השיטתית. אנשים כמו אלעד הם לא ה-בעיה, אלא סימפטום שלה. נציגי הציבור שנותנים לזה לקרות בשביל ג׳ובים הם האשמים האמיתיים.

בעוד שאני בפן האישי פחות מתחבר להשתנה מהמקפצה, וכמובן שלא מתחבר בכלל לשאיפה לבטלה כדרך חיים - אני חושב שזה טוב מאוד שזה קורה כי אולי יעיר את חלקכם מהתרדמת: הטרג׳קטורי הדמוגרפי של ישראל מאוד ברור, ולא באמת מעניין אותו מה אור (או כל משתמש אחר בקארספורום) חושב - מצ״ב נתונים, הוספתי עמודה בצד שמאל של אחוז החרדים מכלל האוכלוסיה היהודית עבור המחשה:

image.thumb.png.23577ec8f9d0f0bdee643e74a928058e.png

בהינתן שכבר כיום כמעט שליש מהאוכלוסיה היהודית הם חרדים, מה בדיוק נדמה לכם שהולך לקרות למשק עוד עשור או שניים..?

מי שעוקב קצת אחרי המאקרו יודע שהשינוי בחברה החרדית מבחינת השתתפות ופריון תעסוקה - הוא מינורי לחלוטין. יש מגמות אבל הן כאין וכאפס יחסית לגידול, וזה לא שנציגי הציבור עוברים אבולוציה או שהממשלות מנסות לעשות משהו בנידון, הם הרי השותפים הטבעיים והכי זול (היום) לקנות אותם. והעתיד? אחריהם המבול.

אבל הבעיה האמיתית היא שגם *אם*, איכשהו, יקום כח פוליטי משמעותי, פנימי(-חרדי) וקונסיסטנטי - לתקן את הנזק ולצמצם את הפער זה עניין של שנים, לא מעטות. אי אפשר לקום מחר בבוקר ולהפוך אדם שלא יודע חשבון למהנדס, וזה מאוד עצוב לשמוע את כל אותם סיפורים של אנשים שכן החליטו לצאת ממלכודת העוני והבינו עד כמה זה קשה ומסובך. ממליץ להאזין לפרק 20 עם פרופ׳ בן דויד.

כבר היום נטל המס הישראלי הוא מהנמוכים במדינות האופ״ק (LOL!?), בזמן שיוקר המחיה בישראל הוא איך לומר, לא אידיאלי. זה קורה (בין היתר) בגלל שנטל המס הוא פרוגרסיבי להחריד ו20% מהאוכלוסיה מממנים את כל הפרויקט. זה היום. אתם רוצים לומר לי שכשכח העבודה יורכב משליש אנשים עם פריון אפסי (בממוצע) אז הכל ימשיך לרוץ בסבבה? 

הרי גם אם מחר יהרגו את בט״ל ולא תהיה יותר אפשרות להיות בטלן כאורח חיים, חשוב להפנים שלקנוורט בטלן ליצרן זה לא משהו קל, רבאק, זה אפילו לא כ״כ מעשי.

Winter is coming :(

(לדעתי וכו׳)

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4757

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

אני איתך בתחזית הקודרת. 

המדינה מסבסדת אותנו בהרבה דברים. חלקם לכולם (נגיד כל מי שרוצה ללמוד באונ' יזכה לסבסוד). חלקם, לאנשים מסוימים (מחיר למשתכן עבורי, או ביטוח לאומי לכל מפוטר וכו'). אפשר להתווכח מה יותר או פחות לגיטימי (ומי יותר או פחות עלוקה). אבל,

העניין שהוא המקור לכל מה שכתבת לדעתי הוא הדמוגרפיה + חוסר יכולת של החברה שלנו כולה (לרבות מקבלי ההחלטות החכמים ביותר) להסתכל קדימה ולתכנן. כתבתי את זה פעם והפוליטיקה שלנו היא רק תמונת מראה לאופי שלנו: אנחנו פשוט גרועים בתכנון קדימה. גרועים. כמה שאנחנו טובים בלאלתר אנחנו פי מיליון גרועים בלתכנן ולחשוב קדימה. זו בעיה שהיא לא רק מערכתית, אלא לדעתי תרבותית. מה שאתה (ואני) היינו רוצים בשביל הפרוייקט שנקרא ישראל זה שהוא יהיה קצת פחות ישראלי...

כמו שכתבו קפיטליזם זו לא חזות הכל, אבל אלוהים חסר לנו לא מעט ממנו לדעתי ולטעמי. המדינה כאן מאוד אוהבת לרכז סמכויות לעצמה ומאוד אוהבת להתערב כמעט בכל נדבך מחיינו. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, oryo כתב:

והבנתי שאין מה לשנוא אותם - קודם כל זה לא פרודקטיבי

מי ישמע זה מעסיק אותי ביום יום או פעם בתקופה. רק כשכותבים בגלוי שאני פראייר, וכול השאר פראיירים, ומישהו ישמח לחיות על חשבוני.

לפני 21 דקות, oryo כתב:

למה לשנוא אנשים שכל חייהם עברו הסללה מסוימת שחסמה אותם מלהבין אלמנטים בסיסיים בכלכלה?

זה לא עיניין של זה. לא יודע כמה קראת וכמה מהשירשורים בנושא קראת.

זאת בחירה במודע לחיות על חשבון האחרים - "שהם ישלמו לי" ומי שעובד "טיפש"

וואלה, כשאומרים לך את זה - זה מעצבן.

לפני 23 דקות, oryo כתב:

כמה אנשים קראו כאן לאלעד טרול

זה אני כתבתי. אני עומד מאחורי זה.

אם הוסבר למישהו העיניין, והוא ממשיך בזה וממשיך לטעון את זה. אז זאת התנהגות טרולית לחלוטין.

ופה יותר בעיניין הפוליטי:

לפני 24 דקות, oryo כתב:

פייר? הוא לא לגמרי טועה.

הוא כן. 

כעיקרון רשתות הביטחון האלה, נועדו להיות בדיוק זה - רשתות בטחון.

הן לא נועדו להוות מקור הכנסה במכוון. 

גם מחיר למשתכן לא נועד לתת הנחה לעשירים.

חינוך חינם, בריאות וכו' - נועדו כדי לתת איזשהו בייסליין לכולם, ולתת אפשרות לצמוח ולקחת סיכונים. לא שתנצל את המערכת.

dont hate the player, hate the game? לא מסכים.

כשמישהו בא לנצל בכוונה - אז הייט דה פלייר.

אני לא רואה את המשחק כ"לשאוב מהמדינה כמה שיותר", משחק הוגן זה לחיות, לתרום את חלקיך, ולקבל את הזכויות שלך. פיטרו אותך ועוד לא מצאת עבודה? ברור שאבטלה. אבל תחפש עבודה / תחליף מקצוע.

אם אתה מחליט שאתה פשוט לא רוצה לעבוד כי ככה, ומצפה שיממנו לך את ההחלטות האלה - לך תקוועד.

לא שונא את ניקו (😘) אבל וואלה אם לניקו יש ימבה כאסף (או להורים שלו לצורך העיניין), לא חושב שמגיע לו הנחות (או לפחות - שזה לא הוגן שהוא מקבל אותן).

אני לא יודע איפה אתה רואה את החינוך נכנס פה לתמונה. 

[לגבי חרדים ומגמות. כרגע אני חושב שכולם מסכימים שכול מגמה חיובית היא טובה, ותעזור לפתרון הבעיה]

• רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, David32 כתב:

בהחלט. בארץ זה פשוט הלך לכיוון של כישלון בגלל אוכלוסיות מגוונות מדי שלא רוצות לשחק במשחק שאנחנו רוצים לשחק בו ופופוליזם כלכלי גם משמאל וגם מימין שמאפשר את זה.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 58 דקות, oryo כתב:

כמו שאני לא שונא (בעוונותי אודה שאני אפילו מחבב) אדם משרשור אחר שמקבל מהמדינה כמה עשרות אלפי שקלים בסבסוד לדירה להשקעה - למה לשנוא אדם שהמדינה נותנת לו הנחה של אלפי שקלים בארנונה והוא לוקח את זה?

רוצה לציין שאני לא שונא אף אחד.

אבל אין מה להשוות אדם שעובד ומשלם מיסים וזוכה במחיר למשתכן או מקבל סבסוד מהמדינה לטיפול רפואי, לאדם שמנצל במודע את השיטה, לא משלם מיסים וגוזר על עצמו ועל משפחתו חיי בורות ועוני כדי לקבל כמה גרושים מהמיסים של האדם הראשון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, David32 כתב:

הן לא נועדו להוות מקור הכנסה במכוון. 

גם מחיר למשתכן לא נועד לתת הנחה לעשירים.

חינוך חינם, בריאות וכו' - נועדו כדי לתת איזשהו בייסליין לכולם, ולתת אפשרות לצמוח ולקחת סיכונים. לא שתנצל את המערכת.

dont hate the player, hate the game? לא מסכים.

כשמישהו בא לנצל בכוונה - אז הייט דה פלייר.

אני לא רואה את המשחק כ"לשאוב מהמדינה כמה שיותר", משחק הוגן זה לחיות, לתרום את חלקיך, ולקבל את הזכויות שלך. פיטרו אותך ועוד לא מצאת עבודה? ברור שאבטלה. אבל תחפש עבודה / תחליף מקצוע.

אם אתה מחליט שאתה פשוט לא רוצה לעבוד כי ככה, ומצפה שיממנו לך את ההחלטות האלה - לך תקוועד.

אני בן 40

ומוכן פה ליד כולם להתחייב לעבוד עד 67 פנסיה אם תמצא לי עבודה ש:

- יהיה לי וועד שאם רבתי עם הבוס לא יפטרו אותי

- אםהחברה תעשה התייעלות לא יפטרו אותי בגלל משכורת גבוהה

- אם הוצאתי חודש סיק לא יפטרו אותי

3 שנים בשרתון- יום אחד לוקחים את כולם, אין כסף. פתאל קנו אותנו כולם מפוטרים. מי שרוצה להמשיך- יעבוד מחדש הכל מתאפס אין כלום אין קרן כינרת ואין חניה ואין כלום!

הלכתי לדרכי. 

הופ, אוויס. 3 שנים. היו שייכים לדן רכב ותבורה. יום בהיר אחד קרדן קנו אותם. 300 עובדים שהרוויחו מעל 3000 שקל בונוס הביתה. אני בינהם. העסיקו חדשים בתנאים שונים {אחד המנהלים התותח נחטף לאלבר ועשה שם מהפכה. בגלל זה סניפים נסגרו באוויס}

ואז חשמל ישיר. 10 שנים. הופ התהפך הבוס והעיף הביתה.

למה?

למה זה מגיע?

מה עשיתי מה?

לא גנבתי, לא השפלתי לקוחות. הייתי פרודקטיבי.

אז מה אתה רוצה מחיי?

איך אתה מצפה שאחיה?

די 

נימאס לי

החלטתי לתת דרור למוח.

לא רוצה לעבוד.

אם אין הגנה עליי אני אנצל כל דבר. 

ממליץ לך לשמוע את השיר תימני:

תזכור את משפט המפתח: "...שיודע הייטב את האמת, שלקחת עדיף מלתת..."

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, eladns כתב:

ומוכן פה ליד כולם להתחייב לעבוד עד 67 פנסיה אם תמצא לי עבודה ש:

הישראליםבאים חווה GIF - הישראליםבאים חווה חיים - Descubre & Comparte GIFs

תראה, זה השירשור פוליטי, לא שירשור ייעוץ לאלעד, וגם ציטטת דברים שהתייחסו לכלל, ולא אליך. 

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@oryo, מעבר למה שדוד כתב; זה שאלעד בחר בדרך פרזיטית, זה מילא. אפשר להתווכח על זה שאם המערכת מאפשרת אז למה לא וכו'.

אבל זה שהוא אשכרה לועג לאלו שמשלמים את הבחירה שלו (קרא את הגיגיו בשרשור האננס), זה כבר מעיד על סתם חרא של בנאדם. 

ולא, ממש לא טרול. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, eladns כתב:

מעולה.

אני אבחר במי שידאג לחלשים

נראה מי תיהיה המפלגה החברתית הפעם

נשמע שאתה מעוניין במפלגה סוציאליסטית

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה להזכיר שככה או אחרת, גם בברית המועצות (כמעט) כולם עבדו (או שאני משושלת של מפרנסים של בטלנים?)...

זה בעיה להיות במצב כזה, לרצות לקבל כסף ולא לעבוד. זה לא תקף תחת השקפת עולם של השמאל (כל אחד כפי יכולתו ולכל אחד לפי צרכיו), ולא תחת הימין. אולי UBI, אבל זה איזה רעיון שאולי קצת עושים איתו ניסויים - אבל עדיין לא תפס.

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, oryo כתב:

הפרויקט הישראלי

יש סיבה שאתה משתמש במילה פרויקט?

לפני שעה, oryo כתב:

למה לשנוא אנשים שכל חייהם עברו הסללה מסוימת שחסמה אותם מלהבין אלמנטים בסיסיים בכלכלה? 

אתה לא באמת צריך שאנשים יבינו אלמנטים בסיסיים בכלכלה כדי לתמרץ אוכלוסיה להיות יצרנית.

בינינו, זה סתם תירוץ.

לפני שעה, oryo כתב:

או כפי שאמרו חז״ל: Don't hate the playa, hate the game.

בגדול, אני מאוד אמביוולנטי כלפי המשפט האחרון. מצד אחד, יש בו היגיון עבור האנוכי שבי, הרי החליטו לתת, מי אני שאגיד לא. מצד שני, כחברה, הוא משפט נוראי מאוד. 

יש בעיה אינהרנטית עם סבסוד וריכוזיות ממשלתית מצד אחד, אבל מצד שני זה נחמד לדעת (ואף להשתמש) ברשת ביטחון כשצריך. וזו מילת המפתח, כשצריך.

אלעד מציג בעיה, עבור כל 12 תלושים אזרח בגילו זכאי לכמעט 6 חודשי אבטלה. אם מחר כולם מחליטים לנצל את זה, המדינה פחות או יותר קורסת. אבל המנגנון בנוי על כך שרק חלק משתמשים בזה ובהנחה שהאינטרוולים בין כל שימוש גדולים.

לפני שעה, oryo כתב:

אנשים כמו אלעד הם לא ה-בעיה, אלא סימפטום שלה. נציגי הציבור שנותנים לזה לקרות בשביל ג׳ובים הם האשמים האמיתיים.

זה ביצה ותרנגולת. איך אנשי השררה הגיעו לתפקיד? מי בחר בהם? למה? 

לפני שעה, oryo כתב:

בהינתן שכבר כיום כמעט שליש מהאוכלוסיה היהודית הם חרדים, מה בדיוק נדמה לכם שהולך לקרות למשק עוד עשור או שניים..?

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

אני איתך בתחזית הקודרת. 

למה נראה לכם שאני מצרף תמונות ואזכורים ממלחמות אזרחים? לכיף?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב 90% מהעניים הם פרזיטים ואז קופץ פה בחור אומר תוכיח. הנה חבר הוכחה חיה הוא גם לא מתבייש כמוהו יש מאות אלפים.
אחרי זה קופץ אותו בחור ואומר "שיקרתם שאמרתם שביבי יוביל את המדינה לאבדון".
הנה אור המחיש יפה מאוד למה זה קורה בפועל (כמובן שיש עוד הרבה דברים אחרים שהוא עשה כדי לדרדר אותנו לשם).
יאמר לזכותו של ביבי שגם לפניו שילמו להם ושילמו להם יפה, אבל בוא נזכור שלפיד הכריח את ביבי להקים קואליציה בלעדיהם... "הפתעה"!!! יש מספיק קולות (כרגע) לא צריך אותם בממשלה. לא רק זה גם אפשר להקים ממשלת ימין מרכז ולא איזה משהו הזוי בלעדיהם.
יכלה בהחלט להיות פה נקודת מפנה. נעשו בזמן הזה פעולות כדי לגרום להם לצאת לעבוד. אני חושב שאפילו הן התחילו להניב פרי, אבל ביבי כמו ביבי חושב על התחת שלו.
 "החרדים האלה אני קונה בכסף והם עושי דברי אז כן הם ימשיכו לגדול ולגדול עד שהלכה המדינה אבל אני כבר לא אהיה כאן או כמו שאמרה אישתי היקרה שתישרף המדינה!".
הם מצידם מבינים את זה טוב מאוד, למה הם "בברית" עם ביבי? מצאו חדל אישים שיעשה הכל בשביל הכיסא. כזו פרה לא שוחטים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, David32 כתב:

זה לא תקף תחת השקפת עולם של השמאל (כל אחד כפי יכולתו ולכל אחד לפי צרכיו)

כפי יכולתו זה בולשיט, כי אם אני יכול להיות פועל שבונה גורדי שחקים או שומר בלובי של בניין ולקבל אותו הדבר כי הצרכים שלי נשארים זהים, אני אעדיף לשבת בלובי של בניין ומישהו אחר יעבוד קשה בשביל אותם צרכים. נקצין את זה עוד יותר, אם אפשר אני אעדיף לא לעשות כלום אם אמא מדינה דואגת לצרכים שלי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, oryo כתב:

מי שעוקב קצת אחרי המאקרו יודע שהשינוי בחברה החרדית מבחינת השתתפות ופריון תעסוקה - הוא מינורי לחלוטין. יש מגמות אבל הן כאין וכאפס יחסית לגידול,

בגדול כתבת יפה מאוד. אבל ספציפית בשורה הזו אתה טועה.

המון חרדים יוצאים לעבוד ובאחוזים זה גדל משמעותית משנה לשנה. ואחת הסיבות העיקריות, אם לא ”הסיבה” - יוקר המחיה ומחירי הדירות.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...