Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר חשוב - יד, שנתון או קילומטרז'?

hanang
שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה שהשאלה כאן עשרות פעמים אבל עדיין אין תשובה ברורה. לדעתי בשני רכבים משומשים שני הנתונים שהבאת הם נקודת מוצא כמעט זהה . כלומר שים אתם בצד ותבדוק את שאר הנתונים של הרכבים. מצב טיפולים תקלות וכו ' מי שימצא טוב יותר בשאר הפרמטרים הוא הרכב "הזוכה"

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 183
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיב שמעליי נתן תשובה טובה. ומעבר לכך - תלוי מאד מה הנסועה השנתית שלך. אם אתה נוסע מעט מאד, זה יתקזז ויסתנכרן. אם אתה נוסע הרבה, תגיע לקילומטראז' מאד גבוה.

פונקציה חשובה נוספת היא כמה זמן אתה מתעתד להחזיק ברכב האמור. אם זמן קצר - נניח חודשים או שנה - עדיף שהרכב יהיה עם קילומטראז' כמה שיותר נמוך. אם אין הגבלה, או המדובר במספר שנים רב, זה כבר לא משנה, כי גם כך הוא יאבד מערכו הרבה, כמו כן, אולי אתה זה שתחליף לו מנוע במידה ותאלץ לעשות כך, נניח ב-300 או 400 אלף ק"מ, פלוס/מינוס...

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי יותר מטריד האופן שבו הבעלים של ה 2007 מתייחס לרכב .

כתבת שהוא מאוד מוזנח בפנים :

ב2007 הבעלים ...... והוא היה נורא מלוכלך אז לא ממש קלטתי אותו. הכל היה בקבוקים ואבק אז אני לא בטוח איך הוא התייחס לרכב.

אני מעריך שכך גם המצב המכאני של הרכב ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי יותר מטריד האופן שבו הבעלים של ה 2007 מתייחס לרכב .

כתבת שהוא מאוד מוזנח בפנים :

אני מעריך שכך גם המצב המכאני של הרכב ...

נוטה להסכים

מי שלא שומר על ניקיון הרכב בוודאות גם לא שומר על מצבו המכאני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהוזכר, שנתון וקילומטראז' כשלעצמם לא נותנים אינדיקציה טובה.

אבל באופן עקרוני, המחירון "מעניש" הרבה יותר על שנתון מאשר על קילומטראז'.

אולי שמת לב שיש לא מעט רכבים פרטיים למכירה שנה-שנתיים על הכביש אבל עם קילומטראז' גבוה (25K לשנה). מצד אחד אתה רואה שהמחיר אטרקטיבי לכאורה, גם מול מודעות אחרות וגם מול המחירון המשוקלל, אבל בסופו של דבר, מציאה זה לא.

לעומת זאת, רכב משנתון נמוך וקלומטראז' נמוך (12K לשנה) יכול להיות מציאה, וגם אין הרבה כאלה.

כל מקרה לגופו כמובן. אגב, הכרתי נהגת שהרכב שלה היה מטונף מבפנים (היא חשבה שאם היא תוציא את האשפתון מהרכב, זה יגרום לה ולילדים להוציא פסולת מהרכב אחרי כל נסיעה. סיפור אמיתי!). במשך שנים הרכב שלה טופל רק במורשה ובזמן.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שמחיר הרכב הינו שקלול של ק"מ, שנתון ומצב הרב וכו'.

לדעתי החשוב ביותר הוא מצב הרכב, פנימי וחיצוני. יתר הפרמטרים הינם אינדיקציה בלבד למצב הרכב. הסבר: רכב משנתון גבוה וק"מ נמוך סב שיהיה במצב טוב, פנימי וחיצוני. הרבה אנשים (אני ביניהם) נפלו במלכודת הק"מ הנמוך ושילמו מחיר גבוה מאוד על רכב במצב לא טוב עם ק"מ נמוך.

את הסיוויק בחתימה רכשתי במחיר מחירון בזכותק"מ נמוך למרות סריטות והזנחה מצד המוכר, הסתנוורתי מהק"מ הנמוך.

הרכישה האחרונה שלי הייתה פריוס 2008 עם 180,000 ק"מ, מצב כמו חדש והצלחתי לקבל אותה בהנחה של יותר מ 20,000 ש"ח מהמחירון ורק בגלל הקילומטראז.

אני מציע להסתכל על מחירי קנייה ומכירה בפועל לאחר שיקלול כל הגורמים בלינק הבא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?555973-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%99-%D7%90%D7%95-%D7%91%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%94%D7%95-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%A7/page2

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שהשאלה כאן עשרות פעמים אבל עדיין אין תשובה ברורה.

התשובה ברורה מאוד.

כל מקרה לגופו.

אם את הנסועה עשו בנסיעות קצרות, עירוניות, עם התנעות קרות, ברכב לא מתוחזק - מצבו פחות טוב מאשר רכב מתוחזק שנסע יותר, בנסיעות ארוכות, בין עירוניות רגועות.

את כל המידע הזה לא ניתן לדעת לפי מד האוץ, ולכן צריך לבדוק את מצב האוטו, ולא את המספר המופיע בשעון.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד תלוי בשני,תלוי בהפרש השנים והק"מ וכמובן מצב תחזוקה והמחיר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד לא תלוי בשני. לא הבנת.

יכול להיות רכב עם נסועה נמוכה במצב גרוע, ורכב עם נסועה מעל הממוצע במצב מעולה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מקרה לגופו, לרבות רכב מלא פירורי במבה שאולי מטופל בקפדנות לפי ההוראות,

והכי טוב לחמוק מהמוקש שתיארת ע"י סבלנות ומציאת רכב שהוא גם שמור וגם עם ק"מ נמוך.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אני אגש ישר לעניין:

רכב שנת 2008 שהוא יד רביעית (03 ברישיון) ואני מעוניין לקנות אותו כלומר אני אהיה יד חמישית

עד כמה זה גורם משפיע לדעתכם בבוא היום כשאני ארצה למכור את הרכב?

חשוב לציין שהקילומטרז' יחסית נמוך והרכב עבר ידיים במשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא עונה לשאלה ששאלת אבל רק מציע לקחת בערבון מוגבל את כל הרכבים ש'עברו ידיים במשפחה'. באופן מוזר אחוז מאוד גדול מהרכבים ביד2 שעברו מספר רב יחסית של ידיים, חלקן עברו במשפחה (וזה בנוסף לכמות האנשים שבמפתיע עוברים לחו"ל או קיבלו רכב מהעבודה אבל זה כבר עניין אחר).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...