Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדלקה אוטומטית של אורות הרכב טויוטה פריוס 2012 (אין על הידית אפשרות כזו)

מעבר לפיתרון נפתר ע"י Buki,

פוסטים מומלצים

שלום חברים

רציתי לשאול יש לי רכב טויוטה פריוס 2012 (קניתי אותו לפני כחודש) למיטב הבנתי אין אפשרות של מצב אוטומטי על הדלקה וכיבוי של האורות מעצמם

אבל בפועל זה כן כך, זאת אומרת שגם שהאורות על מצב 0 זה נדלק בהנעת הרכב ונכבה בכיבוי הרכב, 

יכול להיות שניתן להתקין זאת בנפרד ומי שקניתי ממנו את האוטו עשה זאת?

כי במידה וכן, לא מסתדר לי מדוע שהידית נמצאת על מצב שהאורות דלוקים ואני מכבה את האוטו כן צריך לכבות ידנית,

ובנוסף, המוזר לי שבמצב שזה מכובה בידית ונדלק מעצמו בהדלקת הרכב לא ניתן לכבות את האורות וזה נורא מעצבן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו אורות נדלקים לך כשהידית על מצב 0? האם אותם אורות (ובאותה עוצמה) כמו האורות שנדלקים במצב רגיל? אם לא, מדובר בתאורת יום (DRL), וכך זה מתוכנן לעבוד - אין אפשרות שלא יפעלו אורות כלל כאשר הרכב דלוק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, chrono כתב:

אילו אורות נדלקים לך כשהידית על מצב 0? האם אותם אורות (ובאותה עוצמה) כמו האורות שנדלקים במצב רגיל? אם לא, מדובר בתאורת יום (DRL), וכך זה מתוכנן לעבוד - אין אפשרות שלא יפעלו אורות כלל כאשר הרכב דלוק.

נדלק אורות רגילים.

מה גם שאמנם זה רכב שחדש אצלי אבל מה שאני זוכר שזה לא הגיע ככה,

ואם זה בעיה של מגעים בידית מדוע שהידית נמצאת על מצב שהאורות דלוקים ואני מכבה את האוטו כן צריך לכבות ידנית,

זאת אומרת שהידית כן בסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שמדובר באורות אוטומטיים.

ברכבים 'של פעם' אם הנהג היה שוכח לכבות את אורות הרכב - הרכב היה מצפצף כדי להזכיר לנהג לכבות את האורות.

ולכשבגרו יצרני הרכב הם הבינו שאין עניין להשקיע במנגנון שיזכיר לנהג לכבות את האורת והחל מאז אורות הרכב, , כמו התאורה הפנימית, נכבים אוטומטית בהתאם למצב הרכב.

מקווה שעזרתי (אם כן, שים לייק...).

בהצלחה ו... תתחדש! עשית אחלה בחירה!

עריכה אחרונה על ידי המגיב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א.האורות האחוריים נדלקים בנוסף לקדימה

ב. שזה על מצב דלוק בידית (למרות שזה בכלל לא משנה כי כאמור גם שזה על 0 זה נדלק לבד) אם אני מכבה 

את הרכב ופותח את הדלת זה כן מצפצף ולא נכבה עד שאני יסגור בידית,

מה שאומר שזה ודאי שהאוטו הגיע מהיצרן ללא אוטומטי ולכן אין אופציה כזו בידית,

אבל מנגד כנראה אולי שאחד הבעלים התקין שם שזה על 0 זה כאילו דלוק

יכול להיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, מנסה להחכים כתב:

אבל מנגד כנראה אולי שאחד הבעלים התקין שם שזה על 0 זה כאילו דלוק

יכול להיות?

כן יכול מאוד להיות, יבואן טויוטה התקין בהרבה קורולות וגם דגמים אחרים מנגנון כיבוי אורות עם הסוויץ' בשביל שהלקוחות לא ישאירו אורות דלוקים וירוקנו מצבר.

לא יודע בדיוק איך המנגנון הזה מחובר, חשבתי שהוא מחובר כך שבמצב אור דלוק פשוט האורות יכבו עם כיבוי המנוע.

יכול להיות שאצלך חיברו כך שהאור דלוק קבוע כל עוד המנוע מונע בשביל לסגור את כל העניין של הדלקת אורות בחורף.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל אפשרי.

לא מכיר את הפריוס שלך, אבל לי יש סוויפט משומשת מאותה שנה בערך...

במקור לרכב לא היה "אורות אוטומטיים"

המוכר סיפר לי במכירה על הטריק שהם עשו -

חיברו ככה שהידית במצב כבוי משמע אורות דלוקים

ידית במצב אורות - אורות כבויים

עכשיו בפועל זה אוטומטי לגמרי ולא מפריע לי בכלל

מה שמצחיק זה שאם אני מכבה אורות (כלומר מעביר את הידית למצב אורות פועלים)

אז אין אור מצד אחד, מצד שני הרכב יצפצף כאילו שכחתי אורות דלוקים בכיבוי הרכב

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, דג כתב:

הכל אפשרי.

לא מכיר את הפריוס שלך, אבל לי יש סוויפט משומשת מאותה שנה בערך...

במקור לרכב לא היה "אורות אוטומטיים"

המוכר סיפר לי במכירה על הטריק שהם עשו -

חיברו ככה שהידית במצב כבוי משמע אורות דלוקים

ידית במצב אורות - אורות כבויים

עכשיו בפועל זה אוטומטי לגמרי ולא מפריע לי בכלל

מה שמצחיק זה שאם אני מכבה אורות (כלומר מעביר את הידית למצב אורות פועלים)

אז אין אור מצד אחד, מצד שני הרכב יצפצף כאילו שכחתי אורות דלוקים בכיבוי הרכב

אוקי נראה לי הגיוני,

אבל אצלי אין אפשרות לצאת ממצב האוטומטי 

גם אצלך זה ככה, כאילו אם אני רוצה שלא יהיה לי אורות בכלל אין לי אפשרות כזו?

דרך אגב מה זה אומר אוטומטי, זה שנדלק לפי מנהרה וכאלה או שתמיד בהדלקת המנוע נדלק האורות, ואין אפשרות לכבות כי ככה זה אצלי?

מצאתי בהיסטוריה של הרכב בשנה שבה יוצר 2012 שהתקינו משהו כזה 

השאלה האם אני צודק, וא"כ איך יתכן שזה על מצב דלוק שאני מכבה את האוטו האורות לא נכבים וזה מצפצף?

ססס.JPG

עריכה אחרונה על ידי מנסה להחכים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

כן בדיוק, יבואן טויוטה התקין את ההתקן הזה יחד עם עוד אביזרים לפני שהאוטו נמסר ללקוח הראשון. 

אז השאלה שלך בעצם מדוע כשביידית האור דלוק, ואתה מכבה מנוע האור נשאר דלוק ויש זמזם?

פשוט מאוד, על פי תקן חייבת להיות אפשרות להשאיר אוטו כבוי עם אורות דלוקים, לסימון בכביש חשוך. אז את זה לא ביטלו.

ההתקן הזה ששמו לך נועד לאנשים שיש להם נטייה לשכוח להדליק/לכבוד אותות. 

אז הידית תמיד על ,OFF, מנוע מונע האור דולק, מנוע כבוי האור כבוי, ככה הנהג לא צריך להתעסק בזה.

אורות אוטומטיים זה משהו אחר, זה כשיש חיישן עוצמת תאורה והאורות נדלקים לפי החיישן. 

אצלך זה פשוט במקביל לפתיחת סוויץ'. 

יכול להיות שהם  נתנו אפשרות לכבות את האורות. תראה אולי מתחת לחיפי הגה יש כפתור On/Off בהתקנה מקומית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Buki כתב:

כן בדיוק, יבואן טויוטה התקין את ההתקן הזה יחד עם עוד אביזרים לפני שהאוטו נמסר ללקוח הראשון. 

אז השאלה שלך בעצם מדוע כשביידית האור דלוק, ואתה מכבה מנוע האור נשאר דלוק ויש זמזם?

פשוט מאוד, על פי תקן חייבת להיות אפשרות להשאיר אוטו כבוי עם אורות דלוקים, לסימון בכביש חשוך. אז את זה לא ביטלו.

ההתקן הזה ששמו לך נועד לאנשים שיש להם נטייה לשכוח להדליק/לכבוד אותות. 

אז הידית תמיד על ,OFF, מנוע מונע האור דולק, מנוע כבוי האור כבוי, ככה הנהג לא צריך להתעסק בזה.

אורות אוטומטיים זה משהו אחר, זה כשיש חיישן עוצמת תאורה והאורות נדלקים לפי החיישן. 

אצלך זה פשוט במקביל לפתיחת סוויץ'. 

יכול להיות שהם  נתנו אפשרות לכבות את האורות. תראה אולי מתחת לחיפי הגה יש כפתור On/Off בהתקנה מקומית. 

ראשית תודה לך,

מה שכתבת 'חיפי' הגה

למה כונתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Buki כתב:

התכוונתי חיפוי הגה.

תחפש מסביב להגה, מתחת להגה, באיזור של  הפלסטיקים אם קיים כפתור לא מקורי דומה לזה:

אוקי אחפש

ממש תודה בנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

חיפשתי בכל סביבת ההגה ולא מצאתי אפשרות כזו

מה שאומר שאין לי שום אפשרות לכבות את האורות שהמנוע דולק?

זה ממש מעצבן!

מה גם שאני זוכר שקיבלתי את הרכב זה לא היה כך ודיברתי עם המוכר וגם אמר לי שזה לא נדלק לבד

אולי לא ידע שהתקינו זאת ברכב הבעלים שלפניו, אבל מדוע זה לא היה ככה שקיבלתי את זה

כאילו על מה יכול להיות שלחצתי שזה עבר למצב כזה?

ניסתי לשאול בטויוטה ואמרו שכבר שנים לא מתקינים את זה כי ברוב הרכבים יש מצב אוטומטי מובנה

השאלה האם יש מישהו מחברי הפורום שיש להם גישה למוסכניק שעושה כאלו התקנות האם שייך להדליק ולכבות את הפונקציה הזו של אוטומטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...