Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת קפה מומלצת

98civic

פוסטים מומלצים

מכאן השאלה , איך המטחנה של ברוויל? מכונת קפסולות לא בא בחשבון בשום פנים ואופן כי יש לי חדשה של נספרסו ב 2500 שקלים וזה פשוט זבל של קפה ולא משנה מהי המכונה. אין קפסולה אחת שלא ניסיתי והכל אותו דבר. 

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטחנה של ברוויל בריסטה אקספרס סבירה אבל היא לגמרי הנקודה הכי חלשה במכונה הזאת. אפשר להכין איתה קפה טוב (במיוחד אם אתם בתחילת הדרך ועוברים מקפסולות נספרסו) אבל ביחס למטחנות stand-alone היא פחות טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי , חושב שאתחיל איתה ועם הזמן מטחנה בנפרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, aviaviavi כתב:

כן, מי שמגיע מקפסולות רגיל להמון "טעמים" כמו קפה שוקולדי, קפה קוקוס, וניל, וכדומה.

זו כנראה שיטה להתגבר על העובדה שהקפה בקפסולות לא ממש טרי.

בפולי קפה המנעד מסתכם איכות, זן וטריות(הוא לא קטן אבל עדיין מוגבל)

הקפסולות לאוהבי קפה זה חילול הקודש. 

כבר היה דיון דומה , אבל זה כבר על טעם וריח. 

עם 16-25 סוגי קפסולות/טעמים מרבית האנשים מסתדרים. לטהרנים שמרכיבים תערובות אין סופיות של קפה מבתי קליה שונים זה עולם שלם.

אני כיום עם מכונה של saeco(תחת פיליפס כיום) השניה שלי ב 15 שנה האחרונות, הצלחתי להגיע לטעם מועדף אחרי לא מעט נסיונות עם בתי קליה שונים ותערובות. 

הטוב ביותר זה לגשת למקום מתמחה שמוכר מכונות ויש לו בית קליה. לבחון מה מתאים ולקבל הסברים. 

אני היום רוכש  משטרן בפתח תקווה

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי Breville barista pro כבר כמעט שנתיים. המכונה החליפה נספרות ועובדת כל יום ולא מעט ( בין 5-10 כוסות קפה ) .

זה דורש קצת תחזוקה , קצת התעסקות לסטאפ הראשוני אבל בהנחה שאתה משתמש באותם פולים זה לא ידרוש יותר מדי כוונונים בד"כ. 

אני לא מחשיב את עצמי לסנוב קפה או אנין טעם אבל הקפה משמעותית טעים יותר מהנספרסו  ומהקפה בבתי הקפה המקומיים פה (בעיקר סטארבאקס שאותו אני בקושי יכול לשתות רק אם באמת אין שום דבר אחר).

המטחנה מבחינתי בסדר גמור ואני לא מרגיש איזשהו צורך להתעסק איתה אחרי הסטאפ הראשוני. ממליץ על הבריסטה פרו כי היא מתחממת משמעותי מהר יותר מהאקספרס ומפשטת את ההתעסקות של הכנת קפה אחרי נספרסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.2.2024 בשעה 06:04, levy כתב:

לי יש melita solo מכונה גם טוחנת מצוינת קניתי אותה באמזון צרפת ב 1300 שקל כולל משלוח עד הבית.

המכונה מיוצרת במפעל שמייצר את המכונות היוקרתיות jura

מחזק.

יש לי את דגם ההמשך הMeliita Purisa 300,

מכונה מעולה, מפיקה קפה פשוט מעולה ויחסית לשאר האוטומטיות באמת מפיקה את המקסימום מהפולים , מה שמכונות האיטלקיות דוגמת דלונגי מתקשות.

את הMelitta שלי  קניתי באמזון גרמניה לפני שנתיים ב1550 שח עד הבית,

מצחיק שבארץ המכונה עולה 3500 בלי בושה 🤭

היתרונות של הpurista על הsolo זה טוחן שקט יותר והשרייה  קצרה של פולים במים לפני הטחינה שעוזרת להפיק מהם ארומה מעט טובה יותר. 

מה שכן כמו כמו מכונה היא רגישה לתחזוקה לקויה, חובה לפחות פעם בשבועיים להעביר את הטוחן במים, פעם ב3 חודשים להחליף פילטר ופעם בחצי שנה לעשות descaling עם נוזל ייעודי, את כל אלה המכונה מתריע כשצריך.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חבר׳ה

לפני כשעה, TheOne23 כתב:

מחזק.

מכונה מעולה, מפיקה קפה פשוט מעולה ויחסית לשאר האוטומטיות באמת מפיקה את המקסימום מהפולים , מה שמכונות האיטלקיות דוגמת דלונגי מתקשות.

היתרונות של הpurista על הsolo זה טוחן שקט יותר והשרייה  קצרה של פולים במים לפני הטחינה שעוזרת להפיק מהם ארומה מעט טובה יותר. 

מה שכן כמו כמו מכונה היא רגישה לתחזוקה לקויה, חובה לפחות פעם בשבועיים להעביר את הטוחן במים, פעם ב3 חודשים להחליף פילטר ופעם בחצי שנה לעשות descaling עם נוזל ייעודי, את כל אלה המכונה מתריע כשצריך.

יש אותה עכשיו באמזון ב 1450 שקלים. זה נשמע אחלה עסקה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, AK21 כתב:

יש לי Breville barista pro כבר כמעט שנתיים. המכונה החליפה נספרות ועובדת כל יום ולא מעט ( בין 5-10 כוסות קפה ) .

זה דורש קצת תחזוקה , קצת התעסקות לסטאפ הראשוני אבל בהנחה שאתה משתמש באותם פולים זה לא ידרוש יותר מדי כוונונים בד"כ. 

אני לא מחשיב את עצמי לסנוב קפה או אנין טעם אבל הקפה משמעותית טעים יותר מהנספרסו  ומהקפה בבתי הקפה המקומיים פה (בעיקר סטארבאקס שאותו אני בקושי יכול לשתות רק אם באמת אין שום דבר אחר).

המטחנה מבחינתי בסדר גמור ואני לא מרגיש איזשהו צורך להתעסק איתה אחרי הסטאפ הראשוני. ממליץ על הבריסטה פרו כי היא מתחממת משמעותי מהר יותר מהאקספרס ומפשטת את ההתעסקות של הכנת קפה אחרי נספרסו.

express וה pro זו אותה מכונה? כי אני לא רואה הבדלים, נראות זהות. יש אותה באמזון אנגליה ב 2300 במקום 3000 בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, TheOne23 כתב:

לידע כללי, A.E.S פונקציה גם של הסולו.

לידע עוד יותר כללי, ההבדל הראשוני והמאוד משמעותי היה בדרגות התחינה - 5 בפוריסטה מול 3 בסולו.

רק שהיום אין הבדל בין המכונות. אומנם לא מציינים את זה בשום מקום בכוונה, אבל הסולו גם עם 5 דרגות(יש לי בבית מאמזון גרמניה) כי זו בדיוק אותה המכונה. 

ליצרן לא השתלם להחזיק שני פסי יצור שונים לרכיבים. אין שום הבדל בתוכן ובשום דבר מלבד פלסטיקה חיצונית וקיבולת המיכל מים.

לכן ממליץ לחסוך ולקנות את הסולו הרגילה. 

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, TheOne23 כתב:

מחזק.

יש לי מערכת אוסמוזה הפוכה אז אני לא שם שום חומר מפרק אבנית.

יש לי את מליטה סולו שנתיים עם 0 תקלות כאשר שאר מותגים דגולים ויקרים אצל חברים התקלקלו ממזמן,המכונה מתוכננת מצוין, פה בארץ לא היו להם מכירות גדולות כי כולם רצים אחרי העדר או אחרי שם בלי הבנה כמו בהרבה מוצרים אחרים, באירופה הצליחה מאוד, ברגע שראיתי שהיא מתוכננת ומיוצרת ב jura הבנתי שהיא איכותית והקפה שהיא מייצרת מצוין,תיכנון המכונה הוא שוויצרי,אלה שתיכננו את jura שידועים בדיוק שלהם,מכונה פשוטה בלי כל המסכים טאצ' וכל מיני שטויות שמביאים תקלות.

אי אפשר להשוות הנדסה איטלקית להנדסה שוויצרית.

מקציף קניתי בניפרד אין צורך שזה יהיה בתוך המכונת קפה של severin, מאוד איכותי ו 0 תקלות כבר שנתיים.

זה כמו ברזי חמת שהרוב קונים וחושבים שזה ברז אמין כאשר מדובר בסתם ברז סיני עם מדבקה חמת ואין לו שום יתרון על ברזי grohe שהוא היצרן הכי גדול באירופה לברזים ומוכר מיליונים ובסדרי גודל מחמת ולאחרונה במחיר שקרוב מאוד לחמת.

אני תמיד מסתכל מה קונים בעולם ועם המלצות בעיקר דרך אמזון שההמלצות די אמינות ולא הבלופים של זאפ שההמלצות שם לאחרונה עוברים עיוות, ישראל היא מדינה קטנטונת ולא תמיד קונים כאן את המותגים הנכונים אלא מה דחפו לך בחנות או שעובדים עליך בזאפ.

לי חשוב אמינות,תקלה אחת עברת את ה 500 שקל בקלות,המכונה מייצרת קפה מעולה,היא פשוטה מאוד בלי מסכי טאצ' שנוטים להתקלקל ואין לה בכלל מסך רק נוריות.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, 98civic כתב:

express וה pro זו אותה מכונה? כי אני לא רואה הבדלים, נראות זהות. יש אותה באמזון אנגליה ב 2300 במקום 3000 בארץ

לאקספרס יש שעון לחץ ולפרו יש תצוגה. ההבדל הגדול הוא בחימום של הדוד. בפרו יש חימום מהיר והמכונה מוכנה תוך 3 שניות לכוס קפה. ההבדל מורגש בעיקר אם עושים כמה כוסות אחד אחרי השני. 

מבחינתי זה היתרון הכי גדול שגם הופך את ההתעסקות והזמן אחרי שמתרגלים לנספסרסו לזניחים יחסית ולכן שווים את התוספת במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני עושה כוס בודדת אז בגדול אין יתרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מצטמצם . הפרו מוכנה לקפה אחרי 3 שניות מרגע ההפעלה. לאקספרס לוקח קצת יותר זמן. כנל לגבי הקצפה. בכל מקרה 2 המכונות סוסי עבודה ועובדות באמינות מופתית לאורך שנים. יש לי כמה חברים עם האקספרס שאצלהם כבר יותר מ5 שנים של עבודה יומיומית.

הטויוטה של מכונות הקפה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול 3000 שקל זה אפילו לא תקציב למכונת כניסה ומטחנה טובה, הכוונה ל״טובה״ זה מכונה שמבחינת איכות חליטה והקצפה כדי להוציא מנה איכותית יותר ממנה זה כבר להכפיל את שוויה (כלומר לקפוץ למכונות של 6+)

למשל רנצלו סילביה ומטחנות מסדרת הdf64 שיש אותם ב od/sd או ציאדו לייף שמשלבת את 2 התצורות יוציאו מנת קפה טובה יותר ממה שתזכה לטעום בכל בתי הקפה שאינם מקצועיים ברמה כמו ג׳רה/מאה/הוק ודומיהם.

באופן אישי הייתי מעדיף סילביה יד2 שיוצרה אחרי 2020 ומטחנה יד 2 מאלו שציינתי וגם יוריקה זו אופציה מאשר כל מכונה משולבת חדשה.

אז כחדשה ב 3000 יש לך את הברוויל המשולבת שזה סיכון ב1/3 והכוונה היא:

1.תתאים לך

2.לא תתאים לך ותבין במוקדם/במאוחר שזרקת כסף על שכר לימוד, תעמיד אותה למכירה ועכשיו הכסף הגדול יותר ילך על ציוד יקר יותר

3. לא תתאים לך, אותו שכר לימוד אך תבין שזה תחום יקר ותפרוש ממנו לטובת שיטות אחרות כגון פילטר/פרס וכו׳

*בפולי קפה יש הרבה יותר היצע טעמים ממה שנספרסו מציעים, הרבה יותר ממה שכל חברות הקפסולות מציעות יחד.
**קפה טרי טעמו בשיא בשבוע ה 2-3 לאחר הקליה

עריכה אחרונה על ידי gsi16v
  • אהבתי 3

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...