Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת קפה מומלצת

98civic

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

מתעניין  במכונת קפה ללא קפסולות. אלא מכונה עם מטחנה ואז לתוך ידית ולמכונה. בבקשה לא לייעץ מכונות קפסולות כי כבר יש ולא לטעמי.

ראיתי מכונהbreville סביב 3000 שקל

מה דעתכם?

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תשאל גם פה:

https://www.facebook.com/share/BbhH2Nrff8irEPXa/?mibextid=K35XfP

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך סבלנות לזה, ה- breviile הידניות מצויינות. הן דורשות הרבה יותר תחזוקה ממכונת קפסולות. ולוקח הרבה(!) ניסוי וטעייה עד שמגיעים לקפה טעים.

אני עברתי ממכונת קפסולות לאוטומטית מלאה(דלונגהי מגניפיקה) ואני מרוצה מאוד!

בשילוב עם פולי קפה איכותיים מתקבלת רמה אחרת של קפה לעומת נספרסו.

מצד שני עולם הטעמים בפולי קפה הרבה יותר מוגבל מקפסולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש melita solo מכונה גם טוחנת מצוינת קניתי אותה באמזון צרפת ב 1300 שקל כולל משלוח עד הבית.

המכונה מיוצרת במפעל שמייצר את המכונות היוקרתיות jura

עריכה אחרונה על ידי levy
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הבריסטה אקפרס של ברוויל. מלבד כל ההתעסקות (כיוונון ראשוני ובכללי כל תהליך הכנת כוס הקפה), צריך לדאוג לתחלופה תדירה של פולי קפה (פולים בני שלושה שבועות כבר אי אפשר לשתות) ותחזוקה תדירה של המכשיר.

בכנות, יוצאות לי יותר כוסות קפה מבאסות מאשר כאלה מוצלחות. לא הייתי ממליץ אם אתה בונה על אספרסו פעם ביומיים-שלושה (כי עד שתגיע לשתות, הפולים כבר עייפים). 

עוד כמה מילים:  המטחנה היא זבל. עדיף לקנות מטחנה נורמלית בצד.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת תודה על התגובות והבנתי שמטחנה זבל לכן חשבתי לקנות ידנית או בנפרד ולהשתמש במכונה רק לצורך ״בישול״ של הקפה. האם יש שם לחץ מספק של מים עבור שיצא קפה טוב?

בצורה כזו הפולים ישארו טריים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, aviaviavi כתב:

מצד שני עולם הטעמים בפולי קפה הרבה יותר מוגבל מקפסולות.

כשאתה כותב "טעמים", אתה מתכוון לטעמים חוץ מקפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מי שמגיע מקפסולות רגיל להמון "טעמים" כמו קפה שוקולדי, קפה קוקוס, וניל, וכדומה.

זו כנראה שיטה להתגבר על העובדה שהקפה בקפסולות לא ממש טרי.

בפולי קפה המנעד מסתכם איכות, זן וטריות(הוא לא קטן אבל עדיין מוגבל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

גם לי יש את הדלונגי מגניפיקה כבר כמה שנים, הכל פשוט, שגר ושכח.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, 98civic כתב:

מה דעתכם?

הכי פדנטי - מטחנת single dose טובה (למשל df64) בשילוב מכונה מספיק טובה (למשל breville bambino או דומה) ייאפשרו לך, אחרי כיוונונים ובשילוב פולים יחסית טריים ואיכותיים, להוציא אספרסו מצויין. בהמשך, תוכל לשדרג את המכונה בלי להחליף את המטחנה.

הכי סביר או all-rounded - מכונת breville שכוללת מטחנה. עבור האדם הממוצע, בשילוב פולים טובים, המכונה מוציאה אספרסו מצוין.

אם אתה שדרוגיסט - הייתי ממליץ על 2 מכונות נפרדות. אם אתה מחפש פתרון שהוא יותר שגר-ושכח הייתי ממליץ מכונה אחת שכוללת מטחנה.

רק אזהרה - אחרי שמתרגלים קצת מבאס לשתות קפה בבתי קפה ומסעדות, כי בדרך כלל בבית מתקבל קפה טוב יותר :)

--

לפני 6 שעות, Shay_u כתב:

פולים בני שלושה שבועות כבר אי אפשר לשתות

בדרך כלל אחרי שבוע-שבועיים אני מוריד את דרגת הטחינה וזה קצת משפר את המצב, שווה לנסות.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Gosser1860 כתב:

למשל df64

עוד מעט (מרץ-אפריל אם אני לא טועה) אמורה לצאת ה df54 שתיהיה זולה יותר אך עדיין עם טוחנות שטוחות. אישית אני מתכנן עליה, למרות שהיא מכוערת.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברוויל ב 3000 משולב מטחנה. עד מטחנה שם טובה? או גרועה? 

תקציב הוא סביב 3-4 אלף שקל. אפשר לקנות בזה משהו יחסית טוב? אני מת על קפה של בית קפה נונו מימי למי שמכיר בנס ציונה או הרצליה. יש למישהו מושג איזה פולים יש להם? והאם עם מכונה של ברוויל ניתן להוציא משהו דומה או שהגזמתי?

עריכה אחרונה על ידי 98civic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, 98civic כתב:

אפשר לקנות בזה משהו יחסית טוב?

כן, אפשר לקנות מכונה משולבת ואפשר בנפרד.

לפני 47 דקות, 98civic כתב:

אני מת על קפה של בית קפה נונו מימי למי שמכיר בנס ציונה או הרצליה. יש למישהו מושג איזה פולים יש להם? והאם עם מכונה של ברוויל ניתן להוציא משהו דומה או שהגזמתי?

הייתי בסניף הרצליה. הקפה בסדר. אני לא מכיר את הפולים. יש בתי קפה יותר פדנטים (קולים בעצמם, משתמשים בפולים טריים ואיכותיים, מכיילים את המכונות כל יום וכו') ויש פחות, זה גם תלוי בצוות באותו יום. לדעתי עם הברוויל אפשר להוציא קפה הרבה יותר טוב (אחרי כיוונונים והתעסקות).

--

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך זה אם יהיה לך (ו/או לשאר המשתמשים) את הכוח להתעסק עם תהליך ארוך יותר של הכנת קפה בשילוב עקומת למידה. בנספרסו לא צריך לחשוב הרבה, מכניסים קפסולה ומקבלים קפה. במכונות ידניות יש יותר שלבים עד שמקבלים קפה סביר. בנוסף הן גם דורשות יותר תחזוקה. ועוד לפני שמקבלים קפה סביר או טעים צריך לכייל את המכונה בהתאם לפולים: כמות קפה טחון, זמן חליטה וכמות נוזל הקפה המתקבל. את תהליך הכיול עדיף לעשות בכל פעם שמחליפים חבילת קפה אבל אם קונים מאותו הספק ואת אותו סוג אפשר להסתפק בכיול בכל החלפה של אחד מהם.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לרשום:

אל תקנה מטחנה ידנית.

אל תקנה מטחנה חשמלית מעפנה.

אני לא מבין את המשוגעים של המטחנה הידנית ב 200 יורו, ואבל כול הזולות יותר.. זה לא סבבה וזה לא כיף וזה יבאס לך כול כוס קפה שתרצה להכין.

על החתום - דוד עם המטחנה הידנית והמטחנה הזולה.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...