Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@יבגניפ יש כאן ויכוח על אי "לחיות עם הקורונה". הטענה שלי היא שאי אפשר לחיות חיים רגילים. התגובה שלי היא לנמרוד שכותב "אני אהיה חולה שבועיים" - וכנראה אינו מודע לכך שיתכן שלא יקרה לו דבר, אבל יש גם סיכוי שישאר נכה לטווח ארוך. מה הסיכוי הזה אף אחד לא יודע ולכן הסיכון שהוא מוכן לקחת אינו מתוך מודעות.

לגבי חומרת הסגר - חפש מה אני כותב כאן מאז מאי. בקצרה - שאם עם ישראל היה יותר ממושמע, והפוליטיקאים היו פחות לחיצים, כנראה שהמשבר הנוכחי היה הרבה פחות חמור. אבל ההתנהלות, מראש הפירמידה ועד בסיסה מחמירה את המצב. הציפיה שלי, בעקבות אותה התנהלות, היתה להחמרת המגיפה - אבללא במידה שהתרחשה. גם ציפיתי לסגר יותר מתון, אבל הסגר החריף הוא תוצאה של תגובה איטית מאוד וזלזול של הקהל. אני לא יודע מה סיבת העליה החדה במספר החולים בימים האחרונים, החשד שלי הוא שלפחות חלקה הוא ניצול ההזדמנות למפגשים גדולים ערב ראש השנה, שהיא ביטוי של חוסר המשמעת הישראלי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

@יבגניפ יש כאן ויכוח על אי "לחיות עם הקורונה". הטענה שלי היא שאי אפשר לחיות חיים רגילים. התגובה שלי היא לנמרוד שכותב "אני אהיה חולה שבועיים" - וכנראה אינו מודע לכך שיתכן שלא יקרה לו דבר, אבל יש גם סיכוי שישאר נכה לטווח ארוך. מה הסיכוי הזה אף אחד לא יודע ולכן הסיכון שהוא מוכן לקחת אינו מתוך מודעות.

לגבי חומרת הסגר - חפש מה אני כותב כאן מאז מאי. בקצרה - שאם עם ישראל היה יותר ממושמע, והפוליטיקאים היו פחות לחיצים, כנראה שהמשבר הנוכחי היה הרבה פחות חמור. אבל ההתנהלות, מראש הפירמידה ועד בסיסה מחמירה את המצב. הציפיה שלי, בעקבות אותה התנהלות, היתה להחמרת המגיפה - אבללא במידה שהתרחשה. גם ציפיתי לסגר יותר מתון, אבל הסגר החריף הוא תוצאה של תגובה איטית מאוד וזלזול של הקהל. אני לא יודע מה סיבת העליה החדה במספר החולים בימים האחרונים, החשד שלי הוא שלפחות חלקה הוא ניצול ההזדמנות למפגשים גדולים ערב ראש השנה, שהיא ביטוי של חוסר המשמעת הישראלי.

הסגר החריף הוא תוצאה ישירה של מואשם בפלילים שאוחז במושכות.

לפי הנתונים אם אמשיך את חיי כרגיל, הסיכון שאפגע או אמות מתאונת דרכים גדולה יותר מקורונה.

למה אתה בכלל נוסע ברכב?

עריכה אחרונה על ידי nimrod7676

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא בטוח.

לגבי ראש הקנוניה - אין ספק שיש לו חלק נכבד בהדרדרות. דרך אגב - רק חלק ממנה קשור לאישומים (כל משחקי ההפגנות. האיש לא מבין שמה שיפגע בו זה הנזק הכלכלי שנגרם לכל רוחב היריעה). חלק נכבד מהבעיה הוא האישיות שלו - חוסר היכולת לקבל החלטות, וכאשר הוא מקבל החלטה היא תמיד נתונה לשיניים בגלל לחצים שאינו מסוגל לעמוד בהם.

אבל גם למי שאינו מקפיד על הכללים יש חלק בהתפרצות. למשל כל אלה שהיו מוכרחים לערוך סעודות חג המוניות. קרוב לודיא שחלק מהגל הנוכחי של 8000 חולים חדשים ביום נובע מהתנהגות זו. אני כבר לא מדבר על אי שמירת מרחק ועל אי עטיית מסכות כהלכתה.

יבגני - אתה כל הזמן בוכה על הנזק מהסגר. בוא נעשה איזה תחשיב של אבדן ימי עבודה בגלל המאומתים החדשים. אני אקח מספרים מינימליים.

אז אהיה קצת korola. אלה ההנחות שלי:

ילד עד גיל 20 אינו חלק משוק העבודה, אבל אם הוא מאומת שני הוריו נכנסים לבידוד של 14 יום, שהם 10 ימי עבודה. מתעלם ממורים, מתעלם מהורים של חברים מתעלם ממטפלת וכו'. 

מבוגר בגיל 20-70 שמאומת נכנס לבידוד 10 ימים (זה המינימם לאסימפטומטי. כמובן שחלק יהיו סימפטומטיים ויהיו בבידוד יותר זמן, אבל נתעלם מכך). וחוץ מזה הוא מכניס את בן\בת זוגו לבידוד 14 יום, מהם 10 ימי עבודה. מתעלם מעמיתים לעבודה, נוסעים אתו בהסעה או סתם מישהו שעמד לידו בסופרמרקט.

אתמול היו 8000 חולים חדשים.

בדאשבורד של משב"ר (לשלשום) 30% מהמאומתים עד גיל 20 ו-60% בין 20-79 (למעשה זה קצת יותר, אבל נניח שיש בזנבות גם כמה אחוזים שאינם עובדים).

אז מה יש לנו:

2400 ילדים מאומתים חדשים שמכניסים 4800 הורים לבידוד. זה אבדן של 48,000 ימי עבודה.

4800 מבוגרים חולים שמכניסים עוד 4800 בני\בנות זוג לבידוד סה"כ 96,000 ימי עבודה

זה אומר שרק יום אחד של התפשטות הקורונה בקצב הנוכחי גורם אבדן 144,000 ימי עבודה. למעשה יותר כיוון שחלק מהחולים נזקקים לבידוד יותר ממושך, חלק לאשפוז ממושך ונותרים נכים. ואני בכלל מתעלם מעלויות הבדיקות (אם ניקח את מחיר משב"ר 297 ש"ח לבדיקה ומספר של 60,000 בדיקות  ביום הרי שההוצאה רק על בדיקות היא 18 מיליון ש"ח ביום) הטיפול הרפואי (יכול להגיע למאות אלפי ש"ח לחולה בודד) ובודאי הנכויות לזמן ארוך שקיימות אבל המידע עליהן מוגבל מאד. אני מתעלם גם מאותם אנשים מחוץ לקבוצות הגיל המדוברות, שאמנם אינם חלק משוק העבודה אבל גם להם יש מגעים שנאלצים להכנס לבידוד.

לכן, הסיפור של "פתתיחת המשק לרווחה" אינו פשוט, הדרך החלופית יקרה מאד גם היא. הדרך הנכונה היא איזו דרך ביניים שתאפשר לרוב המשק לתפקד בצורה סבירה. אבלאין ספק שיהיו מקומות שיפגעו, כיוון שיש קושי למנוע בהם הדבקות בהיקף גדול. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היתה פה בפתיחת המשק. כניעה ללחץ . אין באמת הגיון רפואי בפתיחת חדרי כושר ,חדרי אוכל, אולמות אירועים, בתי תפילה וסגידה לכוכבים ( כוכבי בידור כמובן).
אכיפה : חלשה.
החלק השני הוא אשמתנו כציבור: משמעת עצמית ברצפה . דחיית יצרים : אפס. ערבות ההדדית: מתחת לאפס.

נ.ב. למישהו נשארו 3 כרטיסים לפסטיגל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

אני ממש לא בטוח.

לגבי ראש הקנוניה - אין ספק שיש לו חלק נכבד בהדרדרות. דרך אגב - רק חלק ממנה קשור לאישומים (כל משחקי ההפגנות. האיש לא מבין שמה שיפגע בו זה הנזק הכלכלי שנגרם לכל רוחב היריעה). חלק נכבד מהבעיה הוא האישיות שלו - חוסר היכולת לקבל החלטות, וכאשר הוא מקבל החלטה היא תמיד נתונה לשיניים בגלל לחצים שאינו מסוגל לעמוד בהם.

אבל גם למי שאינו מקפיד על הכללים יש חלק בהתפרצות. למשל כל אלה שהיו מוכרחים לערוך סעודות חג המוניות. קרוב לודיא שחלק מהגל הנוכחי של 8000 חולים חדשים ביום נובע מהתנהגות זו. אני כבר לא מדבר על אי שמירת מרחק ועל אי עטיית מסכות כהלכתה.

יבגני - אתה כל הזמן בוכה על הנזק מהסגר. בוא נעשה איזה תחשיב של אבדן ימי עבודה בגלל המאומתים החדשים. אני אקח מספרים מינימליים.

אז אהיה קצת korola. אלה ההנחות שלי:

ילד עד גיל 20 אינו חלק משוק העבודה, אבל אם הוא מאומת שני הוריו נכנסים לבידוד של 14 יום, שהם 10 ימי עבודה. מתעלם ממורים, מתעלם מהורים של חברים מתעלם ממטפלת וכו'. 

מבוגר בגיל 20-70 שמאומת נכנס לבידוד 10 ימים (זה המינימם לאסימפטומטי. כמובן שחלק יהיו סימפטומטיים ויהיו בבידוד יותר זמן, אבל נתעלם מכך). וחוץ מזה הוא מכניס את בן\בת זוגו לבידוד 14 יום, מהם 10 ימי עבודה. מתעלם מעמיתים לעבודה, נוסעים אתו בהסעה או סתם מישהו שעמד לידו בסופרמרקט.

אתמול היו 8000 חולים חדשים.

בדאשבורד של משב"ר (לשלשום) 30% מהמאומתים עד גיל 20 ו-60% בין 20-79 (למעשה זה קצת יותר, אבל נניח שיש בזנבות גם כמה אחוזים שאינם עובדים).

אז מה יש לנו:

2400 ילדים מאומתים חדשים שמכניסים 4800 הורים לבידוד. זה אבדן של 48,000 ימי עבודה.

4800 מבוגרים חולים שמכניסים עוד 4800 בני\בנות זוג לבידוד סה"כ 96,000 ימי עבודה

זה אומר שרק יום אחד של התפשטות הקורונה בקצב הנוכחי גורם אבדן 144,000 ימי עבודה. למעשה יותר כיוון שחלק מהחולים נזקקים לבידוד יותר ממושך, חלק לאשפוז ממושך ונותרים נכים. ואני בכלל מתעלם מעלויות הבדיקות (אם ניקח את מחיר משב"ר 297 ש"ח לבדיקה ומספר של 60,000 בדיקות  ביום הרי שההוצאה רק על בדיקות היא 18 מיליון ש"ח ביום) הטיפול הרפואי (יכול להגיע למאות אלפי ש"ח לחולה בודד) ובודאי הנכויות לזמן ארוך שקיימות אבל המידע עליהן מוגבל מאד. אני מתעלם גם מאותם אנשים מחוץ לקבוצות הגיל המדוברות, שאמנם אינם חלק משוק העבודה אבל גם להם יש מגעים שנאלצים להכנס לבידוד.

לכן, הסיפור של "פתתיחת המשק לרווחה" אינו פשוט, הדרך החלופית יקרה מאד גם היא. הדרך הנכונה היא איזו דרך ביניים שתאפשר לרוב המשק לתפקד בצורה סבירה. אבלאין ספק שיהיו מקומות שיפגעו, כיוון שיש קושי למנוע בהם הדבקות בהיקף גדול. 

לרגע לא חשבתי שתתיחס לנתונים בצורה אמיתית ולא תטה אותם כלפי העמדות שלך...

הניתוח שלך שגוי.

יש המון אוכלוסיה שלא עובדת שמאובחנת,ניתנת לרבים האפשרות לעבוד מהבית.

וכמובן ששכחת שהמשק ממשיך לעבוד.

מפעל יכול להסתדר בלי 3 עובדים,הוא לא יכול לעבוד אם סגרו אותו לגמרי.

מסעדה יכולה להסתדר בלי טבח ולהביא אחד חליפי לפרק הזמן,היא תקרוס כלכלית אם תסגור אותה לגמרי.

אבל תתעלם מהעובדות,אתה טוב בזה.

לפני כשעה, save כתב:

הבעיה היתה פה בפתיחת המשק. כניעה ללחץ . אין באמת הגיון רפואי בפתיחת חדרי כושר ,חדרי אוכל, אולמות אירועים, בתי תפילה וסגידה לכוכבים ( כוכבי בידור כמובן).

יש סיבה לפתוח.

עסקים קטנים מחזיקים את המשק והמון עובדים,המדינה לא יכולה לתת להם לקרוס.

ציטוט

אכיפה : חלשה.

אכיפה מצריכה כוח אדם רב שכנראה לא היה למשטרה.

ציטוט

החלק השני הוא אשמתנו כציבור: משמעת עצמית ברצפה . דחיית יצרים : אפס. ערבות ההדדית: מתחת לאפס.

למה משמעת עצמית ברצפה?

אמרו לציבור מסעדות ובתי מלון פתוחים,הציבור הלך למסעדה ולבית מלון.

הסגר הנוכחי לא ייתן כלום,ממה שאני רואה אנשים ממשיכים להיפגש ולא ממש מזיז להם הכותרת "סגר".

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, nimrod7676 כתב:

לפי הנתונים אם אמשיך את חיי כרגיל, הסיכון שאפגע או אמות מתאונת דרכים גדולה יותר מקורונה.

למה אתה בכלל נוסע ברכב?

או שגם אחרי אלף עמודים אתה לא מבין שהבעיה היא לא אתה אלא אנשים יותר מבוגרים (לא רק בני 80+, יש גם לא מעט בני 50+ ואפילו 40+ עם מחלות רקע), או שאתה פשוט לא רואה אף אחד אחר שהוא לא אתה ממטר.

אתה תשב קצת בבית עם חום, אבל מה יקרה עם הטכנאי שהיה לו קצת חום ולקח אקמול כי הוא חייב לעבוד והגיע להורים שלך לסדר משהו? או השליח מהסופר שקצת (הרבה) השתעל כשהוא עלה עם המשלוח מהסופר במעלית?

כל המצב הזה חשף עובדה פשוטה: לא אכפת לנו בכלל אחד מהשני. כל כך הרבה אנשים פה לא מוכנים לוותר על כלום באורח החיים שלהם בשביל אף אחד. זה לא שהיו לי ציפיות מאוד גדולות בעניין, אבל הזלזול המוחלט של אנשים הפתיע אפילו אותי.

• אהבתי 4

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, pooh-bear כתב:

אתה תשב קצת בבית עם חום, אבל מה יקרה עם הטכנאי שהיה לו קצת חום ולקח אקמול כי הוא חייב לעבוד והגיע להורים שלך לסדר משהו? או השליח מהסופר שקצת (הרבה) השתעל כשהוא עלה עם המשלוח מהסופר במעלית?

בתיאוריה הנחמדה שלכם אם ישימו מסיכות לאורך כל זמן השהיה וישהו בחדר שכן בזמן ההתקנה הסיכון להידבקות נמוך.

יש לציבור המבוגר יותר  שאינו שומר על ההנחיות חלק ניכר בבעיה.

Just now, pooh-bear כתב:

כל המצב הזה חשף עובדה פשוטה: לא אכפת לנו בכלל אחד מהשני. כל כך הרבה אנשים פה לא מוכנים לוותר על כלום באורח החיים שלהם בשביל אף אחד. זה לא שהיו לי ציפיות מאוד גדולות בעניין, אבל הזלזול המוחלט של אנשים הפתיע אפילו אותי.

אף פעם לא היה אכפת,למה אתה כותב זאת בהפתעה?

אם קיווית שהזבל הזה של "עם ישראל ערבים זה לזה" הוא מעבר לססמה,מאוד נאיבי מצידך.

לפני 3 שעות, nimrod7676 כתב:

זו סתם דמגוגיה.

הבעיה שלהם הייתה לאסור זכויות בסיסיות בלי לעשות סגר מלא.

אתה אולי כן,אבל לא תשים מסיכה כשאתה בבית מרקחת בשביל המבוגרים ששם? זה לא באמת דורש ממך משהו.

למה אתה בכלל נוסע ברכב?

blockquote widget

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך שכולם יקפידו על ריחוק ומסכות, לא רק מבוגרים. בעיקר מסכות, המסכה שמגינה עליך מהדבקה נמצאת על הפנים של מישהו אחר.

אם רוב הציבור היה מקפיד על שני העקרונות האלה בלבד ונבחרי הציבור היו מתעסקים בהסברה כמה זה חשוב במקום להתעסק בהפגנות מול תפילות כנראה שלא היינו מגיעים למצב הזה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, pooh-bear כתב:

תשמע, פעם אחרונה שבדקתי, זכותו לדעה, אפילו אם היא דעת מיעוט. אלא אם מדובר בדמוקרטיה מבית מדרשו של M3, שבה רק "העם" מחליט.

אני בקשתי ממנו לשתוק מתישהו? עשיתי משהו אקטיבי למנוע ממנו לפרסם את הדיעה שלו?

לפני 8 שעות, pooh-bear כתב:

כולל ההוא ששאל איך זה שדווקא עכשיו פלאפון הפעילו את רשת ה-5G שלהם? והתגובה בדיוק מתחתיך, שעד שלא יגדירו עבורו בדיוק, אבל ממש במדויק מה זה rare, חושב שזו שפעת?

מה לא בסדר בשאלה שלו?

מתנהל דיון על סגר. מה לא סביר בתגובה של אדם שמבקש להבין מה ההסתברות שלו לנזק ממשי מהקורונה, כשמה שאמרים לו עכשיו זה לשבת בבית, להשאר (עד כמה שאני מבין) בלי עבודה, אולי גם בבדידות חברתית מסוימת? איך זה פחות טוב מהגישה המאוד מדעית של הצד השני, שקובע בנחרצות שכולם מפרים את ההנחיות? מה הבעיה הגדולה בזה שהסגידה והאובססיה לסגר - שהוא לחלוטין מוצג כעונש לפוחזים כאן - מקבלת את הפרופורציה הנדרשת?

אני לא קודם החלטתי שהסגר מטומטם ונובע חוסר תפקודה של הממשלה, ואז התחלתי לחפש הסברים. אני לא שלחתי את ביבי לדבר מול עם ישראל ומרוב הדאגה לבריאות שלנו לשכוח לדבר על חתונות אצל הערבים, או 250 נדבקים באיזה ארוע בחסידות גור, ולתת בראש רק למפגינים. אז עשה לי טובה. סגר הוא אמצעי נוראי. לפני חצי שנה זה אולי לא היה ברור כל כך, אבל היום כולם מבינים את הנזק שלו. חוץ ממגיב או שניים בשרשור הזה, שעבור הדיבור על הנזקים מהסגר הם מס שפתיים.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

אין מה לעשות - צריך גם לחיות ולהמשיך את החיים. סגר זאת לא צורת חיים. אולי בימי הביניים. מאיפה הבאת את הנכה לטווח רחוק? זה בדיוק כמו כל ההפחדות שהיו במרץ ובדיוק כמו ההפחדות שהיו עכשיו. אנשים לא קונים זאת כי כל הזמן מזגזגים בהנחיות, בנתונים, במספרים, בחולים ובכל מה שלא משרת אינטרסים.

לפני 1 שעה, sperial כתב:

ולכן המחלה הזאת היא ברובה פוליטית ולא באמת בעיה רפואית. ניהול נכון לא היה מביא אותנו לסגר (שגם הוא פוליטי). אף אחד לא עבד שם בלמצוא דרך לחיות עם הנגיף. וצדק מי שאמר שראש ממשלה שעסוק במשפטים אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבל החלטות למדינת ישראל. אני עדיין לא יכול להבין איך אזרחים במדינה נותנים לו את היכולת לקבל החלטות לגביהם כאשר הוא נתפס כלא אמין לא מעט פעמים וידוע שהוא מוכן לסכן הכל תמורת אינטרסים אישיים.

לפני 1 שעה, sperial כתב:

הבעיה שהילדים סגורים שבוע וחצי בבית ואין שום ירידה במספרים. ההיפך הוא הנכון. דבר נוסף - היה אתמול בטלוויזיה פרופסור מתל השומר. אמר שהוא היה מופתע איך עצירת שרשרת ההדבקה במערכת החינוך הייתה מהירה.

בכל המקומות באירופה מערכת החינוך פעילה. אתה לא יכול לסגור את הילדים בבית והם גם חייבים את המסגרת. לבוא לזרוק את האשמה של כל הנגיף הזה על מערכת החינוך - סלח לי זה כמו לומר - שבו בבית עד שיהיה חיסון. זה לא פתרון וזה לא הגיוני. יהיה לך דור שלא ידע מקצועות ליבה כמו במגזר החרדי ואז לאן אתה מוביל את עתיד המדינה?

לפני 1 שעה, sperial כתב:

לא פשוט. גם לסגור אנשים בבית זה לא פשוט. לא לקחת פרנסה לאנשים בלי תוכנית מסודרת זה לא פשוט.

בשביל זה יש ראש ממשלה שמקבל משכורת ושכל ההוצאות שלו ושל משפחתו על חשבון המדינה. יש שרים שבמקום לתת כתף ולהצטרף למאבק הכלכלי ולהפחית את השכר היו עסוקים במריבות. רק עכשיו החליטו לתרום 10 אחוז משכרם. מעט מדי ומאחור מדי.

לפני כשעה, save כתב:

הבעיה העיקרית הייתה חוסר שקיפות, אי הכנת תוכנית יציאה מסודרת (שגם עכשיו לא קיימת), השתקת כל מי שנפגע (פרופסור סרחון - אתה לא נראה לי כמו מישהו שרעב), תרבות הסמוך - יהיה בסדר וניתוק. ניתוק מהעם. האשמת כולם במצב ואי לקיחת אחריות של ראש הממשלה אפילו לא בקמצוץ - זאת הטרגדיה של מדינת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@asix אם אתה ממשיך לעבוד,ולא חובב של תרבות פנאי הסגר לא כזה משפיע עליך.

להפגש בבתים של חברים כולם נפגשים עם או בלי סגר.

כשיש לך מליון וחצי עובדים חיוניים,אפשרות ללכת לקניות ועוד המון החרגות קשה לאכוף ואנשים ממשיכים להפגש.ובצדק-הבדידות הורגת,מכניסה לדיכאון וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אתה טיפה פספסת את הנקודה שלי: עשיתי איזה אומדן סופר גס. לא ניסיתי לבדוק כמה אנשים עובדים מהבית ומצד שני אמדתי שכל חולה זה שני מבודדים (כולל החולה), למרות שיש לי סיבות לחשוב שהמספר האמיתי יותר גדול. 

מה שאני רוצה לומר הוא שככל שהסגר הוא אמצעי קשה גם פתיחה חופשית של המשק לא תועיל. ידרש צמצום של פעילויות מסויימות על מנת לאפשר פעילויות יותר קריטיות. והחשוב ביותר - הקפדה אישית על הריחוק והמסכה, והמנעות ממפגש עם זרים בכל סימן קל למחלה. כן, גם אותו טכנאי בזק עם חום 37.8. כל עוד הציבור מזלזל באלה נחטוף עוד ועוד נזקים.

אסיקס - המחלה ממש לא פוליטית. הכשל בטיפול במגיפה מבחינת המדינה כן, כאמור יש גם כשלון של הציבור. 

אנשים צריכים ללמוד שמפגשים חברתיים מסוכנים. והתקהלויות מסוכנות. לא נעים, אהל אנחנו חיים בתקופה לא נורמלית וצריכעם להתמודד, יש לכך מחיר. 

לגבי הילדים - הם בבית 9 ימים. בסוף השבוע שעבר היו הרבה חגיגות משפחתיות, אני מעריך שחלק נכבד מהגל הנוכחי נובע מהתכנסויות אלה. אני לא מצפה שמספר המאומתים היומי יתחיל לרדת לפני סוף השבוע הבא, ויהיה גם עיוות בגלל יום הכיפורים שבו כנראה יתבצעו מעט מאד בדיקות, ואז יהיה תיקון טכני עד יום חמישי.

לגבי הפגיעה לטווח ארוך - קרא את הקישורים ששלחתי לפוטטו והוא סרב לקרוא. עדיין מוקדם לדעת מה יהיו ומה מספרם - פשוט עדיין לא חלף מספיק זמן מתחילת המגפה - אבל יש דיווחים על תופעות מאוד לא סימפטיות גם חודשיים שלושה אחרי המחלה, גם בחולים שהיו קלים בשלב הראשון. אבל, למשל, כאשר בדיקה של מחלימים ומציאה של סימני נזק לריאות וללב מספר שבועות אחרי ההחלמה לכאורה לא מבשר טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Aviv943 כתב:

ע"פ דעת הפורום, מי אשם- הממשלה או הציבור?

Lizard people

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Potato כתב:

@asix אם אתה ממשיך לעבוד,ולא חובב של תרבות פנאי הסגר לא כזה משפיע עליך.

מה הכוונה לא חובב תרבות פנאי? עצם זה שיש לך ילדים קטנים אתה חייב להפעיל אותם ולא להשאר בין 4 קירות. גם כשלקחת להם את המסגרות גרמת להם לנזק חברתי וחינוכי.

תרבות פנאי מפרנסת המון משפחות.

איני מלין על הסגר הקודם. בפעם הקודמת אנשים לא ידעו. מה עשות מאז מאי ועד היום? כלום. טחנו מים והכניסו אותנו שוב לסגר.

אני מסתכל על שוודיה, על טיוואן, על סינגפור ומקנה. מקנה ששם השלטון עובד בשבילהם. שבאמת אכפת לו מהאזרחים. פה? איך הגדירו את זה אתמול? נתינים. בדיוק ככה. הכל סובב סביב משפחת המלוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...