Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, MiniMiz3r כתב:

לא נכון. כלומר, זה נכון שהיא לא נוהלה, אבל להטיל את האחריות לפתחה של הממשלה כאילו היא "המבוגר האחראי" וכל האזרחים הם ילדים חסרי כל אחריות למעשיהם, זה, ובכן, ילדותי.

היא לא נוהלה נקודה. לבוא לומר לאזרח שהוא לא מקפיד על ההנחיות שמשתנות כל רגע זאת בריחה מאחריות. ומילא זה היה הגל הראשון - אנחנו בגל השני ועושים את אותם השגיאות.

להאשים את האזרחים אחרי שהם רואים את הקרקס ואת חוסר קבלת האחריות, ואת כל הפוליטיקה המגעילה ואחרי זה לרוץ ולהאשים את כולם חוץ מאת עצמו - זה ילדותי. ויותר מילדותי זה אגואיסטי.

לפני 7 דקות, sperial כתב:

יש שיהרסו את המדינה למען הכסא מתחת לתחת שלהם. 

וזה מה שהוא עושה. ודרך אגב - גם טראמפ יעשה את זה בארה"ב. כבר לא יודע מי לומד ממי. יש לי הרגשה שלביבי יש השפעה לא קטנה על טראמפ. וטראמפ לפי מה שנראה מאוד אוהב קומבינות. ואם זה ככה, והוא לומד מביבי אנחנו צריכים מאוד מאוד להיות מודאגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, asix כתב:

להאשים את האזרחים אחרי שהם רואים את הקרקס ואת חוסר קבלת האחריות, ואת כל הפוליטיקה המגעילה ואחרי זה לרוץ ולהאשים את כולם חוץ מאת עצמו - זה ילדותי. ויותר מילדותי זה אגואיסטי.

למה? האם האזרח לא מספיק נבון כדי להסיק בעצמו מה הוא צריך לעשות כדי לא להדבק בנגיף שמועבר במגע קרוב? האם האזרח באמת צריך את ראש הממשלה שיגיד לו לשים מסיכה על הפה ועל האף? הוא לא מבין לבד מה המשמעות של שטיפת ידיים? אולי אתה מצפה שראש הממשלה יעבור בית בית וישטוף לאנשים את הידיים בעצמו?

התנהלות הממשלה הייתה קרקס, והכל פוליטי, זה נכון לגמרי. זה אגב עובד לשני הכיוונים, כי גם מי שלא רוצה לסגור את בתי הכנסת עושה זאת משיקולים פוליטיים (למרות שברור שהם מקור הדבקה) וגם מי שלא רוצה לאסור הפגנות המוניות בבלפור עושה זאת משיקולים פוליטיים (למרות שברור שהן מקור הדבקה).

אי אפשר להכחיש את אוזלת היד של הממשלה, אבל זה לא מסיר במאומה את האחריות האישית שיש לכל אחד. מי שנוסע לאומן ומי שנוסע לבלפור הם שניהם חסרי אחריות במידה שווה, והם שניהם אחראים במידה שווה לכך שעכשיו יש סגר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, MiniMiz3r כתב:

אל תקשיב להנחיות הממשלה, רק תדאג לשמור על ריחוק חברתי והגיינה. הממשלה היא לא ההורים שלך ואתה לא ילד בן 4, מי שלא מסוגל לקחת אחריות ולנקוט צעדים כדי למנוע הדבקה, מאלץ את הממשלה לפעול, והיא פועלת, כרגיל, בצורה גרועה.

זה לא מספיק, במיוחד לא אם אתה במקום סגור. ההדבקות ההמוניות התרחשו במערכת החינוך, באולמות אירועים/חתונות סגורות, בישיבות/כוללים, ובאופן טבעי- בבית של כל מי שנכנס אליו חולה אחד מהמשפחה.

דווקא בהתקהלויות באוויר הפתוח ההדבקה לא הייתה עד כדי כך משמעותית, וזו מגמה שניתן לראות לא רק אצלנו.

שורה תחתונה- דרושה בדיקה והערכה מה סכנת ההידבקות בכל תרחיש, ואכיפה תואמת ונוקשה. במידה וזה יקרה, אפילו עכשיו אחרי שכבר איבדנו אמון לחלוטין בממשלה, אתה תראה שהציבור כן יתיישר לפי זה לפחות ברובו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Pika007 כתב:

זה לא מספיק, במיוחד לא אם אתה במקום סגור. ההדבקות ההמוניות התרחשו במערכת החינוך, באולמות אירועים/חתונות סגורות, בישיבות/כוללים, ובאופן טבעי- בבית של כל מי שנכנס אליו חולה אחד מהמשפחה.

דווקא בהתקהלויות באוויר הפתוח ההדבקה לא הייתה עד כדי כך משמעותית, וזו מגמה שניתן לראות לא רק אצלנו.

כשכתבתי ריחוק חברתי מן הסתם הכוונה היא לא ללכת לאירועים ולא להפגש עם אנשים שלא לצורך.

מן הסתם התקהלות בחדר סגור גרועה מהתקהלות בשטח פתוח, אבל את הנגיף שמרחף באוויר על טיפת רוק שמישהו פלט זה לא באמת מעניין, והסיכוי שזה יקרה בהפגנה שבה כולם עומדים אחד על השני וצועקים הוא כמובן גבוה מאוד, וזה אכן קורה שם. פשוט בגלל סדר הגודל של ההדבקה כבר בלתי אפשרי לאתר את המקור הוודאי לכל אחד שנדבק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pooh-bear כתב:

של @Potato? א. שהשאלה הנכונה היא לא מה הסיכון לעצמו, אלא מה הסיכון לאחרים, ו-ב. שלא בטוח שיש מספיק ידע כרגע כדי לענות על השאלה שלו. אפשר להתנהל בהיגיון גם כשהידע הוא לא וודאי, אפילו לא ממש קיים. לא חייבים הוכחה חותכת כדי לא להיות סוציומט לכמה חודשים - חצי שנה.

שמע, אין לי חשק לנהל ויכוח מעגלי שכל התכלית שלו היא שאתה תטען על אנשים שאתה לא מכיר שהם מסכנים אחרים. הדמגוגיה הזו לא תורמת לאף אחד דבר.

אם אתה, כמו ספריאל, מעדיף לא לחבר את הנתונים, לצאת בזעם קדוש כל פעם שמישהו מפקפק בסגר ובמקום לדבר על זה לקחת את הדיון לכיוון של "הנה, האנשים האלו לא בסדר" - בסדר, זכותך. ההנחיות סביב הקורונה לא ייצרו מציאות בה בכל פעם שאני מפליץ אני חושב פעמים אם זה מסכן מישהו או לא. העולם לא מתנהל ככה. וגם אין בזה צורך. ורובינו מתנהלים בהגיון , כלומר מקפידים על ההנחיות,. וזה עדיין לא אומר שהסגר לא מיותר ולא מגיע כשילוב מנצח של חוסר משילות מחד ורצון לשתק הפגנות מאידך. ואני מזכיר לך, שוב, שנתניהו לא מצא לנכון להוציא מילה אחת על אירועי הדבקה המוניים מאומתים. לא סיפורי סבתא על נדבקים בהפגנות, להן הקדיש חצי מזמן המסך שלו לאחרונה וכנראה את כל הישיבות. יותר מזה, בכירים בשלטון מצאו לנכןו ללכת לרבנים סניליים לשכנע אותם שיש בעיה, וזה לא ממש עזר. אז עזוב אותי מסיפורים על פוטייטו ואחרים. הם לא בעיה.

לפני כשעה, sperial כתב:

ובישראל, כמו בישראל, אנשים חושבים שהם יודעים הכל יותר טוב ומזלזלם בהנחיות, כמו טרנספורטר ופוטטו שלא מוותרים על האירוח. ואז המגפה יוצאת משליטה ואנחנו מקבלים צורך באמצעים יותר קשים

בקיצור אתה לא טורח להבין למה יש עליה בכמות הנדבקים בישראל ורוצה להעניש את כולם, כי אתה באמת יודע הכל יותר טוב - מגמזו, חגי לוין ואחרים. המומחים אומרים משהו אחד ואצלך איכשהו זה מתורגם ל"כולם חראות. צריך להעניש ולחנך". גם היום, עדיין, הבעיה היא קודם כל בישובים חרדים, אחר כך מעורבים וערביים ואחר כך אצל כל השאר. לא משנה כמה עוד תכתוב על ישראלים לא ממושמעים שמעצבנים אותך בתור בסופר, המציאות היא שהסגר הוא ענישה קולקטיבית למדינה שלא מסוגלת להתמודד עם בעיות מגזריות, ממיליון ואחת סיבות. וטרנספורטר לא אשם בהפצת המחלה יותר ממה שאתה אשם בה, הרי גם אתה כתבתה פה לא מזמן שאתם נפגשים לפעמים עם אחרים. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MiniMiz3r כתב:

כשכתבתי ריחוק חברתי מן הסתם הכוונה היא לא ללכת לאירועים ולא להפגש עם אנשים שלא לצורך.

מן הסתם התקהלות בחדר סגור גרועה מהתקהלות בשטח פתוח, אבל את הנגיף שמרחף באוויר על טיפת רוק שמישהו פלט זה לא באמת מעניין, והסיכוי שזה יקרה בהפגנה שבה כולם עומדים אחד על השני וצועקים הוא כמובן גבוה מאוד, וזה אכן קורה שם. פשוט בגלל סדר הגודל של ההדבקה כבר בלתי אפשרי לאתר את המקור הוודאי לכל אחד שנדבק.

לא רציתי להזכיר את עניין ההפגנות, ובשלב זה אני גם בעד הגבלתן, אבל אם כבר פתחת את זה-

גם בהפגנות הענק בארה"ב וגם בהפגנות בארץ לא נרשמה עליה רצינית בחלואה. בארץ גם היה נוח לעקוב אחרי זה, שכן ההפגנות התקיימות באותו מקום במשך מעל 6 שבועות, חלק נכבד מהמפגינים הגיעו מאותן ערים/ישובים קבועים, והרבה פרצופים בהפגנות היו כאלו שהופיעו שוב ושוב (בעיקר אלו ששייכים לארגונים ולא הגיעו כמפגין בודד)

ההפגנות החלו ב 14 ליולי, ועם זאת במשך 6 השבועות העוקבים לא נרשמה עליה במספר המקרים המאובחנים ליום במוקדים מהם מגיעים עיקר המפגינים- למרות הגדלת מספר הבדיקות. באופן כללי מספר המקרים המאובחנים בארץ ליום לא גדל לעומת המספרים שנראו כחודש לפני זה, במהלך יוני.

זה נכון לכל אורך אוגוסט למרות שההפגנות המשיכו להתנהל, כידוע. 

הבום הגיע בתחילת ספטמבר עם פתיחת מערכת החינוך המאוד לא מבוקרת, צעד מטומטם מאין כמותו שאני לא מבין איך לא נמצא אדם שפוי אחד בממשלה שיעצור אותו.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Pika007 כתב:

הבום הגיע בתחילת ספטמבר עם פתיחת מערכת החינוך המאוד לא מבוקרת, צעד מטומטם מאין כמותו שאני לא מבין איך לא נמצא אדם שפוי אחד בממשלה שיעצור אותו.

בסדר גמור, אני מקבל את הטענה שכשהתחלואה באוכלוסיה הכללית היא נמוכה, מידת הסיכון שיש בהפגנות בשטח פתוח היא נמוכה. אבל, כמו שציינת, זה כבר לא המצב. הבום הגיע. כל יום מתווספים 5,000 נשאים חדשים מחוץ ליישובים האדומים. ועדיין יש הזויים שנלחמו על זכותם הטבעית וההיסטורית לטוס להשתטח על זונות באומן ומצד שני יש הזויים, גם היום, שקוראים להמשיך להגיע להפגין בבלפור.

אגב, אני לא בטוח שהבום קשור ישירות לפתיחת מערכת החינוך - במהלך כל חודשי הקיץ הייתה עליה עקבית בתחלואה ובסוף אוגוסט עמדנו על למעלה מ-2,000 נדבקים חדשים מדי יום (לעומת כ-600 בתחילת אוגוסט). יכול להיות שזה פשוט חצה רף קריטי מסוים שממנו והלאה העליה נהפכה לחדה יותר גם בלי מערכת החינוך (שכמובן תרמה את שלה).

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטייטו, אתה מטריל לגבי ה "לי זה לא יקרה" או שכדאי להתייחס לזה ברצינות?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

פוטייטו, אתה מטריל לגבי ה "לי זה לא יקרה" או שכדאי להתייחס לזה ברצינות?

נהיית ספריאל?

המקסימום שרשמתי הוא שאני מוכן לקחת את הסיכון.

יש מצב שאעבור את המחלה בלי סימפטומים ויש סיכוי שאעבור לעולם שכולו טוב למרות שאני צעיר,בכושר ובלי מחלות רקע.

אבל,לקחת סיכון צריך לעשות בצורה מושכלת,ואני בסך הכל רוצה לדעת בהנתן הפרמטרים שלי מה הסיכויים למוות/נכות ארוכת טווח.

הבן אדם לא מבין את המושג ניהול סיכונים ומתייחס למחלה כמשהו בינארי-זו זכותו,אבל שיישאר לשבת בבית עם מסיכה במרפסת ולא יטיף לכל השאר.

כל עוד הוא מסתובב ומסכן אותי באותה מידה שאני מסכן אותו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

אבל,לקחת סיכון צריך לעשות בצורה מושכלת,ואני בסך הכל רוצה לדעת בהנתן הפרמטרים שלי מה הסיכויים למוות/נכות ארוכת טווח.

הפרמטרים שלך והסיכון שלך לא מעניינים אף אחד, כי הסיכון הוא לא שלך. הוא של אותו אלמוני שתחלוף לידו ותדביק בקורונה, שיגיע תוך שבועיים למכונת הנשמה בבית חולים, ואז לקבר. כי אתה החלטת בשבילו שזה סיכון ששווה לך לקחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף, אני ארשום פה את ההודעה שכבר מחקתי.

הבעיה שאין כזאת סטטיסטיקה שידועה *לנו*. יעני מבחינתך זה 50/50 , או שאתה עם נזלת, או שאתה סובל.

גם לדעתי לא תיהיה סטטיסטיקה בקרוב שתוכל להגיד אם יש לך סיכוי של 1% להיות עם בעיות אחרי המחלה או 7%.

כול הגישה הזאת של "אני רוצה לדעת מה הסיכוי" מגיעה ממקום של לזלזל בסיכוי הזה. ככה אנחנו משכנעים את עצמינו עם כול דבר שהוא מזיק. סיגריות, סמים, אלכוהול, תזונה, מה לא.

מה ההבדל מבחינתך אם הסיכוי שלך לסיבוכים הוא 0.1%/1%/5%?

חוץ מזה, זאת מחלה של "do you feel lucky punk?" , וואלה אישית אני אומר לך - אני לא ממש לאקי. ככה שגם אם הסיכוי הוא רק 2%, אני חושש שדווקא הפעם אני יכול לפגוע ב 2% האלה.

מה הנקודה ש(לדעתי) ספריאל יוצא ממנה? הוא מסתכל פסימי/זהיר בעיניין הזה. האמת? גם אני.

לא בא לי פגיעה בלב/ריאות/לבלב/וואטאבר. אני לא בולט/פלפס, שפגיעה של 50% בתפקוד תוריד אותו להיות עדיין מעל האדם הממוצע. גם אתה כנראה לא ברמה הזאת.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, MiniMiz3r כתב:

הפרמטרים שלך והסיכון שלך לא מעניינים אף אחד, כי הסיכון הוא לא שלך. הוא של אותו אלמוני שתחלוף לידו ותדביק בקורונה, שיגיע תוך שבועיים למכונת הנשמה בבית חולים, ואז לקבר. כי אתה החלטת בשבילו שזה סיכון ששווה לך לקחת. קל

אותי היא מעניינת.

אולי אותך לא....

שחרר אותי מהסולידריות החברתית המזויפת הזו בחיאת.

זכותי המלאה לקבל החלטה לעצמי אם הסיכון של לחלות בצורה קשה שווה לי לשבת עם חברים במסעדה

או שווה לי לצאת לרוץ בערב בטיילת איפה שיש עוד אנשים או ללכת לים בשישי בצהריים.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, asix כתב:

והוא לומד מביבי אנחנו צריכים מאוד מאוד להיות מודאגים.

טראמפ עשה קומבינות, תרגילים וסיפק אמת אלטרנטיבית עוד לפני שביבי היה שגריר באו"ם.
הייתה אחלה תוכנית על טראמפ בערוץ ההסטוריה. שווה לראות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

א) מי זאת "היא"? המילה סיכון בעברית היא בגוף זכר.

תודה לך אבשלום קור.

תמיד מתעסק בפרטים החשובים באמת!

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

ב) לא רק אותי, זה לא מעניין אף אחד חוץ ממך

ממתי לקבל החלטות על סמך אגו נהיה משהו פסול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...