Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין sx4 ל-301

pam
שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מחפש רכב עד 35K, חשוב בעיקר אמינות ותא מטען גדול.

מתלבטים בין שתי רכבים:

- פיג'ו 301 שנת 2016 (אוטומט, 6 הילוכים) מליסינג.

- סוזוקי sx4 שנת 2013 יד שנייה פרטית.

שני הרכבים עם כ-60k ק"מ.

ברור שבעתיד יהיה קל יותר למכור את הסוזוקי, מצד שני את ה-301 ניתן כרגע לקנות בהנחה משמעותית למול המחירון אז אולי ההפסד במכירה יתקזז.

מה דעתכם?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-301 היתה ותשאר מכונית מיושנת המיועדת למדינות עולם שלישי.

לך על הסוזוקי בלי לחשוב פעמיים.

• רעיון טוב! 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה רוצים בפורום מ-301 כי בהתחלה אהבו אותה מאוד ובנסיעה (מושב, מתלים, תגובה) היא מרגישה לי איכותית יותר בהרבה מריו אטראז׳ ושות׳ (לא מדבר על 1.2 חלש ורובוטי).

היא לא מרגישה לי עולם שלישי גם במהירות גבוהה חוץ מפלסטיקה קשה, אבל זה לא ייחודי לה זה היה זהה כמעט בכל הקטגוריה.

בידוד הרעשים לא וואו אבל לא משהו שאי אפשר לחיות איתו, ובמכונת שטיפה מרגישים בגג כאילו הדלקת פן מול נייר כסף 😆

נראה שהבטיחות גם לא וואו אבל אני לא יודע כמה זה באמת שונה מרכבים באותה רמה. ממליץ לבדוק לפני.

מרווחת מאוד.

נסעתי על כל הקטגוריה בסביבות שנתונים 11-14 ככה שיש לי השוואה.

לדעתי מנוע ה-1.6 המיושן ביחד עם גיר 6 הילוכים אמורים להיות מוצלחים ונעימים מאוד ביחד ואם תתן לתא הנוסעים חיים עם שטויות מעלי אקספרס אז תהנה מאוד. הרכב סתם לא מוערך, זה אחלה רכב זול וזה שהוא מ-2016 זה בונוס.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, zvit כתב:

ה-301 היתה ותשאר מכונית מיושנת המיועדת למדינות עולם שלישי.

לך על הסוזוקי בלי לחשוב פעמיים.

והסוזוקי ? שיא המודרניות ?
מה יש לה להציע ביחס ל 301 ? (עזוב סיסמאות, דבר תכל'ס).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

הנדסת האנוש והרעש ברמה שזה כן משהו שאי אפשר לחיות איתו, ואני מדבר בתור אחד שהחזיק רכב כזה 2016 במשך קצת פחות מ 3 שנים ורק סבלתי.

לזכותו:

תא מטען גדול.

נוחות טובה, בעיקר כסא ומתלים, אך לא בכל כביש, כבישים עם הרבה בורות או לא סלולים טוב הרכב ירעיש או יתנדנד יתר על המידה.

חסכוני ב1.2, לא יודע ב1.6.

איכות הרכבה.

מרווח ל4, לא ל5.

זול.

לחובתו:

צפוף ל5.

איכות חומרים, פשוטה מדי בהגזמה, הכל מרגיש זול מאוד ברמה מוחשית למדי, וזה כל כך פשוט וקשה עד כדי כך שקל מאוד להישרט.

רעש, אוי איזה רעש הרכב הזה מיצר, בידוד הרעשים בקושי קיים, בנסיעות בינעירוניות שזה רוב הנסיעות שלי, הייתי ממש סובל ואחרי תקופה התחלתי לנסוע עם אטמי אזניים.

מנוע חלש.

הנדסת אנוש מהכי גרועות שיצא לי להכיר, אם זה מיקום כפתורי החלונות, המראה האמצעית שקשה מאוד לכיוון במעבר ללילה, תנוחת ישיבה גרועה והרשימה עוד ארוכה.

הגה מתכוונן רק לגובה.

תא מטען גדול אך לא רחב במיוחד.

התנהגות כביש לא משרה ביטחון במהירות בינעירונית, אך לא משהו גרוע ברמת האטראג'.

מערכת סאונד מיושנת וחלשה.

טכנולוגיות של רכבים בני יותר מעשור אחורה.

לא יכול להמליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, wildlands2019 כתב:

טכנולוגיות של רכבים בני יותר מעשור אחורה.

התחלת עם סיסמאות חלולות ? "טכנולוגיה של רכבים בני יותר מעשור"...
הבן אדם מחפש רכב אמין.

בוא תסביר לי איזה "טכנולוגיה" יש ב SX4 משנת 2013 שאין פה ? יש פה סה"כ  2 רכבים על הפרק.

ל 301 יש כמה וכמה גרסאות, חלקן מוצלחות יותר וחלקן מוצלחות פחות - לך היתה 1.2, יש גם 1.6.

זה ממש לא פאר היצירה אבל יש תמורה טובה לכסף.

ב 35K הוא גם יכול לקנות C4 1.2T מודל 15-16 אבל הוא רוצה "אמין" אז הוא צריך להיתקע עם איזו סוזוקי או משהו בשביל שלא תתקלקל הרבה.
אבל עזוב, אנחנו לא דנים באפשרויות קניה של רכב ב 35K: בוא תסביר לי (ולו) מה ההבדלים שאתה רואה בין SX4 שנת 2013 ל 301 2016 ?
(שניהם דXXק ואנחנו כרגע דנים בהבדלים הקטנים בין אחד לשני).

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אין מולטימדיה, אין אפילו בלוטוס, אין פתחי USB בכלל,  מזגן ידני עם מנופים כמו ברכבים בני 20, וגם המזגן לא כזה וואוו, הגה לא מתכוונן לעומק, אין שום לחצן על ההגה שימנע מהנהג להתעסק בכפתורים שזרוקים ברכב בצורה הכי נוחה שאפשר לתקוע ברכב, תאורת פנים הרכב ולוח השעונים לא שונה מזו של פיג'ו 306, רעשי מתלים ברכב חדש שלא שומעים אפילו ברכבים בני 20, להמשיך?.

פות"ש שכחתי לציין שהרכב קבל רק 3 מ5 כוכבי בטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין.

שואלים אותך מה ההבדלים ואתה מדבר על BT ושקעי USB.

בוא תתמקד באוטו עצמו ולא ברדיו או במערכת. הבן אדם מחפש רכב אמין עם תא מטען גדול, ואתה שולח אותו לחפש שקע USB ?

ה SX4 היא מכונית שיוצרה ב 2007 וה-301 באיזור 2012.

שתיהן דXXק.
אני מתייחס ל 301 עם מנוע 1.6 וגיר 6 הילוכים. ל SX4 יש 4 הילוכים.

שתיהן בנזין.

מה ההבדלים ? (מקווה שעכשיו זה יהיה לך ברור).

לפני 47 דקות, wildlands2019 כתב:

^

אין מולטימדיה, אין אפילו בלוטוס, אין פתחי USB בכלל,  מזגן ידני עם מנופים כמו ברכבים בני 20, וגם המזגן לא כזה וואוו, הגה לא מתכוונן לעומק, אין שום לחצן על ההגה שימנע מהנהג להתעסק בכפתורים שזרוקים ברכב בצורה הכי נוחה שאפשר לתקוע ברכב, תאורת פנים הרכב ולוח השעונים לא שונה מזו של פיג'ו 306, רעשי מתלים ברכב חדש שלא שומעים אפילו ברכבים בני 20, להמשיך?.

פות"ש שכחתי לציין שהרכב קבל רק 3 מ5 כוכבי בטיחות.

אגב, הטיעון בדבר חוסר מולטימדיה לא רלוונטי למה שפותח השירשור שאל עליו (גרסת 1.6 אוטומטית 6 הילוכים) - בדגם זה התקין היבואן מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית ופתר את הבעיה. בדגם שהיה לך, הזול ביותר (1.2 אטמוספרי עם גיר רובוטי) לא היה את זה - ובכל מקרה מדובר בעניין ש 100-300$ יפתרו לך... בלינק הזה.

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אני עניתי לך, כי שאלתה מה שונה בין הרכב הזה לרכב נורמלי באותה תקופה של הסוזוקי, 

ומה שסיפקתי למעלה זו חוות דעת שלי,

וכן, אם מישהו ישאל אותי האם כדאי לקנות פיג'ו 301 ב35K, אז התשובה שלי חד משמעית "לא", אפילו אם תחזור אחורה בכמה שנים, כי יש רכבים הרבה יותר טובים, הSX4 לא מכיר לכן לא משווה, ה301 ספציפית, לא מומלצת בכלל, ואם מוכנים להתפשר אז גם המחיר אמור להיות בהתאם, כך שאם היו מוכרים אותה ב20K הייתי מבין, ביותר פשוט לא.

ופות"ש המחירון של ה301 זה סתם מספר פקטיבי שלא משקף כמה באמת הרכב הזה נמכר, ותאמין לי שאתה תרצה למכור אותו כי הוא בלתי נסבל, ואם תשווה רכבים אחרים מאותו סגמנט שאני כן מכיר שיעלו אותו דבר באותו טווח שנים שעדיפות הן הסקודה ראפיד/ יונדאי i25.

יכול להיות גם הSX4 עדיפה, פשוט לא מכיר.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת מתקשה להבין את המסע הזה נגד ה 301 שאתה מנהל כבר שנים, למרות שמזמן שכחת ממנו. ולא בא להגן על האוטו הזה, גם לא מכיר אותו מנקודת המבט של נהג, אבל יצא לי להתנייד בו כבר יותר מעשרים פעם כנוסע במונית, מאחור ( קורונה ) ולפנים ( טרום ). האוטו נוח, מרווח ואפילו מרגיש לא רע מבחינת חומרים, גם הנסיעה ( מונית, דיזל ) לא רועשת באופן מיוחד, ודאי לא ברמה שאתה מתאר, אפילו לא בסביבה, אבל אולי ההבדל נובע מהבדלי ההנעה, לא באמת יודע. את ה SX 4 לא מכיר, אבל לקרוא לפז'ו החדש משמעותית מפגר ביחס אליה נראה לי ענין שדורש בירור מעט יסודי יותר מאשר תגובה כמעט רפלקסיבית כזו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

301 פרימיום - אדבר רק עליה כי איתה יש לי ניסיון מתמשך, באקטיב רובוטית נסעתי רק פעם אחת

אני לא יודע מה ההבדל בבידוד מגרסאות נמוכות, אבל הבידוד בסדר גם ב-120 קמ״ש (שוב - ביחס למתחרות באותה רמה).

תנוחת הישיבה נמוכה ביחס לפיג׳ו אבל עדיין יותר גבוהה ממתחרות אסיאתיות, בכל זאת נוחה מאוד לטעמי ולטעם כל מי שנסע איתי.

הרכב מרווח מאוד,  המזגן הכי מקפיא שפגשתי ויש לי עשרות מכוניות גדולות יותר להשוואה ביום יום - אמריקאיות, גרמניות, צרפתיות ויפניות.

אני לא שומע רעשי מתלים. בגרסא זו יש USB וכו׳ מקוריים, רמקולים ״חייבים״ שדרוג, לפחות מקדימה. הנדסת האנוש בסדר, צריך רק להתרגל למיקום מתגי החלונות כל השאר מרגיש לי בבית.

אם אני זוכר נכון הגרסה עם 6 היל׳ שנמכרת היא יותר נמוכה, אבל לדעתי קרובה לפרימיום שהייתה באיבזור.

לתחושתי יש בה גם משהו שמזכיר מכוניות ישנות יותר בנהיגה (בקטע בסדר, לא רע ולא טוב).

בקיצור לטעמי רכב ראוי מאוד, וזה אחרי בדיקה של כל הסגמנט.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה לכם:

הפיג'ו 301 שנת 2016 אכן תהיה זולה מאד לרכישה - ולא רעה. הסיכוי שלה להמכר בעוד שלוש שנים במחיר גבוה מ-10000 ש"ח (אם בכלל) לא גבוה (תסתכלו כמה חודשים מפרסמות פיג'ו 301 שנת 2013 - ואין קונים)

הסוזוקי SX4 שנת 2013 תאבד פחות ממחצית מערכה ותמכר די בקלות - הלוח לא משקר.

עכשיו תגידו לי  - מה אתם הייתם רוכשים?

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בטעות נשמע שזורקים פה כסף לפח, אבל קונים בגרושים רכב חדש יותר שנוסע טוב יותר ושנהנים ממנו.

אם ההבדל בעוד 3 שנים הוא 6 ש״ח ליום (וגם בזה אני לא בטוח), זאת בחירה טובה.

ואם צריך רכב נוח ומרווח ותא מטען גדול הוא מנצח בגדול. ומי יודע, אולי בחיסכון בדלק אפשר לקזז את ה-6 ש״ח הללו.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, zvit כתב:

זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה לכם:

הפיג'ו 301 שנת 2016 אכן תהיה זולה מאד לרכישה - ולא רעה. הסיכוי שלה להמכר בעוד שלוש שנים במחיר גבוה מ-10000 ש"ח (אם בכלל) לא גבוה (תסתכלו כמה חודשים מפרסמות פיג'ו 301 שנת 2013 - ואין קונים)

הסוזוקי SX4 שנת 2013 תאבד פחות ממחצית מערכה ותמכר די בקלות - הלוח לא משקר.

עכשיו תגידו לי  - מה אתם הייתם רוכשים?

שוק הרכב הישראלי הוא שוק מטורלל, בדיוק כמו בפוליטיקה.

כשזה מגיע לסוזוקי - לא יודע איך להסביר את זה, כנראה שיש קהל יעד "מורעל" לתוצרת הזו. באמת שחוץ מפשטות (לא יודע אם אפילו במובן הטוב או הרע של המילה) אין שום דבר להציע שם. מדובר בתחבורה הכי בסיסית שיש.
ועדיין, אנשים מוכנים לשלם מחירון ומעל המחירון (כאשר המחירון עצמו - הזוי כלפי מעלה, כן ?) על השיט הזה.
למה ? אין לי מושג - אבל כנראה שהסטיגמות עושות את שלהן, והאפס דרישות של האנשים (למעט דרישה אחת, שיתקלקל מעט) גם כן תורמים להחלטות ההזויות של חלקם. אין פלא שלאחר מכוניות כאלה ש"עולים" לקוריאנית מרגישים כמו לנהוג ברולס-רויס.

אין לי איך להסביר איך שבוע שעבר מכרנו את ה SX קרוסאובר 2014 במחיר מעל המחירון המשוקלל לרכב שלמחרת בבוקר (!!!!!!!) הקונה צריך לשלם אגרה לטסט + להעביר טסט + החלפה של ארבע צמיגים !!!! (מדובר בצמיגים המקוריים של הרכב, אין כאן מקום לפרשנות !!). 
בשביל לדבר במספרים - מדובר ברכב שהמחירון שלו 56K לחודש אוגוסט. משוקלל 61.6K. שילמו על האוטו 62K (ועכשיו תוסיף טסט+4 צמיגים, לכמה הגעת ?). הזיה.
עכשיו עזוב את זה - זה פשוט הזוי שבמחיר של אוטו כזה, עוד אפשר לקנות ספורטאז' חדשה יותר (2015) שלא נחשבת לפחות אמינה או טובה ממנה, ועדיין אנשים הולכים שבויים אחרי העדר. מבחינתי זו עוד תעודת עניות לשיקולים המופרכים של חלק מהרוכשים.

איציק

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכיתי לבלות עם 301, כן עם SX4.

להוציא 35K על SX4 נשמע לי פשוט שערורייה, יש כ"כ הרבה אלטרנטיבות אחרות בשוק.

רכב שלא היה מדהים כחדש, אז על אחת כמה וכמה ב-2013 הוא פשוט לא רלוונטי.

חשוב גם לציין שאין לרכב ציון בטיחות מקסימלי (4 מתוך 5 כוכבים).
למעשה מלבד אמינות ותנוחת נהיגה מעט גבוהה לקטגוריה, אני לא מוצא סיבה לרכוש את הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...