Jump to content

LPG

 • הודעות

  583
 • כאן מאז:

כל מה שפורסם על ידי LPG

 1. ההאטה תלויה גם בבלמים ובצמיגים שאתה מחליף.
 2. LPG

  Mobileye

  כאשר המערכת נרשמת ברישיון רכב לא מעבירים אותה מרכב לרכב. היא שייכת לרכב ההוא שאמור לחזור לכביש איתה במידה ואפשרי. את אישור ההתקנה לרישום ברישיון לא מקבלים בהתקנת מערכת משומשת שהמתקין לא יודע מה מצבה, וכך גם את ההנחות שהיא נותנת.
 3. זה די פשוט, המנוע הזה נעים מאוד, לא חסר לו כוח גם בגרסאות החלשות יותר, והוא אפילו נשמע טוב. רכבים שיטופלו נכון וישימו לב לרמת ההתפוררות של הרצועה במהלך הטיפולים יגלו אמינות יחסית טובה, גם יגיעו לק"מ גבוה ויש לא מעט כאלו. הבעיה שזה לא היה ככה מהתחלה, המידע על הבעיה הזאת הגיע לארץ די באיחור. אין לי מושג איזה חומרים שמו במנועים האלה בתחילת דרכם וגם עכשיו שג(ו)רם לחלקם להתחיל לאכול שמן, אם בכלל. ממה שראיתי הנחיית יצרן כרגע היא איסור על תוספי דלק/שמן/פלאש וגם התחלף יצרן הרצועה, חלק מהמוסכים עוד לא מעודכנים. עוד שמתי לב, שרכבים שנסעו יותר בין עירוני הגיעו לאט יותר לרמת התפרקות לשבבים ולחתיכות, והמנועים האטמוספריים לאט עוד יותר.
 4. הרבה מוסכים ממלאים קצת יותר, כי מחר בבוקר כנראה יהיה חסר קצת. מוסכים שמומחים כבר יודעים גם עד לאן למלא.
 5. סביר להניח שיש להם ניסיו, הם מתקין גדול ויבואן. ציינתי שהרכב לא הזרקה ישירה מפני שבמערכות גז שמתאימות להזרקה ישירה תמיד יש בנזין שמוזרק עם גז ביחד. לא כל כך רלוונטי אליך האמת. המערכות גם יקרות יותר. יש בילבול בין טורבו להזרקה ישירה. לפעמים חושבים שהם תמיד ביחד.
 6. לאחר התשלום ברישיון (הבא) עצמו שתקבל בדואר/שתפיק יהיה רשום למטה ״שולם כך וכך ש׳ח בתאריך כך וכך״. כשהדף גדול (עם האישור תשלום למטה ויפוי כוח למעלה) זה אולי, איכשהו יוצא קצת באמצע, אבל למטה יותר. זאת האגרה האחרונה ששולמה, זאת שנותנת תוקף לרישיון.
 7. נתקלתי במנוע הזה 1.4 טורבו על גז (המנוע לא הזרקה ישירה!) כמה פעמים, נוסעות יופי, חסכוניות, לא מאבדות כוח. נסעתי באחת במשך שבוע. לא שמתי לב אם היו משמנות או לא. לא יודע לגבי זמן ממושך. מערכת פולנית Optima.
 8. מרחק מודדים בק"מ. בנוגע לאחריות תמיד תצטרך להוכיח איכשהו שהמנוע או חלק יקר בו "נגמר" רק בגלל מערכת הגז. בד"כ, נתקלתי בכך שלמוסך שמטפל במנוע ברור שהתקלקל בגלל הגז, ולמוסך שמטפל בגז ברור שהתקלקל בגלל המוסך הראשון או סתם ככה כי הרכב לא אמין. ניתן להסתמך על ניסיונם של מתקינים עם ניסיון וידע עשיר, על הלקוחות שלהם, ועל יצרן המערכת.
 9. ברכבים רגישים הזרמת דלק לא תמיד מספיקה אלא מעכבת, וכדי שלא ילך מנוע בזמן האחריות שהמתקין נותן מוסיפים מערכת שימון. המערכות הישנות גם ידעו להזרים בנזין (לא לפי עומס משתנה), רוב המתקינים לא ידעו להתעסק בזה והרבה משתמשים בזה היום כתירוץ שהמערכות מתקדמות וחסכוניות יותר.
 10. בטבלה מצד שמאל למעלה, 2,4 רשום מתחת לציור של רכב לא מלא. ברוב הרכבים שאני מכיר המדבקה פחות או יותר באותו מקום, פעם על הדלת עצמה פעם על הקורה.
 11. PEUGEOT 3008 205/55/19 TIRE PRESSURE - חיפוש ב-Google מופיע למעלה 2.4 בר אם מידת הצמיגים נכונה - הנתון מופיע בבר ולא ב-PSI (כ-35) גם במדבקה. תוכל לראות גם בתמונות איך המדבקה נראית על הקורה של דלת הנהג.
 12. LPG

  הסבת רכב לגפ"מ

  חשוב מתקין טוב (הסתבר לי שאין הרבה כאלה, גם אם רואים המלצות) שמתקין כמו שצריך (ההתקנה צריכה להיות הגיונית ומוגנת ולא רק יפה) ויודע להתעסק גם בתוכנה ולעשות כיוונים נכונים בזמן נסיעה ולא כיוונים כלליים שעושים אולי 99% מהמתקינים. למתקינים כאלה יש רכבים שנוסעים גם כחצי מיליון ק"מ ויותר על גז ללא בעיות במנוע וההבדל בין גז לבנזין בכוח ובצריכת דלק מינורי עד לא קיים. אחד הדברים החשובים הוא לעשות טיפולים ובדיקות למערכת (יש מתקינים שלא עושים בדיקות במסגרת הטיפול). בב"ש ערן נמצא במוסך מרכבת המשנה הרתך 9 באר שבע בכנות - שווה לפעמים איכשהו לשלם יותר למתקין טוב, ושווה לנסוע קצת בשביל לקבל שירות ואחריות אמיתית למערכת ולמנוע ולא על הנייר, בתקווה שלא נזדקק לזה לעולם. מוסך מונזה השרטט 18 עפולה monza.co.il
 13. LPG

  הסבת רכב לגפ"מ

  את השטויות האלה עוד לא יצא לי לשמוע, המיכל מעוגן, יודע להיאטם ויודע לפרוק לחץ אל מחוץ לרכב. מיכל הבנזין יותר עדין. בפורום דווקא יש מידע עדכני יחסית, תוכל למצוא בפרופיל שלי בהודעות כמה נושאים מהשנים האחרונות כי הגבתי ברובם. בגדול כל המערכות כמעט זהות, חלקם אפילו אותו יצרן בשם אחר. ממליץ להתייעץ עם מתקין טוב לפני לגבי כל רכב ספציפי.
 14. לדעתי כך הדבר, גם עם AL4. מוסכים מומחים יודעים להתמודד איתו בזול ולגלות איתו אמינות יחסית טובה. לא 100% כי יש המלצה להכניס לסדר הטיפולים החלפות שמן גיר כדי להרחיק צרות, ובערך עד 100 אק"מ יש שקט ממנו ואז צורך בהחלפת שסתומים, אחר כך הוא בד"כ נותן עוד תקופת שקט יפה. אם יגיעו עוד דברים בהמשך (בעיקר סביב התנהגות הגיר) יש מוסכים שלמדו להתמודד איתם בזול. כל הגיר עצמו במצב משומש/משופץ לא יקר היום. הרבה מוסכים לא (באמת) מומחים אפילו מפחדים ממנו ומפחידים את הלקוח, ממש טרור גירי.
 15. אנחנו מדברים על 301 כי הסי אליזה לדעתי לא הגיע עם 6 הילוכים. פנימית, ב-6 היל' תהיה הידית הוותיקה יותר. התמונות מגוגל:
 16. שנת 2015 זה ה-AL4 האהוב והמושמץ, אחר כך זה ה-EAT6 האהוב והלא מושמץ. עריכה: AT6 הוא הגיר של Aisin היפנית, מותקן גם בשאר רכבי הקונצרן בשנים האלו.
 17. בכל השרשור הזה שכחו משהו אחד, אולי מישהו יגיד שזה לא נכון, או תירוץ, אבל זה נכון מאוד כי נתקלתי בזה עשרות פעמים רק בשנה האחרונה וזה נפוץ יותר ממה שחשבתי בעצמי: רכבים צרפתים שהגיע ממוסכים שנחשבים טובים, ושל חברים חכמים, אבל שלא באמת מכירים את הדגם, בעלים מספרים שהרכב נכנס ויצא מהמוסך כל שבוע והם אוהבים את הנסיעה ברכב אבל לא קונים יותר רכב צרפתי. הרכב הגיע בסוף למוסך מומחה במצב מזעזע, הוחלפו בעבר דברים שלא צריך, הורכבו חלפים לא מתאימים ונוזלים לא מתאימים. ישנם הרבה סוגי "תקלות כאלו" שבעל המוסך הקודם יצר בלי לדעת את זה, בכלל איבחון לא נכון ואבחונים מיותרים, חלק מהתקלות לא היו קיימות בכלל כי היה צורך לתקן משהו אחד אחר והמצב של הרכב רק הלך והחמיר והחמיר. עד מצב שאפילו אמרו להם להחליף מנוע. ברבע מחיר ממה ששולם עד היום ובלי מנוע חדש ויישור קו קטן - הרכב יצא תקין ובעל הרכב מאושר והפסיק לחזור לאותו מוסך בכל שבוע. ובכלל בתור אחד שהקשיב להרבה אנשים וקנה בעבר קיה ספציפית שהייתה לימון חמוץ ומר מאוד ונשבע מאז לשמור מרחק 100 מטר מרכבים שיש בהם את האות ק' בשם ולהפסיק לשאול חברים ויועצים מטעם עצמם, אם יגיע רכב שירגיש בפנים כמו רכב אירופאי, כן הייתי קונה שוב את המותג הזה עם מנוע וגיר אחרים. אני גם חייב להגיד שאני כן נתקל ברוב אירופאיות בנות 20+, רוב היפניות והקוריאניות הישנות שאני נתקן בהם עדיין מעל שנת 2000 גם אם במראה הן נראות שנות ה-90.
 18. הייתי מוסיף היום כל אחד מהכפתורים האלה לרכב שלי אם זה לא היה כרוך בניסורים וקידוחים. כל אחד, ביחד. שיהיו כמה כפתורים. הרכב יותר מעניין ככה.
 19. כרגע לפי האתר הישראלי של טויוטה כל שמן טוב 5W-30 API SN יתאים.
 20. 1.7 ליטר, לפי הקישור. אם תבחר Aygo יש לך את כל שגרת הטיפולים וכמויות נוזלים ותקנים.
 21. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1x9Y9EcomM1siGcft6nwXmUF--M4&ie=UTF&msa=0&ll=32.14751534448667%2C35.35247338991701&z=7 מישהו יצר את המפה הזאת, יש שם כמה תחנות חסרות שמי שיצר כנראה לא שמע עליהם, אבל אפשר לראות שהפריסה הארצית די נרחבת. יש והיו ויהיו רכבים עם תקלות במערכת וברכב בעקבות המערכת, זאת הסיבה שצריך מתקין מקצועי. עדיף מתקין שגם מכיר את הרכב והתנסה איתו, אשלח לך בפרטי המלצות. לפעמים שווה להגיע איכשהו למתקין רחוק (אין טעם לחכות אצל המתקין, הרכב יכול להשתחרר גם יום למחרת). אשלח לך בפרטי מתקינים מהניסיון שלי שראיתי התקנות איכותיות ושלא נתקלתי אישית בתקלות שלהם. ראיתי שפתחת שני נושאים, ממליץ לאחד את שניהם.
 22. לא נכון להגיד שמערכת הגז מחליפה את מנוע הבנזין, הם נמצאים ברכב במקביל. מערכת הגז "מתלבשת" על האוטו ומתחברת למנוע הבנזין ובכך מזריקה למנוע גז ברוב הזמן במקום בנזין (או בנוסף ברכבים מסוימים). החיסכון מתחיל מהק"מ הראשון בו אתה מכסה את עלות המערכת, האם זה כדאי לך? תלוי במחיר ההסבה ובכמות הנסיעות שלך. המחיר לליטר גפ"מ אוטומטיבי עומד כרגע על כ-1.8-3.1 ש"ח. אם תציין עיר נוכל לתת לך רשימת מתקינים שימליצו לך אם להתקין (או לא) בהתאם לניסיון שלהם.
 23. שמתי לב שמוסכים בודדים שבאמת מבינים ולא רוצים להטריד את הלקוח בהשלמת נוזל קירור עוד יום וחצי יודעים למלא מראש יותר מהמקסימום. המומחים גם יודעים בעל פה עד לאן. בד״כ זה נראה לי יותר מסנטימטר. כמובן שבמקרה זה יכול להיות מקרי בהחלט, אבל כנראה תקין.
 24. LPG

  בקרוב...

  בדרך כלל הייתי מסכים עם חלק מהמשתמשים כאן שחסר תוכן ״אז מה לעזאזל פות׳ש רוצה?״ אבל בחיאת, השם משתמש והלוגו אומרים פה הכל, מה יכול להיות לא מובן ומה צריך להוסיף תוכן מיותר לשרת כמו השורות שהרגע כתבתי. בהצלחה, אשמח לעוד מידע על היצרן, המחירים והשירות כשזה יגיע לארץ.
 25. הדיליי הצרפתי בחזרה לדרייב הוא לא טעות, הוא עוזר לכם ליישר את הרכב גם בחניה בניצב (תצוגת 360 מעלות) וגם במקביל (קווי עזר בתצוגה אחורית). חכם מאוד. עריכה: לחיצה ארוכה בהנעה וכיבוי היא כמובן עניין חשוב ויותר בטוח מהנעה וכיבוי בלחיצה קצרה למקרה שילד מתעסק לכם בכפתורים. בקרת השיוט מאחורי ההגה נוחה פי כמה מבקרת שיוט על ההגה, אבל משום מה רק למתרגלים. קשה לחזור לבקרת שיוט ברכבים אחרים ומגלים שהכפתורים במיקום מאוד לא נוח לאצבעות.
×
×
 • תוכן חדש...