Jump to content

wildlands2019

 • הודעות

  2,227
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי wildlands2019

 1. המקרה הזה ללא ספק ירתיע לא מעט אנשים מלרכוש רכב מ0 ק"מ.
 2. מסתבר שכל הסיפור זה שהבעלים החובבן שלפני, החליף מנורות שנשרפו אך לא הכניס אותם למקום כמו שצריך אלא סתם דחף אותם הפוך וסגר את הקפיץ, לא יאומן!
 3. בנסיעה בלילה התאורה ממש חלשה, פנסים קדמיים צריכים כנראה טיפה ליטוש, אך הבעיה היא שיש תאורה, אך לא מאירה את הכביש, וזה נראה כאילו התאורה גבוהה מדי, כוונתי מבפנים ברכב על הכי נמוך, אך זה עדיין גבוהה, ואני שם לב שיש לא מעט רכבים ממולי שמהבהבים, הפנסים יושבים נכון, לא היו תאונות ברכב ואין בעיות מבחינה זו, אגב, תאורה גבוהה חזקה וטובה מאוד, רק אור דרך. מה זה יכול להיות? אולי יש דרך לכוון אותם?
 4. אבל דגם ה301 הזה כולל מנוע הPRINCE 1.6 הידוע לשפצה לא? וגיר הAL4 שגם הוא מרגיז בפעולתו ההתקינה שמורגשת כלא תקינה.
 5. תיקון סטיה מנתיב יכול להציל חיים במקרים מסויימים, למרות שאני ממש לא סובל אותו, מה שכן, לדעתי בלימה אוטונומית היא אחת מערכות הבטיחות האקטיביות הכי חשובות היום.
 6. אנשים רצים להמליץ על רכב חשמלי, אך חשוב להדגיש, רכב חשמלי לא יהיה זול אם אין עמדת טעינה פרטית, לצערינו בארץ לרוב פשוט אין חניה פרטית, עלות טעינה בחוץ היא פי 4 - 5 או יותר מעלות קוט"ש חשמל ביתי, (טסלה בינתיים חינם, אך ברור לכולם שזה לא ישאר כך לעד) מעבר לזה עמדות מהירות די פוגעות בחיי הסוללה, לכן לפני שרצים לקנות רכב חשמלי חשוב לוודא שיש אפשרות להתקין עמדת טעינה פרטית.
 7. ה301 בגדול די אמינה, אך בכללי הרכב נורא פשוט, מרעיש, והגיר הרובוטי ב301 הוא אחד הגרועים מסוג זה, לא מבחינת אמינות, אלא התנהגות, ממש דחפו לרכב הזה כל מה שזול, ומרגישים כך. אני ממליץ ללכת על רכב קטן ואמין כמו הסיריון, רכב נפוץ עם מלא חלקים זמינים, ודי אמין, חסכוני יחסית, עשה לנו 12 ק"מ לליטר בערך.
 8. @spidrman 1. אני לא מתכוון להרים כל מכונת פיורטק ולהחליף לה שמן כדי לבדוק אם יש שבבים על המסנן 2. רוב הדגמים האלה אוכלים שמן בכמויות בגלל התקלה הזו חלקם ברמה פשוט לא הגיונית 3. חלק גדול מאוד עוברים החלפת מנוע כמה פעמים בעודם חדשים 4. ידוע לי שיש חלק קטן שמודעים לתקלה וטפלו בה כראוי, אבל הכמות שלהם כל כך קטנה שעדיף לחפש מי אשם בקורונה. אז למה לי להכניס ראש בריא למיטה חולה, הקיה ויונדאי האלה יסעו בוודאות בלי כאב ראש בכלל, כן יצטרכו יותר דלק, וכאן זה מסתכם, עדיף מהתעסקות עם המנוע של PSA על בסיס יומי, למען הסר ספק, אין לי בעיה עם המותג, להפך אני מאוד אוהב את המכוניות שלו, ואפילו מתישהו כנראה אקנה לי 3008 1.6 טורבו, אך ל1.2 הזה קשה מאוד להתקרב.
 9. הבעיות האלה הורידו את כל החשק להתקרב למוצרים של PSA עם מנוע ה1.2 פיורטק, אצלי בחיפוש רכב משומש כל הרכב עם המנוע הזה נשלל רק בגלל השטות הזו עם הרצועה, חבל.
 10. זו בדיוק הבעיה שלנו בארץ, שרוב מי שמוכר רכב זה בגלל שיש לו תקלה או שהוא מסתיר משהו, תעשה טובה, תתקן את האוטו ורק אז תמכור או תשמור, אל תזרוק את הזבל שלך על אחרים בבקשה. לצערי ביום בחיפוש אחרי רכב משומש, ראיתי כבר סביב ה15 רכבים כולם עם משהו מוסתר שהצלחתי לזהות, זה מתסכל וגורם לקונה הפוטנציאלי בזבוז זמן רב ועוד לא הגעתי כמה עלה לי לשלם דלק ובדיקות, בהצלחה.
 11. לא זוכר איזה בדיוק, אך אני זוכר שמה ששמו לי ביונדאי i30 שהיתה לי הפתיעו אותי לטובה, לכן בדקתי אותם וראיתי שקבלו ציונים טובים מבחנים.
 12. ממש ממש לא, אבל כן טובים ברמה של קליבר אוון וכו...
 13. רק שתדעו, יש צמיגים סיניים שהם מותג, ואיכותם לא פחות טובה מהמתחרים, לכן לפני שאתם רצים להחליף תבדקו ברשת את איכותו.
 14. ^ כנראה שהם חושבים שהם גאונים שחסכו כמה שקלים בשנה, יש אחד בכלל אומר לי אין צורך לעשות טיפול, טוען שסתם עובדים על האנשים כדי להרוויח כסף 🥴 דוגמה מהיום, הלכתי לבדוק עוד רכב, פותח מכסה מנוע בודק שמן, נראה טוב, פותח מכסה למילוי שמן, גושים שחורים יבשים משהו, המתכת ממש מפורקת בפנים, אני שואל את הבעלים אם יוכל להראות לי היסטוריית טיפולים או אפילו קבלות משהו, כי קשה לי להאמין שהמנוע נראה כך עם טיפול ראוי כפי שהוא טוען, התשובה שלו "למה אתה לא מבקש גם אחריות", אומר שעושה אצל חבר בלי קבלות, ביקשתי קבלות על השמן, ברור שאין לו, ועוד טען צמיגים חדשים, א. רואים שמרח חומר כלשהו עליהם, ב. אם מתקרבים רואים שהם ממש סדוקים, משום מה לא ראיתי תאריך עליהם, נראה לי שפשוט שם אותם הפוך, בקיצור 180 מעלות וממשיכים במסע.
 15. ^ אחרי שלמדתי טיפה איך לבדוק מכוניות, כמובן לא מקצועי, אך ברמה מעל הממוצע, אני פשוט לא מבין למה יש כל כך הרבה אדיוטים שחוסכים כמה מאות שקלים בשנה על טיפול, כמה כבר זה יפגע בהכנסה, ומצד שני יחסוך להם הרבה מאוד בעיות בעתיד, ויהנו יותר מהרכב. מה שמרגיז עוד יותר זה שבגלל שכל ישראלי שני שמע שיש חוסר שבבים בעולם ומחירי הרכבים המשומשים עולים, אז הוא רוצה לדחוף את הרכב השבור שלו בכל מחיר דמיוני מעל המחירון, רכבים אחרי תאונות רציניות שפגעו בקצה שלדה וחלקם בשלדה עם ירידת ערך של כ10% או יותר, חושבים שהם עושים טובה שמבקשים מחירון או אלפיה פחות, נראה לי שבקצב הזה לא תהיה לי ברירה מאשר ללכת על מימון ורכב חדש, למרות שממש לא רוצה להגיע לשם, גם תקציבית וגם להוסיף עוד רכב לכבישים שגם כך עמוסים.
 16. אני גם חשבתי ללכת על חשמלי חדש, אך בסוף ירדתי מזה מהרבה סיבות, זה פשוט לא יתאים לכולם, ומי שאין לו בית או חניה פרטית שלו, חבל על הזמן לדעתי. ממשיך לחפש בצליעה, כבר מיואש.
 17. אם אתה לא יודע ואין לך את הכלים לעשות זאת אז עדיף שתבדוק אצל חשמלאי רכב.
 18. אני בתור אחד שמחפש רכב שני בבית לאשתי אחרי שהרכב שלה ירד מהכביש עקב תאונה, אין סיכוי שאני מוכר את הספורטאג' בשביל לחפש רכב אחר, לחפש רכב משומש בארץ זה קשה, מתיש, ומלא בתחמנים ושקרנים, אפילו נתקלתי עם כאלה ששווה להזהיר בפניהם, אך חושש מתביעה, לא חסרים במדינה הזו צדיקים שניסו לעזור ואכלו אותה מנוכלים משופשפים במקצוע הזה. חלקם אחרי תאונה רצינית שניסו להסתיר, חלקים מפרסים רכב עם נתונים X ובפועל זה Y, חלקם מפרסים רכב עם מספר לוחית אחרת מהרכב שהראו לי, אלה כנראה סוחרי רחוב מסוכנים, חלקם טענו שהרכב מטופל בזמן ויצאו בסוף שקרנים בני שקרנים, הספיקה בדיקת שמן כדי להוכיח שהרכב לא טופל שנים רבות, אפילו אחד צילמתי. מה שבטוח אחרי הניסיון הקשה הזה, הבנתי שלי יש רכבים שמורים ובאמת מטופלים ללא חיסכון בכלל, וכאשר אבוא למכור אני לא הולך להתפשר על המחיר כי אני יודע שרוב ההיצע יהיה זבל בן זבל כמו שאני מוצא כרגע. כבר ראיתי שני רכבים עם שמן שנראה כך:
 19. אני חושב שמדובר במחלה בסוג הרכב הזה, היה לי מקרה דומה אך לא זהה בi30 שהיתה לי, שרק החלון של הנוסע לא תפקד בכלל, התיקון היה חינם (במידה ויש לך ספריי נגד חלודה), פשוט פירקתי את מודול השליטה על חלונות הרכב ליד הנהג וניקיתי עם ספריי נגד חלודה והכל חזר לעבוד, אך במקרה שלי החלון כן עבד מהמתג הימני שליד הנוסע.
 20. יבואן קיה כנראה קונה אותו ב100$, מוסיף עלות משלוח עוד 100$, מוסיף מע"מ + מכס + עוד מס ערך מוסף + עוד מס ערך מוסף + עוד מס ערך מוסף, הגענו ל500$, מוסיף על אחסון עוד כמה עשרות או מאות דולרים, מוסיף על זה מס טרחה שהפקידה להזיז כמה אצבעות ולהקליד במחשב, מוסיף עוד עוגמת נפש שראה את הפרצוף שלי, ועוד טיפ לעצמו, אולי יגיע ל700-800$, אחרי זה מחליקה האצבע על כוכבית (כפול) ובחזרה על 2, יצא המחיר. אין לי הסבר טוב יותר לסחיטה באור יום הזאת.
 21. לא הבנת אותי, ברור לי איזה רכב, רק איזה דגם? הישן או החדש? ההיברידי או הבנזין? וכמה אתה נוסע בשנה? מה תאווי הדרך? וכו...
 22. ממליץ מאוד על קיה ספורטאג', מרווח מאוד למשפחה, בטיחותי, וסופר אמין. לי יש דגם 1.6 עם גג פנורמי שאפשרי להשיג סביב ה85-90 אלף, כמה אתה נוסע? כי הוא לא רכב חסכוני במיוחד, אצלי צריכתה דלק משולבת נעה בין 9.5-10.5 ק"מ לליטר. המנוע מספיק חזק, במישור מספיק לרוב הנהגים, אך מרגישים שהוא כבד בעליות, בשבילי זה לא כזה קריטי, כי אם לוחצים הוא יכול לעלות במהירות די מהר ללא בעיה, אך תרצה יותר מומנט שווה לשקול את דגם ה2.0, הבעיה שהוא הרבה יותר יקר. רק לא ברור על איזה קורולה אתה מדבר? ולמה דווקא אותה ציינתה? מה מצאתה בה שאין באחרות?
 23. נסעתי לכמה פירוקיות באזור חיפה, כולם אותה תשובה, זה חלק שקונים רק בחברה, אצלם אפשר להשיג את כל הפגוש בלבד, אני מוכן לשלם גם 150$ אבל שמישהו ישלח לי את זה לארץ, בינתיים אף אחד לא מוכן, אפילו מצאתי אחת משומשת ב20 יורו, נראת קצת משופשפת עם מכה קטנה, אך גם לא שולחים לארץ. מעניין אן מישהו התנסה בעבר עם אתר חלקים שכן שולח.
×
×
 • תוכן חדש...