Jump to content

IdanMcLaren

 • הודעות

  164
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

הנקודות של IdanMcLaren

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

1

מוניטין

 1. לצערי הגעתי היום לרכב וראיתי שפירקו לי את החלק הזה (מצורף בתמונה). מישהו יודע מה השם של הפס הזה? (ובפרט באנגלית כדי לחפש באינטרנט). האם ניתן להשיג כזה בפירוקיות או במוסך? תודה רבה.
 2. שלום, אני מתעניין ברכישת אופל אסטרה מהדור החדש, יד שנייה. האם ידוע על איזשהן בעיות עם הרכב (בדגש על שילוב המנוע-גיר?) האם לדעתכם מדובר ברכישה מומלצת כיד שנייה? תודה, עידן.
 3. שלום, ביום חמישי נכנסו בי מאחורה בכיכר (רכב ראשון עצר דיי בפתאומיות ביציאה מהכיכר במעבר החצייה, רכב שני לפני הספיק עצור, גם אני הספקתי לעצור, אך זה שאחריי נכנס בי). בבדיקה לאחר התאונה לא ראיתי נזק חיצוני לפגוש (לא התקפל). לרכב הפוגע היה נזק לגריל. עוצמת הפגיעה הורגשה. האם ייתכן נזק לשלדת הרכב למרות שלא קרה דבר לפגוש הרכב (הרכב הוא גולף MK5)? תודה.
 4. שלום, ברשות חבר סוזוקי ויטרה שעל הגג שלה "נוצרו" כתמים מוזרים (מצורפות תמונות). לפני כשבועיים בעת שטיפת הרכב לא היה אף כתם. אתמול, כששטף את הרכב שוב, נתקל בכתמים הבאים. הוא טוען שלא היה צואה של יונים על הרכב. ממה לדעתכם נוצרו הכתמים? האם ומהי הדרך להסירם? הוא אומר שניסה טינר, פוליש, מסיר אבנית, סבון ומים - כל אלה ללא הצלחה. תודה מראש, עידן.
 5. IdanMcLaren

  מבחן דרך - יונדאי i20

  אתה מדבר על קהל היעד כאחד שמחפש רכב עם תדמית אמינות טובה. אז נכון שיונדאי נחשב רכב אמין מאוד. אבל על מה מבוססת התדמית הזאת? על הרכבים הפשוטים מכנית של היצרן הזה, שרק לא מזמן התקדם טכנולוגית עם חלק מרכביו. כרגע קשה מאוד לקבוע שהשילוב הזה של יונדאי יתברר כאמין. את זה יקבע רק מבחן הזמן. זכור לי שקראתי פה שהיו בעיות עם הגרסה המודגשת של הספורטאז'/טוסון, עם הגיר שלו, כמדומני. האיביזה (לדעתי) נמכרת מצויין כי קהל היעד שלה (צעיר במקרה הזה) מוכן לספוג את הסיכון של הDSG תמורת החבילה שהוא מקבל. זה נכון על איביזה וסיאט בפרט, אבל על רכבים של קבוצת VAG בכלל. מי אמר שקהל היעד של יונדאי (שכמו שאמרת שואף לרכבים אמינים) יהיה מוכן לקחת את הסיכון, וכמו שרשמו פה לא ילך על ג'אז או יאריס?
 6. ניסיתי לבצע. נסעתי מרחק של שעה, רק כדי שיחליפו לי שמן בכאילו כשאני כל הזמן נמצא שם. דווקא בגלל שהייתי מרוצה מהשיפוץ, ובגלל ההמלצות שקיבלתי פה לבצע החלטתי לפעול על פי ההנחיה אחרי ש"באו לקראתי" ועשו לי "מחיר". באמת חבל.
 7. אכזבה עצומה מהמכון, שמנסה לגבות כסף בתמורה לאוויר. והמבין יבין.
 8. שלום יאני, ראשית תודה רבה על התשובה. הנושא חלוק בהקשר של החלפת שמן תקופתית או לא לגעת לאורך כל חיי המכונית. זה ידוע לי. אבל זו לא השאלה שכן במהלך השיפוץ לפני כחודשיים הוחלף השמן והמסנן. השאלה היא האם יש צורך בהחלפה נוספת בתכיפות כל כך גבוהה ומדוע (זה שאתה אומר שלרוב אין שבבים בשמן כשמשפצים רק את המח רק תומך בטענה הזו). מה שכן, בעת השיפוץ השמן הוחלף ככל הנראה בפעם הראשונה. שוב תודה.
 9. אכן. אפשר הסבר למה כדאי להחליף? קראתי דעות חלוקות בפוסטים אחרים. האם בשיפוץ של *המח* גם יש שבבים בשמן? שאלה נוספת - מהו מחיר הגיוני להחלפה של שמן ומסנן? תודה.
 10. שלום, לפני כחודשיים שיפצתי את מח הגיר של הגולף שלי (MK5 2007, בעלת גיר 09G), במכון מוכר לשיפוץ גירים. השיפוץ עבר בהצלחה, ומאז הגיר פועל ללא דופי (כאן ניתן לקרוא על הבעיה). כחלק מהשיפוץ הוחלף השמן בגיר (לא החלפה מלאה). בחשבונית שקיבלתי היה רשום שצריך להחליף שמן כעבור חודשיים או 10000KM, כתנאי לקבלת האחריות לחצי שנה. דיברתי עם המכון והגעתי להסדר איתם שאקבל את האחריות בכל מקרה, שכן לא ציינו בפני שיש לעשות זאת טרם ההחלטה על ביצוע השיפוץ. מאז השיפוץ הרכב נסע באיזור ה2500KM. כמו שאמרתי, הגיר מתפקד ללא דופי לשמחתי. התהייה שלי היא האם לבצע את החלפת השמן או לא. האם זה באמת הכרחי עכשיו או לא. כמו שאמרתי מה ששופץ הוא רק מוח הגיר. הוסבר לי שהסיבה המרכזית היא שבבים מהשיפוץ שקיימים בשמן הקיים. האם זה קיים גם שמשפצים רק את המח? לסיכום, אם הייתם בנעלים שלי, האם הייתם מחליפים? או עדיף להחליף אחרי 30 אלף קילומטר נניח? תודה מראש, עידן.
 11. בדקתי עכשיו את המחיר של הביטוח על הגולף 2007 שלי ולא ראיתי התייקרות. ההתייקרות כבר נכנסה לפועל?
 12. אני באוגוסט 15 ביצעתי טיפול טיימינג אצל רון. https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?401883-מוסך-רון-מוסך-לפולקסוואגן-אאודי-סקודה-וסיאט-בתל-אביב-חוות-דעת-גולשים&p=4845705&viewfull=1#post4845705
 13. תודה. באם אני מבצע תיקון ללא PDR, האם תיקון רגיל עלול לגרור קושי במכירת הרכב כשיגיע לבדיקה? ז"א עלולים לחשוב שהרכב עבר תאונה ובגלל זה בוצעו תיקונים? מבחינת ירידת ערך אני לא יודע כמה זה קריטי כשהרכב שווה באיזור ה-20 אלף שקלים, מה אחוז ירידת הערך על תיקון שכזה?
 14. שלום, נפל על הרכב שלי (גולף 2007) ענף עץ שגרם לשקע בקורה, כמה מכות קטנות בקורה האחורית ושקע קל בגג (שקשה לראות בתמונות). זה קרה בחנייה של העבודה בה אני חונה והמתחם לקח אחריות. רציתי לדעת אם יש השלכות שליליות לתיקון שכזה בעת מכירה של הרכב, והאם לדעתכם כדאי לתקן או לא. בנוסף, אם אני מחליט שאני לא מעוניין לתקן, האם הגיוני לדרוש מהמקום פיצוי (כאמור המתחם לקח אחריות ומוכן לתקן בהתאם להצעת מחיר שהעברתי לו ממוסך). תודה מראש, עידן.
×
×
 • תוכן חדש...