Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין sx4 ל-301

pam
 שיתוף
עוקבים 15

פוסטים מומלצים

@רועי5

אין לי שום מסע נגד הרכב, אך חשוב לי לפני שמישהו רץ לקנות שידע על מה הוא הולך לזרוק את הכסף.

במקרה היו לי 2 רכבים עם אותו מנוע, ואותה רמת גימור מסחרית, שתיהן ACTIVE, ה208 2015 וה301 2016, ואין מה להשוות בין האיכות שמקבלים, ה208 הרבה יותר איכותית, שקטה , הנדסת אנוש טובה, ממש מרגישים רכב שלא חסכו עליו, לעומת ה301 שהיא פשוט אסון, לא יודע על איזה איכות אתה מדבר, אני יכול להגיד לך שאיכות ו301 זה צירוף של ניגודים, ואני מדבר בתור בעלים לשעבר שהחזיק את הרכב כ3 שנים ונסע 55K ק"מ.

אני נסעתי בדגם ה1.6 , 6הילוכים החדש (ACTIVE) בתור נוסע עם המוסכניק מיורומוטורס בחדרה כדי להשוות את הרעשים של המתלים, והיה גם שם, מאותו רגע הבנתי שזה "באג" ברכב ולא בעיה נקודתית אצלי, לא יכול להשוות את זה עם הפרימיום כי אף פעם לא נתקתי באחת, אך הACTIVE בטח לא שווה את הסכום הזה גם לא שנת 2016, שוב אם היה מדובר ב20K עם דגם ה1.6 איכשהו הייתי מבין, 35K ממש לא

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

שוק הרכב הישראלי הוא שוק מטורלל, בדיוק כמו בפוליטיקה. כשזה מגיע לסוזוקי - לא יודע איך להסביר את זה, כנראה שיש קהל יעד "מורעל" לתוצרת הזו. באמת שחוץ מפשטות (לא יודע אם אפילו במובן הטוב או הרע של ה

פות"ש שוקל 2 פריטים מאוד ספציפיים שעומדים על הפרק מבחינתו, ואנשים מתחילים לדון בכל עולם הצרפתיות VS יפניות     בסכום הכסף הזה, במקרה היחידני הזה של פות"ש, מה עדיף - 301 או SX4?  

ה-301 היתה ותשאר מכונית מיושנת המיועדת למדינות עולם שלישי.   לך על הסוזוקי בלי לחשוב פעמיים.

@איציק נ. את השוק אנחנו כנראה לא נשנה - אז פשוט נזרום איתו...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4

וולוו XC40 T3 Momentum

וולוו V40 T4 Kinetic Plus (נמכרה)

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 שעות, wildlands2019 כתב:

@רועי5

אין לי שום מסע נגד הרכב, אך חשוב לי לפני שמישהו רץ לקנות שידע על מה הוא הולך לזרוק את הכסף.

אני נסעתי בדגם ה1.6 , 6הילוכים החדש (ACTIVE) בתור נוסע עם המוסכניק מיורומוטורס בחדרה כדי להשוות את הרעשים של המתלים, והיה גם שם, מאותו רגע הבנתי שזה "באג" ברכב ולא בעיה נקודתית

על איזה רעש מדובר? תאר לי אותו טוב יותר אני לא שומע רעש מהמתלים. רעש כמו חבטה או חריקה?

משענת יד כן חרקה שלחצתי אני זוכר שהתלוננת על זה ב-208 אבל אם זוכר נכון שם לא הייתה מקורית ופה כן

ט.ל.ח

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

משענת היד חורקת ב208 וזה כאשר נשענים עליה עם היד, ושם המשענת יד היתה מקורית, ב301 היא לא, הלוואי שב301 היתה משענת יד כזו אך האיכות הכללית טובה יותר.

הרעש מהמתלים היה קורה בנסיעה על פסי האטה, בעליה ובירידה, זה לא כל פס האטה, אך על מספר לא מבוטל, וגם אם בנסיעה בינעירונית יש מן גל בינוני כזה באספלט זה גם נשמע, זה רעש דומה לנקישת סטבילייזר אך לא בדיוק, מן "פלאק" כזה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה את ה 301 לרכבים ברמה אחרת - ואני מחזיר אותך חזרה לסוזוקי SX4 2013 ומדגיש בשנית שה-301 היא בבסיסה מכונית פשוטה שלא באה להתחרות בשום סגמנט של מכוניות "בשלות" אחרות אלא בקטגוריית ה LOW COST, ועדיין - אתה חושב שהיא גרועה יותר מ SX4 2013 ?

איציק 

Citroen C4 Spacetourer (Picasso) MY17 1.6T 165hp Automatic

Citroen C4 MY07 2.0 143hp Automatic

Citroen Berlingo Turbo Diesel MY06 2.0HDI

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 שעות, wildlands2019 כתב:

@רועי5

במקרה היו לי 2 רכבים עם אותו מנוע, ואותה רמת גימור מסחרית, שתיהן ACTIVE, ה208 2015 וה301 2016, ואין מה להשוות בין האיכות שמקבלים, ה208 הרבה יותר איכותית, שקטה , הנדסת אנוש טובה, ממש מרגישים רכב שלא חסכו עליו, לעומת ה301 שהיא פשוט אסון, לא יודע על איזה איכות אתה מדבר, אני יכול להגיד לך שאיכות ו301 זה צירוף של ניגודים, ואני מדבר בתור בעלים לשעבר שהחזיק את הרכב כ3 שנים ונסע 55K ק"מ.

ודווקא בגלל שאתה צודק כדאי שמי שמתלבט יעשה את הבדיקה הפרטית שלו במקום להסתמך על הנסיון שלך עם רכב ספציפי, במיוחד כשגם לי, גם לאחרים כאן יש נסיון מעט שונה. ותנוח דעתך, לא האוטו הזה, גם לא ה 208 מצטיינות באיכות יוצאת דופן, שתיהן לא מרצדס, ה 208 מעוצבת טוב ומודרני יותר בפנים, אבל לא בטוח שיש הבדלים תהומיים באיכות החומרים והגימור, גם לא באיכות הנסיעה ( את איכות הנהיגה, כפי שכתבתי קודם לא מכיר ). 

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

שוק הרכב הישראלי הוא שוק מטורלל, בדיוק כמו בפוליטיקה.

כשזה מגיע לסוזוקי - לא יודע איך להסביר את זה, כנראה שיש קהל יעד "מורעל" לתוצרת הזו. באמת שחוץ מפשטות (לא יודע אם אפילו במובן הטוב או הרע של המילה) אין שום דבר להציע שם. מדובר בתחבורה הכי בסיסית שיש.
ועדיין, אנשים מוכנים לשלם מחירון ומעל המחירון (כאשר המחירון עצמו - הזוי כלפי מעלה, כן ?) על השיט הזה.
למה ? אין לי מושג - אבל כנראה שהסטיגמות עושות את שלהן, והאפס דרישות של האנשים (למעט דרישה אחת, שיתקלקל מעט) גם כן תורמים להחלטות ההזויות של חלקם. אין פלא שלאחר מכוניות כאלה ש"עולים" לקוריאנית מרגישים כמו לנהוג ברולס-רויס.

אין לי איך להסביר איך שבוע שעבר מכרנו את ה SX קרוסאובר 2014 במחיר מעל המחירון המשוקלל לרכב שלמחרת בבוקר (!!!!!!!) הקונה צריך לשלם אגרה לטסט + להעביר טסט + החלפה של ארבע צמיגים !!!! (מדובר בצמיגים המקוריים של הרכב, אין כאן מקום לפרשנות !!). 
בשביל לדבר במספרים - מדובר ברכב שהמחירון שלו 56K לחודש אוגוסט. משוקלל 61.6K. שילמו על האוטו 62K (ועכשיו תוסיף טסט+4 צמיגים, לכמה הגעת ?). הזיה.
עכשיו עזוב את זה - זה פשוט הזוי שבמחיר של אוטו כזה, עוד אפשר לקנות ספורטאז' חדשה יותר (2015) שלא נחשבת לפחות אמינה או טובה ממנה, ועדיין אנשים הולכים שבויים אחרי העדר. מבחינתי זו עוד תעודת עניות לשיקולים המופרכים של חלק מהרוכשים.

איציק

אז איך העזת לעשות טעות כזו כמו קניית פיקאסו, הרי לפי הגיון החבר לו הגבת, האוטו היחיד שהיית צריך לקנות זה עוד קרוסאובר. האמת היא שהשוק הישראלי, לא נעים להגיד ובכל הנוגע למכוניות הוא שוק של טמבלים.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 11 דקות, רועי5 כתב:

אז איך העזת לעשות טעות כזו כמו קניית פיקאסו, הרי לפי הגיון החבר לו הגבת, האוטו היחיד שהיית צריך לקנות זה עוד קרוסאובר. האמת היא שהשוק הישראלי, לא נעים להגיד ובכל הנוגע למכוניות הוא שוק של טמבלים.

התבלבלת בהבנת הנתונים, קרא שוב את המלל.

(אגב, הקרוסאובר לא היתה שלי).

פ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

1. כשאני קורא "מכרנו את הקרוסאובר", לא יודע להבין משהו אחר.

2. מצד שני גם לא מבין פשר הטענה לבילבול בנתונים, אז יאללה שיהיה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 9 דקות, רועי5 כתב:

1. כשאני קורא "מכרנו את הקרוסאובר", לא יודע להבין משהו אחר.

2. מצד שני גם לא מבין פשר הטענה לבילבול בנתונים, אז יאללה שיהיה.

מה הקשר בין הדיון עצמו לרכישה פרטית שלי שביצעתי לפני שנה ?
"מכרנו את הקרוסאובר" מתכוון לרכב שהיה במשפחה מדרגה ראשונה, לא אצלי. שיתפתי מהניסיון הטרי בעניין.
המכוניות ששייכות לי נמצאות דווקא בחתימה שלי.

דיברנו על SX4 ו-301 וגלשנו לדברים מסביב שהם קשורים לנושא (מחירי השוק של המכוניות, סחירות וכד').
נראה שלפי תגובתך לא הבנת את מה שנאמר, לכן כדאי שתקרא שוב את ההודעות האחרונות.

תתייחס לגופו של עניין ולא לגופו של כותב.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אתה מכיר אותי ויודע שאני אוהב את המותג של PSA..

אבל, כששומעים על מה שקרא שמכרתם (במשפחה מדרגה ראשונה) SX4 שהיא לא פאר היצירה, שצריכה קצת תשומת לב והוצאה כספית מיידית, במחיר של מעל מהמחירון המשוקלל - זה לא מוסיף ל-PSA. אפשר להבין למה קונים רכב יפני - כדי שישמור על ערכו ויקל במכירתו.

היתרון בדבר (שאני שמח כי אני לרוב בצד הקונה) הוא שאני ואתה, ועוד כמה שתפסו את העניין, נרכוש רכב מודרני, בטיחותי וחדש יותר ונשלם משמעותית פחות. אישית, אני לא רוכש רכב ל-3 שנים ופחות מעניינת אותי ירידת הערך ברכב אז לפחות כדאי להנות ממה שקונים בזול

• אהבתי 1

מחפש פיג'ו או סיטרואן עם מנוע 1.6THP תקול לצורך שיקום

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש שוקל 2 פריטים מאוד ספציפיים שעומדים על הפרק מבחינתו, ואנשים מתחילים לדון בכל עולם הצרפתיות VS יפניות

בסכום הכסף הזה, במקרה היחידני הזה של פות"ש, מה עדיף - 301 או SX4?

זאת השאלה שנשאלה

לכן לענות בהפרחת סיסמאות כמו "רכב מדינת עולם שלישי" או "אין בלוטוס" זה קצת מצחיק. כי לא מתייחסים בכלל לצד השני של המשוואה.

גם שיקול ירידת הערך *במקרה הספציפי הזה* מינורי

מישהו פה למעלה כתב - ה301 תימכר בעוד 3 שנים ב10,000 בקושי, בעוד שהסוזוקי תאבד פחות מחצי מערכה

גם אם זה נכון, מה הפער פה בדיוק?

הפיג'ו 10 הסוזוקי 18

8,000 ש"ח שמתחלקים על פני 3 שנים?

זה שיקול רציני בבחירת רכב אחד על פני משנהו?

ואעשה פה ספריאל קטן ואסיים בסיפור אישי

2 הבנים שלי.... סתם

אני רכשתי לפני 4 שנים קסארה 2003 מדהימה ומפנקת ב3,000 ש"ח

הבלאי ועלות האחזקה הכוללת היו סבירים מאוד ואפילו נמוכים

הקכב נמכר ב1,100 ש"ח תוך כמה שעות מהרגע שפורסם, להזכירכם 4 שנים אחרי, שבוע לפני טסט, ועם השקעה נדרשת של צמיגים טיפול ועוד כמה ריג'קטים קטנים

באותו יום שאני קניתי את הקסארה שלי אחי היקר קנה יפנומטית אמינה העונה לשם מזדה 323 לאנטיס, ב12,000 ש"ח. מודל 2004

הוא הוציא על היהלום היפני כמה אלפים יותר מהצרפתיה הסוררת על תחזוקה שוטפת (ציריות, בולמ"ז, אלטרנטור, חוטי הצתה, ועוד כמה שטויות), ומכר אותה לפני שנה ב3500 ש"ח

בזמן הזה הוא נסע על מכונית ספרטנית (ביחס לקסארה) כשלי היתה בקרת שיוט, בקרת אקלים, שליטה מההגה על המערכת, ומושבים נוחים קצת יותר מהכורסה אצלי בסלון

בקיצור

האינטרס שלי זה שהמיתוס אודות הצרפתיות יחזיק מים לנצח

תמיד יהיו הברנשים שבכל זאת יקנו צרפתיות חדשות ויספגו ירידת ערך דרמטית, ותמיד אני או איציק או מלטשבי נקנה אותן מהם ונהנה ממכוניות נהדרות במחיר מצחיק

ואני בהחלט מבין ומסכים עם אלה שלא קונים צרפתיות בגלל החשש מירידת ערך, אבל כשהאוטו עולה 35 ומקבילה יפנית ישנה יותר ב3-4 שנים עולה את אותו סכום, הטיעון של ירידת ערך מאותה נקודה ואילך כבר לא רציני

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ה301 היא לא צרפתיה מפנקת, תצא מהסרט הזה.

בדיוק בגלל זה השוואתי אותה מול ה208 שבאמת מפנקת,

ואם ירידת ערך, אז ה301 לא מבוקשת בכלל בדומה לדגמים אחרים של היצרן מאותו שנתון, את ה301 לקח לי שנה וחצי למכור, את ה208 כמה שעות.

ומנ שכתבתי בתגובה הראשונה שלי היא חוות דעת אישית לרכב דומה שהחזקתי לתקופה לא קצרה, וציינתי שאני לא משווה מול הסוזוקי כי אני לא מכיר אותה, אלא מדובר בדיס המלצה בלבד.

ואף אחד לא טען שהבעיה היא בגלל שהיא צרפתיה, להפך, אני מעדיף מכונית צרפתיה על יפנית מקבילה, מה שנאמר הוא רק על ה301 קונקרטית.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 13 שעות, איציק נ. כתב:

מה הקשר בין הדיון עצמו לרכישה פרטית שלי שביצעתי לפני שנה ?
"מכרנו את הקרוסאובר" מתכוון לרכב שהיה במשפחה מדרגה ראשונה, לא אצלי. שיתפתי מהניסיון הטרי בעניין.
המכוניות ששייכות לי נמצאות דווקא בחתימה שלי.

דיברנו על SX4 ו-301 וגלשנו לדברים מסביב שהם קשורים לנושא (מחירי השוק של המכוניות, סחירות וכד').
נראה שלפי תגובתך לא הבנת את מה שנאמר, לכן כדאי שתקרא שוב את ההודעות האחרונות.

תתייחס לגופו של עניין ולא לגופו של כותב.

1. ראשית מתנצל על שייחסתי לך סוג של קשר קניני לסוזוקי הנזכרת, לא טרחתי מסתבר לברר איתך קודם מהי משמעות הביטוי "מכרנו". ולמרות שקצת מתפלא על הסאגה שאתה פותח בענין, במיוחד הפרוט המדוקדק, גם אם לטעמי קצת מיותר, של הקשר בינך לבין האוטו הזה, כמובן שזכותך להתעקש על הדיוק בענין.

2. באמת לא מבין מה אתה רוצה לענין נושא השירשור. הבאת סיפור על סוזוקי הזוית מחיר בתגובה לטענת חבר שאין לגעת ב 301 וראוי להצמד לסוזוקי ולו בשל ההבדל המסיבי בשוק היד השניה בין השתיים, אני הגבתי ענינית לסיפור הזה שלך, גם אם באופן שמשום מה לא נראה לך וגם זיהית בו משום מה פניה לגופו של אדם במקום לענין. מבחינתך לא הבנתי כלום, אז וכאמור שיהיה.

3. יום טוב שיהיה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 29 דקות, wildlands2019 כתב:

ה301 היא לא צרפתיה מפנקת, תצא מהסרט הזה.

בדיוק בגלל זה השוואתי אותה מול ה208 שבאמת מפנקת,

ואם ירידת ערך, אז ה301 לא מבוקשת בכלל בדומה לדגמים אחרים של היצרן מאותו שנתון, את ה301 לקח לי שנה וחצי למכור, את ה208 כמה שעות.

ומנ שכתבתי בתגובה הראשונה שלי היא חוות דעת אישית לרכב דומה שהחזקתי לתקופה לא קצרה, וציינתי שאני לא משווה מול הסוזוקי כי אני לא מכיר אותה, אלא מדובר בדיס המלצה בלבד.

ואף אחד לא טען שהבעיה היא בגלל שהיא צרפתיה, להפך, אני מעדיף מכונית צרפתיה על יפנית מקבילה, מה שנאמר הוא רק על ה301 קונקרטית.

מה שנאמר הוא על 301 1.2 רובוטית ברמת גימור בסיסית לדיוק, שנועדה להיות יותר זולה ממה שהרכב הזה גם ככה. בגלל זה קנית רכב כזה גדול בזול בזמנו.

בכל מקרה, אתה צודק והרכב לא ברמה של רכבים מודרניים או גדולים יותר, אבל ביחס למתחרים שהיו בזמנו הוא ממש לא מאחורה, בהרבה תחומים דווקא מקדימה. וזה כולל SX4.

בכל מקרה הבוקר 4 אוזניים וחלונות פתוחים לא שמעו קנאקים או פלאקים או טיקים מהמתלים על באמפרים ברחוב שקט.

אם אתה מתכוון לרעשי כביש כלליים בבורות ובאמפרים, זה קיים בעוד המון רכבים ברמה, לא חריג.

מה שכן בולמים אחוריים הוחלפו לפני כ-10KKM כשהמקוריים התעייפו קצת אז כנראה זה משבש את הבדיקה.

וברור שאת 301 שהייתה לך יקח לך המון זמן למכור, דעת קהל ישראלי.

היא כן מנפקת, אתה לא יכול לקחת את זה ממנה אם בעצמך אמרת:

לפני 22 שעות, wildlands2019 כתב:

לזכותו:

תא מטען גדול.

נוחות טובה, בעיקר כסא ומתלים, אך לא בכל כביש, כבישים עם הרבה בורות או לא סלולים טוב הרכב ירעיש או יתנדנד יתר על המידה.

חסכוני ב1.2, לא יודע ב1.6.

איכות הרכבה.

מרווח ל4, לא ל5.

זול.

גם אבזור נכנס לרכב בדגמים מסוימים או שנתונים חדשים וכולל בקרת שיוט ומסך מגע. אז פלסטיקה זולה איפה שלא באים במגע? בסדר.

עריכה אחרונה על ידי LPG
הוספת ציטוט כי הגיבו לפני.
  • רעיון טוב! 1

ט.ל.ח

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• Create New...