Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 בזמן הקורונה

GaT
שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתור אחד שבדיוק התחיל את הסיבוב החלפת רכב שלו ממש בתחילת הפרשה (נושא נפרד על הסיוט הזה אני יפתח בהקדם)

כבר אחרי כל הסיבובי מגרשים לעשות טרייד אין לרכב - משיחות עם הסוכנים שיחזרו אלי אם התעדכן להם המלאי או שיחזרו אלי עם הצעת מחיר כבר 3 אמרו שאו שאין אנשים במוקד השבחה וסגרו או שהם מצמצמים קבלת קהל ואין עם מי לדבר כרגע ויש גם מחסור בנהגים. אני יודע שאני נודניק אבל הם נופלים לי כמו זבובים.

נשאלת גם השאלה על האפשרות בכלל לעשות טופס טיולים בכזה מצב - ללכת למוסך \ לבדיקת רכב \ לדואר \ בביטוח יהיה עם מי לדבר וכו

היות ואני מחליף רכב להגדיל לטיולים משפחתיים שלא יקרו בזמן הקרוב אני יכנס למצב צב ויחכה לסוף הפרשה עם הרכב שלי וזהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש האטה מינורית מאוד, אנשים מבינים שזה עניין של זמן קצר וזה חולף, יש את המהססים, אבל עדיין אין עצירת פעילות מלאה. 

מי שחי מהיד לפה, ולא יכול להתמודד חודש ללא משכורת, משהו אצלו לא תקין בניהול הכלכלי. 

אם אמצא מישהו לחוץ לכסף שמוכר במחיר רצפה רק כדי לקנות חבילת ניירות טואלט, אקפוץ על המציאה. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lior2321 כתב:

בתור אחד שבדיוק התחיל את הסיבוב החלפת רכב שלו ממש בתחילת הפרשה (נושא נפרד על הסיוט הזה אני יפתח בהקדם)

כבר אחרי כל הסיבובי מגרשים לעשות טרייד אין לרכב - משיחות עם הסוכנים שיחזרו אלי אם התעדכן להם המלאי או שיחזרו אלי עם הצעת מחיר כבר 3 אמרו שאו שאין אנשים במוקד השבחה וסגרו או שהם מצמצמים קבלת קהל ואין עם מי לדבר כרגע ויש גם מחסור בנהגים. אני יודע שאני נודניק אבל הם נופלים לי כמו זבובים.

נשאלת גם השאלה על האפשרות בכלל לעשות טופס טיולים בכזה מצב - ללכת למוסך \ לבדיקת רכב \ לדואר \ בביטוח יהיה עם מי לדבר וכו

היות ואני מחליף רכב להגדיל לטיולים משפחתיים שלא יקרו בזמן הקרוב אני יכנס למצב צב ויחכה לסוף הפרשה עם הרכב שלי וזהו

אני גם לקחתי צעד, מחשבתי לפחות, אחורה בתהליך החיפוש...כבר התקשרתי למודעה של מוכר שאמר לי שהוא כרגע לא מוכר כיוון שהוא לא בטוח כבר לגבי שידרוג הרכב...המודעה שלו ירדה לאחר השיחה.

לפני 34 דקות, dj_dani כתב:

יש האטה מינורית מאוד, אנשים מבינים שזה עניין של זמן קצר וזה חולף, יש את המהססים, אבל עדיין אין עצירת פעילות מלאה. 

מי שחי מהיד לפה, ולא יכול להתמודד חודש ללא משכורת, משהו אצלו לא תקין בניהול הכלכלי. 

אם אמצא מישהו לחוץ לכסף שמוכר במחיר רצפה רק כדי לקנות חבילת ניירות טואלט, אקפוץ על המציאה. 

כבר ראיתי באיזו קבוצה בפייסבוק שאישה (אם חד הורית להבנתי) פרסמה פוסט שהיא ממש לחוצה לכסף עקב המשבר ולכן מפרסמת את הרכב במחיר ממש נמוך. שמע...לא יודע אם אפשר לשפוט אותה, המצב בהחלט מלחיץ למי שאין עבודה באופק ותשלומים רבים המתקרבים.

נקווה שבאמת יהיה בסדר והמצב ירגע או (מה שיותר ריאלי) שנלמד כיצד להתאזן במסגרת המצב הקיים.

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Gal Atun כתב:

כבר ראיתי באיזו קבוצה בפייסבוק שאישה (אם חד הורית להבנתי) פרסמה פוסט שהיא ממש לחוצה לכסף עקב המשבר ולכן מפרסמת את הרכב במחיר ממש נמוך. שמע...לא יודע אם אפשר לשפוט אותה, המצב בהחלט מלחיץ למי שאין עבודה באופק ותשלומים רבים המתקרבים.

נקווה שבאמת יהיה בסדר והמצב ירגע או (מה שיותר ריאלי) שנלמד כיצד להתאזן במסגרת המצב הקיים.

אכן מלחיץ, אך כמו שאמרתי, מי שחי מתלוש לתלוש, הניהול הכלכלי שלו כושל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חי מתלוש לתלוש אבל שם הרבה בצד כל חודש ולא בעוש,
אז העוש שלי יספיק ל3 4 5 חודשים קדימה, וא זמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

לא חי מתלוש לתלוש אבל שם הרבה בצד כל חודש ולא בעוש,
אז העוש שלי יספיק ל3 4 5 חודשים קדימה, וא זמה?

אז בעיה. אז גם המדינה תקרוס כלכלית כנראה בתקופה של חצי שנה של השבתת משק.

המצב צפוי להגיע לשליטה תוך חודש +-, אם לא אנחנו באמת בבעיה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שיגיע תוך חודש לשליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני עדיין הייתי במחשבות, הרכב עדיין מפורסם, עדיין יש מתעניין שקפא מעט בגלל המצב והאמת? זה לא הזמן להתעסק בזה.
למזלי הרכב שלי במצב מעולה, אחרי טיפול והכל מתוקתק גם למקרה שמוסך לא יעבוד, אולי אקנה השבוע שמן ופילטר שמן רק למקרה שזה ימשך יותר מדי.

בנתיים יש טסט עד ה 27.5 שזה כנראה הדבר היחידי שמבאס, למכור חודשיים לפני עוד היה סביר, למכור ימיים לפני טסט אנשים כבר מרימים גבה, כנראה שהטסט ייעשה בקדנציה שלי.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מאוד מעניינת, ותלויה במשך המשבר.

מסכים שרכישת חדשות תעצר כמעט לגמרי, זה לא זמן להיכנס להתחיבויות חדשות חוץ ממי שכסף לא בעיה בשבילו, או מי שחייב, או מחפשי מציאות, שיהיו. אבל היות שבמדינות יצרניות רבות יש סגר על תעשיה (למשל צרפת) ההיצע יקטן גם כן.

מבחינת משומשות: אנחנו מדברים בינתיים על מעל 100K עובדים בחל"ת או מפוטרים, עסקים קטנים קורסים, ויהיו לצערנו עוד. חלקם לא יוכלו לעמוד בתשלומי רכב חדש יחסית שקנו במימון. לכן אני צופה, באופן טרגי, היצע שילך ויעלה ככל שהמגפה תמשיך של רכבים בני 1-4. מה שעוד יוריד את האטרקטיביות של רכב חדש.

גם הביקוש יעלה אבל לרכבים זולים, מצד מי שהתמזל מזלם ולא פוטרו,  כי התחבורה הציבורית כמעט נעלמת.

אם אני צודק אז ככל שמדובר ביד 2, מחירי רכבים זולים יעלו, ומחירי רכבים חדשים יחסית, ירדו.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מציע נשמע סביר בסך הכל, אבל לדעתי תהיה חלוקה לפי מי שהצליח לשמור על מקור הכנסה לבין מי שלא; הראשונים ינצלו את ההזדמנות שנוצרה בעקבות הלחץ של האחרונים. זאת אומרת, אלו שלא הצליחו לשמור על מקור הכנסה יהיו חייבים למכור, בזמן שאלו שכן הצליחו, ינצלו את ההזדמנות. כמו שציינת תיהיה בעיקר עליה של משומשות חדשות, אבל לא בטוח עד כמה גדול יהיה ההבדל - מי שיש לו רכב ישן וכרגע לא עובד, לא ימהר למכור את הרכב שלו בשביל אלפים בודדים (אם זה מהספק של מה יהיה, או שתמיד טוב שיהיה כלי תחבורה זמין בעת מצוקה). מי שיש לו רכב ישן וכן עובד כנראה שינסה לנצל את ההזדמנות להתחדש. לעומת זאת, רכבים חדשים של כאלו שלא עובדים בהחלט ימכרו (תשלומי רכב שלא ניתן לשלם וכד'). רכבים חדשים של כאלו שכן עובדים ימכרו רק במקרה של הזדמנות ממש טובה; אם לא תהיה כזו אני לא רואה טעם למכור רכב חדש סתם. אבל צריך לזכור שגם מי שעובד וגם מי שלא עובד, הוא לא לבד...יכול להיות ילד להורים שהצליח לשמור על העבודה בזמן שהוריו לא. במקרה כזה (במידה והילד מספיק הגון) הילד ימכור את הרכב החדש ויעזור להוריו, גם אם זה במחיר מצחיק.

כל מה שכתבתי רלוונטי במידה והמצב יחמיר וימשך מספיק זמן עד כדי חלוקה לשתי קבוצות (מרגיש קצת אפוקליפטי בזמן כתיבת השורות).

בנימה זו, נקווה לטוב ושכולם יחזרו לשיגרה.

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה בהחלט לא הזמן להחליף את הרכב. אלא אם, יש סכום בצד שיכול לשמש למחייה למשך שנה לפחות בלי עבודה. וגם אז בספק עם כדי.

ללא ספק אבל, יהיה אפשר למצוא מציאות  בקרוב מאוד !

בנימה כללית , אני חושב שכולנו צריכים לעשות חשבון נפש. כל המשק חי על אשראי.

עסקים שלפני חודש דיברו כמה הם "אימפריה " , אחרי שבוע של החמרה במצב , מתנהגים , כאילו הם לפני פשיטת רגל.( אמת או התבכיינות, באמת לא יודע... )

מדבר על החברות הכי גדולות...

בתור אחד שאוהב לקחת הלוואות על רכבים, ( בריביות טובות )

הבנתי שרכב אקנה רק עם הכסף שיש לי.

הלוואות \ משכנתאות רק לרכישת נכסים.

שכל אחד יעשה חשבון נפש, אני עשיתי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפויה עצירה כמעט מוחלטת בעיסקאות אכב חדש ויד2. 

כאשר נחזור לשיגרה, יפלטו המון מכוניות למגרשי הליסינג. מכוניות של מפוטרים מעסקים שלא שרדו את המשבר. 

הרכבים הללו ימכרו במחירי שחיטה כדי שמידהו יקנה אותם. 

לכן, שורה תחתונה, תהיה ירידת מחיר חריפה של מחירוני הרכב והעיסקאות בפועל. 

זה ישפיע מאוד על רכבים בני 3. אבל יגלוש גם לרכבים זולים יותר. 

רכב חדש? החבןאנים יתקעו עם מלאים והתחייבויות ליצרנים. כי גם חברות הליסינג וההשכרה יקנו מעט (אם בכלל) וגם הציבור הרחב לא ימהר להתחייב. 

יבואנים יהיו כמישים על לקוחות שבכל זאת יתעניינו ברכב חדש. 

אישית, הייתי צפוי להחליף הרכב במאי. 

לא רואה בכלל אופציה כזו נכון לעכשיו. 

• מעניין 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצה הגורל והרכב של אישתי הושבת בתאונה ביום חמישי שעבר. בעתיד הקרוב אני מאמין שנסתדר עם רכב אחד עד שנראה לאן נושבת הרוח. לא מרגיש חכם להוציא כרגע סכומים גבוהים של כסף בתקופה הזאת על משהו שכרגע הוא בגדר מותרות ( אישתי כרגע בבית עם הילד).

אסף

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...