Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

בתאריך 12.12.2021 בשעה 17:53, galbh כתב:

מהתשובה שלך נשמע שהבלאי לא שונה מרכב בנזין. שאלתי כי ראיתי באתר של טסלה שממליצים להחליף צמיגים כל 10,000 ק״מ ואפשר להסיק מזה שהצמיגים נשחקים די מהר.

אני חושב שהכוונה היא להחליף בין הצמיגים הקדמיים והאחוריים, מה שמכונה בעברית הצלבה ובאנגלית rotation. דרך אגב, בעדכון התוכנה האחרון טסלה הוסיפו אזהרה שמופיעה כאשר יש שחיקה לא שווה של הצמיגים.

לפני 19 שעות, shimta כתב:

אם אני לא טועה,

הם ממליצים לעשות רוטציה בין הצמיגים, לקבלת שחיקה אחידה.

זה לא יחודי לטסלה. כך עושים בכל רכב שיש בו צמיגים זהים מלפנים ומאחור.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 13.12.2021 בשעה 00:53, galbh כתב:

מהתשובה שלך נשמע שהבלאי לא שונה מרכב בנזין. שאלתי כי ראיתי באתר של טסלה שממליצים להחליף צמיגים כל 10,000 ק״מ ואפשר להסיק מזה שהצמיגים נשחקים די מהר.

עקרונית, בכל רכב מומלץ לבצע הצלבה/רוטציה של הצמיגים, זה אפילו כתוב בספר הרכב כחלק משגרת הבדיקות שמוסך אמור לבצע (בדיקה של השחיקה ואם יש צורך אז לבצע הצלבה) רק שבישראל, פשוט לא מבצעים את זה כלל. בארה"ב לעומת זאת זה מושרש היטב ואתה אפילו לא צריך להגיע למוסך,  בזמן שאתה עושה קניות בסופר הרכב שלך יזכה להצלבה של הגלגלים בגרושים. זה פחות תקף לרכבי הנעה כפולה, אך ברכבי הנעה אחורית או קדמית השחיקה בגלגל המניע תמיד תהיה גדולה יותר ולכן אם תבצע הצלבה תוכל להאריך את חיי הצמיגים, זה גם מסייע אם כיוון זוויות המתלה (כיוון פרונט) לא הכי מדויק דבר שגורם לשחיקה לא אחידה, הרוטציה תאזן את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים בשעה טובה אני לפני הזמנת רכב. קניית רכב עכשיו היא די באילוץ ולא היה מתכונן בכלל, שלא לדבר על חדש..

ובהתאם הסכום מעל ומעבר למה שדמיינתי שאוציא על רכב אבל חישובי הכדאיות מנצחים (+מצב שוק יד2 באופן כללי).

בגדול מתלבט אם כדאי להשקיע עוד ב long range, זה סכום גבוה מאוד עבורי בשביל רכב למרות שיש את היכולת הכלכלית.

השימוש כרכב משפחתי לכל דבר (ילדים קטנים), לפחות בחודשים הראשונים יהיה רכב יחיד. יהיה וו גרירה עבור מתקן אופניים, בד״כ נסיעות עם אופניים למרחק לא גדול.

גרים בחיפה, נסיעה יומיומית עירונית. טיולים משפחתיים בסופי שבוע בד״כ לכיוון צפון ולא דרום בתדירות ממוצעת.

נסועה שנתית ממוצעת כ 15-17,000 ק״מ בעיקר מתלבט על הטווח, אני לא יודע איך להעריך את זה (עם התחשבות בעליות, מזגן וכו..) וגם כחדש לחלוטין בתחום החשמלי אני לא מכיר בכלל את התלות בעמדות ציבוריות.

נקודה נוספת שאני לא יודע איך להתייחס אליה היא סחירות עתידית (נניח 5 שנים) של SR מול LR.

אשמח לשמוע דעות וניסיון בנושא.

וגם - האם הייתם מוסיפים כסף על צבע למשל רק כדי שיהיה זמן אספקה מרץ ולא יותר מזה. באופן כללי ממש לא אכפת לי צבע הרכב וזה לא משהו שהייתי משקיע בו לולא צורך ברכב כמה שיותר מהר במסגרת האפשרי.

תודה לעונים וסליחה שחזרתי על חלק מהשאלות מפוסט קודם בשרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההפרש בין הגרסאות שווה לך בשביל מערכת שמע יותר איכותית, תאוצה, טווח ו4 על 4 לך על l.r.

אם אתה לא אודיופיל, אתה לא נוסע יותר מ250 ק"מ ביום אז s.r תספיק.

הסוללה בs.r בשלב זה יותר טובה בהיבט של יכולת טעינה תמידית ל100 אחוז ויכולת שרידות פי 3 מחזורי טעינה (3000 לעומת 1000).

לדעתי השילוב צבעים המנצח הוא אדום, גלגלים 19צאינץ' לבנים וריפוד לבן. אבל התוספות הנ"ל מייקרות את הl.r מעבר למחיר הפרפורמנס הסטנדרטית.

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה נתון שניתן לקבל אותו בקלות בלי חשוש להתקע ללא סוללה.

יש לי SR, אישתי נוסעת לעבודה 200 ק"מ כל יום באופן לא חסכוני ונשארים עוד 170 ק"מ (לא אמיתיים, אבל עוד 50 ק"מ בטוח שאפשר)

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל sr החדשה יש סוללה גדולה ב 10%, ומנוע קצת יותר חלש מה שאומר פחות יכולת לרוקן את הסוללה בתאוצות.

אני עם sr הקודמת מצליח להוציא קרוב ל 400 קמ בעונה הזאת של השנה ו 300 קמ, בשיא הקיץ(בלי להתקמצן על הסוללה). לפי דעתי בחדשה אפשר להוסיף 50 קמ לטווחים הנ"ל לנסיעות שיגרתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, galbh כתב:

ובהתאם הסכום מעל ומעבר למה שדמיינתי שאוציא על רכב אבל חישובי הכדאיות מנצחים (+מצב שוק יד2 באופן כללי).

בגדול מתלבט אם כדאי להשקיע עוד ב long range, זה סכום גבוה מאוד עבורי בשביל רכב למרות שיש את היכולת הכלכלית.ודע איך להתייחס אליה היא סחירות עתידית (נניח 5 שנים) של SR מול LR.

וגם - האם הייתם מוסיפים כסף על צבע למשל רק כדי שיהיה זמן אספקה מרץ ולא יותר מזה.

אני הייתי באותה התלבטות וקניתי LR בשביל השקט הנפשי וחרדת הטווח. בסוף יש לך עוד 100 ק"מ כשצריך, בעיקר בנסיעות ארוכות וטיולים וזה נותן (לי) שקט נפשי. אז אם זה משהו שאתה יכול להרשות לעצמך זה נראה לי שווה.

ליום יום שני הדגמים עושים את העבודה בהנחה שהנסועה שלך הגיונית ואין באמת הבדל כי ממילא אתה טוען בבית כשצריך. ביום יום תחשוב על זה כמו טלפון, לא רכב. בשוטף אתה לא צריך טלפון שמחזיק שלושה ימים כי ממילא אתה טוען בלילה.

טעינה ביתית חשובה מאד, בעיקר אם אתה הולך על SR ובייחוד בחיפה - הרבה עליות והצריכה שלך תהיה גבוהה. להתבסס על טעינה ציבורית זה לדעתי סוג של השתעבדות.

לגבי צבע זו שאלה תאורטית - ממה שאני רואה כרגע ה SR במרץ (כולל ה 18 לבן שהיה ביוני) וה LR במאי לכל האופציות. אז אם החודשיים האלו קריטיים, הסתיימה ההתלבטות

עריכה אחרונה על ידי OF
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, OF כתב:

אני הייתי באותה התלבטות וקניתי LR בשביל השקט הנפשי וחרדת הטווח. בסוף יש לך עוד 100 ק"מ כשצריך, בעיקר בנסיעות ארוכות וטיולים וזה נותן (לי) שקט נפשי. אז אם זה משהו שאתה יכול להרשות לעצמך זה נראה לי שווה.

ליום יום שני הדגמים עושים את העבודה בהנחה שהנסועה שלך הגיונית ואין הבדל משמעותי כי ממילא אתה טוען בבית כשצריך. ביום יום תחשוב על זה כמו טלפון, לא רכב. בשוטף אתה לא צריך טלפון שמחזיק שלושה ימים כי ממילא אתה טוען בלילה.

טעינה ביתית חשובה מאד, בעיקר אם אתה הולך על SR ובייחוד בחיפה - הרבה עליות והצריכה שלך תהיה גבוהה. להתבסס על טעינה ציבורית זה לדעתי סוג של השתעבדות.

לגבי צבע זו שאלה תאורטית - ממה שאני רואה כרגע ה SR במרץ (כולל ה 18 לבן שהיה ביוני) וה LR במאי לכל האופציות. אז אם החודשיים האלו קריטיים, הסתיימה ההתלבטות

תיהיה לי טעינה ביתית. SR לבן 18 במרץ עם ריפוד לבן מה שאני פחות רוצה.

אם צריך רכב בהקדם האפשרי והולכים על SR מה עדיף? להזמין לבן שרשום יוני ולקוות שיקדימו או להחליף צבע שיהיה מרץ (מדגיש שוב שהצבע עצמו לא שיקול)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Opel Astra GSI כתב:

כי זה נתון שניתן לקבל אותו בקלות בלי חשוש להתקע ללא סוללה.

יש לי SR, אישתי נוסעת לעבודה 200 ק"מ כל יום באופן לא חסכוני ונשארים עוד 170 ק"מ (לא אמיתיים, אבל עוד 50 ק"מ בטוח שאפשר)

כל הזמן היא נוסעת לא-חסכוני?

כי הטווח ממש עלוב. 250 לאדם הממוצע זה אומר טעינה מלאה כל שלושה ימים, מקסימום ארבעה. 

בשביל אשתך כמעט כל סטייה מהמסלול הקבוע יגרור צורך בטעינה(מהירה).

אישית הייתי חי בחרדת טווח קבועה אם זה היה המצב אצלי.

וזה בכלל מבטל אופציה לטיולים ללא חישוב מסלול שעובר דרך עמדות טעינה מהירות, בהתחשב בזה שהרכב יהיה מלא וכבד יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התאריכים באתר כאשר בונים הזמנה ומשנים אלמנטים הם משוערים בלבד כך את זה בחשבון. כמו שזה יכול להתקצר מסיבה כלשהי כך זה יכול גם להתארך. אני לא הייתי בונה על זה ב-100% שאם משנים צבע או גודל גלגלים זה יגיע יותר מהר. 

אם יש לך אפשרות להוסיף ל-LR לך על זה רק בגלל תווך נסיעה יותר גדול כל השאר זה בונוסים נחמדים. תווך נסיעה = גמישות הרבה יותר טובה בנסיעות גם לא מתוכננות וגם פקטור פסיכולוגי ברכישת רכב חשמלי הראשון ללא נסיון קודם. לא משנה כמה אתה נוסעה בממוצע כל יום תמיד יש בלת"מים בחיים ותווך נוסף ברכב יכול להיות החלטה לנסוע או לא ברכב הזה.

כל מה שרציתי להגיד שאם יש לך אפשרות כלכלית אז זה אפילו לא ויכוח ברור שעדיף LR אבל על תעשה קניה עקב אילוץ זמן במיוחד שהוא לא סופי אפילו. תחשוב ששני הרכבים מגיעים באותו תאריך מה הייתה קונה ומשם תתקדם.

שיהיה לך בהצלחה :)

עריכה אחרונה על ידי Johnik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שרכב שרשום מרץ ורכב שרשום יוני יגיעו באותו זמן (הבדל צבע)?

זה שיש את היכולת הכלכלית לשלם עוד 40 אלף ש״ח לאו דווקא אומר שיש רצון או הגיון להוציא כזה סכום על רכב.. (ויסלחו לי אלה שמשהו אחר מתאים עבורם)

עריכה אחרונה על ידי galbh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, galbh כתב:

אתה אומר שרכב שרשום מרץ ורכב שרשום יוני יגיעו באותו זמן (הבדל צבע)?

יש גם סיכוי טוב שתיפול על מלאי קיים ותוכל לקבל במיידי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, stas12 כתב:

יש גם סיכוי טוב שתיפול על מלאי קיים ותוכל לקבל במיידי. 

אפשר לשאול אותם על זה במייל או שלא מנדבים מידע כזה עד שיש הזמנה?

וגם, ה-SR של עכשיו גם עם הסוללה היותר גדולה או רק ממרץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי להקדים רכב עם וו גרירה שואף לאפס. אין מה לשאול בכל מקרה. אם הם יכולים הם מתקשרים. לפעמים הם מציעים שינוי תצורה (בהתאמת תשלום) לצורך הקדמה ונותנים לך יום-יומיים להסכים או לסרב.

לפני 6 שעות, Johnik כתב:

כל מה שרציתי להגיד שאם יש לך אפשרות כלכלית אז זה אפילו לא ויכוח ברור שעדיף LR אבל על תעשה קניה עקב אילוץ זמן במיוחד שהוא לא סופי אפילו

יש לי אפשרות כלכלית לקנות כמה מכוניות lr ועדיין קניתי sr. במדינה קטנה כמו שלנו היתרונות של ה lr מאוד קטנים, מה גם, שביום יום רצוי לא להטעין את ה lr ל 100% וזאת בניגוד ל sr. כך שלמעט טיולים אחת ל.., אין יתרון ממשי. למי שעושה טיולים ארוכים על בסיס שבועי יש ל lr יתרון או כתרופת פלאסיבו לחרדת טווח.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...