Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, save כתב:

הפתרון זה לעצור חתונות. להגביל ילודה. כמות הזוגות הטריים גדלה כל שנה. כמות התחלות הבנייה תקועה. זה אחד מגורמי הלחץ העיקריים.

ילודה טבעית וקצב התחלות בניה זה יפה, אבל המצב היה זהה אם לא גרוע יותר גם לפני 2008.

העליות של העשור האחרון הן חסרות תקדים ושום דבר דמוגרפי לא השתנה מהותית. בטח ובטח לא באותו יחס של עליות המחירים.

הדבר שכן השתנה זה רמת ריבית נמוכה. גם למי שאין כסף, יש כסף.

כשיש הרבה כסף בשוק הציפייה של כולם הייתה לאינפלציה, בפועל זה לא קרה.

בשנת 2020 ממשלות הדפיסו המון כסף. כל עוד יש סגרים ואין היצע, הכסף נשאר רק מספר בחשבון הבנק או בחשבון ההשקעות.

ברגע שמשחררים את הסגרים וההיצע חוזר, יש סיכון לאינפלציה.

אינפלציה מושפעת מכמות הפעמים שמשתמשים בכסף, לא בכמות הכסף שקיימת כ"מספר" בבנק.

כמובן שאני מתכוון לאיפלציה שנמדדת על ידי מדד המחירים לצרכן או המקביל האמריקאי לו.

כמו שאמרתי בשוק הנדלן ושוק ההון, אינפלציה כבר קיימת ובועטת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.5.2021 בשעה 16:03, save כתב:

כמות התחלות הבנייה תקועה

מאיפה הבאת את הנתון הזה? אני מכיר נתונים אחרים.

בתאריך 1.5.2021 בשעה 08:51, NirLevi כתב:

השוק רותח ודירות נמכרות תוך פחות משבוע, לעיתים תוך פחות משלושה ימים.

אני עוסק בתחום, ורואה את חוזי המכירה בפועל (לא מתווך). אין לי כלל ספק שהמחירים מזנקים.

די נו.

מספיק להיכנס ליד 2 למודעה אקראית ולראות שהיא תקועה שם כמה חודשים (מודעות נמחקות אוטומטית לאחר 45 ימים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר הוא בעל משרד שמאי מקרקעין גדול וותיק, ומכיר את השוק היטב.

אבל אם ביד2 יש מודעות ש... אז זה בטח נכון...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ביד 2 כל אחד יכול לכתוב איזה מחיר שבא לו ולהקפיץ מודעות. יש מלא מתווכים שזה מה שהם עושים כל היום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה הסכת מאד מעניין של כאן11+ שאול אמסטדרסקי על נושא הדירות, מחיר למשתכן וכו. דרך אגב,ההגשה שלו ושל הצוות : מצויינת
בדקו שנים אחורה את כמות התחלות הבניה מול חתונות. חברים : אנחנו בפיגור עמוק. כל שנה במינוס 20000 דירות.
היתה איזה שנה אחת שהיתה קצת קפיצה (כמדומני 2016) אבל ממש לא משהו שיכול לספק את הביקוש של החתונות.
ואני בכלל לא מזכיר פה את הגירושין שהם עוד קבוצת לחץ ...
אני לא רואה פיתרון ממשלתי בדרך. רק מגפה חזקה תוכל להפוך את המגמה. אנחנו בדרך לשם.
קדימה מוטציה ! עוד קצת מגיעים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקבלנים אין אינטרס לבנות כמה שצריך. כל עוד הביקוש עולה על ההיצע המחירים עולים והם יעשו יותר כסף.

בלי מעורבות אקטיבית של המדינה בבניה/הבאה של קבלן מבחוץ שתיצור לחץ על הקבלנים אני לא רואה את זה נעצר אלה אם יהיה משבר גדול, אה בעצם אז מקפיאים משכנתאות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

ביד 2 כל אחד יכול לכתוב איזה מחיר שבא לו ולהקפיץ מודעות. יש מלא מתווכים שזה מה שהם עושים כל היום.

מה האינטרס להקפיץ מודעה של דירה שנמכרה כבר?

מה האינטרס לפרסם במחיר נמוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חסר דירות דפוקות שאנשים באים לראות ובסוף מוותרים אז המתווך מקפיץ את המודעה? או שבגלל שהרבה מתחרטים אז המחיר יורד משמעותית העיקר להיפטר מהנכס?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, BeBest כתב:

כל הכבוד לו, זה עדיין לא מדגם מייצג כמו יד2 (כל ישראל ולא אזור ספציפי)

אפשר לצעוק את זה עד מחר, וזה אולי נכון למודעה אחת/שתיים/עשר, אבל כשיש לך עליית מחירים דו ספרתית או אפילו של 5% בשנה (והשנה מדברים על דו ספרתית כבר), זה אומר שהשוק רותח והמחירים מזנקים.
אי אפשר להזיז את מחירי הדיור ב10% מעלה ע"י כמה מודעות ביד 2, ולא משנה כמה חזק תצעקו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, BeBest כתב:

מאיפה הבאת את הנתון הזה? אני מכיר נתונים אחרים.

די נו.

מספיק להיכנס ליד 2 למודעה אקראית ולראות שהיא תקועה שם כמה חודשים (מודעות נמחקות אוטומטית לאחר 45 ימים)

יש לי חוזים מקוריים חתומים בפועל, דבר האומר לי במדויק מה נמכר, ואילו מיסים חלים על הקונה או המוכר.

מה שמפורסם באתרים - מבחינתי לא קיים ולא רלוונטי.

השוק רותח. חד משמעית. אין כאן שום בועה. בחודש האחרון דירות נמכרות במהירות שיא.

ממליץ לקחת בעירבון מאוד מאוד מוגבל את הספקולציות על "בועה", מכיוון שהיא לא קיימת, בטח שלא באזורי הביקוש.

השרשור הזה החל לפני 3 שנים. מתחילתו ועד היום המחירים כבר קפצו בלפחות 15% אם לא יותר, והיד עוד נטויה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, NirLevi כתב:

יש לי חוזים מקוריים חתומים בפועל, דבר האומר לי במדויק מה נמכר, ואילו מיסים חלים על הקונה או המוכר.

גם מדלן אוספים נתוני אמת מכל הארץ, זאת אומרת מיקום הדירה (רחוב,עיר) והמחיר בו היא נמכרה.

ואם תיכנס לגרף כלל ארצי תראה שקיימת ירידת מחירים, אמנם לא ירידה מטורפת אבל הם חזרו לרמה של 2019~

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, BeBest כתב:

גם מדלן אוספים נתוני אמת מכל הארץ, זאת אומרת מיקום הדירה (רחוב,עיר) והמחיר בו היא נמכרה.

ואם תיכנס לגרף כלל ארצי תראה שקיימת ירידת מחירים, אמנם לא ירידה מטורפת אבל הם חזרו לרמה של 2019~

אפשר לינק לגרף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...