Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

צחי, כל שנה מספרים לנו על עשרות אלפי עולים, ב2019 הגיעו סה״כ 35k עולים לישראל
כמה דירות נבנו?
כמה אנשים נפטרו והורישו דירות?
כמה אנשים עזבו את ישראל?
ההפחדה הזו כאילו עוד רגע כל יהודי העולם עולים לישראל ומקפיצים פה את מחירי הדיור לשמיים, שומעים אותה כל שנה, אבל היא שמורה לקבלנים, אין בה הרבה בשר.
כמה דירות נכנסו לשוק ההשכרה עקב סגירת השמיים?

את ההשפעות של המיתון אנחנו הולכים להרגיש מעכשיו והלאה, הנה כבר הכריזו על עוד תכנית סיוע.
אגב, מתי נגמר הגרייס לכל רוכשי הדירות שדחו את המשכנתא?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים נגמר, נראה לי (בהתבסס על תחושת בטן בלבד) שאם יהיה צורך, יאריכו. אף אחד לא רוצה לראות עשרות אלפי משפחות נזרקות לרחוב, כשגם ככה אין להם מה לאכול.

ובואו נחסוך מראש את הדיון על התנהלות כלכלית אחראית - זה כל כך פרה-2008, כבר לא מצפים מאף אחד להתנהג בצורה אחראית, רק לקחת כמה שיותר הלוואות, וכל המרבה הרי זה משובח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע יכולים להאריך גם עד 2022, אבל לא חושב שיוותרו לאנשים על משכנתאות או חלק מהן, בניגוד לבנקים ;] ולתאגידים שיעשו קצת תספורות
אז ככל שיאריכו כך יגדל גם החוב של נוטלי המשכנתא

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא יוותרו, אבל יאריכו, יפרסו, יורידו ריבית, אף אחד (כולל הבנקים) לא רוצה להגיע לעשרות אלפי (בטח לא למאות אלפי) מובטלים שנזרקים מהבית, ועכשיו לך תמכור את הדירות שלהם. זה לא טוב לאנשים, לא טוב לבנקים, ולא טוב לאף אחד. אחרי שכל הצדדים המעורבים הבינו את זה, ימצאו פיתרון כזה או אחר.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן יורידו ריבית? לריבית שלילית?
לא חשבתי שיוותרו, אבל אני טוען שבסוף כל העלויות יגולגלו כמובן אל נוטל המשכנתא.
הגרייס הזה 
רבים לא מודעים לכך שגם "ההטבה" הזו עולה כסף: הבנק ויתר אמנם על עמלת הקפאת התשלומים, אבל לא על ההלוואה או על הריבית, והוא גם לא האריך את תקופת ההלוואה בעוד שלושה חודשים. הוא פשוט "העמיס" את החוב של שלושת החודשים הללו ואת הריבית בגינו, על מספר החודשים שנותרו לסיום החזרי המשכנתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריבית שאנשים לקחו בה משכנתאות היא לא ריבית בנק ישראל. יש לה עוד לאן לרדת.

הבנק מעדיף (לדעתי, אני לא בנק בסופו של דבר) לקוח שמשלם עוד ועוד (גם אם יקח קצת זמן עד שיחזור לשלם) מאשר דירה שצריך למכור בשוק רווי, ומשפחה ברחוב.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף במקרה של המון לווים שלא יוכלו לשלם מי שישלם את המחיר הוא האדם הקטן שלא יהיה לך ספק. עוד קצת דחיות לפה לשם אבל לכל דבר יש גבול, ואם לא יהיה שינוי מגמה נגיע לגבול הזה.
הבנקים אולי יפלו (קשה להאמין הם צריכים שמחירי הבתים יצנחו ביותר מ25% כדי להתחיל להפסיד) , אבל יולאמו. האנשים ישארו ברחוב.

קח דוגמא: משבר הסאב פריים בארה"ב. חברות המשכנתאות והביטוח חולצו ע"י הממשל. האנשים הפסידו את ביתם (גם אם עזבו מרצון עדיין הפסידו אותו).

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדחייה של המשכנתא התאפשרה לתקופת זמן של בין 3-6 חודשים.

משמע רק באזור ספטמבר-אוקטובר-נובמבר ההסדר הזה ייגמר והלחץ יתחיל.

וגם אז, החלטה למכור את הבית כדי לכסות חוב היא לא החלטה שמקבלים ביום בהיר אחד. ואפילו לא באופן מושכל.

לדעתי רוב המוחלט מהלווים, שלא יוכלו לעמוד במשכנתא, יחכו ויחכו וימשכו וימשכו יפרסו ויפרסו עד שיגיעו במוקדם או במאוחר למצב של פשיטת רגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח. מספיקה כותרת בעיתון "קיפאון בשוק הדיור, המחירים ירדו ב1.5% ברבעון האחרון" ויתחיל פה בלאגן.
פתאום בנאדם שיושב בבית "שלו", דוחה את המשכנתא ובקושי מסתדר יכנס ללחץ אטומי. המחירים ירדו ב1.5% מה עושים עכשיו? מחכים לראות אם ימשיכו לרדת? אם מוכרים, פודים את המשכנתא נשארים עם קצת כסף הולכים לגור בשכירות עד יעבור זעם.

התהליכים האלה עם כמה שהם איטיים ברגע שהם עוברים סף מסוים זה כמו פצצת אטום שמתפוצצת.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 08:41, maxcher כתב:

יש ירידה במחירים? ירידה במחירים מתקרבת?
מעניין במיוחד לשמוע מה יש ל @Fitch להגיד, אבל לא רק.

כרגע המחירים טיפה בירידה, אבל אתה במהלך משבר כלכלי מהגדולים שהיו פה, אם לא הגדול ביותר. זה לא שהיכולת לקנות נשמרה ורק המחירים ירדו.

ריביות המשכנתא הם כבר כמו לפני הקורונה. וגם המחירים של מכוניות/דירות חוזרים לטפס.

ב2021 מס הרכישה יחזור ל5% ויתן עוד בוסט למעלה. אם התוכנית של ליצמן לביטול מס הרכישה בפריפריה תעבור, אתה יכול לנחש מה יקרה למחירים שם.

בקיצור. כרגע יש קצת רגיעה ואפילו ירידה קלה. עוד חצי שנה-שנה כנראה נראה מחירים יותר גבוהים מהיום.

לפני 17 שעות, stum כתב:

הדחייה של המשכנתא התאפשרה לתקופת זמן של בין 3-6 חודשים.

משמע רק באזור ספטמבר-אוקטובר-נובמבר ההסדר הזה ייגמר והלחץ יתחיל.

רוב הדוחים, לדעתי, בכלל לא היו בבעיה לשלם. הם חשבו שזו מתנה מהבנק ולקחו אותה.

עריכה אחרונה על ידי Fitch
  • אהבתי 1

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אני מכיר כמה שלקחו דיחוי במשכנתא,

אף אחד לא באמת היה צריך את זה, רק ההתנהלות הישראלית היא, נותנים - תיקח.

בנק לאומי פרסם שהוא ידחה תשלומי משכנתא עד שנתיים!

אגב זה הדבר הכי הגיוני,  

הבנק לא ילחץ בחיים אם הוא יפסיד יותר כסף מאילו לא ילחץ,

כשיש לווה ספציפי בקשיים הבנק ימכור לו את הדירה,

אם נגיע למצב של עשרות אלפי לווים בקשיים,

הבנקים לא יכרתו את הענף עליו הם יושבים

ויעדיפו לתת גרייס חזק מאוד כדי להישאר עם הראש מעל למים..

אא"כ תהיה פה קטסטרופה אמיתית.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבחין בין משאלות לב של פלח אוכלוסיה מסויים ששואפים לריסוק מחירי הדירות ומנסים למצוא אסמכתאות במציאות לתהליך כזה, לבין המציאות בשטח.

בפועל כל כך רחוק היום בו נראה בנקים מוציאים למכירה עשרות אלפי דירות ב70% ממחירי השוק, יש להם עוד מרווח נשימה עצום, ולא מעט כלים בארגז עד שמשתמשים בנשק יום הדין ומממשים נכסים בצורה גורפת.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, stum כתב:

לדעתי רוב המוחלט מהלווים, שלא יוכלו לעמוד במשכנתא, יחכו ויחכו וימשכו וימשכו יפרסו ויפרסו עד שיגיעו במוקדם או במאוחר למצב של פשיטת רגל.

אני רואה את זה קצת אחרת. לדעתי, הרוב המוחלט פשוט ימשוך חסכונות, קרנות השתלמות ואפילו בטחונות פנסיוניים כדי להמשיך ולעמוד בתשלומים. הוא לא יגיע לפשיטת רגל ולא לרחוב, אבל כן יגיע לגיל הפנסיה עם דירה וכמעט שום דבר מעבר לזה - פנסיה זעירה (במקרה הטוב) וקצבת זקנה (שמי יודע כמה תשחק עד אז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...