Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

כי זה כבר לא מעניין.

אני חושב שרוב המוחלט של הציבור הישראלי הבין שמחירי נדל"ן לא יקרסו והאופציות שלהם זה או להמשיך לחיות בשכירות או לעלות על רכבת הנדל"ן של ישראל או לארוז את המזוודות ולעוף מכאן.

את זה אמרו כשדירה בבית ים עלתה 1.5 מיליון ועדיין קנו. היום דירה בבת ים עולה בממוצע 1.8-1.9 ועדיין קונים. זה אומר שיש לאנשים כסף. מאיפה אני לא יודע, אבל יש.

מאז המחאה ברוטשילד הספקתי לקנות ב1.25 למכור ב1.6 , לעזוב את הארץ ולקנות בית בארה״ב ...

So sounds about right...

(כמובן אין להסיק ממקרה פרטי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מכוניות? שהם קנו עם הלוואה בדמות משכנתא מוגדלת?

איזה קרנות השתלמות? הם כבר שפכו אותן להון הראשוני, מה בדיוק הם יוציאו?

יפרסו את המשכנתא? בוא תסביר לי איך אפשר לפרוס משכנתא על סך 1.8-1.6 מיליון שקלים שנלקחה ל30 שנה.

ילכו לעבוד במספר עבודות? איזה עבודות יתנו להם משהו שיספיק? יש להם החזר של 8K בחודש, כנראה גם שלושה ילדים אחרת למה קנו בית, כלומר עוד לפני שהם עושים אפצ'י בבוקר יורד 15K במקרה הטוב.

אני רק מנחש שיש לא מעט אנשים עם התסריט הזה. זה רק ניחוש ואולי אני לא בכיוון, אבל יש מצב גם שאני בכיוון (ראיתי רק בניין אחד בפתח תקווה אבל בנו שם המון). משבר קורה לעיתים רחוקות, אבל הוא יכול לקרות ושהוא קורה אתה לא יודע איך הוא יגמר.

תתפלא לדעת איזה יכולת הסתגלות יש לאנשים במצבים קיצוניים.

אדם בודד קורס כלכלית זו בעיה שלו. קריסה המונית של משקי בית זו בעיה של הבנק. too big to fail תקף גם לקבוצות גדולות של יחידים ולא רק לתאגידי ענק.

במידה ותהיה קריסה המונית של משקי בית בנקים יקפיאו החזרי חוב. לבנק עדיף שתמשיך לחיות בנכס ותחזיר כמה שתוכל (בזמן שיתרת החוב תצבור ריבית פיגורים) מאשר להתחיל בהליכי הוצאה לפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת ירד מהחוב? אני לא חושב שהבנתי למה אתה מתכוון.
כשהבחור, או הבנק אם הוא ממש לא אחראי, ימכרו את הבית, מחיר המכירה ירד מסוכום המשכנתא.

גם אחרי צלילה של 30 אחוז במחירי הדירות, זה אמור לכסות את חלק הארי של החוב.

כך שהוא לא ישאר עם חוב של 1.8 מליון, אלא "רק" יפסיד את הדאון פיימנט שלו, ובתרחיש קיצון של ממש, ישאר עם עוד כמה עשרות אלפי שקלים של חוב ובלי הבית.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אמרו כשדירה בבית ים עלתה 1.5 מיליון ועדיין קנו. היום דירה בבת ים עולה בממוצע 1.8-1.9 ועדיין קונים. זה אומר שיש לאנשים כסף. מאיפה אני לא יודע, אבל יש.

2 סיבות שיש להם כסף:

1. לאנשים שקונים היום עוד יש מזל שההורים שלהם לא קנו דירות בכאלו מחירים. עוד 10 שנים, אם הכל ממשיך באותו האופן, יהיה פה דור שלא יהיה לו מה לתת (ההורים) ודור שיהיה לו הרבה, אבל הרבה יותר קשה לקנות בית.

אני מקווה שלאף אחד פה אין שאיפה כזו.

2. משפרי דיור שעשו סיבוב של 500k שקל (ראיתי גם סיבובים של 1m, ולא מעט) וממשיכים הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים פשוט יש כסף. המצב טוב.

לא צריך להגיד שהם גנבו את זה מהפנסיה של הסבים שלהם.

השכר הממוצע עולה. האבטלה נמוכה. קונים יותר, הריבית זולה = הכל מתנפח. הכל. גם אגחים, גם מניות, גם נדלן, גם כמות המכוניות החדשות, טלויזיות ה77" והאייפונים X124מכשם.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 סיבות שיש להם כסף:

1. לאנשים שקונים היום עוד יש מזל שההורים שלהם לא קנו דירות בכאלו מחירים. עוד 10 שנים, אם הכל ממשיך באותו האופן, יהיה פה דור שלא יהיה לו מה לתת (ההורים) ודור שיהיה לו הרבה, אבל הרבה יותר קשה לקנות בית.

אני מקווה שלאף אחד פה אין שאיפה כזו.

2. משפרי דיור שעשו סיבוב של 500k שקל (ראיתי גם סיבובים של 1m, ולא מעט) וממשיכים הלאה.

מצד שני יש לך צעירים שמרוויחים משכורות שהורים שלהם היו יכולים רק לחלום עליהם.

בעבר הלא רחוק 30,000 אלף בחודש הייתה משכורת של מנכ"ל או קצין בכיר מאוד או עובד מדינה מקומבן. היום כמעט כל בוגר מדעי המחשב/הנדסה עם יכולת בינונית ומעלה מסוגל להגיע ל-30,000 + קרן השתלמות + RSU תוך מספר שנים.

קיימות המון הזדמנויות לצעירים משכילים ומוכשרים, אבטלה נמוכה, תחרות על טאלנטים ועוד ועוד.

מה שאני מנסה להגיד שיש מכלול גדול של נסיבות שמאפשרות את הרכישות ולא רק צעירים שבוזזים את חסכונות הוריהם המזדקנים. (למרות שיש גם לא מעט כאלה)

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכנס לעומק הדיון, אבל בוגר מדמ"ח (בטח ובטח כזה בינוני) לא מוצא עבודה, לא לדבר על משכורת של 30+.

אבל מתכנת עם נסיון של שנתיים שלוש לפחות יקבל 23-24 ומעלה, ל-30 מגיעים במשרות Senior או בנישות ספציפיות שבהם יש ביקוש גבוה, המאסה לא נמצאת שם אלא בטווח של 24-28

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עזרה מההורים זה לאו דווקא לבזוז את החסכונות שלהם. זוג טרי בלי ילדים שיכול לגור שנתיים שלוש אצל ההורים של אחד מהם מסוגלים בזמן הזה לחסוך סכום ראשוני למשכנתא.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני יש לך צעירים שמרוויחים משכורות שהורים שלהם היו יכולים רק לחלום עליהם.

בעבר הלא רחוק 30,000 אלף בחודש הייתה משכורת של מנכ"ל או קצין בכיר מאוד או עובד מדינה מקומבן. היום כמעט כל בוגר מדעי המחשב/הנדסה עם יכולת בינונית ומעלה מסוגל להגיע ל-30,000 + קרן השתלמות + RSU תוך מספר שנים.

קיימות המון הזדמנויות לצעירים משכילים ומוכשרים, אבטלה נמוכה, תחרות על טאלנטים ועוד ועוד.

מה שאני מנסה להגיד שיש מכלול גדול של נסיבות שמאפשרות את הרכישות ולא רק צעירים שבוזזים את חסכונות הוריהם המזדקנים. (למרות שיש גם לא מעט כאלה)

אפשר לעשות דיון שלם על הנושא הזה.

אז יש פה אנשים שמרוויחים 20k וצפונה.

וסבא וסבתא של אישתי חיו שנה אחת (!) אצל ההורים אחרי הנישואים וחסכו לבית.

אני ואישתי בני 28, עדיין חיים אצל ההורים (וחוזרים בעצם מהיום שהשתחררנו), עובדים במקצועות טובים, חסכנו את רוב המתנות של החתונה בזכות ההורים, חוסכים כל חודש סכום לא מבוטל, לא יוצאים ומבזבזים כמעט בשנים האחרונות, ועדיין, מאוד מתקשים לרכוש דירה במחירים פה (יותר נכון התקשנו, ממש לאחרונה יצאנו מהביקוש לאחר זכיה במחיר למשתכן ונגמר המסע אחר דירה שלנו לזמן הקרוב).

זה שיש פה אנשים שיכולים לקנות דירה אני גם רואה ומבין, אבל יש פה גם נרטיב שאנשים חושבים שמחיר דירות יכול רק לעלות. +אלו שיש להם בית ולא מבינים שזה אסון שהמחירים רק עולים (אולי פרט לאלו שקנו לפני 10 שנים עם משכנתאות של פחות מ 400k שזה בעיני ניראה כמו חלום רחוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בישראל חיים 131 אלף מיליונרים בדולרים

עוד עולה כי בישראל חיים 131,000 מיליונרים בדולרים ומספר זה צפוי לגדול ב-32% במהלך חמש השנים הבאות ויגיע ל-174,000 עד שנת 2024

https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3772143,00.html

Israelis gained wealth at a higher rate than almost any other country, ranking 7th with an average gain per adult of around $5,000.

https://www.timesofisrael.com/israel-has-131000-millionaires-and-wealth-is-growing-quickly-report-finds/

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החישוב שלהם כל אחד שיש לו דירה בלי משכנתא בפתח תקווה וחסכון פנסיוני סביר הוא מיליונר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אכן כן, פנטאוז בפ"ת ללא משכנתא ,בשכונות הטובות הופכות את הבעלים למיליונר.

הגדרה של מיליונר למי שלא יודע.

זה אדם שיש לו בבנק, בנכסים ( דירות ), עסקים שווי של יותר ממליון דולר ( לאחר קיזוז הלוואות, משכנתאות )

כמדומני מיליון דולר , זה בערך 3,600,000₪

אז אכן בעלי פנטאוז בכפר גנים ג ,בפ"ת , בהחלט מיליונרים.

בנוסף, אני חושב שבאמת הדור שלנו 30+ , זה הדור שעוד איכשהו מצליח לקנות דירה.

יותר מדאיג מה יהיה עם הילדים.

*** אגב ממליץ בחום לעשות הו"ק לקופת גמל להשקעה ע"ש הילד. הפקדה חודשית של 400 ₪ + 100 ₪ שהמדינה נותנת.

תזכה את הילד בגיל 18 , בסכום המוערך של 150,000-200,000₪

הילד יוכל לקנות קופרה :-)

אני באמת חושב שהכסף הולך להיגמר לדור הצעיר במדינה. אז הדבר יגרום לכמה תרחישים אפשריים.

1. בעוד מספר שנים מחירי הדירות ירדו בעשרות אחוזים, כי לא יהיה כסף לדור הצעיר לשלם . ( לא מאמין שיקרה שהמחירים ירדו חזק, אבל לדור של ילדי שנות ה 2000 - 2010 שהם ירצו לרכוש, בהחלט הגיוני שלא יהיה להם ממון רב )

2. אנשים פחות יקנו דירות ושוק השכירות יהיה רותח, עד שהמדינה תסדיר את השוק הזה, סטייל גרמניה. ( נראה יותר סביר)

המסקנה שלי שדירה בישראל בטח שבגוש דן זה עוגן כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדבר על פנטהאוז. סתם דירת 5 חדרים ששווה 2.5 מיליון, עוד מיליון בחסכון הפנסיוני ואיזה רכב וכבר הגעת להיות מיליונר. בלי לקחת בחשבון קרן השתלמות.

מיליונר של היום זה הרבה פחות מרשים מיליונר של פעם, ולא הופך אותך למסודר כלכלית. כדי להיות מסודר כלכלית כמו מיליונר של פעם לדעתי צריך קרוב ל 3 מיליון דולר היום לכל הפחות.

אנחנו חוסכים לשלושת הילדים 500 ש"ח בחודש לכל אחד, מתוך תקווה שזה יספיק למקדמה לדירה בגיל 30.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדבר על פנטהאוז. סתם דירת 5 חדרים ששווה 2.5 מיליון, עוד מיליון בחסכון הפנסיוני ואיזה רכב וכבר הגעת להיות מיליונר. בלי לקחת בחשבון קרן השתלמות.

מרשים היום באותה מידה כמו פעם. לא כל אחד מסוגל לצבור נכסים שכאלה בתקופת חייו. מימוש הנכסים יאפשר לאותו אדם לחיות בנוחות ובכבוד עד סוף חייו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...