Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

יגבני, אתה מסתכל על זה מצורה של - זה לא פייר, ולא בצורה פרקטית.

להגריל מס הכנסה לא קשור כלל.

לא, אני מסתכל על זה מנקודת מבט של מה שאני תופס כמנהל תקין של מדינה. מס הכנסה מאוד קשור. הגרילו כאן הטבת מס.

גביית מיסוי דיפרנציאלי לפי קריטריונים מסויימים נחשבת לאמצעי מדיניות די מקובל.

לא בהגרלה (ופחות איכפת לי מהמינוח. הבוטום ליין הוא שיוצא ויצא כסף מהכיס שלי שהאופן שבו הוא יכול לחזור אלי מהמדינה פשוט מוגרל).

מצד שני, תחבורה ציבורית מסובסדת באמת ע"י הממשלה, וגם בה רובינו המכריע לא משתמש, לפחות לא באופן קבוע. זו לא בעיה

אם כרטיסי אוטובוס זולים ומסובסדים או איך שלא תקרא לזה יוגרלו, אז כן, זו תהייה בעיה.

ההבדל התהומי הוא בין היכולת של כל אזרח לקבל שירות, לבין הגרלה.

שוב, אני לא רוצה לשחק בלוטו. אני אוהב דטרמיניזם. וגם אם זה לא מסתדר לכם או נשמע שאני מקצין, באמת שלדעתי אין שום הבדל בין הגרלת גובה מס הכנסה לבין זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001272252

מעניין, מה הם יודעים כבר עכשיו שאנחנו עדיין לא באופן מוחלט ?

הערה קטנה לכותב - המחירים מתחילים לרדת בתל אביב ואז ממשיכים לכל הארץ באופן הדרגתי.

הכל מתחיל ומסתיים בתל אביב.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ישה זכאי לדירה למשתכן?

התשובה היא לא

למה

יש 1000 זכאים או 200 זכאים ויש 50 דירות.

איך יחלקו את ה 50 דירות

לפי אלף בית , לפי הקירבה לשר,( ניתן כאן להוסיף עוד אמות מידה עקומות לקבלת הדירה כל אחד לפי דמיונו הפורה )

או בהגרלה.

כמי שנפגע אישית מהתוכנית אני מברך עליה.

למה

כי היא באה לתקן עיוות של שנים בהם ממשלה שדואגת לסקטורים מסויימים באוכלוסיה, ולשם אפשר לשפוך מיליארדים,

כיום הממשלה - מנסה לתקן את העיוות שיצרה במו ידיה.

אולי היא תשאיר כאן את מיטב הנוער, אולי לא , אבל לפחות היא תיתן תקווה.

אני מסכים

ובמקביל מתקשה להבין - מדוע, קשה לאנשים לראות ראיה רחבה - נכון יש כאן הגרלה ומזל

אבל - יש גם תיקווה שאפשר לזכות..

ו בגדול , עם המחירים המסופסדים - אפשר והמחירים הכלליים בשוק ירגעו גם בהתאם, ושוק הדירות ירגע קצת.

וכאחד המקבל היזונים מחברה צעירים בגיל 25-30 - כן זה עוזר, בין אם הזכייה בפועל.. או עצם המחשבה

כי המדינה מודעת לבעיה, ומנסה למצוא פתרונות.

ואין פתרונות מושלמים.. :wink: ואת זה כבר ילדים גדולים, צריכים לדעת.

כל פתרון בעיה כאשר התקציב מוגבל, תמיד יגיע על חשבון דבר אחר - זה נקרא סדרי עדיפות..

ו :mm_yeah:.. תודה - ישה , המכניס קצת רגיעון והגיון לדיונים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תקווה שאפשר לזכות זה טיעון לגיטימי? אחלה.

אני רוצה שיתחילו להגריל עכשיו גם מכוניות, הרי הסכמנו בשרשור הסמוך שרכב זה לא מותרות בישראל.

בוא נגריל גם מי יתקבל למשרות ממשלתיות.

למה שלא נגריל גם מוצרי יסוד כמו חלב, לחם, ביצים וחמאה?

שלפחות תהיה תקווה לאנשים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעון היחיד שאפשר אולי לקבל - ואני לא יודע אם הוא נכון מבחינת תאוריה כלכלית - זה שאם מחיר למשתכן תוריד את המחירים בכלל, אז גם מי שלא נרשם ולא זכה ורוצה לקנות דירה- יהנה מהירידה.

תקווה ותחושה שמתייחסים לאזרחים? בינתיים כלכלנים אמיתיים מספרים ששר האוצר בעיקר משאיר אחריו חוב, שאותם בני ה-25-30 יצטרכו לשלם.

עם כל הרצון הטוב, שוב, מסרים מחבקים אולי עושים טוב על הלב, אבל לרוב, פופוליזם, גם כזה, לא באמת פותר כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אנשים שזכו בהגרלה לא יבינו את אלו שלא...

See what I did there?

רוב התלונות על התוכנית הן לא על עצם התערבות הממשלה בשוק, אלא על אופן ההתערבות. אין שום סיבה לעשות מזה קזינו במקום לקבוע קריטריונים ולסבסד על פיהם בצורה שקופה ושיוויונית (או מוטה אבל על פי קריטריונים מוסכמים, כפי שהיה בתוכניות קודמות למשל).

כל הקטע (חוזר על זה שוב), שאם לא יבטלו את התכנית, כל מי שצריך - יזכה, אז what you did לא רלוונטי כל כך.. ודווקא אני מבין טוב מאוד ורוצה שכולם יזכו. לא מכיר מישהו שזכה ולא רוצה שאחרים יהנו מזה גם.

מי שצועק שהתכנית עולה הון שיבין לרגע שהיא בינתיים עלתה כחצי מהסכום שחולק רק בממשלה הזו על שחיתות קואליציונית. ועשרות אלפי אנשים נהנו מפתרון הבעיה הגדולה של החיים. הדיבורים על המשך תשלום שכירות בזמן המתנה לא שווים גרוש, כי בלי הזכיה זה היה ממשיך עוד הרבה זמן ואולי כל החיים עד לפנסיה. ואז פוגשים את קצבת הקשישים העלובה שיחד עם ביטוח מנהלים אולי יספיקו להוצאות הדיור, לא הרבה מעבר. לפחות לדעתי חובה להגיע לגיל הפרישה כאשר המשכנתא כבר מאחוריך ויש קורת גג משלך.

אז כן, זא לא הפתרון הכי חכם ואולי בכלל לא חכם, אבל זה עובד וימשיך לעבוד, רק שפוליטיקאים באמת פופוליסטים לא יבטלו אותה מבלי לתת שום תחליף רציני (בטענה שהשוק יעשה את שלו או כל בולשיט אחר).

עם כל הרצון הטוב, שוב, מסרים מחבקים אולי עושים טוב על הלב, אבל לרוב, פופוליזם, גם כזה, לא באמת פותר כלום.

לא פותר כלום? כיף להיות מנותק מהמציאות הא? אין טעם לכתוב הרבה, רק אציין שלשני בני משפחה שלי שהדירה שלהם כבר בבניה זה בהחלט פתר (ולעוד עשרות אלפי אנשים) בעיה הכי רצינית בחיים. שבלי התכנית בכלל לא היו מסוגלים לחשוב על רכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה שלא כל אחד יכול לקנות דירה, זו לא הבעיה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שצועק שהתכנית עולה הון שיבין לרגע שהיא בינתיים עלתה כחצי מהסכום שחולק רק בממשלה הזו על שחיתות קואליציונית.

זה חרא וזה חרא. אז מה?

אז כן, זא לא הפתרון הכי חכם ואולי בכלל לא חכם, אבל זה עובד וימשיך לעבוד, רק שפוליטיקאים באמת פופוליסטים לא יבטלו אותה מבלי לתת שום תחליף רציני (בטענה שהשוק יעשה את שלו או כל בולשיט אחר).

לטעון ש"השוק יעשה את שלו" זה לא פופוליזם. זו עמדה כלכלית מקוצרת מאוד (ואני ממש לא במחנה הפוליטי או הכלכלי שסוגד לגישה הזו). אני גם לא חושב שמישהו טוען את זה ורק את זה. לפופוליזם יש הגדרות אחרות. והצגת פתרונות קסם קצרי טווח גם בתוכן. ולצורך העניין אין הבדל קונספטואלי בין הנחה אקראית במס, לבין הבטחה לספק תחבורה ציבורית בחינם, לבין עשרים ואחד אלף דברים אחרים, שקל להבטיח אותם, אבל מישהו צריך לממן אותם. כי אין שום דבר שמקבלים "בחינם" מהמדינה באמת.

לא פותר כלום? כיף להיות מנותק מהמציאות הא? אין טעם לכתוב הרבה, רק אציין שלשני בני משפחה שלי שהדירה שלהם כבר בבניה זה בהחלט פתר

אז אתה מכיר שני אנשים שקנו דירה בזכות הפרויקט. ואו.

ואם לרגע נשים את הציניות בצד, אמרתי: ההצלחה היחידה שיכולה להיות לתוכנית, זה אם איכשהו היא תוריד מחירים בכל הארץ, כולל אזורי ביקוש.

אנשים שמבינים יותר ממני כבר הסבירו שחלק גדול מהפרויקטים מוקמים גם באזורים וערים שהקונים לא היו אפילו חושבים לעבור אליהן ללא הנחה (מכיר כמה שקנו בראש עין למשל). ולצד זה צריך לזכור שהממשלה הזו סיימה את 2018 עם גרעון גדול מהצפוי, והיא ממשיכה להשאיר לכולנו חוב שאנחנו נצטרך לממן בדרך כלשהי בהמשך. ואם למחיר למשתכן יש חלק בזה? להבנתי הדלה, התשובה היא כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק נזכרתי בשרשור הזה.

עברתי לי עכשיו ברחובות באזור מרכזי בעיר, וראיתי שלט שמודיע על בניית פרוייקט מגורים.

הרמתי טלפון בשביל הקטע, רק בשביל לקבל מושג - 3 חד' 1.7 מיליון, ו-4 חד' 2.2 מיליון. פאקינג חצי מיליון על עוד חדר.

פחדתי לשאול לגבי 5 חדרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שיש הבדלים אחרים בין 2 הדירות, מלבד החדר הנוסף

סלון גדול יותר, קומה גבוהה יותר, כיווני אוויר אולי

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעון ש"השוק יעשה את שלו" זה לא פופוליזם. זו עמדה כלכלית מקוצרת מאוד (ואני ממש לא במחנה הפוליטי או הכלכלי שסוגד לגישה הזו). אני גם לא חושב שמישהו טוען את זה ורק את זה.

אם אתה (לא אתה אתה, אתה גנרי) יודע להסביר למה זה לא יעבוד, אבל טוען שכן, אז זה קצת פופוליזם, לא?

ואם לרגע נשים את הציניות בצד, אמרתי: ההצלחה היחידה שיכולה להיות לתוכנית, זה אם איכשהו היא תוריד מחירים בכל הארץ, כולל אזורי ביקוש.

למה? למה תוכנית ממשלתית לדיור במחיר סביר בפריפריה הקרובה היא לא לגיטימית? למה יש צורך בהורדת מחירי הדיור ברוטשילד כדי לתת לגיטימציה לתוכנית ממשלתית? למה לא מספיק לתת אפשרות למי שמעוניין לקנות דירה, לקנות אותה במקומות סבירים אבל לא במרכז?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה (לא אתה אתה, אתה גנרי) יודע להסביר למה זה לא יעבוד, אבל טוען שכן, אז זה קצת פופוליזם, לא?

סורי, לא הבנתי את השאלה בהקשר של הציטוט. מה אני גנרי יודע להסביר שלא יעבוד? :)

למה? למה תוכנית ממשלתית לדיור במחיר סביר בפריפריה הקרובה היא לא לגיטימית? למה יש צורך בהורדת מחירי הדיור ברוטשילד כדי לתת לגיטימציה לתוכנית ממשלתית? למה לא מספיק לתת אפשרות למי שמעוניין לקנות דירה, לקנות אותה במקומות סבירים אבל לא במרכז?

מי אמר שתוכנית ממשלתית לדיור במחיר סביר בפריפריה הקרובה היא לגיטימית?

זה שאני לא בעד מחיר למשתכן לא אומר שאני נגד כל ניסיון ממשלתי לטפל בבעיה.

...

בכל מקרה, רוטשילד זה סתם שם קוד. אני חושב שדיברנו על זה גם בשרשור הזה, אבל אני בהחלט מאמין שהמדינה צריכה לבנות ערים אמיתיות ולא רק גרסאות מודרניות לישובי חומה ומגדל. ואזורי ביקוש זה לא רק טרנדיות, יוקרה ובתי קפה מהגל השלישי מתחת לבית. מי שקונה היום דירה בראש העין, עלול למצוא את עצמו מציא עוד הון שהוא לא חשב עליו בכלל על commuting, כי בשכונות שאוהבים לבנות בארץ אפילו לסופר אי אפשר תמיד להגיע ברגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...