Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

בן אדם נותן ניתוח כלכלי שחלקו הגדול מבוסס על ספקולציות עתידיות,

אני מניח שהמחירים יהיו כך, אני מניח שהריבית תהיה כך,

אני מניח.. אני מניח..

נבואה ניתנה ל....

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד שכבר לפני 4 שנים הוא ידע ש:

הסבירות לירידת מחירים היא גבוהה מאוד, בעיקר אם מסתכלים 5 שנים קדימה ולא רק שנה. הם יכולים לרדת משמעותית בגלל עליה בריבית, בגלל הצפה בקרקע, בגלל "מחיר למשתכן" בהיקף נרחב או בגלל הגבלת משקיעים (מיסוי כבד). והדברים האלו לא תלויים אחד בשני, כלומר הירידה במחירים יכולה להתרחש מכיוונים שונים. הנתונים כמובן הם בסך הכל הנחות, ירידת המחירים תואמת להערכות קרן המטבע שהזהירה את ישראל בינואר 2014 שמחירי הנדלן יצאו מפרופורציה. המחירים יכולים לרדת גם יותר מהר, וגם יותר נמוך מהמוצג בסרטון. הריבית יכולה לעלות יותר או פחות: אם היא תעלה יותר אז מחירי הדירות ירדו יותר חזק בוודאות, ואם היא תהיה יותר נמוכה אז הזוג שמחכה ורוכש ב 2020 יוכל לקצר את המשכנתא עוד יותר
עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים שפרסמו האוצר והלמ"ס בעת האחרונה מעידים שגל העליות במחירי הדיור, שנבלם ב-2018, צפוי להתחדש השנה • באפריל האחרון נרכשו בישראל 8,300 בתים ודירות – 37% יותר מאשר בתקופה המקבילה • התייקרויות משמעותיות כבר מורגשות בצפון הארץ

במקום הראשון בעליות נמצא דווקא מחוז הצפון, שמחירי הדירות בו זינקו ב-5.3% מתחילת השנה. מחוזות ירושלים ותל אביב, שעד כה בלטו בירידות המחירים שנרשמו בהם, חזרו לעליות, גם אם מתונות יותר: 2.4% בבירה, 1.7% בת"א. במחוז חיפה נרשמו עליות של 1.3% במחוז הדרום הסתכמה העלייה ב-0.4%, ורק במחוז המרכז נרשמה ירידה מינורית של 0.1%.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001289897

ירידת מחירים בירושלים? קשקוש. לא הייתה כאן שום ירידה. מחירי השכירות והקניה - גם בשכונות הכי מעאפנות - רק עולים.

מחיר למשתכן זו פארסה ענקית. במיוחד כאשר משתמשים בה כדי לחנוק את כל הבניה בארץ (מה שמקל על עיוות נתונים)

עריכה אחרונה על ידי Keyser

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד שכבר לפני 4 שנים הוא ידע ש:

מעניין כמה זוגות צעירים נשארו עם ה-*** ביד בגלל הסרטונים שלו.

בגלל זה אני שונא את כל עלק כלכלנים שמתיימרים לתת תחזיות ארוכות טווח. פשוט אנשים חסרי אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה לאנשים יש נטיה להעדיף להאחז בתחזיות על ירידות מחירים, עליות מחירים הן פחות פופולריות בקרב האוכלוסיה. מי שעוצר את הנשימה ומחכה לתחזית אופטימית כדאי שיתחיל לחפש, כי כרגע נראה שאלא אם כן הולך להיות משבר כלכלי רציני, המחירים בישראל ימשיכו לעלות.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך להגיד את זה, אבל מה בדיוק אתם רוצים מהסרטון הזה? הוא מציג חישוב שמתבסס על הנחות מסויימות (שהוא מציין בפירוש!). אם מאן דהו לא מסכים עם ההנחות, כמובן שתוצאות החישוב לא מעיינות אותו. הנחות על העתיד הן, באופן די ברור, הנחות בלבד.

הריבית בישראל עדיין אפסית. כדאי לזכור שזה מצב שלא התקיים מעולם בישראל לפני 2008, ושלא נחשב כמצב רצוי (באופן קבוע) ע"י כלכלנים. מעט מאוד אנשים ב-2008 חשבו שהריבית תישאר אפסית גם ב-2019.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא הניח עוד כמה הנחות על העתיד לדוגמא ירידה של 30% במחירי הדיור בזכות מחיר למשתכן ומחיר מטרה, הבטיח שהמצב לא יכול להימשך לנצח ועוד ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כאמור, הנחות הן הנחות. מטרת הסרטון היתה להציג חישוב תחת הנחות מסויימות. אם אתה לא מקבל את ההנחות האלו, מה אתה רוצה מהחישוב? זה לא שהוא הסתיר את ההנחות שהוא מתבסס עליהן,

לגבי "המצב לא יכול להימשך לנצח", זו בדיוק הנקודה שניסיתי להעביר קודם. אנחנו (ולא רק אנחנו) נמצאים כבר עשור בריבית נמוכה מאוד עד אפסית, וזה מצב שאין לו שום תקדים היסטורי (לפחות אחד שאני מכיר, יהיה מעניין אם מישהו יכול להביא תקדים כזה). ההנחה הסבירה לפני חמש שנים היתה שהמצב הזה לא ימשך לעד. מצד שני, המציאות לא תמיד מקיימת את ההנחות הסבירות, לצערינו.

כל החלטה שתקבל מצריכה איזו ספקולציה לגבי העתיד, גם קניית רכב לדוגמה מניחה ירידת ערך מסויימת. לפעמים ההנחות האלו מתקיימות, ולפעמים לא.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם סביבת האינפלציה נמוכה כאן ובעולם הגדול אין סיבה שהריבית תעלה.

אבל מספיקה מלחמונת קטנה עם איראן כדי שהמשפט הראשון לא שווה את המילים מהמקלדת, לתקופה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני שונא את כל עלק כלכלנים שמתיימרים לתת תחזיות ארוכות טווח. פשוט אנשים חסרי אחריות.

אני מרגיש את המיתון מתקרב כבר לא מעט זמן. תחושת בטן. אינטואיציה שפיתחתי במשך השנים.

מעניין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם סביבת האינפלציה נמוכה כאן ובעולם הגדול אין סיבה שהריבית תעלה.

אבל מספיקה מלחמונת קטנה עם איראן כדי שהמשפט הראשון לא שווה את המילים מהמקלדת, לתקופה.

לא יהיה מלחמה עם איראן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטיח שהמצב לא יכול להימשך לנצח ועוד ועוד.

ואתה חושב שכן יכול להימשך לנצח?

בסוף לאן נגיע? שדירה בת 30 שנה בבת ים תעלה 4 מליון? מי יוכל לקנות בדיוק?

זו הנקודה, המחירים איבדו פרופורציה והמון אנשים שקנו דירה לפני 10 שנים ב x דורשים ומקבלים x+1m.

מי שחושב שהמצב הזה סביר או נכון, שיחשוב רגע דור או שניים קדימה וייכתוב כאן מה הוא חושב שיהיה.

לדעתי זו לא שאלה אם המחירים ירדו. יקרה משהו בדרך והם ירדו. השאלה זה מתי ולא ניראה לי שמישהו יכול לחזות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

איפה נעלמתם כמעט שנה? השוק כבר לא מעניין אתכם או שהפסקתם להמר?

אחת הכתבות היותר הזויות שיצא לי לקרוא:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001299687

אבל רגע, תחליטו, השוק עולה או יורד:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.7802496

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הזויות? (אין לי מושג, חוץ מזה שאני מכיר את אלי ציפורי רק כאחד ממגיני ביבי המרכזיים לאחרונה).

אנקדוטה קטנה: לפני 3-4 שנים הלכתי לראות דירות למכירה בנווה שאנן. בפרויקטים חדשים אז ביקשו 1600000 בערך. נשארתי ברשימת התפוצה שלהם. היום כבר מפרסמים בניינים חדשים ב-1900000 ומעלה. במרכז תל אביב, עד כמה שאני יודע, המחירים דווקא ירדו, וישנן דירות שמתפרסמות במשך חודשים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לקח את הכל בחשבון (עד לרמה של חישובי מס רכישה ועו"ד), אבל שכח לקחת בחשבון פרט שולי קטן, ההכנסה משכירות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...