Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 41 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) בנק ישראל רק מגיב לסביבת הריבית בעולם, הוא לא קובע אותה. נכון להיום אין צפי לעליית ריבית, לא בישראל ולא בשאר העולם.

ב) ב-2009 הממשלה הקפיאה כמעט לשנתיים שיווק קרקעות למגורים במרכז

ג) אני דווקא חושב שעליות המחירים כבר די מיצו את עצמן והשוק נמצא בשיווי משקל. בכל מקרה אין שום סיבה שתהיה ירידת מחירים בזמן הקרוב (אולי רק ברמלה ולוד).

באזור שאני מתגורר המחירים רק עולים ועולים. הייתה האטה ב2020 בגלל הסגרים של קורונה ועכשיו הכל שוב התחיל לרוץ למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם לא מבינים מה קורה עכשיו בארה"ב. עזבו את ישראל. המחירים שם פשוט טסו. עליות של עשרות אחוזים בשנה האחרונה, ואני לא מדבר על פריים לוקיישן, פאקינג עיירה בקונטיקט שאני בקשר איתה. בתים נמכרים במחירים פסיכיים. כל מה שיוצא למרקט נחטף במחירי שיא שלא זכורים מאז תרום פיצוץ הבועה של 2008.

מעניין איך זה יגמר.

• מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי זה נובע ממחסור בחומרי גלם לבניית בתים חדשים. לכן המחירים של בתים קיימים מזנקים. בקיצור הקורונה שיבשה לא רק את תעשיית השבבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

הבן הבכור שלי מחפש דירה בחיפה, שבה לכאורה המחירים לא עלו. המחירים המבוקשים מדהימים אותי - מגרדים 2.5 מיליון ש"ח לדירת 4 חדרים (חדשה) בשכונות טובות, אבל לא יוקרתיות.

אני לא מכיר מחירים כאלה בחיפה לדירות 4 חדרים...

ב2.5 אתה קונה במזרח תל אביב, רמת גן ואולי גבעתיים דירת 4 חדרים מקבלן (וגם בפחות מזה אפשר ברמת גן לצורך הדוגמא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשש מאינפלציה + ריביות מאוד נמוכות על משכנתאות והשוק חם.

הטירוף שנוצר פה בעשור האחרון השאיר טראומה להרבה אנשים והיום כל מי שאיכשהו מגרדת את ההון העצמי לדירה נוספת רץ לקנות אחת שתיהיה לפנסיה כהכנסה פסיבית/לילדים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק פנסיה/השקעה אלא גם למגורים. אחרי 12 שנה של הבטחות ממשלתיות ריקות אף אחד כבר לא מאמין לאף אחד. שלא נדבר על זה שמעל שנתיים אין בכלל ממשלה וספק אם תהיה אחת לפני סוף 2021. וגם אם תהיה ממשלה עד שיתניעו תוכנית חדשה להורדת מחירי הדיור יחלפו עוד 2-3 שנים. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו רוצים שמחירי הנדל"ן יירדו, הם היו יורדים.

יש יותר מדי אינטרסים שזה לא יקרה ליותר מדי אנשים חזקים ולכן זה לא יקרה, לא מרצון בכל אופן.

בסביבת ריבית אפסית זה לא חוכמה.

כשהריבית תעלה לעומת זאת, אז באמת נבדוק כמה מהטענות פה על ביקוש קשיח מחזיקות מים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה לאן? 2%?

גם אם תעלה ל2% זה עדיין תשואה שעושה אפילו דירה בתא. עכשיו זה לא יספיק כדי לגרום לכל המשקיעים למכור כי חלקם ממונפים.

יותר מ2%? זה נראה כרגע מאוד רחוק…

נחזור לתחילת התגובה שלך. יש אינטרס חזק שזה לא יקרה. זו השורה התחתונה. המדינה נלחמת כדי להשאיר את המחירים למעלה. בקורונה היא הקפיאה משכנתאות לאנשים והורידה מס על משקיעים. היא עושה הכל כדי שהמחירים לא ירדו.

עם המציאות הזו אני פסימי מאוד. אין פה שוק חופשי, יש פה שוק מנוהל כשהמטרה היא שהגרף ימשיך להיות עם שיפוע חיובי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, קאררה כתב:

השוק בפלורידה אש גם כן. בתים יושבים יום בשוק ונמכרים במעל מחיר השוק.

גם כאן בטקסס השוק השתגע לגמרי. בתים של 350-500k נחטפים בד"כ בין 50-100k מעל המחיר המבוקש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכנתא לוקחים ל 20 שנים. אף אחד לא ישנה את התוכניות לרכוש דירה היום, רק בגלל הריבית שיש כרגע.

חוץ מזה שהשרשור הזה נפתח ב 2017, ולמרות שהיה נראה לכולם שאין יותר לאן למחירים לעלות, עובדה שלא היתה שום התקררות, למרות אין ספור כתבות ודיונים על כך שזה עומד לקרות.

וגם למרות תוכניות ענק כמו מחיר למשתכן שאני בספק אם תהיה ממשלה כלשהי שתוציא לפועל בעתיד הקרוב-רחוק משהו בסדר גודל כזה שמיועד לציבור הרחב.

לא רק תוכניות נקודתיות של ערים ושכונות מוזלות לקבוצות לחץ כמו החרדים או אנשי קבע.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרצה או לא, זה הצע וביקוש ברמה הבסיסית ביותר

אין הפשרת קרקעות = עליית מחירים + סביבת ריבית נמוכה וקיטוב באוכלוסיה שמאפשר למשוך את המחירים למעלה

אישית אני לא רואה את זה עוצר בסבך הפוליטי שיש בישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, farkash7 כתב:

תעלה לאן? 2%?

גם אם תעלה ל2% זה עדיין תשואה שעושה אפילו דירה בתא. עכשיו זה לא יספיק כדי לגרום לכל המשקיעים למכור כי חלקם ממונפים.

יותר מ2%? זה נראה כרגע מאוד רחוק…

לא תהיה ריבית בתקופת חיינו. החובות בעולם פשוט גדולים מידי. ארצות הברית לבדה הדפיסה קרוב ל-4 טריליון דולר במהלך 2020 והזרוע עוד נטויה. ביידן רוצה להוציא לפועל תוכנית חידוש תשתיות בעלות של 2-3 טריליון דולר + מדברים על מענק קורונה רביעי לאזרחי ארצות הברית. בקיצור ביי ביי ריבית. you will be missed . 

13 Secrets of Tombstone Engravers | Mental Floss

ציטוט

המדינה נלחמת כדי להשאיר את המחירים למעלה. בקורונה היא הקפיאה משכנתאות לאנשים והורידה מס על משקיעים. היא עושה הכל כדי שהמחירים לא ירדו.

אז מה היו אמורים לעשות? לתת למשקי בית לפשוט רגל כי המדינה החליטה לסגור את כולם בבתים? חוץ מזה האנשים שהיה להם כסף לקנות דירות לא נפגעו במשבר הקורונה מלכתחילה. הייטק צומח ופורח. רוב מקצועות צווארון לבן לא נפגעו. מי שנפגע הם בעיקר ספקי תיירות, פנאי וצעירים חסרי הכשרה/מקצוע שמצאו את עצמם מחוץ למעגל העבודה. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

לתת למשקי בית לפשוט רגל כי המדינה החליטה לסגור את כולם בבתים?

להזכירך אנשים קיבלו דמי אבטלה ומענקים.

מי שלקח על עצמו משכנתא וקפץ מעל הפופיק בלי להשאיר רזרבות ליום סגריר אפשר לומר שיש לו אחריות למצבו בטח כשהוא מקבל דמי אבטלה/מענקים מהמדינה.

זה נימוק שאני לא מקבל אותו. 

חוץ מזה מה היה דחוף להוריד מס על משקיעים?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

להזכירך אנשים קיבלו דמי אבטלה ומענקים.

דמי אבטלה לא מקבלים על 100% מהמשכורת. קח לדוגמא מישהו שהרוויח 15,000 ברוטו. דמי אבטלה שלו יהיו 7,500 ברוטו. חתיכת נפילה. בוא לא ניכנס לביזיון שהיה עם המענקים לעצמאיים. 

מי שלקח על עצמו משכנתא וקפץ מעל הפופיק בלי להשאיר רזרבות ליום סגריר אפשר לומר שיש לו אחריות למצבו בטח כשהוא מקבל דמי אבטלה/מענקים מהמדינה.

נכון, אנשים צריכים להחזיק רזרבות לעת צרה. אבל רוב האנשים חיים מתלוש לתלוש. זה לא סוד. ועדיין מה המדינה הייתה אומרת לעשות? לתת לבנקים להתמוטט? איך אומרים אם אתה חייב לבנק 100 אלף שקל זו בעיה שלך. אם אתה חייב לבנק מיליארד שקל זו הבעיה של הבנק. אז להקפיא משכנתאות זה כנראה היה הרע במיעוטו. 

חוץ מזה מה היה דחוף להוריד מס על משקיעים?

על זה אין לי תשובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...