Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי להיות רווק - איפה למצוא את האחת?

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספריאל, אתה צודק. אני מודע לכך שיכול להיות שיבוא יום ואשנה דעתי. אני כיום בן 26. אינני רוצה ילדים, כל חיי לא סבלתי אותם, באמת יש לי איזו סלידה מהם. כיום כשאני מסתכל על זה - המעמסה שנובעת מכך - שכוללת מעמסה על זמן, שינה, כלכלה ואפילו דברים שוליים כמו בחירת הרכב הבא שלי (אני למשל התחלתי לחשוב על פורשה קיימן, וזוגתי אומרת אבל אין שם מקום לילדים = רציתי להתחרפן כששמעתי את זה). זה מעיק. בנוסף, יש לנו זוג חברים טובים שהם עם שני ילדים, אחד בן חודש והשני שנה ו-10. והיינו אצלם בעל האש לפני שבוע. מהרגע שסיימנו את הצלייה של הבשר, עד הרגע שהם החלו לאכול עבר כל-כך הרבה זמן שרציתי למות. אני אגב לא שרדתי, וכך גם זוגתי, ואכלנו ושבענו עד שהם התחילו. להאכיל את האחד, את השני, לקלח, להשכיב לישון, להלביש, להתמודד עם כל זה - oh my freaking god kill me now. באמת שראיתי את העולם הזה מבפנים ואני רואה אותו מול עיניי באמצעותם תמיד, ואני שם את עצמי במקומם ואני רוצה למות. יכול להיות ויבוא יום ואשתנה ואחשוב אחרת ואראה את אותם היתרונות שציינת וגם את אלו שלא ציינת, אבל כרגע אני פשוט לא בשל לזה, והיתרונות נראים לי שוליים לעומת החסרונות. ואולי יש כאלה שהם פשוט לא בנויים לזה, ואני אחד מהם. כאלה ש-The force isn't strong with this one. ואני האמת מקווה מאוד שאצליח להימנע מזה. לא מעוניין בזה (אולי אקרא את ההודעה הזאת עוד עשור ואצחק).

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סמירו - אתה בן 26. זה מסביר הרבה. בעולם המודרני זה גיל צעיר מאד. הגיל הממוצע לחתן יהודי ב-2014 היה 27.9, כך שאם תביא בחשבון את החרדים והדתיים המתחתנים צעירים תגלה שאנשים כמוך מתחתנים, בממוצע, סביב גיל 30 לערך. וגם יותר.

להבנתי התחתנת בגיל צעיר מאד (או שמא עשית משהו מקביל, רק בלי חותמות רשמיות). בגיל 24 עניין של זוגיות ארוכת טווח בכלל לא עלה בראשי (וזה היה לפני 35 שנה, כך שגיל הנישואין הממוצע היה משמעותית נמוך מאשר כיום), היו לי עניינים אחרים לענות בהם, ובודאי שעניין ילדים לא עלה אפילו למחשבה. מתי זה השתנה - בסביבות גיל 30-32. אז גם פגשתי מישהי שגם היא הבשילה בערך באותו זמן, הגיל התאים, מצאנו שפה משותפת, והדרך לנישואין ולילדים היתה קצרה מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלוס (עם הארגומנט האבולוציוני זה ממש מתבקש P: ) - מבחינה אבולוציונית נטו ניתן לטעון שכל מי שלא מביא מקסימום ילדים הוא "נחות" על הספקטרום האבולוציוני,

בו נדייק.

לא "נחות", צודק פחות.

דיברנו על מה היא האמת בפריזמה אבולוציונית.

למשל, אם אתה מאמין בפרו ורבו, וזה גורם לך להעמיד יותר צאצאים ולהם שורדים, הרי אבולוציונית אמונה "בפרו ורבו" היא אמונה אמיתית יותר מאמונה שגורמת לך להביא ילד אחד. רק דוגמא, להבין את העיקרון.

דבר שני, זה לא כל כך פשוט.

קודם כל, השאלה היא כמה מהילדים שלך שרדו והעמידו צאצאים שהעמידו צאצאים וכו', עד לבני אדם שבימינו. אם תעשה את המתמטיקה של זה, תגלה שהקיום שלך די לא סביר. שזה נחמד לגלות, שאתה דווקא די מיוחד...

דבר שלישי, האדם חי בחברה. אפשר גם לחשב כמה אנשים מסביבו הצאצא עזר לקיים, למצב שהם יישרדו, ואז ערכו האבולוציוני עולה מעבר להעברת הגנים שלו בלבד.

קצת מסובך.

לכן לא אמרתי יותר או פחות ילדים, אמרתי אין ילדים=כישלון אבולוציוני.

אני חושב שזו עובדה מדעית שאין עליה עוררין.

לא דברתי על ערך, כלומר שום התייחסות לטוב או רע, רק נכון או לא נכון (אמת או שקר).

אפשר לטעון שכל אדם שנמצא היום על כדור הארץ הוא בעל ערך מספק, כי הוא שרד את כל מבחני האבולוציה של מיליארדי שנים. אני חושב שזה רעיון יפה.

אפשר לטעון את זה גם על שלל הדעות, הנטיות ומאפייני האופי, להוציא אלו שמובילים לקו פעולה שמחסל יותר אנשים ממה שהוא מציל. גם רעיון לאיך מגדירים פתולוגיה (פסיכולוגית וסוציולוגית)

, אולי אני זוכר לא נכון אבל נדמה לי שאתה לא מקבל טיעונים 'אבולוציוניים' כשאיזה טבעוני מסביר לך שהאדם אינו בנוי אבולוציונית לקרניבורה.

יכול להיות שהאדם לא בנוי לקרניבורה, אבל אני חושב שיש מספיק עדויות למה אכילת בשר סידרה את המין שלנו אבולוציונית דווקא יפה מאוד. אבל אני לא מבין מה ההקשר?

הטיעונים של טבעונים אינם אבולוציונים.

אבל עוד רעיון אבולוציוני.

אם אנחנו במצב חברתי/קיומי בו אנשים עם IQ גבוה נוטים להביא פחות צאצאים מאנשים עם IQ נמוך, במערב (השערה, אולי בגלל שלאינטלקט יש מספיק גירויים מעניינים, שילדים כבר לא מספקים מקור משיכה). אנחנו גם במצב בו הזדמנויות תעסוקה לאנשים עם IQ לא גבוה יורדת כל הזמן (עובדה. תחשוב מה יעשו כל הנהגים במערב, כשתהיינה מכוניות אוטונומיות). שים לב, IQ זו תכונה מולדת וכמעט לא ניתן לשפרה במערב (כי אין הרבה מה לשפר גורמים סביבתיים, כמו תזונה, ואימוני מוח שונים לא עוזרים). שים לב גם, IQ לא גבוה עדיין לא אומר שלא מדובר בפרט חרוץ, מוסרי וחיובי לחברה מכל בחינה. רק שמשימות מתוחכמות זה לא הפורטה שלו. מצד שלישי, השרידות של הפרט לא תלויה במערב ב-IQ שלו.

בום, אנחנו מקבלים מס' קטן והולך של אנשים שנדרשים למשימות מורכבות בעבודה, שמשלמים להם המון (כי הם נדירים) והמון אנשים, מצד שני, שאין להם מה לעשות.

זה אומר פערים הולכים וגדלים בעושר, ועוני יחסי זו בעיה חברתית קשה (יש מחקר שמראה יחס לוגריתמי בין עלייה באבטלה לעלייה באשפוזים פסיכיאטרים. גם עלייה בשיעורי הרצח עולים, בייחוד אלימות בין גברים מחוץ למשפחה).

אוקי.

מה עושים עם זה?

האבולוציה לא תיתן לך שיפוט מוסרי על זה, אבל זה תהליך אבולוציוני אפשרי.

השמאל הרגרסיבי יגיד לך, תחלק את הג'ובים בין כולם שווה בשווה, IQ זו המצאה. בולשיט. (לקחת מהעשירים לא פותר את הבעיה שאין לחלק גדול מהאוכלוסיה מה לעשות בחיים).

הימין יגיד לך: תן לשוק להסתדר. הוא לא ייסתדר. זה בולשיט. מדובר במשחק סכום אפס, בו העושר יתרכז אצל אלו שמסוגלים למשימות מורכבות, בשיעור הולך וגובר, כאשר היכולת שלך לנוע לכיוון העושר תהיה מוגבלת מאוד, בגלל הגנטיקה של ה-IQ.

עכשיו תיקח את מה שכתוב למעלה, ונניח שזה נכון.

מה זה אומר על החובה המוסרית של אנשים עם IQ גבוה כן להעמיד צאצאים?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמדה מרתקת.

היות ומוסר זה דבר סובייקטיבי, להערכתי אין כאן מסקנה שאפשר להגיע אליה.

אם המוסר שלך גורס שעליך להפוך את העולם העתידי למקום טוב יותר, אזי שהעמדה שלך מחזיקה מים (arguably, כי יש שיגידו שעדיף שתאמץ, שiq זה חלק קטן מתרומת הפרט לחברה - אני סבור שילד עם פחות iq שקיבל חינוך איכותי מההורים יתרום יותר מהמקביל לו עם iq נמוך וחינוך רע).

אם המוסר שלך גורס שעליך להיות פרט טוב בחברה (כאן ועכשיו), אזי שהעמדה שלך לא מחזיקה מים - יתרה מכך אפשר לטעון שעדיף שלא תביא ילדים ותתמקד בשיפור העולם...

המוסר שלי על רגל אחת הוא 'מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך', או אם להיות ספציפי יותר 'אל תהיה צבוע'. בפריזמה הזו, להבאת ילדים אין שום משמעות מוסרית מבחינתי. לא מעניין אותי מה יהיה כאן כשאמות, אחרי המבול, מעניין אותי מה יהיה כאן כל עוד אני כאן, ואיך להתנהל בצורה הכי אפקטיבית והגונה בהינתן הפריזמה הנ"ל.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו - הכל טוב ויפה, אבל בחברה יש גם אלטרואיזם. ולא רק בחברה האנושית. זה מסיט את האבולוציה מקיום הפרט לקיום הקבוצה.

מעבר לכך, היות האדם יצור תבוני משנה מאד את האבולוציה שלו, פרטים שבעבר היו חלשים פיזית מכדי לשרוד לבגרות יהנו כיום מפירות החברה והתרבות, ישרדו, ואולי גם יעפילו במעלה סולם המעמד בחברה שלהם, בזכות תכונות שלא היו באות לידי ביטוי לפני כמה מאות או לפי דורות. מה שאתה מגדיר כ-"IQ", תכונות חברתיות וביו"ב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטבע קיים ספרטרום גדול - מיצורים המעמידים לדות בודדים ומשקיעים בהם את כל הונם (כלומר היכולות והאנרגיה שלהם) ועד יצורים המעמידים אלפי ועשרות אלפי וולדות בשיטת "שגר ושכח", שכמובן 99% מהם אינם מגיעים לבגרות והעמדת צאצאים שלהם. כל יצור עם האסטרטגיה שלו.

כעקרון דבריו של אור נכונים. הזוגיות היא פשרה של שני בני הזוג, ועם השנים לומדים להתפשר נכון. בפרספקטיבה של 28 שנים עם אותה אשה דעתנית וחכמה אני יכול לומר שתדירות הויכוחים בינינו הולכת ופוחתת, כאשר יש ויכוח הוא קצר יותר, וחוזרים לשגרה מהר יותר. עניין של הכרת בן\בת הזוג כולל מה שחשוב לו ועל מה הוא מוכן להתפשר.

סמירו - כעת אינך מעוניין בילדים. סביר, אם כי לא מוחלט, כי עם השנים תשנה את דעתך. נכון, ילדים הם מעמסה כבדה - רגשית, כלכלית, זמן המוקדש להם - אבל הם גם נותנים תמורה - אם זה ה"אבא" הראשון בגיל שנה ואם זה ההישגים האקדמיים או הספורטיביים או אחרים כאשר הם בני 30 ואפילו 60 (בעולם שבו אנשים רבים מגיעים לגיל 90 זה אפילו לא נדיר במיוחד).

אתה מביא ילדים בשביל הישגים???!?!?!?!

לא יודע, היה לי קשה/מוזר לשמוע את זה אע"פ שאני יודע שזה קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הוא לא מהיא ילדים בשביל הישגים, ההישגים של הילדים גורמים לו נחת.

לדעתי, ככל שלאדם יש IQ גבוה יותר, הוא חווה יותר רבדים בחיים והשילוש הקדוש אכילה, שינה ומשגל לא מספיק לו. הוא מרגיש פחות צורך להעביר הלאה את הגנים שלו או להקדיש את שארית חייו לגידול ילדים כשיש עוד המון דברים אחרים שהוא רוצה להתנסות בהם לפני שימות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד - המשפט הראשון שלך נכון. הלוגיקה של בנאור מעוותת ומסקנתו שגויה, אבל אני כלל לא מופתע בהתחשב בגישה הכללית שלו ושל ואדים. ותאמין לי שהנחת מגיעה גם כאשר אחד הילדים מביא פרס ראשון באיזו תחרות בין לאומית, וגם כאשר אחד הילדים עושה איזה מופע סטנד אפ ביתי עם בדיחות פנימיות שרק המשפחה הקרובה מבינה. כאשר ילד נולד אינך יכול לחזות מה יהיו יכולותיו אבל ההחלט אפשר להנות מהן גם אם הוא לא בדיוק מצטיין נשיא בטכניון.

לגבי המשפט השני - לא מכיר סטטיסטיקה, אבל אני ממש לא מצליח להבין איזה קשר יש בין יכולות קוגניטיביות לבין מיעוט ילדים או המנעות מהבאתם בכלל. הקשר היחיד שאני מכיר הוהא בין מצב כלכלי חברתי למספר הילדים, אבל זה נובע משרידות גבוהה יותר של הצאצאים, יש צורך להוליד\ללדת פחות ילדים כדי לשמר (או להגדיל) את מספר בני הקבוצה בדור הבא. יותר מכך, בשנים האחרונות יש בישראל עליה במספר הילדים למשפחה גם בין היהודים הלא דתיים. האם, לדעתך, זה מצביע על כך שהדור הנוכחי טיפש מקודם? (ולפני שאתה תוקף את יכולת הסקת המסקנות שלי, תבין שאני מקצין את התגובה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מהיא ילדים בשביל הישגים, ההישגים של הילדים גורמים לו נחת.

לדעתי, ככל שלאדם יש IQ גבוה יותר, הוא חווה יותר רבדים בחיים והשילוש הקדוש אכילה, שינה ומשגל לא מספיק לו. הוא מרגיש פחות צורך להעביר הלאה את הגנים שלו או להקדיש את שארית חייו לגידול ילדים כשיש עוד המון דברים אחרים שהוא רוצה להתנסות בהם לפני שימות.

בדיוק. אני אישית לא רוצה להתחייב לטיפול וכל מה שכרוך בטיפול, חינוך ולימוד הילדים בחיים. אני רוצה לחיות בשביל עצמי (אגואיסט, מודה בכך, ואין בכך פסול) בלי ששום דבר יפריע לי - לשגשג, לנוח, לעשות מה שברצוני וששום דבר חיצוני לא ישפיע על ההחלטות שלי. אם הכנתי אוכל, אני רוצה להיות מסוגל לאכול אותו, בלי שיש לי "מחויבויות" לפני כן.

כשארצה לטוס לחו"ל, אינני רוצה להיות תלוי ביצור כל שהוא שיש לו מגבלה כל שהיא שהוא מטיל על מועד /יעד הטיסה.

כשאני קונה רכב אינני רוצה להתחשב בכל מיני צרכים של ילדים והנוחות שלהם + הבידור שיבדר אותם במהלך הנסיעה. כנ"ל הבית ואבזורו. רוצה לחיות, לשגשג, להצליח וליהנות מזה. למה לי להוסיף לי מטלות לחיים? הרי מלבד הקטע של ה"אבולוציה" והחברה שמוכוונת ככה - למה לי כאדם עם פרספקטיבה כזאת, לרצות ילדים?

רוצה לישון טוב בלילה. לא רוצה שתשומת ליבה של אשתי יופנה בצורה קיצונית ליצורים נוספים מלבדי.

האם, לדעתך, זה מצביע על כך שהדור הנוכחי טיפש מקודם? (ולפני שאתה תוקף את יכולת הסקת המסקנות שלי, תבין שאני מקצין את התגובה).

שאלת אותו ואני גם אענה לך ברוב חוצפתי. כן. חד-משמעית, הדור הנוכחי טיפש. לא יודע אם יותר (כנראה שכן) אבל טיפש בהחלט. תראה את התרבויות שרצות, את הטרנדים שרצים, תראה איך אנשים מתנהגים. לא פעם אני נתקל ביצורים וחושב לעצמי "איך לעזאזל הדבר הזה הצליח לשרוד עד גיל 30?" ואז אתה מגלה שהוא גם השריץ. כי זה כעיקרון, אחד הדברים שניתן לעשות ללא רישיון / הכשרה מיוחדת. הרבה אנשים עושים את זה פשוט על אוטומט. לא חושבים לפני כן, פשוט עושים כי זה מה שכולם עושים. הבעיה שאין להם את סט הכלים להכשיר ילד לחיים, ואז נוצרים יצורים שמסתובבים פה סביבנו ולוקחים מהאוויר שאנחנו נושמים ולוקחים מהמשאבים שלנו. בהחלט יש אנשים שאין להם זכות קיום, שהם פסולת אנושית. וחבל שהם ימשיכו להתקיים ולהתרבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללכת לכיוון המדעי כשמדברים על סוגיה חברתית זה מאעפן.

נכון, כי למילים יש פרשנויות שונות. עם מספרים או גנטיקה אי אפשר להתווכח.

אולי אני זוכר לא נכון אבל נדמה לי שאתה לא מקבל טיעונים 'אבולוציוניים' כשאיזה טבעוני מסביר לך שהאדם אינו בנוי אבולוציונית לקרניבורה.

כי אלו טיעונים שגויים וכי בשר זה טעים :-D

מישהו שלא רוצה ילדים הוא טעות, ומה שהוא "אמת" אבולוציונית זה כל דבר שייגרום לך להעמיד צאצאים מוצלחים.

אנשים שהם לא "נכונים" אבולוציונית, נכחדים.

הוא טעות והוא באמת לא יעמיד צאצאים. מן מנגנון תיקון עצמי כזה. מה שכתבת נכון נטו אבולוציונית, אבל סופר קשה להיצמד לאבולוציה במציאות הנוכחית. הרי מה שספריאל ציין מאוד מדויק: האבולוציה והטכנולוגיה נמצאות ב"קרב" מתמיד. הדוגמאות מעולם הרפואה שנתן ספריאל מאוד רלוונטיות. לא מזמן הצליחו לתקן DNA בעובר עכברי בלי השלכות שליליות. זה הישג פסיכי. אבל זה נוגד את האבולוציה, כי יש מצב שלעכבר הזה יש גנים לא טובים שאנו לא מכירים והוא יוריש אותם הלאה, למרות שהוא לא היה אמור להיוולד/להגיע לגיל בגרות. מה נעשה? לא נתקן ילדים עם בעיות גנטיות? (ברור לי שאתה לא חושב שלא צריך לתקן, רק מציג את זה שאי אפשר לברוח מהטיעון החברתי).

אני אתן דוגמה שאולי כל מי שבוגר יוכל להזדהות אתה: ניתוח קיסרי בשל אגן צר. נשים עם אגן צר פגומות אבולוציונית. מה שאמור לקרות זה שבמערה האישה עם האגן הצר לא מצליחה ללדת ומתה עם התינוק שלה. אחרי X שנים לא יוולדו יותר נשים עם אגן צר. great success :)

אבל בתכלס יש ניתוח קיסרי, שמאפשר להשריד (יש מילה כזו?) את כל אותן פגומות עם אגן צר. אז, מי מכם שנולד, או נולדו לו ילדים בניתוח קיסרי, אתם פאקים של האבולוציה :wink:

כל הנושא הזה של ההתקדמות המדהימה בעולם הביולוגי אל מול ההבנה כיצד הטבע עובד אינן בהכרח סותרות. כדי שהמדע יתקיים חייבים להבין את הטבע. מה עושים כשזה נוגע להתערבות זו כבר סוגיה מורכבת מאוד והיא מושפעת גם מגורמים חברתיים (מוסר וענייני חברה).

קשה עד מאוד להפריד במציאות של היום.

לגבי הורות ואל הורות, עוד אנקטודה מעניינת: יש מחקרים שמראים שהורות גורמת לשינויים נוירולוגיים. ממש ארגון מחדש בסינפסות של המוח הקדמי של ההורים לאחר שנולדים להם צאצאים. הגוף שלנו ליטרלי משנה בנו "תכונות" כדי שנתאים יותר להורות. מחקר אחר שתמך בזה הוא שלהורים עם נכות נוירולוגית היה קושי רב יותר להיקשר לילדים שלהם. כל זה לצד מחקרים מאומתים, שמראים שילדים עם ילדות קשה ו/או ענייה סבלו חוסר התפתחות של חלקים במוח.

מסקנה, אי אפשר להפריד חברה וביולוגיה, כי התפתחנו (לא יודע מתי) להיות יצורים שהדברים קשורים קשורים אחד לשני, באופן מדעי, לא סתם "נפש בריאה גוף בריא מעוגיית מזל", אלא ממש קשר שבא לידי ביטוי באופן ביולוגי בעקבות שינויים סביבתיים. לא פחות ממדהים בעיניי.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תמיד מפתיע אותי לגלות שאנשים חושבים שהדור הבא יותר טיפש מהקודם.

מה שמשתנה, לדעתי, זה שהתמחויות מכל סוג הופכות להרבה יותר צרות. אבל יש דברים ותחומים וידע אחרים, שלא היו בדור של ההורים שלנו או הדור שלנו.

לא צריך ללכת מאוד רחוק - כמה מהעולים מברה"מ, שעלו לכאן כמבוגרים בני 25-30, ידעו מה זה "בורסה"?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. אני אישית לא רוצה להתחייב לטיפול וכל מה שכרוך בטיפול, חינוך ולימוד הילדים בחיים. אני רוצה לחיות בשביל עצמי (אגואיסט, מודה בכך, ואין בכך פסול) בלי ששום דבר יפריע לי - לשגשג, לנוח, לעשות מה שברצוני וששום דבר חיצוני לא ישפיע על ההחלטות שלי. אם הכנתי אוכל, אני רוצה להיות מסוגל לאכול אותו, בלי שיש לי "מחויבויות" לפני כן.

כשארצה לטוס לחו"ל, אינני רוצה להיות תלוי ביצור כל שהוא שיש לו מגבלה כל שהיא שהוא מטיל על מועד /יעד הטיסה.

כשאני קונה רכב אינני רוצה להתחשב בכל מיני צרכים של ילדים והנוחות שלהם + הבידור שיבדר אותם במהלך הנסיעה. כנ"ל הבית ואבזורו. רוצה לחיות, לשגשג, להצליח וליהנות מזה. למה לי להוסיף לי מטלות לחיים? הרי מלבד הקטע של ה"אבולוציה" והחברה שמוכוונת ככה - למה לי כאדם עם פרספקטיבה כזאת, לרצות ילדים?

רוצה לישון טוב בלילה. לא רוצה שתשומת ליבה של אשתי יופנה בצורה קיצונית ליצורים נוספים מלבדי.

סמירו - בדיוק מה שכתבתי. אתה חושב ונוהג כילד. בינינו - זו סיבה טובה למריבות עם בנות הזוג. אתה שם עצמך בראש סדר העדיפויות, ולעזאזל האחרים.

אני אופטימי שתתבגר, ותהפוך פחות אגואיסט. סיכוי גבוה תגלה שהפורשה או הטיול לאנטארקטיקה הרבה פחות חשובים מאיזה יצור בוכה בעריסה. אבל אולי אני טועה, ותשאר תינוק גם בגיל 70. תינוק גלמוד, בלי מי שידבר אתך וידאג לך.

משפט ציני חביב שנתקלתי בו לאחרונה:

טעית - תתנצל.

היא טעתה - תתנצל.

ובקיצור, היה גמיש.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגואיזם ברמה הזאת זה לא בהכרח דבר רע. אף אחד לא אמר שאתה חייב כמו כולם, להביא ילדים לעולם.

דבר נוסף - אני, גם אם אביא ילדים, ממש לא רוצה להיות תלוי באף אחד בגיל מבוגר. אני מקווה להגיע לרווחה כלכלית מספקת כך שאוכל לדאוג לעצמי ולתרום גם בגיל מבוגר, וילדיי שישגשגו. ממש לא שידאגו לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... . אבל אולי אני טועה, ותשאר תינוק גם בגיל 70. תינוק גלמוד, בלי מי שידבר אתך וידאג לך.

איזו הודעה פטרנליסטית ומרושעת. אני מקווה (ומאמין) שאת הילדים שלך חינכת לסובלנות בצורה טובה יותר.

ואם במשך שבעים שנים אתה מניח שאדם לא מסוגל לצבור קשרים שאינם קשרי דם, אז שווה להסתכל קצת פנימה.

ואם הטענה היא שצריך להביא ילדים בשביל שיהיה מי שישמע אותך בגיל שבעים, אז שווה שתרענן את ההגדרה של אגואיזם...

בנאדם יכול להעביר את חייו ללא ילדים, יש מספיק מקרי בוחן, ומי שצריך לקטול את אלו שבוחרים באל הורות בשביל להרגיש טוב עם החלטותיו טוב אם יעשה קצת בדק בית

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור - אני מבין שגם אתה בעניין, אבל מתחיל בהרהורי חרטה.

כדאי שתבין שקשרים משתנים, ואת החברים שלך כיום לא תזכור בעוד 20 ובודאי בעוד 40 שנה. וכך גם הם אותך. וגם אם מישהו יזכור אותך הרי שבני משפחתו יטרידו אותו הרבה יותר, אתה תהיה בעדיפות ז'.

שנית - לא סתם נאמר שדם סמיך יותר ממים. מחויבות בין בני משפחה עולה על כל מחויבות אחרת, למרות שגם היא לא תמיד נשמרת.

כנראה שכאשר אתה תהיה בן 70 אני כבר לא אהיה בעולם הזה, כך שגם אם CF יתקיים לא נוכל להחליף חוויות. אבל רצונו של אדם - כבודו.

סמירו - לגבי "הדור שהופך טיפש" - אזכיר לך שזקן השומרים אברהם שפירא אמר ב-1958 "זה נוער זה - זה בררה", הדור שלחם ב-1967 נקרא בזלזול "דור הדיסקוטקים" וכך כל דור ודור, אבל בהמשך מתברר כי הדור הבא אינו נופל מקודמו. שונה - כן, אבל לא פחות טוב.

לגבי תלות בגיל המבוגר. אני בכלל לא מדבר על תלות כלכלית אלא על קשר רגשי, על הפגת בדידות ולפעמים גם על סיוע פיזי שאינו כלכלי. למשל - האם חשבת פעם כמה בודד אדם המאושפז בבית חולים ואין מישהו שמגיע לבקר אותו? אין בעיה לשכור אחות שתשב לידו בלילה, אבל זה לא כמו ביקור של בן או בת או נכדים, אפילו למשך 30 דקות. וגם בפן הכלכלי, אתה ממש לא יודע מה יהיה מצבך בעוד 50 שנה. גם אני מאחל לך שיהיו לך רזרבות כספיות מספקות, אבל לא תוכל לדעת איזה צרה תיפול עליך בדרך ותרוקן אותך ממשאבים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...