Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 19 שעות, Emanuel5 כתב:

לא חושב שלבנט יש עניין במדינת הלכה, זה משהו שמגיע מכמה חדלי אישים במפלגתו,  וזה בעיקר משרת את מתנגדיו .

מצד שני מפלגתו מציגה תכנית כלכלית ליברלית, התומכת בשוק חופשי, הורדת מיסים, עידוד השקעות, הורדת חסמי יבוא ופתיחת השוק לתחרות.
אלו דברים בעלי השפעה מהותית על יוקר המחיה, ואיכות החיים שלנו, לצערי, השיח על "מדינת הלכה" הרבה יותר סקסי ודוחק לשוליים את הדברים החשובים באמת.

אל תתייחס, זה מה שיבגני עושה כשאין לו טענות לעניין.

לפני 19 שעות, SlowRide כתב:

בנט לא יתנגד למדינת הלכה, החרדים יהיו שותפים שלו לא פחות משהם של הליכוד. תכנית כלכלית ליברלית זה נהדר אבל אם זה בא עם מאפיינים של מדינת הלכה זה צפרדע שקשה מדי לבלוע. אני לא רוצה לקבל קנס כי נסעתי בשבת או אינטרנט חסום לתכנים אנטי יהודיים.

בנט, מדינת הלכה? ברור לך שבמקרה כזה הוא יהיה דיי מוקדם בתור לסקילה כן?

לפני 19 שעות, pooh-bear כתב:

אני לא באמת יודע איזו אג'נדה יש לבנט, בתקופה שהוא היה במשרד החינוך היה קשה להרגיש משהו. לדעתי זה בעיקר סיסמאות ודיבורים באוויר, לא מדובר בביצועיסט באיזושהי צורה.

מסכים לגמרי, למעט קטע הביצועיסט (שלא עשה יותר מדי במשרד החינוך, אבל בביטחון דווקא כן, למרות שישב שם הרבה פחות זמן)

בנט רה"מ נשמע לי לא סביר. הבחירות הבאות יהיו אחרי סגר החורף הגדול הבא עלינו לרעה, הבייס של ביבי ישאר איתו, והוא ישתה חצי מהמנדטים של בנט (לפחות) עם קשית, ואפשר גם לסמוך על סמוטריץ' והחברים שיגידו משהו שיבריח מספיק חילונים. אח"כ רק נשאר לראות מי הראשון שיזחל לקואליציה (ליברמן / בנט / מפלגת המרכז שתככב בבחירות הבאות).

דווקא בגלל שאין לו יותר מדי אג'נדה, והרבה סיסמאות - יש לו סיכוי להיות, סטייל ביבי כזה, רק עם כיפה קטנה.

הסיכוי של בנט להיות ראש ממשלה שווה בערך לסיכוי ש-M3 יצביע למר"צ.

לא לא לא, אני עם מר"צ גמרתי בגיל 14. הסיכוי של בנט להיות ראש ממשלה זה שווה בערך לסיכוי שמר"צ לא יעברו אחוז חסימה.

אפשרי אבל לא בהישג יד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4631

• SlowRide

4441

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

אני חושב שבנט ושקד במפלגה ללא קיצוניים (סמוטריץ, אריאל ודומיו) יכולים לגרוף אפילו יותר מנדטים בתקופה הזאת

אין ספק שגם את תשומת הלב שלי הוא משך מאוד, ונראה כאחד שרוצה להתעסק אך ורק בטובת המדינה (בשונה מהיושב בראש כעת)

אם אבחר או לא אבחר בו, זה כמובן תלוי במה יהיה ביום הבחירות (לכו תדעו מי ייכנס ולאן - אייזנקוט, חולדאי...), ובעיקר תלוי בחברי מפלגתו שאני סולד מהם בכל דרך אפשרית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם בימין היו מתבכיינים על pc ופוליטיקת זהויות וצנזורה של השמאל.

אבל אז מירי רגבים ושות' גילו שאפשר להאשים את כולם בגזענות, בזכות בן חיים, טאוב ומקביליהם האמריקאים. ואני הולך לאיבוד. בעצם פוליטיקת זהויות זה כן בסדר - אם המסקנה שביבי הוא המלך?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בנט, מדינת הלכה? ברור לך שבמקרה כזה הוא יהיה דיי מוקדם בתור לסקילה כן?

על מה בדיוק, על זה שהוא עמד בראש מפלגה דתית לאומית?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחילת המאה ה-20 התנהל ויכוח רעיוני עקרוני בין לנין וטרוצקי - מה יצטרכו לעשות המהפכנים בשם הפרולטריון אם יפול השלטון המלוכני ברוסיה, בזמן שאין בה מעמד פועלים והיא לא מתאימה למודל המרקסיסטי. טרוצקי קרא למהפכה בה הפרולטריון יתפוס את השלטון לפני שיהיה הרוב. לנין הזדעזע מהרעיון. פחות מ-20 שנה אחר כך לנין חזר מהגלות לרוסיה, הוביל יחד עם טרוצקי את ההשתלטות של הבולשביקים על רוסיה, והשאר היסטוריה. אנחנו נוטים להתייחס לברהמ כמדינה קומוניסטית, אבל האמת היא שברהמ התנהלה תמיד, גם מבחינת התעמולה הרשמית, כמדינה ש"בונה את הסוציאליזם והקמונוזים". קומוניזם נתפס כאוטופיה שאולי הדורות הבאים יהנו ממנה.

אבל האם זה משנה? משנה לזיהוי האוטומי של כולנו עם ברהמ כקומוניזם? משנה לדיקטטורה שהוקמה שם, מיליוני אנשים ששילמו את המחיר, שמה שנוצר שם לא היה קומוניזם לפי הספר, אלא איזה ניסיון מפגר לייצר אוטופיה? כמובן שלא. יותר מזה, הדוגמא של  ברהמ משמשת אוטומטית את כל מי שרוצה להסביר, בצדק, למה קומוניזם לא ישים.

בחזרה אלינו, אמר פעם מר סמוטריץ' על מדינת הלכה

ציטוט

יש לעשות זאת בהתאמה לימים האלה, לכלכלה הזו, ולאיך שהחברה חיה בשנת 2019. יכול להיות שיש בשיטת המשפט הישראלית היבטים טובים, וחלק גדול ממנה יכול להישאר במשפטי התורה"

מי שחושב שמדינת הלכה זה בהכרח איזה קופי פייסט מהתורה או אימוץ אוטומטי של כל פסיקה של רבנים - התשובה היא כמובן לא. 

האם יש המון אפור באמצע שהוא מספיק כדי להרוס את החיים של רובינו? בעוד מגבלות על המסחר בשבתות? בנטל כלכלי, שלא ממש מתחבר לכל האג'נדה הכאילו ליברלית, שקיים כבר היום, כדי לממן חרדים? בהשפעות על חקיקה ועל המשפט? חתונות? גירושין? כשרות בכפייה? התשובה היא כן.

מי שרגיל להתייחס לעולם במונחים בינארים, ללא יכולת מינימלית לחשיבה מופשטת, כרגיל יתקל באותה הבעיה של חוסר היכולת להכיל מציאות מורכבת, בה מושגים, רעיונות, בני אדם, לא מתנהלים כמו שורות קוד בc++. גם לגיטימי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק העניין, מדינת הלכה זה לא לחזור לימי התנ"ך. זה להקטין את החופש האישי של האינדיבידואל בשם הדת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

בה מושגים, רעיונות, בני אדם, לא מתנהלים כמו שורות קוד בc++. גם לגיטימי.

גם קוד בc++ לא מתנהל כמו קוד בc++.

אתה כותב משהו אחד, בסוף קורה משהו אחר. עולם אכזר.

• מצחיק 4
  • רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.10.2020 בשעה 19:34, SlowRide כתב:

על מה בדיוק, על זה שהוא עמד בראש מפלגה דתית לאומית?

אתה לא מכיר את זה שתמיד יש מישהו יותר דתי ממך, ובעיניו אתה "כויפער"?

לא עבר מספיק זמן מאז שהרב עובדיה למשל קרא לבית היהודי (אז בהובלת אותו בנט) "בית של גוים".

וזה עוד יענו ש"ס, היותר מתונים אצל החרדים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב לקרן טרנר-אייל על הצטרפות למועדון הדיפ סטייט של הסמול שמנסה בכל כוחו להפיל ראש ממשלה נבחר!

בברכה, הקרן החדשה.

• מצחיק 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, ידוע לכל שמנגנוני פקידות וביורוקרטיה הרסו את האנושות. השיא של הקדמה האנושית והצדק היו בימי המלך לואי הקדוש, שהיה נוהג לשבת מתחת לעץ האהוב עליו ולשפוט עצמאית את נתיני הממלכה שלו, שהיו מגיעים אליו לבקש צדק. מאז המאה ה-13 המצב רק מתדרדר. אבל אנחנו פה בדרך לתיקון ושיפור. בלואי אף אחד לא בחר, ופה יש לנו את ביבי שכל העם בעדו. והוא יהיה ראש הממשלה, מפכל, פרקליט המדינה, מנכל משרד האוצר. בקרוב הוא גם ירפא את הקורונה במגע ידיו, בעזרת השם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, pooh-bear כתב:

מזל טוב לקרן טרנר-אייל על הצטרפות למועדון הדיפ סטייט של הסמול שמנסה בכל כוחו להפיל ראש ממשלה נבחר!

בברכה, הקרן החדשה.

אני יודע שאתה חושב שדברים כאלה מצחיקים. אבל היא דווקא דוגמה טובה לא לדיפ סטייט, יש לה חילוקי דעות עם השר הממונה, הגיעו למבוי סתום, במקום להכשיל את תפקוד השר היא מתפטרת.

דיפ סטייט זה שכשיש חילוקי דעות עם השר הממונה, הפקיד הכפוף יעשה הכל כדי להכשיל את תפקוד השר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חילוקי דעות"
זו מילה ממש , אבל ממש עדינה.
אין תקציב. אין עבודה על התקציב - השר עוזר למפקדו הנערץ
מפקיר עבורו את הכלכלה. לא פלא שהיא עזבה. הפכו אותה לעוד עציץ

• מעניין 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני יודע שאתה חושב שדברים כאלה מצחיקים.

נהפוך הוא, זה הכל פרט למצחיק. ציניות יכולה לנבוע גם מיאוש.

"חילוקי דעות" זה כשיש נניח שתי אלטרנטיבות, לכל אחת יתרונות וחסרונות וצריך להחליט ביניהן. זה אפילו כשברור שהטיעונים המקצועיים אומרים א', הגורם הממונה מקשיב, מבין ועדיין מחליט ב'. זה בשום צורה שהיא לא מתאר את מה שקורה עכשיו במשרד האוצר. להזכירך, קרן טרנר-אייל היתה מנכ"לית משרד התחבורה שהלכה שנים עם מר כץ, והיא עוזבת באמצע משבר כלכלי עצום, אחרי עוד כמה התפטרויות, לא משהו שנובע מ"חילוקי דעות" נקודתיים.

אבל בוא נמשיך לדמיין לעצמנו שכל מיני גורמי סמול אנרכיסטים עושים כל מה שאפשר כדי להפיל ראש ממשלה נבחר כי דיפ סטייט, ולא שאנשי מקצוע רואים איך מתקבלות החלטות לא סבירות בשום צורה שהיא. הרי ברור שמשפחת מרידור היא סמול, כי סמול זה כולל את כל מי שהיה ליכודניק אבל לא היה מחובבי לביבי. ברור, זה הכל קונספירציה, ביבי הוא ראש הממשלה הכי טוב שהיה פה אי פעם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...