Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט אם להחנות את הרכב בנקודת איסוף פסולת גושית. או: קודי תקלה בפיג'ו 208 ידנית 1200 שנת 2014

itamarg

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

פיג'ו 208 ידנית 2014, עברה 86000 ק"מ בלבד וטופלה לפי הספר כמו שעון בחלקים איכותיים בלבד ושמן לפי התקן בלבד.

ביולי אשתקד החלפתי ממיר קטליטי לרכב וקצת לפני כן בוצע טיפול+החלפת פלאגים (מקוריים).

בימים האחרונים התחילו לי רעשים מתכתיים ברכב כמו של משאית שעוצרת. הרעשים מגיעים לסירוגין בעיקר במהירות 100 קמ"ש.

לאחרונה גם הרכב 

לפני כמה ימים נדלקה נורת מנוע והמזגן גם הפסיק לעבוד.

בקיצור שמח. 

ניגשתי לאיש מזגנים שבדק ועלה על הבעיה - מגעים רופפים בצמת חשמל מתחת להגה. הוא תיקן וחיבר סורק תקלות והתקבלו שתי התקלות הבאות (אחת אני מבין שקשורקה לממיר אבל את השניה לא הצלחתי להבין למה קשורה):

image.thumb.png.1215fa83fab9b1f3fe279429f8171afd.png 

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה גם הממיר השאלה אם יש עוד משהו מעבר, אולי משהו שגורם לממיר להתקלקל ואז לא משנה אם אחליף/אתקן את הממיר הבעיה תחזור?. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון
ניגשתי למוסך שאני מכיר ודיי סומך עליו הוא בדק את הרכב ואמר שקוד אחד אכן מצביע על ממיר אבל מה שגורם לממיר להתקלקל זה המנוע ששורף שמן.

הוא אמר לי שעם כל זה שהמנוע עם כלום ק"מ וטופל כמו שצריך, ככה"נ הוא בדרך לשיפוץ מנוע. הכצעקתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיורטק אבל לא טורבו. אטמוספרי. ככה ניראה המדיד לאחר פחות מ 3000 ק"מ של טיפול (שמן טוטאל b712297, פילטר שמן מקורי מסנן אויר ומזגן תחליפיים ובלמים חדשים).  

לפי הסרטון של @Tom_22 ניראה ששני הקודים מצביעים על ממיר ולא על מנוע. 

image.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה שאתה קרוב למינימום או אפילו מתחת לו, אם זה כך, מדובר על חוסר של ליטר עד 1.2 ליטר.

צריכת שמן של 300-400 מ"ל לק"מ.

לגבי שיפוץ מנוע - אם אני זוכר נכון את השיחה שלי עם החבר'ה ממוסך גבע, מדובר על 12,000+- (לפני מע"מ) אז בגדול - עלות הרכב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כדי כך? סימנתי את הקו שהשמן מגיע אליו, לי זה ניראה חוסר של 300-400 מ"ל אבל אולי אני טועה, אני אקנה שמן ואבדוק כמה מילאתי. השאלה אם זה עדיין סביר או לא.

כי יכול להיות שאותו מוסך לא מכיר את הרכב הזה, ואולי באמת הכל בסדר עם המנוע. 

לגביי המחיר אכן זה המחיר, בדקתי בכמה מוסכים. מבאס כי אני באמת אוהב את הרכב ושמתי לו עכשיו ברקסים חדשים וצמיגים חדשים. 
אני לא מרגיש איבוד כוח או משהו כזה ואין איבוד מים, לכן יש לי עוד תקווה שהמנוע תקין. 

מדיד שמן 208.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונה זה נראה שהשמן הוא לא איפה שסימנת אלא באזור של הנקודה/החץ התחתון. ושם זה כבר בערך 1 ליטר.

מה שסימנת נראה כמו שאריות שמן שנתקעו בספרות שעל המדיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, ay115 כתב:

מהתמונה זה נראה שהשמן הוא לא איפה שסימנת אלא באזור של הנקודה/החץ התחתון. ושם זה כבר בערך 1 ליטר.

מה שסימנת נראה כמו שאריות שמן שנתקעו בספרות שעל המדיד.

מניסיון זה לא 1 ליטר 

היה לי 208 שהייתי צריך למלא בה שמן בעקבות התראה על חוסר שמן וגם על המדיד הוא היה על המינימום.

אחרי מילוי של שתי כוסות פלסטיק (~400 מ"ל) הוא כבר הגיע למקסימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Gavrik כתב:

מניסיון זה לא 1 ליטר 

היה לי 208 שהייתי צריך למלא בה שמן בעקבות התראה על חוסר שמן וגם על המדיד הוא היה על המינימום.

אחרי מילוי של שתי כוסות פלסטיק (~400 מ"ל) הוא כבר הגיע למקסימום.

מה שאתה מתאר נשמע לא סביר, שהמדיד על מינימום עדיין לא נדלקת נורת חוסר בשמן, כאשר בעלי רכבים עם המנוע הזה בפורום כאן ובפורמים אחרים (בחו"ל) מדווחים שבין המינימום למקסימום במדיד נכנס בערך 1 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, itamarg כתב:

עד כדי כך? סימנתי את הקו שהשמן מגיע אליו, לי זה ניראה חוסר של 300-400 מ"ל אבל אולי אני טועה, אני אקנה שמן ואבדוק כמה מילאתי. השאלה אם זה עדיין סביר או לא.

מדיד שמן 208.jpeg

חסר בערך 250 סמ"ק שמן, זה לא אידיאלי שהוא אכל את זה ב 3000 ק"מ אבל יחסית סביר, תשלים את המפלס.

ממיר קטליטי חליפי ששמו לך כנראה היה מסוג גרוע במיוחד, הוא התפרק וזה מה שעושה רעשים ומדליק תקלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...