Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

לא יודע איזה חשבונות באלף שח לחודש..

אנחנו כזוג מוציאים פחות מ200 על מים גז וחשמל, אין ארנונה ביחידות דיור בדרך כלל.

סלולרי עוד כמה עשרות שח בחודש.

לגבי ריהןט, חוץ מטלויזיה חדשה יחסית שקניתי מאחי במחיר זול במיוחד, לא קנינו הביתה שום ריהוט, אנשים מחליפים רהיטים בבית ומוסרים את הישנים במצב מעולה. לצורך דוגמא המזנון שלנו מעץ מלא שקיבלנו ממישהו שפרסם למסירה.

תוך שבוע שבועיים ריהטנו את כל היחידה בלי בעיה.

אפשר לחיות כסטודנטים גם ממשכורת של 4 5 6 אלף שקל ולא לייות אצל ההורין, ואפילו לחסוך קצת...

20200130_210144.jpg

יפה מאוד כל הכבוד על ההתייעלות והחיסכון. אבל אל תשכח שכזוג ההוצאות שלכם קטנות. אני דיברתי על לגור לבד .

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 19 דקות, Blaz00r כתב:

זו כבר הפרשנות שלך. לא הייתי בסיטואציה אבל אתה מספר שהוא "רצה" סלט ערבי אבל וויתר בגלל 2 שקל. לפי איך ש*אתה* מתאר את זה באמת נשמע כמו קמצנות, אני בספק אם זה באמת היה ככה.

יש לי ליד הבית מסעדה שאני מזמין ממנה פעם בשבוע-שבועיים. יש בחירה בין צ'יפס רגיל/בטטה, טבעות בצל וצ'יפס צ'דר. עד ללפני שבועיים הכל תומחר זהה אז הייתי לוקח את הצ'יפס צ'דר (כי למה לא). לפני שבועיים אמרו שמעכשיו הצ'יפס צ'דר בתוספת 4 שקל. וואלה ממש לא משנה לי, כל עוד זה תומחר זהה לקחתי את זה, לא משהו שאשלם עליו או בשבילו אוכל שם, אז מאז לוקח צ'יפס רגיל (ולא מרגיש שחסר לי משהו, אם כן הייתי משלם את ה-4 שקל).

יש מבין?

יש הבדל בין זה לבין שאתה מבקש משהו ומבין שזה בתוספת ולא רוצה

חוץ מזה אם היית מרוויח 50,000 או יותר אני מקווה שבשביל 4 שקל לא היית צריך להתלבט יותר מדי והיית אומר אם אני מזמין פעם בשבוע ומבזבז עוד 4 שקל נחייה עם זה

ד"א @Blaz00r אני לא אומר לשלם על כל דבר רק בגלל שאתה יכול להרשות לעצמך

אני זוכר שלפני שנים הייתי במקס ברנר והיה מעט שוקולד ואמרתי למלצר להביא תוספת, הוא אמר לי אין בעיה 5 שקל או 7 שקל

צחקתי לו בפנים אמרתי לו תעיף את זה מהשולחן ותן לשף לאכול את הזבל הזה

מעדיף לשלם 80 שקל על קינוח ושלא יתקמצנו עליי ולא יבקשו 5 שקל על 3 גרם שוקולד תוספת

מאשר לשלם 50 שקל ולאכול קרפ ריק ויבש וכל תוספת עולה כמה שקלים

אגב גם בארוחות בוקר ברולדין היה ככה. 

לא הייתי במקומות האלה כמה שנים טובות כי זה בפירוש האוכל שלהם מזעזע ולשלם 5 שקל על תוספת גבינה זה ביזיון

אבל זה ממש לא קשור לדוגמא שנתתי

לפני 22 דקות, EliC25 כתב:

לא יודע איזה חשבונות באלף שח לחודש..

אנחנו כזוג מוציאים פחות מ200 על מים גז וחשמל, אין ארנונה ביחידות דיור בדרך כלל.

סלולרי עוד כמה עשרות שח בחודש.

לגבי ריהןט, חוץ מטלויזיה חדשה יחסית שקניתי מאחי במחיר זול במיוחד, לא קנינו הביתה שום ריהוט, אנשים מחליפים רהיטים בבית ומוסרים את הישנים במצב מעולה. לצורך דוגמא המזנון שלנו מעץ מלא שקיבלנו ממישהו שפרסם למסירה.

תוך שבוע שבועיים ריהטנו את כל היחידה בלי בעיה.

אפשר לחיות כסטודנטים גם ממשכורת של 4 5 6 אלף שקל ולא לייות אצל ההורין, ואפילו לחסוך קצת...

20200130_210144.jpg

לא לכל אחד מתאים לחיות ככה

אם יש לי קיר 6 מטר בבית ואני רוצה מסך 86" זה לא עוזר לי שמישהו מוסר מסך 32"

ואם האי שלי במטבח בצבע שחור זה לא עוזר לי שמוסרים ארון בצבע קאמל

לא כל אחד מוכן לחיות לפי מה מוסרים לו. וכן יש לי חבר שחי ככה ואין לו בעיה שיש לו מרפסת 200 מטר אבל אין בה מנגל כי עדיין אף אחד לא מסר מנגל

בעקרון גם אין לו בעיה שימסרו לו מנגל שרק 2 להבות מתוך 6 עובדות, אפילו שזה בלתי אפשרי לעבוד ככה, העיקר שימסרו

מקסימום רוצים לשבת במרפסת אז מוציאים רהיטים מהבית החוצה כי עדיין אף אחד לא מסר פינת ישיבה...

הזוי שקונים דירה ב3 מליון אבל ממלאים אותה בתרומות ובזבל במקום לעצב אותה ולהנות ממה שקנית

מי שנוח לו לחיות ככה בסדר גמור

יש אנשים שמסתובבים בבית עם 6 שכבות ומעיל כי להדליק חימום עולה כסף

האם זאת רמת חיים שבנאדם שעובד ומתפרנס בכבוד רוצה לעצמו? אני לא חושב

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, TsachiE כתב:

יפה מאוד כל הכבוד על ההתייעלות והחיסכון. אבל אל תשכח שכזוג ההוצאות שלכם קטנות. אני דיברתי על לגור לבד .

מה? איך הגיוני שבנאדם 1 מוציא פחןת מ2 אנשים?

יותר אוכל, יותר חשמל, יותר מים, יותר צריכה...

@Transporter זה שבן אדם רוצה מנגל והוא לא קונה כי לא מוסרים זו בעיה. אבל זה שבן אדם לוקח ריהוט שלא משתלב בצבעים בבית כי זה לא מעניין לו את הביצה, זה לא בעיה, כי שוב, זה לא מעניין אותו. בדיוק כמו שאותך מעניין ללבוש גינס חדש, ואדם אחר ילך החוצה עם טרנינג.

אגב הטלויזיה שלי 60 אינץ, מקווה שזה מעיד על ז' מספיק גדול, וכן קניתי אותה כי ה42 הרגישה קטנה מדי. אם אני רוצה משהו אני קונה אותו, פשוט לא חושב שכל מוצר צריך להיוצ חדש אם מישהו מוסר בחינם או מוכר בזול, מוצר במצב תקין לגמרי.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות ההוצאות שלכם ביחד לא משתווה לכמות ההכנסות שלכם ביחד.

חוץ מזה יש גם אפקט פסיכולגי והתנהגותי  שאחד ״מפקח״ על השני בנוגע להוצאות, מה שמקטין אותם.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה, אתה מדבר פה כמובן על הוצאות שמצטמצמות כי מתחלקות ב2 (דיור למשל, למרות שבמקרה הזה רווק יכול לחסוך כמה מאות שקלים על מקום קטן יותר)

אבל אני אומר שלא הגיוני לרווק להוציא חשבונות יותר גבוהים מזוג.

ין בינינו פיקוח, יש חשבון משותף עם הוצאות קבועות ויש חשבונות אישיים שכל אחד יבזבז על מה שבא לו (רצוי כשיש פה מישהו משוגע שמשפץ רכבים...)

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, EliC25 כתב:

@Transporter זה שבן אדם רוצה מנגל והוא לא קונה כי לא מוסרים זו בעיה. אבל זה שבן אדם לוקח ריהוט שלא משתלב בצבעים בבית כי זה לא מעניין לו את הביצה, זה לא בעיה, כי שוב, זה לא מעניין אותו. בדיוק כמו שאותך מעניין ללבוש גינס חדש, ואדם אחר ילך החוצה עם טרנינג.

אגב הטלויזיה שלי 60 אינץ, מקווה שזה מעיד על ז' מספיק גדול, וכן קניתי אותה כי ה42 הרגישה קטנה מדי. אם אני רוצה משהו אני קונה אותו, פשוט לא חושב שכל מוצר צריך להיוצ חדש אם מישהו מוסר בחינם או מוכר בזול, מוצר במצב תקין לגמרי.

לא לא

הוא לא "רוצה מנגל"

זה "מה אני צריך מנגל אפשר לחשוב כמה אני עושה על האש"

ככה גם לגבי פינת ישיבה, פרגולה וכו'

שום דבר בחיים אתה לא באמת ח י י ב

אפשר לקנות דירה עם חצר ענקית ושהחצר תהיה ריקה זה גם סבבה

אז בשביל מה חצר כזאת גדולה? תחסוך כמה מאות אלפים ותקנה דירה עם מרפסת 10 מטר לא יותר פשוט?

אבל אם כבר השקעת 3 מליון

לא תשלם עוד 30 אלף לעשות גקוזי ? פרגולה? אפילו 100 אלף לעשות בר יפה עם ברביקיו

* ההגיון אומר שאף אחד לא מוסר מוצר קצה  במצב טוב לכל מי שמבקש

אין שום סיבה שאני אמסור את הנפוליאון שלי שעלה לי 13,000

כמו שאני לא "מוסר" את הסופרב

אני כן יכול לתת את המנגל לחבר מאוד קרוב אם המצב שלו לא משהו ואני מוכן לוותר על 5000 שקל שהייתי מוכר אותו

אבל ממש לא למסור לכל מי שמבקש  רק כי התעוררתי עם מצב רוח טוב. אנשים לא עושים דברים כאלה.

מוסרים דברים  שהמצב שלהם לא משהו ולא שווים את ההתעסקות במכירה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא לא באמת רוצה מנגל ואתה מחליט שבא לו כי אתה אוהב לעשות ברביקיו?

סתם דוגמא, רציתי גרניק מפלצתי כדי לשטוף את הרכב יותר בקלות, פתחתי קטלוג והזמנתי, למרות שאני משתמש בו אחת לכמה שבועות.

יכולתי להמשיך לשטוף עם דלי או עם צינור, לא בא לי, זה מוצר שרציתי לקנות. נהרס לי המסך במחשב, קניתי מסך והפכתי אותו למחשב נייח וקניתי לפטופ חדש.

אתה סתם מערבב בין דברים.

לקחת מוצרים תקינים ושמישים ממסירה (ולא, כיריים שרק שליש מהלהבות עובדות זה לא תקין) כדי לחסוך אלפי שקלים, כשאתה לא מרגיש עם זה רע, זה דבר בסדר גמור. זה לא דומה למצב בו אתה "מתכלב" או חוסך על דברים שאתה מרגיש רע עם זה שאתה חוסך על עצמך.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, EliC25 כתב:

אולי הוא לא באמת רוצה מנגל ואתה מחליט שבא לו כי אתה אוהב לעשות ברביקיו?

סתם דוגמא, רציתי גרניק מפלצתי כדי לשטוף את הרכב יותר בקלות, פתחתי קטלוג והזמנתי, למרות שאני משתמש בו אחת לכמה שבועות.

יכולתי להמשיך לשטוף עם דלי או עם צינור, לא בא לי, זה מוצר שרציתי לקנות. נהרס לי המסך במחשב, קניתי מסך והפכתי אותו למחשב נייח וקניתי לפטופ חדש.

אתה סתם מערבב בין דברים.

לקחת מוצרים תקינים ושמישים ממסירה (ולא, כיריים שרק שליש מהלהבות עובדות זה לא תקין) כדי לחסוך אלפי שקלים, כשאתה לא מרגיש עם זה רע, זה דבר בסדר גמור. זה לא דומה למצב בו אתה "מתכלב" או חוסך על דברים שאתה מרגיש רע עם זה שאתה חוסך על עצמך.

נו בסדר

על כל דבר בחיים אפשר להגיד אולי הוא לא רוצה

אולי הוא לא צריך

אולי נוח למישהו להסתובב בבית עם 2 מעילים עליו כי להדליק חימום זה חונק ויש אנשים שמתו מחנק בגלל מזגן

בסדר

אגב הוא בכלל לא מרגיש רע עם עצמו

כל עוד הוא מצליח גם לשלם משכנתא וגם לחסוך כסף אין לו שום בעיה שקנה בית ענק והבית ריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, EliC25 כתב:

המזנון צולם בבית של הבן אדם לפני שלקחתי אותו

ספר לי עוד איך זבל נראה...

ממש ככה.

לא מתכוון להסתובב בין בתים לחפש דברים שאחרים זורקים בשביל לחסוך 600 שקל.

ציטוט

אגב, עברה יותר משנה מאז, והמזנון כמובן עוד נראה חדש לחלוטין, למרות שעבר כבר בטח עשור מאז נקנה.

שוקינג!

חבילת קרשים שעומדים בחדר סגור נשמרו באותו מצב.

ציטוט

ככה זה כשצורכים נכון ולא רצים לקנות הכל חדש, כלומר מזנון מאיקאה שיתפרק אחרי שנתיים.

מזנונים מאיקאה מחזיקים אחלה,אין לי מושג איפה ראית רהיט מאיקאה שהתפרק אחרי שנתיים,בטח אחד סטטי כמו מזנון.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר תתפלא, אנשים מוסרים גם אחלה ריהוט במצב מצוין. 

מסרו לי שולחן מעץ מלא עם כיסאות ללא שום תמורה מצדי, סט שבעיניי הרבה יותר טוב ממה שאפשר לקנות באיקאה. 

היה מדובר בזוג מבוגר ומבוסס, שלא חיפש לעשות עוד קצת כסף ביד 2 והספיק לו שעזרתי לו "להיפטר" מהרהיטים הכבדים. 

אבל על טלוויזיה החלטתי לא להתפשר כי מבחינתי זה משהו אני קונה פעם ב 5-10 שנים. 

זו גם שאלה של סדרי עדיפויות. 

ולא חסכתי 600 ש"ח, חסכתי לפחות 4000-5000 ש"ח על סלון קומפלט חוץ ממזנון. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Potato כתב:

למה זה נהיה שרשור חוויות רכישת ריהוט יד שניה?

כי הגיע מישהו שרצה להתלהב כמה הוא עשיר.

• מצחיק 2
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 53 דקות, Potato כתב:

לא מתכוון להסתובב בין בתים לחפש דברים שאחרים זורקים בשביל לחסוך 600 שקל

יותר בכיוון ה3000 שקל למזון חדש מעץ מלא.

ריהוט איכותי זה לא זול לקניה מיד שניה חוסך המון. מכרתי לפני שבוע מיטת יחיד מעץ מלא ב200 שקל. מיטה מצויינת שנבנתה אצל נגר בהתאמה אישית. מי שקנה בטוח חסך לעצמו המון כסף.

לפני שעה, Transporter כתב:

אם יש לי קיר 6 מטר בבית ואני רוצה מסך 86" זה לא עוזר לי שמישהו מוסר מסך 32"

ואם האי שלי במטבח בצבע שחור זה לא עוזר לי שמוסרים ארון בצבע קאמל

אם אתה יכול ברגע זה להוציא כסף על הארון והמסך שאתה רוצה אז סבבה, אבל אחרי הוצאה גדולה כמו קניית דירה לא כולם יכולים אז מתפשרים זמנית על רהיטים ומוצרים יד שניה/מסירה ומתקדמים עם הזמן לעצב את הבית בדיוק איך שרוצים. זה ממש לא להתכלב, זה להתקדם בלי להיכנס לחובות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...