Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשפט הזה שתמיד משתמשים בו בשביל להלחיץ רווקים: ״תביא ילדים שלא תזדקן ערירי ובודד.״

א. המשפט הזהמאוד אגואיסטי.  כי הוא נותן את התחושה שאתה מביא ילדים לא בשביל להעניק חיים,

אלא כדי שלא תזדקן לבד.

ב. המשפט הזה לא כל-כך מסתדר שאתה רואה עשרות אם לא מאות בתי אבות בארץ  שמתפרנסים מאוד יפה. 

או אלפי עובדים סיעודיים שמועסקים בארץ שהילדים משכירים להוריהם כדי לפטור את עצמם מלדאוג להם.

ושאתה שומע כל שנה על עשרות מקרים של עובד סיעודי  שמתעלל בקשיש והילדים משום מה לא שומעים ולא רואים.

האמת היא, שלהביא ילדים לא מבטיח לך שלא תגמור זקן ובודד,  בחלק גדול מהמקרים או שהילדים ישימו אותך בבית אבות ויבואו לבקר פעם בחודש בשביל לעשות וי ולהמשיך בחייהם, או שבמקרה הטוב יבואו פעם בשבועיים לאיזה ארוחת שישי לשעתיים עם הנכדים יעשו וי ויחזרו מיד לחייהם וישימו אותך בצד, עד לארוחה הבאה.

אני אישית מכיר לא מאד סבים וסבתות  שמשוועים לקצת יחס וצומת לב מילדיהם ונכדיהם. לשיחת טלפון מסכנה לשאול מה עניינים, שיחה  שלא מגיעה כל השבוע. ואז מגיעה השבעה והילדים בוכים ומתחרטים שלא הקדישו מספיק זמן להוריהם. 

כמובן שיש שתי צדדים למטבע, וייתכן שבהרבה מהמקרים אותם קשישים בצעירותם לא היו הורים הכי טובים ואוהבים ואז הקארמה מחזירה להם, אבל לא תמיד זה כך.

בחיים אין גרנטי לשום דבר. מי שמביא ילדים כדי שיהוו שכפץ לזקנה שלו, עלול מאוד להתאכזב.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור שההורים מאושרים לראות את ילדיהם מצליחים ומאושרים, אבל גם שמחים לראות אותם מקימים משפחה, ודור המשך. זו ה"נחת" שכתבתי קודם.

נשמע לי "קצת" אגואיסטי לרצות שהילדים שלך יביאו לך נכדים ויקימו משפחה ודור המשך רק בשביל ש*לך* תהיה נחת. מה עם הנחת שלהם? אולי לא מתאים להם כרגע/בכלל? ואם הם מאושרים בדיוק כמו שהם עכשיו?
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@eladns

זה קטע כזה של אנשים שאין להם להגיד שכל מה שאפשר לקנות בכסף לא מעניין אותם.

טיולים בחול זה כיף,וגם חינוכי-הכרתי ארצות ותרבויות,ראיתי טבע וצברתי חוויות מטיולים בחול.

נופש באילת/יוון מנקה את הראש,מוריד ממך כל דאגה לשבוע.

להוציא כסף על פינוקים ומותרות ולא להתגאות איך גירדת פה ושם עוד כמה שקלים.

לא מעיד עליך כלום,חוץ מזה שאין לך את היכולת לעשות כסף.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 דקות, TsachiE כתב:

המשפט הזהמאוד אגואיסטי

כל דבר שאתה עושה בחיים הוא אגואיסטי.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Blaz00r כתב:

נשמע לי "קצת" אגואיסטי לרצות שהילדים שלך יביאו לך נכדים ויקימו משפחה ודור המשך רק בשביל ש*לך* תהיה נחת. מה עם הנחת שלהם? אולי לא מתאים להם כרגע/בכלל? ואם הם מאושרים בדיוק כמו שהם עכשיו?

אגואיסטי? אולי.

כמו שכתבתי קודם, מעולם לא שאלנו ולא רמזנו. שיעשו מה שמתאים להם.

אבל מהצד שלי, זה חבל, שלא אוכל לראות אותם גדלים ומתפתחים, ולא להיות לצידם ברגעים המאושרים (והפחות מאושרים) בחיים שלהם. לדעתי, זה חלק מחיי משפחה (מורחבת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, pasat04 כתב:

שיעשו מה שמתאים להם.

אבל מהצד שלי, זה חבל, שלא אוכל לראות אותם גדלים ומתפתחים, ולא להיות לצידם ברגעים המאושרים (והפחות מאושרים) בחיים שלהם. לדעתי, זה חלק מחיי משפחה (מורחבת)

הם עדיין לא מבינים את זה.
לצערנו הם יבינו את זה כאשר יהיו להם ילדים ואולי אתם כבר לא תהיו שם להיות לצידם - ואז יפול להם ה"אסימון".

ככל שעובר הזמן וילדים מגיעים לעולם בגיל מאוחר, מבלי להתייחס להשלכות של פגמים גנטיים ובעיות כאלה ואחרות בילודה ככל שגיל האישה\הורים עולה (לא דיברתם על זה עדיין), הם פחות זוכים להכיר את הדורות שלפניהם. 
פעם נכד היה מכיר את הסבא-רבה שלו, בעוד כמה שנים הם בקושי יזכו לפגוש סבא\סבתא.
מהצד השני - פעם לסבא היו נינים, היום בקושי נכדים הוא רואה.

איציק

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, איציק נ. כתב:

הם עדיין לא מבינים את זה.
לצערנו הם יבינו את זה כאשר יהיו להם ילדים ואולי אתם כבר לא תהיו שם להיות לצידם - ואז יפול להם ה"אסימון".

ייפול האסימון שמה? שאם הייתי עושה ילדים כשאבא שלי בן 45 אז יש יותר סיכוי שהוא יראה אותם מתגייסים מאשר אם הייתי עושה אותם כשהוא בן 75?

זה חשבון של כיתה ב.

• מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eladns כתב:

בדיוק אתמול שיחה כזאת עם דוד שלי.

הוא המוצלח.

דירה ששוה 5 מיליון שקל במשואה בירושלים {שכונת יוקרה}

2 מכוניות יקרות בחניה.

אישה שעובדת כבר 20 שנה מ8 עד 20:00 {עורכת דין תותחית}

והוא עובד בחברת בנייה מ6 בבוקר עד 17:00

אמר לי תראה את החיים שלך.

פה כבר התפוצצתי!

אמרתי לו סבבה שאתה עם בית ורכבים אבל תגיד לי, את הידלים שלך גידלת?

ראית אותם בכלל?

הבאת 2 ילדים! 2! אני הבאתי 4.

אני איתם כל יום, נהנה, הולך לגן, לוקח לגן. רואה אותם גדלים. יש לנו קשר מדהים. הילדים אוהבים אותי, מחכים לי שאחזור מהעבודה. 

תמיד יש אוכל חם בבית, תמיד האימא איתם. 

תמיד הם יודעים שיש מי שיהיה איתם בבית.

אתה נתת לילדים שלך כרטיס אשראי ונעלי נייק וחולות של הוגו בוס, סלאמתק.

הילדים שלי לובשים בזאר שטראוס והכי מאושרים בעולם.

מה הזיכרונות שיש לך מהילדים? שניכם עסוקים בלעבוד ולהביא כסף והנה עכשיו אחד מעדיף לחתום קבע והוא לא קצין, והשניה התחנתנה ועזבה את הבית.

שווה בית של 5 מיליון שקל?

מתי תבין שקוברים אותך, אתה אפילו לא נקבר עם הגרביים האהובות שלך?

אני, בן 37 , עשיתי את ההחלטות שלי. להיות יותר עם הילדים ולא לטוס לחו"ל ולא רכב מפואר ולא הלוואות בלון.

מקרר מלא? יש! תמיד!

ילדים מוזנחים? ממש לא! נקיים ועם ציונים מדהימים.

מה יש לנו עוד? לתת פאוס לחיים ל10-12 שנה ,לגדל את הילדים ואז להמשיך משם.

אני לא מתחרט בכלל על זה שהיה לי אוטוביאנקי כי עלתה 800 שקל בשנה וזה מה שהיה לי ואני לא מתחרט שלא נסעתי לאילת ושילמתי 10,000 שקלים ל5 ימים. ואני לא מתחרט שהדרכון שלי לא בתוקף מ2013, פשוט לא מעניין אותי לטוס.

חיי את החיים. נהנה מהם ונהנה מיוצאי חלציי.

אנשים בחל"ת לא ידעו איך לאכול את זה להיות עם האישה והילדים סגורים. אני?

תן לי עוד ועוד.

ב3 חודשים בחל"ת שהייתי אני והאישה הרגשנו כמו בני 22 שהתחלנו לצאת. הזוגיות עלתה פלאים.

משפט לסיום: עדיף להביא ילדים שאתה צעיר . ככה יש לך אנרגיות להיות איתם. מעט חברים שלי כרגע הביאו ילד- והם פקעת עצבים. רק מחפשים לברוח מהבית ולתקוע אותו בויצו מ7:30 עד 18:00.

כבר הפסקתי להתווכח איתם.

ועוד לא אמרתי שאני ממש נהנה ללכת להורים שלי ולסבתא שלי ומקפיד לקחת את הילדים איתי {עכשיו פחות בגלל הקורונה} שיראו כיבוד אב ואם ועזרה לדור המבוגר. קודם כל חינוך!

אני מסכים עם חלק גדול ממה שכתבת כאן, וגם אני חי בצניעות יחסית ומעדיף איכות חיים על פני רמת-חיים.

לא חושב שבשנים שילדיי היו קטנים לקחתי פאוזה מהחיים. נכון שהגידול שלהם גזל יותר מהזמן הפנוי שלי, אבל החלט הצלחתי לנצל את השנים הללו גם לטובת מימוש וקידום עצמי, גם אני וגם אשתי.

• רעיון טוב! 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, TsachiE כתב:

ב. המשפט הזה לא כל-כך מסתדר שאתה רואה עשרות אם לא מאות בתי אבות בארץ  שמתפרנסים מאוד יפה. 

או אלפי עובדים סיעודיים שמועסקים בארץ שהילדים משכירים להוריהם כדי לפטור את עצמם מלדאוג להם.

ושאתה שומע כל שנה על עשרות מקרים של עובד סיעודי  שמתעלל בקשיש והילדים משום מה לא שומעים ולא רואים.

אני נאלץ שלא להסכים איתך. 

אל תשכח שלאותם הורים שרוצים וצריכים לדאוג להוריהם הקשישים למשפחתם יש קריירה , לחלקם יש משפחה משלהם שהם צריכים לטפל ולדאוג לה.  אני לא חושב שההורים צריכים ומצפים מילדיהם לסעוד אותם בערוב ימיהם. 

לפני כשעה, Potato כתב:

@eladns

זה קטע כזה של אנשים שאין להם להגיד שכל מה שאפשר לקנות בכסף לא מעניין אותם.

טיולים בחול זה כיף,וגם חינוכי-הכרתי ארצות ותרבויות,ראיתי טבע וצברתי חוויות מטיולים בחול.

נופש באילת/יוון מנקה את הראש,מוריד ממך כל דאגה לשבוע.

להוציא כסף על פינוקים ומותרות ולא להתגאות איך גירדת פה ושם עוד כמה שקלים.

לא מעיד עליך כלום,חוץ מזה שאין לך את היכולת לעשות כסף.

אתה יודע , לא כולם מתנהגים אותו הדבר ולא כולם אוהבים ונהנים מאותם דברים.

גם אם בתיאוריה אני יכול לקנות טסלה או מאזדה 6 חדשה לא בוער בי שום רצון כזה.

קונה מה שאני רוצה או צריך אבל באופן כללי - לעשות שופוני והרבה רכוש לא מדברים אליי. 

רמת האושר שאני מרוויח או מקבל מרכוש נמוכה מאוד.  ולרוב לא ממלא אותי.

ואני בכלל לא מתכוון ולא מדבר על התגרזנות והתחשבנות על כל שקל שיוצא מהכיס. 

כסף זה אמצעי ותמיד טוב, שיש אבל לגבי מה לעשות איתו כל אחד והמטרות שלו. 

יש גם מיליארדרים ומיליונרים שחיים בצניעות באופן יחסי להונם. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

לא מעיד עליך כלום,חוץ מזה שאין לך את היכולת לעשות כסף

וואלה לא לעניין ההערה הזו.
עזוב לרגע שמדובר בבנאדם אחר שיושב מעבר למקלדת וזה לא יפה.
מהיכרותי השטחית מאוד עם אלדן ממה שהוא כותב פה בפורום נראה שהוא באמת מאושר מהחיים שלו וממה שיש לו.
יש יכולת להרוויח יותר או אין כלל לא מעניין כשבנאדם מאושר ממה שיש לו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Benor כתב:

אני נאלץ שלא להסכים איתך. 

אל תשכח שלאותם הורים שרוצים וצריכים לדאוג להוריהם הקשישים למשפחתם יש קריירה , לחלקם יש משפחה משלהם שהם צריכים לטפל ולדאוג לה.  אני לא חושב שההורים צריכים ומצפים מילדיהם לסעוד אותם בערוב ימיהם. 

למה לא מסכים? רק חיזקת את דבריי איש

• מעניין 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבלה לאחרונה קצת זמן עם חולה סרטן סופני.

הוא חוזר קצת על הדברים היפים והחשובים שעשה בחייו. למשל, סקי עם הילד. משחזר בפרוטרוט. איש שטייל הרבה במקומות בעולם, עשה עסקים חובקי עולם, צלל בלוקיישנים מהטובים שיש, חי בניו יורק, לונדון, ניו אורליאנס, סינגפור, הקיף את העולם שלוש פעמים, חרש את בורמה על אופנוע... מה לא.

אבל הסקי עם הילד. זה הזכרון המענג שלו.

אבל זה כמו להסביר סקס לבתול.
זה מכיוון שהיו לו ילדים.

להסביר סקס לבתול, אני אגלה לך משהו, ילד אי אפשר להחזיר לחנות, זאת מחוייבות טוטאלית.

אני גדלתי בפנימייה והייתי מוקף בילדים, כל אחד הגיע בגלל סיבה כזאת או אחרת, להגיד לי שילדים זה קל והדבר הכי חשוב בעולם.... אני מכיר כל כך הרבה הורים שלא זרקו פין וחצי ומבחינתם הילד היה עול עוד בחייו.
אני לא אומר שאני מסתכל על ילד כעול, אני טוען שמבחינתי להכנס לכל ההורות הזאת צריך להיות מחושב מאוד, אני רוצה יותר מ3 ילדים, לא אחד ונראה.

אבל אני אמור לחשוב על נכדים, בוא נלך יותר רחוק, אם בגיל 16 הייתי הופך להורה ומחנך את הילדים שלי בחוסר אחריות אז בגיל 45 כבר היו לי נינים, קצת נחת לסבא רבא הצעיר, משהו להנות איתו.

תפסיקו להציג את ההורות כעולם שכולו טוב, ובואו נהיה כנים, גם לאנשים חרא יש הורים.
אני חושב שהכאב הכי גדול זה לאבד ילד, למה אף אחד לא מדבר על זה?

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

• אהבתי 2

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף אחד לא מציג את זה כעולם שכולו טוב. זה פשוט דבר שקשה לתפוס למי שלא חווה את זה, מכאן "להסביר סקס לבתול" וכל מיני דימויים דומים. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, TsachiE כתב:

למה לא מסכים? רק חיזקת את דבריי איש

העברת אנשים מבוגרים להתגורר בבית אבות לדעתי, לא מעידה על חוסר אכפתיות מצידם של ילדיהם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...