Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 41 דקות, בנצי כתב:

ואנשים שגדלו אם תרבות של שפע רוצים להיות בטוחים שהם יכולים להעניק לילד את כל מה שאפשר.

זה יכול להיות גם הפוך, אנשים שרוצים לתת לילד שלהם יותר ממה שהיה להם ולחסוך להם את ההשוואות שהם עצמם עשו כשהיו ילדים של ״איך לו יש ולי אין״

• אהבתי 1
  • מעניין 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, Potato כתב:

יש פה סתירה.

למה?

אתה חושב שלאנשים בודדים יש יותר אופציות בחיים, מאשר לאנשים שנמצאים במערכות יחסים (זוגיות ואחרות)?

בכלל בכלל לא בטוח.

אני גם בכלל לא בטוח שחופש פירושו עצמאות. 

תגיד, מאנשים שאתה מכיר, מי יותר עצמאי, מי שהיה חייב להתמודד עם אילוצים בחיים ולהתגבר עליהם או מי שהיה לו חופש לבחור לעשות מה שבא לו?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, falou כתב:

למה?

אתה חושב שלאנשים בודדים יש יותר אופציות בחיים, מאשר לאנשים שנמצאים במערכות יחסים (זוגיות ואחרות)?

בכלל בכלל לא בטוח.

אני גם בכלל לא בטוח שחופש פירושו עצמאות. 

תגיד, מאנשים שאתה מכיר, מי יותר עצמאי, מי שהיה חייב להתמודד עם אילוצים בחיים ולהתגבר עליהם או מי שהיה לו חופש לבחור לעשות מה שבא לו?

כי הייתי ציני ושם זה נגמר,

אתה מחפש מימד עומק בתגובה שלא קיים.

לגבי החלק השני,לכולם כולל כולם יש אילוצים.

עוד לא הכרתי בן אדם שמתפקד בוואקום.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלליות השאלה של פאלו מאוד בעייתית כי היא תלויה מאוד בהגדרות כלליות וגם בהגדרות אישיות.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

ההחלטה אם לעשות ילדים היא לא החלטה כלכלית ולא מודדים אותה בכסף.

אתה לא חושב שאם מישהו לא מרויח מספיק כדי לגדל ילד אחד בארץ או מספר ילדים

( יוקר מחיה וכד') . 

כמובן שמספיק זה מאוד אינדיבידואלי. 

מוטב יהיה לו לתכנן ולשקול שנית את צעדיו ? 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

ההחלטה אם לעשות ילדים היא לא החלטה כלכלית ולא מודדים אותה בכסף.

ההחלטה אם לעשות כמה ילדים היא כבר גם כלכלית.

זו דעתי.

אוי לנו אם זה קו החשיבה של אנשים. 

• מעניין 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה אוי לנו? אם היו מסתכלים על זה רק מבחינה כלכלית סביר להניח שלא היינו נולדים בכלל, כי ילדים זה באף מקרה לא כלכלי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא נכון. דווקא עד לעידן המודרני ילדים נולדו בהרבה מהמקרים בשביל לעזור לפרנסת המשפחה.

ב. הכל זה כלכלי. לטובת הילד, הכל זה כלכלי.  ילד עולה כסף, ואתה רוצה שתהייה לו איכות חיים לא?

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילד עולה כסף, אבל ילד אחד לא עולה כסף ברמה של ״אני לא מביא אותו כי הוא יקר״.

אם מדובר בזוג הורים ולא משנה המין שלהם יהיה להם מספיק כסף כדי לכלכל ילד אחד ברמה טובה מאוד.

הם יגורו בדירה קטנה יותר? אולי.

הם יסעו במכוניות ישנות ופשוטות יותר? אולי.

הם יטוסו פחות לחול? אולי.

בקיצור הם התפשרו על כל מני דברים, אבל דווקא על הדברים שחשובים לילד לא ממש צריך להתפשר.

שירותי הבריאות הם די בחינם.

חינוך (אחרי הגנים) הוא די בחינם.

השכלה גבוהה היא די בחינם.

מקומות לגור - יש שלל מקומות איכותיים ולא יקרים לגור בהם. בשביל ילד לא חייבים תא (השבורות לא מעניינות את הילד עדיין).

בקיצור ילד אחד הוא ממש לא מעמסה כלכלית שאתה אומר לעצמך ״אני לא מביא ילד זה יקר״.

אתה לא מביא ילד אולי כי יותר חשוב לך אוטו או דירה יפה מילד וזה בסדר זכותך, אבל זה לא כי הילד הוא מעמסה כלכלית.

בקיצור מי שרוצה ילד לא חושב כמה זה עולה לו. מי שרוצה יותר מילד אחד כבר מתחיל לחשוב גם על זה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכלה אקדמית היא חינם, תסביר איך?

ואם קרה ולהורים האלו נולדים תאומים, אומנם החינוך אחרי הגנים חינם, אבל עד אז, דווקא בשלב הראשוני והקשה יותר, הם יכולים להוציא משכורת שלמה רק על הגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי אתה נשוי ?

גרוש בלי.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

ילד עולה כסף, אבל ילד אחד לא עולה כסף ברמה של ״אני לא מביא אותו כי הוא יקר״.

אם מדובר בזוג הורים ולא משנה המין שלהם יהיה להם מספיק כסף כדי לכלכל ילד אחד ברמה טובה מאוד.

הם יגורו בדירה קטנה יותר? אולי.
הם יסעו במכוניות ישנות ופשוטות יותר? אולי.
הם יטוסו פחות לחול? אולי.
בקיצור הם התפשרו על כל מני דברים, אבל דווקא על הדברים שחשובים לילד לא ממש צריך להתפשר.

שירותי הבריאות הם די בחינם.
השכלה גבוהה היא די בחינם.
מקומות לגור - יש שלל מקומות איכותיים ולא יקרים לגור בהם. בשביל ילד לא חייבים תא (השבורות לא מעניינות את הילד עדיין).

בקיצור ילד אחד הוא ממש לא מעמסה כלכלית שאתה אומר לעצמך ״אני לא מביא ילד זה יקר״.
אתה לא מביא ילד אולי כי יותר חשוב לך אוטו או דירה יפה מילד וזה בסדר זכותך, אבל זה לא כי הילד הוא מעמסה כלכלית.

בקיצור מי שרוצה ילד לא חושב כמה זה עולה לו. מי שרוצה יותר מילד אחד כבר מתחיל לחשוב גם על זה.
אתה מודע לזה שיש הרבה אנשים צעירים שמרוויחים גם פחות מ5000 נטו בחודש?

קח זוג צעיר אחרי צבא, עבודות בינוניות מינוס, שוכרים דירה ישנה בבת ים, נוסעים באוטובוסים ומנסים ללמוד, זאת תמונה מאוד מציאותית.
עכשיו בוא נוסיף ילד אחד לתמונה.

• רעיון טוב! 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילד אולי ידרבן את אותו אחד שמרוויח 5K נטו למצוא מקצוע אחר ולהרוויח קצת יותר...

בכל מקרה לא קבעתי את העיתוי. לא אמרתי שזוג אחרי צבא שרוצה ילד שיעשה ילד (לא אמרתי גם שלא יעשה), זה שכל אחד יעשה מה שמתאים לו.
אם צריך אפשר לחכות 3-4 שנים עד שמוצאים איזה מקצוע סבבה ואז לעשות את הילד.
בשורה התחתונה ילד אחד זה משהו שבישראל עדיין אנשים עובדים יכולים להרשות לעצמם והילד ממש לא ירגיש מחסור עם התנהלות נכונה. יש אנשים לא עובדים שמרשים לעצמם גם 7, אבל אני לא לוקח אותם כדוגמא.

זו הסיבה שאני לא מקבל את הטיעון הכלכלי עבור ילד אחד.
לילד אחד יש מספיק כסף, אבל לא בטוח שבא לך להוציא את הכסף על ילד. יכול להיות שממש סבבה לך בחיים, אתה נהנה להוציא את הכסף שלך על עצמך ולא בא לך שנתח נכבד ילך על ילד. זה כבר משהו אחר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה להתעלם.

א. הכותרת אומרת גיל 21.
ב. אולי זאת מילה גדולה, אולי יהיה כסף, אולי נסתדר, אולי נמצא עבודה טובה יותר, אולי נוכל לחיות על משכורת אחת לתקופה, אולי לא צריך רכב.

האולי הזה הוא הבעיה, אולי זה חוסר אחריות.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, TsachiE כתב:

א. לא נכון. דווקא עד לעידן המודרני ילדים נולדו בהרבה מהמקרים בשביל לעזור לפרנסת המשפחה.

ב. הכל זה כלכלי. לטובת הילד, הכל זה כלכלי.  ילד עולה כסף, ואתה רוצה שתהייה לו איכות חיים לא?

אבל אנחנו לא נולדנו בעידן שמי שיש לו יותר ילדים יש לו יותר כח עבודה בחווה.

ולא הכל כלכלי. ילדים עולים כסף, לא מכניסים כסף. אף יועץ כלכלי לא ימליץ לך להביא ילדים לעולם. אתה צריך שיהיה לך בסיס כלכלי לפרנס ילד כמובן אבל זה משהו אחר, כמו שאתה חייב בסיס כלכלי כדי לתחזק מרצדס אספנות, אבל גם את זה אף יועץ כלכלי לא ימליץ לך לעשות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, farkash7 כתב:

חינוך זה די בחינם - נכון.

אבל אם אתה רוצה להקנות לילד שלך איזשהו ערך מוסף, לשלוח אותו לחוגים כלשהם - זה הוצאה של עוד כמה מאות שקלים בחודש לפחות.

זה לא תמיד נגמר בזה, אותי שלחו ללמוד בקונסרבטוריון בבאר שבע, זה גם היה כרוך ברכישת כלי נגינה או תיקון שלהם מדי פעם. זו גם הוצאה לא קטנה בכלל.

אם יש בעיה אצל אחד המורים שלא ידע ללמד ואתה לא יודע את החומר ואתה עדיין רוצה שהילד שלך יצליח, צריך מורה פרטי או קורס כלשהו. זה גם לא בחינם.

זה נפוץ בעיקר במקצועות כמו מתמטיקה ואנגלית, אבל יכול להיות רלוונטי גם ללשון, פיזיקה ועוד.

אז כן, אם אחד המורים לא חזק במקצועות האלו והילד שלך צריך חיזוק במקצוע כלשהו, זו עוד הוצאה.

נכון, אז יש הורים שלמדו תואר בפקולטה להנדסה או בפקולטה למדעי הטבע ויודעים מתמטיקה ברמה מספיק גבוהה כדי להסביר לילדים שלהם, אבל מה אם למדתי 3 יחידות בתיכון והתואר שלי אינו מהפקולטות הנ"ל? אצטרך לשלם למורה פרטי כדי שהילד יצליח. (זו דוגמה שהיה קלה לחשוב עליה, סתם בחרתי במתמטיקה וזה יכול להיות כל מקצוע אחר)

זו הוצאה לא קטנה, מורה פרטי זה לא עסק זול.

אתה יכול להגיד לי כנראה - טוב, אם הילד שלך לא מצליח אצל המורה ההוא\ההיא אז שיירד בכמות היחידות שהוא לומד באותה בגרות (בהנחה ואפשר כמובן) ואז "פתרת" את הבעיה.

זה לא פתרון מבחינתי.

אני חושב שיש בעיה כללית עם הוראת המתמטיקה, גם בבתי הספר וגם באוניברסיטאות (ואני מניח שגם במכללות), אבל זה נושא לשרשור אחר.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...