Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
לפני 19 דקות, בנצי כתב:

התכוונתי שלא מדברים על זה כאן, לא מדברים על זה כשאומרים לי שילדים זה הדבר הכי טוב בעולם.

אתה צריך סוג מסויים של אנשים שידברו בכנות על ההורות שלהם.

בשרשור הזה יש בעיקר מגננות והתקפות מתוך זוית ראיה אישית וצרה, משני הצדדים.

לא בדיוק קרקע מתאימה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, TsachiE כתב:

קח לדוגמא את המקרה של רועי קליין זכרונו לברכה - מה היה אגואיסטי במעשה שלו שהביא גם למותו?

אני יכול רק להניח שהוא ראה בזה זכות גדולה וחובה אישית להציל את חיי החיילים שלו ולא היסס לעשות את זה. זאת היתה משמעות החיים עבורו באותו רגע - להציל את כולם. 

אגואיזם זה לא דבר שלילי, למרות התדמית שמנסים להדביק לזה - שאם אתה דואג לעצמך אתה דורך על מישהו אחר. המון דברים טובים לכולם קיימים בזכות אנשים שרצו לעשות טוב לעצמם.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, SlowRide כתב:

אגואיזם זה לא דבר שלילי, למרות התדמית שמנסים להדביק לזה - שאם אתה דואג לעצמך אתה דורך על מישהו אחר. המון דברים טובים לכולם קיימים בזכות אנשים שרצו לעשות טוב לעצמם.

בדיוק. תמיד שים את הצרכים שלך בעדיפות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אליה כתב:

חצי מתושבי ישראל מתגלגלים באופן סביר. או סביר מינוס.

מסכים.

זה לא סכום שתייה בו בעוני או שיחסר לך משהו בסיסי בחיי היומיום,אפילו יישאר קצת למותרות אם לא תגור במקום נורא יקר.

הגלגול הוא שחייב להיות באותו מצב ומכה קלה יחסית יכולה לגרום לנזק כלכלי מתמשך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Potato כתב:

זה סכום להתגלגל איתו באופן סביר,לא הרבה מעבר.

בסדר, זה עוד דיון באוויר.

מה זה "להתגלגל" אני לא יודע. אתה כנראה לא תוכל לקנות בזה רכב ספורט חדש ולא תוכל לאכול ואגיו איציק פעם בשבוע, כנראה. כן. גם לא תוכל לטוס לחול 3 פעמים בשנה.

אפשר עם שכר כזה לחיות עם שותף בערך בכל שכונה בישראל. אפשר לחיות לבד, אם לא רוצים שותפים, ברוב הערים במרכז שהן לא תל אביב. וכנראה בערך בכל מקום אחר.

זה עדיין ישאיר בין 6 ל-7 אלף שקל בחודש לכל השאר. שזה סכום לא מבוטל להוצאות חודשיות, כולל דלק, אוכל ומה שלא תרצה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, איציק נ. כתב:

ככל שעובר הזמן וילדים מגיעים לעולם בגיל מאוחר, מבלי להתייחס להשלכות של פגמים גנטיים ובעיות כאלה ואחרות בילודה ככל שגיל האישה\הורים עולה (לא דיברתם על זה עדיין), הם פחות זוכים להכיר את הדורות שלפניהם. 
פעם נכד היה מכיר את הסבא-רבה שלו, בעוד כמה שנים הם בקושי יזכו לפגוש סבא\סבתא.
מהצד השני - פעם לסבא היו נינים, היום בקושי נכדים הוא רואה.

אתה שוכח שתוחלת החיים הייתה קטנה בהרבה, סבא שלי שנולד בתחילת המאה הקודמת נפטר בגיל 65, גם בגיל הזה ספק שהיה מכיר נינים.

סבתא שלי, שתחיה עד 120, בקרוב מאוד תוכל לראות בני נינים (היא בת 87 ואחיין שלי הבכור בן 20)

אני חושב שהיום עדיין הרבה מאוד משפחות מגיעות להיכרות של נינים וסב(ת)א רבא.

אני למשל הכי קטן במשפחה, ובאמת יכול להיות שההורים שלי לא יהיו כאן כבר כשהילדים יתגייסו או יתחתנו, אפילו לא חשבתי על זה עד ש @pasat04כתב את זה.

לפני 13 שעות, SlowRide כתב:

כן, למרות שאת זה ספציפית אני רואה כתשלום על שנים רבות ולא תרומה.

כשאני תורם כסף לנזקקים אני מרגיש טוב עם עצמי שעזרתי למישהו ובגלל זה אני תורם. אז כן, זה אגואיסטי. לא צריך להתבייש בזה.

בתור מי שלומד את התחום (פסיכולוגיה)

אלטרו/אגואיזם זה פרדוקס, כי יש לנו צורך להרגיש אלטרואיסטים, ואז אנחנו בעצם ממלאים את הצורך הזה, באופן אגואיסטי. יש מחקרים מאוד מעניינים בנושא אגב, לשרשור אחר...

אגב, גם כשתרמתי כסף לאתר הסיבה הבסיסית שזה אדואיסטי זה כי אני נהנה מהאתר ורוצה להשתמש בו.

זה היה אלטרואיסטי אולי אם לא הייתי משתמש או מכיר את האתר כלל.

לפני 11 שעות, TsachiE כתב:

אוקיי אבל  אי אפשר להגיד שכל דבר שאתה עושה בחיים הוא אגואיסטי.

קח לדוגמא את המקרה של רועי קליין זכרונו לברכה - מה היה אגואיסטי במעשה שלו שהביא גם למותו?

מדובר במעשה מאוד מורכב לדעתי שחורג מגבולות ההבנה של אגואיזם או אלטרואיזם.

קצין שנכנס לשטח קרב ומקבל את העובדה שיתכם ולא יחזור, מגיע לסיטואציה בה הוא מבין שהוא כנראה ילך, ואיתו ביחד עוד מספר חיילים.

עם ההבנה הזו הוא לוקח החלטה קריטית ברגע וממשיך עם הכיוון למוות שלו, אבל באופן כזה שמונע מוות של אחרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בסדר, זה עוד דיון באוויר.

מה זה "להתגלגל" אני לא יודע. אתה כנראה לא תוכל לקנות בזה רכב ספורט חדש ולא תוכל לאכול ואגיו איציק פעם בשבוע, כנראה. כן. גם לא תוכל לטוס לחול 3 פעמים בשנה.

אפשר עם שכר כזה לחיות עם שותף בערך בכל שכונה בישראל. אפשר לחיות לבד, אם לא רוצים שותפים, ברוב הערים במרכז שהן לא תל אביב. וכנראה בערך בכל מקום אחר.

זה עדיין ישאיר בין 6 ל-7 אלף שקל בחודש לכל השאר. שזה סכום לא מבוטל להוצאות חודשיות, כולל דלק, אוכל ומה שלא תרצה.

אתה חייב את העבודה שלך כמקור הכנסה יציב וקבוע.

אין לך אופציה לעשות שום שינוי דרסטי בחיים.

שוב, לא אמרתי שזה טוב או רע,רק ציינתי מצב 

אתה נכנס לנסות לעשות תחשיב חודשי וזו לא הייתה הכוונה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 זה מאוד גבולי

3k-3.5k - יחידת דיור במרכז

4-5k להשכיר דירה במרכז

2-3k שותפים במרכז

1k - קניית מצרכים

1k - תשלום חשבונות

1k - עלויות רכב

נשאר 5 בתרחיש הכי אופטימי, שיצריך ממך לחיות עם שותפים, וזה מנסיון שלי ממש לשחק ברולטה רוסית. כיי אתה לא יודע עם מי אתה נופל כך שכבר עדיף הורים - את השיגעונות שלהם אתה לפחות מכיר ועל השיגעונות שלהם אתה לא צריך לשלם שכירות.

אם אתה באמת רוצה עצמאות ללא שותפים , אבל גם עלול למצוא את עצמך עם 2 בלבד בחודש אם אתה ממש רוצה פרטיות ונוחות סבירה.

ואיפה כל הקנייה של הריהוט הראשוני והאבזור של הדירה? עוד עשרות אלפי שקלים הוצאה ראשונית.

איפה כל מיני בלתמים, תיקונים והוצאות לא צפויות שצצות? איפה יציאות, בילויים , טיול לחול אחת לשנה? איפה לקחת את הבת זוג  שלך מדי פעם למסעדה או הופעה?

ואיפה החזרי הלוואות שחלק לא מבוטל מהישראלים משלם כל חודש?

בתור אחד שחי לבד תקופה לא מבוטלת, וממש לא במרכז תל אביב, אני יכול להגיד 

ש9-10 זה גבולי. גבולי מאוד. בטח לא סכום שאתה יכול לחסוך יותר מדי לעתיד שלך.

המלצה שלי, עם סכום כזה תישאר אצל ההורים ותחסוך.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפואנטה היא לא להפוך את הנושא לכמה לדעתך צריך כדי להסתדר.

להשאר עם ההורים אפשר רק אם אף פעם לא עזבת,ברגע שיצאתי לגור עם שותפים/לבד-אין שום סיכוי.

העתיד הוא לא רק עוד כמה שקלים בחשבון,שלגור עם ההורים לא מאפשר אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, TsachiE כתב:

ואיפה כל הקנייה של הריהוט הראשוני והאבזור של הדירה? עוד עשרות אלפי שקלים הוצאה ראשונית.

אצלי, כשנכנסתי לדירה ריקה, הכל הסתכם ב7 אש"ח.

אתה ממש לא חייב לקנות את הטופ של הטופ של רהיטים ומוצרי חשמל. במקרה של רהיטים, יש המון דברים שאתה יכול לקבל בחינם, לקחת מההורים, או לקנות מהדייר הקודם שלא בא לו לסחוב אותם. וגם מציאון וסייל של איקאה הם החברים שלך.

כל בית - קח מההורים מה שאפשר, לגבי השאר - מקס סטוק.

מוצרי חשמל - כנס למחסני חשמל, ותזמין מהם את השיט הכי זול בקטגוריה, רווק יחיד לא חייב יותר מזה.

בקיצור, תלמד להיות צרכן חכם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • משעמם 1
  • רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני מקבל פה ווייב של סגפנות יתרה.
אז איפה בדיוק אתה מכניס את הילדים למשוואה?

אפשר גם לחיות ברחוב, למצוא איזו גינה חביבה, אפשר לחסוך המון על ריהוט.

עברתי חוסר, נכנסתי לדירות בלי שקל על התחת ושרדתי אבל תמיד שאפתי ליותר ולא שיקרתי לעצמי שככה טוב לי וככה אני רוצה.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

• אהבתי 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שהיא לא.

כמה כבר תחסוך? 3 אלף בחודש?

בשנה נניח שמת עוד קצת בצד הגעת ל40.

זה הרבה כסף למי ולמה?

@בנצי יש פה מידי פעם תחרויות מי מתכלב יותר,מה המטרה מעולם לא הבנתי.

אם להוציא 1000 שקל ישפרו לי דרסטית את איכות החיים,מה ייתן לי לחסוך אותם?

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שהיא לא.
כמה כבר תחסוך? 3 אלף בחודש?
בשנה נניח שמת עוד קצת בצד הגעת ל40.
זה הרבה כסף למי ולמה?
אפשר לקנות משפחטומתית אחרי שלוש שנים.

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...