Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Made in Germany או פעם באמת עשו דברים כמו שצריך

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1187 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

כוס רב פעמית עדיפה מבחינת זיהום על כוס חד"פ רק אם אתה משתמש באותה כוס 1000 פעם

זה מתחשב במיחזור הכוס בסוף חייה?

זה כאילו בין לשתות מ 1000 כוסות חד"פ או מכוס זכוכית אחת 1000 פעם נכון?

בכול מקרה, מכיוון שאתה שותה (אני מקווה בשבילך) יותר מכוס מים/וואטאבר אחת ביום, זה ניהיה עדיף אחרי שנה-שנתיים, וכוסות שורדות יותר מזה אני חושב (או שאולי אני קמצן ששותה מאותה הכוס כבר שנים?)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה תלוי בהמון דברים, למשל מאיזה חומר הכוסות, אתה שוטף ידנית או במדיח עם סבון או רק מים, שוטף אחרי כל שימוש או פעם ב, כמה כוסות כאלה יש לך כי אנשים נוטים לקנות סתם כלים יפים שהם לא באמת משתמשים בהם ועוד...

כמה שורדות הכוסות זה גם שאלה, כי כוס זכוכית שנפלה בטעות ונשברה תלך לפח, אבל כוס מתכת או פלסטיק לא.

בקיצור זה לא שחור ולבן.

מה שבטוח זה שאם זורקים כלים חד פעמיים בטבע זה גורם נזק, ושצריך מערך הטמנה ומחזור יותר יעיל של זה כי כל עוד זה נמכר בחנויות אנשים משתמשים בזה בהמוניהם. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Dimo כתב:

למי עוד יש פיסות הנדסה נפלאות בבית? 

DSCF5539.JPG

• מצחיק 6
  • מעניין 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, discoTD5 כתב:

DSCF5539.JPG

אם הוא לא יכול לחלץ בלי שיגרם לו נזק והמחולץ יצטרך לשפות את הבעלים, אולי ההנדסה לא כזו נפלאה.

• אהבתי 2
  • מצחיק 6

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, discoTD5 כתב:

DSCF5539.JPG

באמת פיסת הנדסה מעולה, אפילו שמנטף יכול לנהוג בה.

לענייננו -  לפני 6 שנים חיפשתי מדיח כלים שיושב על השיש. ביד 2 הייתה מודעה של מדיח מעפולה. דיברתי עם הבעלים וסגרתי איתה על 150 שקלים (סטודנט עני ומסכן באותם ימים).
הגעתי לשם בערב, הגברת המסכנה בדיוק חזרה מעקירת שן. בקושי דיברה. שאלתי אותה איפה המדיח? הצביעה על גוש לבן מכוסה בלשלשת יונים ששכב בחוץ. שאלתי אותה אם הוא עובד, אמרה "בטח עובד" במבטא רוסי שאתה לא רוצה להתעסק איתו בטח אחרי שעקרו לו שן.

העמסתי אותו וברחתי.
הנבלת בוש המכאנית הזו עדיין עובדת ובועטת ומנקה אש. אני לא יודע איפה היא יוצרה, אבל מדיח קטן במשקל כבד עם מנגנון מכאני גורם לי לחשוב שזה לא בטורקיה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

הנבלת בוש המכאנית הזו עדיין עובדת ובועטת ומנקה אש. אני לא יודע איפה היא יוצרה, אבל מדיח קטן במשקל כבד עם מנגנון מכאני גורם לי לחשוב שזה לא בטורקיה.

רוב מכשירי החשמל הלבנים בבית של אמא דריש נאספו חינם לאורך השנים מחברי פורו(מי)ם שמאסו בהם, וזכו אצלה לפרק ב'. שיא השרידות שייך כנראה לתנור אפייה קריסטל מתחילת הניינטיז, שנשמע כמו בואינג 707 בהמראה אבל מוציא עוגות ולחם כ"כ מוצלחים שאין מה לדבר על שדרוג.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש אם אני לא טועה אספתי ממך גם מדיח מנתניה? אספתי אחד מחבר פורום.
האמת שהוא החזיק משהו כמו חצי שנה. היה שם כרטיס אלקטרוני...

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף חברה אין אינטרס לייצר מוצר שיחזיק לנצח ולא יתקלקל לעולם, לא ליצרנית מכונות כביסה, לא ליצרנית שואבי אבק, לא מכונות קפה ובטח לא מכוניות. הם רוצים אותך כלקוח חוזר ולא כלקוח שאולי תחזור בעוד 20 שנה, הם רוצים לייצר חלפים בשביל השואב/ מכונית/ מכונת כביסה כיוון שהם מכניסים להם כסף נוסף על מה שרכשת את המכשיר מלכתחילה והשאיפה היא שהתיקון יהיה מספיק יקר כדי שירוויחו עליך ומספיק זול כדי שתתקן ולא תקנה מכשיר חדש מחברה מתחרה, זה כל הסוד והקסם בהנדסת חומרים ופיתוח מוצר, שיהיה זול בצורה סבירה קל וזול לייצור בכמויות בצורה סבירה ואמין מספיק בשביל להחזיק אותך בלופ שלהם למשך כמה שנים ועדיין לא תרגיש מרומה שלא תקנה מהתוצרת שלהם שוב.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, flytomars כתב:

מזכיר לי שלקחתי לצבא (סדיר) טוסטר לחיצה (אמפא נראה לי?) 

אמקה.

הרולס רויס  של הטוסטרים.

image.png.b253e0b2a8dd96b4cc378628e9086d4f.png

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמקה - EMKA. בחלט מותג בפני עצמו, המוצר היה מוכר בשם הזה ולא "טוסטר לחיצה" גנרי. חוץ מזה, בצבא היו תנורי ספירלה לצורך זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ההורים שלי נתנו לנו טוסטר אובן של אמקה חדש באריזה, שהם קיבלו במתנה לחתונה ואף פעם לא פתחו. ממש barn find...
חזיכת זבל זה, הפסיק לעבוד אחרי פחות משנה.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפך. זה החזיק מעמד 30 שנה 😉

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי טוסטר אובן של אמקה כבר 35 שנה ועדיין משתמש בו. הקפיץ של הטיימר התקלקל לפני שנים רבות, במקום זה התקנתי מפסק על הכבל.

לגבי מכוניות, הBMW E34 שלי תוכננה בתקופה שהם עדיין ניסו לייצר את המכונית הטובה בעולם. ברור שיש מה לשפר בה, אבל היום לא מתכננים ככה. מתכננים ככה שיהיה לך ריגוש מהיר שיתיישן מהר. בגרמנית קראו לזה "רכב מהנדסים", שניסו לבנות כל דבר בצורה הטובה ביותר. ואילו הדורות לאחר מכן נקראו "רכב מנהלי חשבונות", שחיפשו רק איך להרוויח מהם כמה שיותר.

לגבי כלי עבודה - יש לי כלי עבודה שירשתי מאבא שלי. כלים ידניים באמת לא נגמרים אף פעם, אבל כלי העבודה החשמליים של היום פשוט פי 10 יותר טובים. ואני עוד זכיתי לעבוד עם הישנים כשהם היו די חדשים. אז נכון שהמקדחה הרוטטת כמו של ספריאל ממשיכה לעבוד אחרי 40 שנה, אבל היום יש פשוט כלים הרבה יותר טובים שיחזיקו גם 40 שנה.

ההבדל הוא, שהיום יש בנוסף גם כלים ידניים וחשמליים זולים שנועדו לשימוש חד פעמי. כל עוד שקונים כלים ברמה מקצועית הם יחזיקו.

ועד משהו מעניין - מתי התחילו לכתוב "Made in Germany" על מוצרים?

בסוף המאה ה19 הממשלה האנגלית חייבה לסמן מוצרים תוצרת גרמניה בכיתוב הנ"ל, בחושבם שהרגש הפטריוטי יגרום לקונים להעדיף תוצרת מקומית. התוצאה הייתה בדיוק הפוכה. הקונים העדיפו את התוצרת הגרמנית כי הם ידעו שהיא טובה יותר. ומאותו זמן הגרמנים התחילו לכתוב ביוזמתם "Made in Germany" וזה נהפך למותג.

כשאני מזמין סמלים של BMW לגלגלים מזוייפים מסין, כתוב עליהם "Made in Germany" כי הם מעתיקים את המוצר אחד לאחד עם האריזה. ואילו כשאני מזמין ברגים מקוריים מדילר של BMW בגרמניה, אני מקבל אותם בשקית עם לוגו BMW וכיתוב "Made in China". משעשע.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • מעניין 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשפרקתי את הכיסאות בגולף שהיתה לי, היה כתוב על הפלסטיק שמכסה את המסילות ברצפה MADE IN W.GERMANY.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...