Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Made in Germany או פעם באמת עשו דברים כמו שצריך

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1190 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 28 דקות, discoTD5 כתב:

היה לי תנור אפיה של בוש עם ניקוי עצמי. 

העצלן לא ניקה את עצמו מעולם. 

זה כבר לא הגרמנים של פעם. 

רואה - אתה בר מזל. פעם בשנה נתתי לאחיו פקודה להתנקות, וכמו גרמני טוב הוא ביצע אותה עד הסוף המר, ומת בגיל צעיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, המקלחות זה לא באמת לניקוי עצמי...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, shachar187 כתב:

בבית הישן שלנו עדיין חי ובועט מקרר קריסטל בן לפחות 20.

היה להורים שלי מקרר תדיראן מודל 1996 שעבד 23 שנה, נמסר למישהו, ויש מצב שעדיין עובד.

הבעיה היא שעם הצריכת חשמל שלו, בכסף שזה עלה היה אפשר לקנות מקרר חדש כל 3-4 שנים.

כמו סדאן אמריקאית ישנה עם V8 בנפח 6 ליטר והספק 150 כ"ס. יכול להחזיק לנצח, אבל להמשיך להשתמש בה ביום יום זה לא כלכלי בעליל.

לפני 22 דקות, David32 כתב:

גם לא ממש מיועד לגרמנים

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך לציין גם שלמרות אורך החיים הקצר יותר של מוצרים מודרניים וטרפת הקניות של החברה המערבית, בלי זה הטכנולוגיה היתה מתקדמת לאט יותר. כבר לא מספיק להחליף עיצוב ולמכור את אותו מוצר כל שנה, אנשים רוצים כל מיני חידושים. לא מעניין אותם מקרר שיחזיק 40 שנה, רוצים מקרר שמכין וודקה רדבול בפקודה מהסמארטפון ושאפשר לשחק על המסך שלו פיפא בסטרימינג מהסוני. שואב אבק שמחזיק 50 שנה? תן לי שואב ל5 שנים אבל קומפקטי ואלחוטי שאפשר לשאוב בו גם את התקרה, השטיחים, ספות, ברכב, הפילטר של המייבש וגם ג'וקים ועכבישים.

זה כמו במכוניות. אף אחד לא רוצה היום קופסת פח עם 4 גלגלים, כיסאות וחלונות, מנוע בנזין אטמוספרי ביחס דחיסה נמוך שיזיז את הרכב ממקום למקום משודך לגיר אוטומטי פלנטרי טיפש שמחזיק מליון ק"מ בטיפולים שגרתיים. רוצים את הרכב הכי חזק ומהיר, הכי שקט, הכי פחות מזהם, שיודע לנסוע בעצמו, עם מערכת קולנוע ביתית ומה לא.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, natco כתב:

אמקה.

הרולס רויס  של הטוסטרים.

image.png.b253e0b2a8dd96b4cc378628e9086d4f.png

הסמג"ד שלי החרים לי אחד כזה פעם עם הטוסט עדיין בפנים. מקווה שהיה לו טעים

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, David32 כתב:

יש בעיה אחרת - תנור צרפתי עם ניקוי עצמי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, SlowRide כתב:

צריך לציין גם שלמרות אורך החיים הקצר יותר של מוצרים מודרניים וטרפת הקניות של החברה המערבית, בלי זה הטכנולוגיה היתה מתקדמת לאט יותר. כבר לא מספיק להחליף עיצוב ולמכור את אותו מוצר כל שנה, אנשים רוצים כל מיני חידושים. לא מעניין אותם מקרר שיחזיק 40 שנה, רוצים מקרר שמכין וודקה רדבול בפקודה מהסמארטפון ושאפשר לשחק על המסך שלו פיפא בסטרימינג מהסוני. שואב אבק שמחזיק 50 שנה? תן לי שואב ל5 שנים אבל קומפקטי ואלחוטי שאפשר לשאוב בו גם את התקרה, השטיחים, ספות, ברכב, הפילטר של המייבש וגם ג'וקים ועכבישים.

זה כמו במכוניות. אף אחד לא רוצה היום קופסת פח עם 4 גלגלים, כיסאות וחלונות, מנוע בנזין אטמוספרי ביחס דחיסה נמוך שיזיז את הרכב ממקום למקום משודך לגיר אוטומטי פלנטרי טיפש שמחזיק מליון ק"מ בטיפולים שגרתיים. רוצים את הרכב הכי חזק ומהיר, הכי שקט, הכי פחות מזהם, שיודע לנסוע בעצמו, עם מערכת קולנוע ביתית ומה לא.

אני לא חושב שזה הופיע בגלל שצרכנים דורשים את זה. רוב החידושים האלה מבחינת הצרכן נעים על הסקאלה בין nice to have, דרך meh, ועד ל"מי לעזאזל ביקש את זה מהם?"

כמו שהנרי פורד אמר פעם - אם הייתי שואל מה הלקוחות רוצים, התשובה הייתה סוסים יותר מהירים.

מבחינת הצרכן אין הרבה הבדל בין גולף 1.6 99, לבין גולף 1.4TSI 2010, לבין גולף 1.2TSI 2020 (כל עוד היא תקינה ולא עושה בעיות). בסך הכל המטרה היא אותה מטרה - להניע 5 נוסעים פלוס מטען.

רוב הצרכנים זה לא הייטקיסטים חנונים שרצים לפתוח את הארנק, כל עוד למוצר החדש אין חידוש בגדר game changer של ממש, וגם אז הם יעשו את זה ככל הנראה כשהישן יהפוך להיות לא שמיש מסיבה כזאת או אחרת.

לדעתי כל החידושים האלה זה בור שהיצרנים חפרו לעצמם עם התחרות בינהם. חייבים כל הזמן להגדיל מכירות, אסור להיתקע במקום, אחרת תהפוך ללא רלוונטי, ואם אחד מוציא משהו חדש, אז כולם חייבים, אחרת לא יהיו תחרותיים.

עכשיו הלקוח מסתכל, רואה שיש מוצר שעושה X, ובאותו מחיר מוצר מתחרה שעושה גם X וגם Y, אז יקנה את המוצר המתחרה, גם אם הוא לא באמת צריך את זה. למה - more buttons, אז למה לא.

הקונה עדיין לא רוצה לשלם הרבה, אז היצרנים חוסכים בכל דבר אפשרי, מוציאים מוצרים עם אורך חיים מוגבל (גם אם זה לא בכוונה תחילה), או פשוט מתאמים את המחירים בינהם, ואז ללקוח פשוט לא נשארת ברירה, כי אצל המתחרים הוא יקבל בדיוק את אותו מוצר עם תוחלת חיים קצרה, מחיר מופקע, וטריליון פיצ'רים שאין לו צורך בהם.

האמת שזה כבר הגיע למצב אבסורדי - לאמריקאים אין כסף למכוניות אמריקאיות:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ALÞћÃ כתב:

היה לנו כזה בצבע אדום מגיפה.
אני עד עכשיו זוכר את הסאונד הקפיצי/קליקי של התרמוסטט.

Sent from my Tricorder

וואו..עכשיו ממש העלתם נשכחות....

אני זוכר את הטוסטר הזה של זק"ש בצבע כתום מזעזע, עם הפטנט של הפלטות הדו צדדיות - צד אחד טוסטר, צד שני וופל אמריקאי - ממש נגיעה בחו"ל (באמצע הסבנטיז....)...

20 שנה אחרי, באמצע שנות ה-90 הוא עדיין עבד כמו גדול ולקחתי אותו אחר כבוד לדירת הסטודנטים שלי בירושלים.....

עריכה אחרונה על ידי yuval1111
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לווה אופטה יצרו טלוויזיות שהן יצירת אומנות טכנולוגית.
גם סוני יפן יצרו מכשירים מדהימים (בניגוד לסוני אנגליה). אלו מכשירים שפשוט לא תקלקלו מבלי לשכוח את איכות התמונה הנהדרת.
יש לי ציוד אודיו מאמצע שנות ה80 של אקאי, סנסוי וטכניקס שעובדים כמו ביום שהם יצאו מהמפעל.
אבל אז הם היו יקרים מאוד.
היום הכל זול והכל בנוי לשרוד שנים בודדות וחבל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, SlowRide כתב:

לפעמים יש גימיקים נורא מפגרים. כמו הדלתות השקופות האלה במקררי LG.

יכול להעיד שגם ההורים שלי לא מחפשים כל מיני פיצ'רים ותכונות מיוחדות, תן לה מכשיר פשוט עם ממשק של חוגה וזה מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה אנשים הם ככה, העיקר שיעבוד כמו שצריך, ומה שמעבר זה מבחינתם בונוס.

למשל אתד הטיעונים המרכזיים של משתמשי אייפון (אחרי התרגלות לממשק) זה שלטענתם עם אייפון אפשר למשוך 3-4 שנים, ואנדרואיד צריך להחליף כבר אחרי שנה וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק טענה. עד לא מזדמן הייתי משתמש בתור טלפון משני(שעובד על בסיס יומ יומי, לא מתייבש חצי שנה במגירה) באייפון 5, שמלבד סוללה, הכול עדיין מקורי. טלפון שנקנה מתישהו ב-2012. 

אם אפל לא הייתה דואגת להחריב אותו בעדכוני תוכנה שזוהי כול מטרתם, הייתי כניראה משתמש בו עד היום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שחמי לא חבר בפורום... יש לו 3 רכבים גרמניים בחניה, כל מוצר שהוא קונה הביתה גרמני, הוא עוסק בייבוא בתחומו ותמיד משבח את האיכות הגרמנית* לעומת הסיני החקיין שעושה הכל באיכות רעועה.

*גרמני מבחינתו זה גרמני. הוא טוען שהיום התוצרת הגרמנית בפועל זה פועלים תורכיים שמייצרים בגרמניה, וכשהוא נפגש עם אדם גרמני בעבודה והוא מאחר לו, הוא אומר "באמת, אתה מאחר, גרמני?" "מה פתאום גרמני, אני תורכי."

לגבי מוצרים, אצלנו בבית יש טלויזיה של גרייץ בת עשור וחצי לדעתי, שתוחלף השבוע רק בגלל שהגודל שלה כבר לא רלוונטי למציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...