Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Made in Germany או פעם באמת עשו דברים כמו שצריך

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

פלוס יש תחתיהם עכשיו אוכלוסיה שלא בדיוק מתלהבת ממקרסיזם-לניניזם

לא אל תשאר כמה כול מזרח אירופה שהייתה תחת ברית המועצות התלהבה מהשלטון - חבל על הזמן.

לפני כשעה, aka77 כתב:

למעשה הניצחון כרגיל בימינו בזכות ארצות הברית.

עצוב שכך אתה חושב, אבל לא אצליח לשכנע.

T-34 זה לא איזו מכונה מופלאה, בטח שלא יתרון טכנולוגי. והטייגר לא בא להתמודד עם ה T-34, אולי הפנתר. מה גם שעם הלנד ליס לסובייטים היו גם מטילדות וגם שרמנים.

כול השירשור הזה מלא באי דיוקים בעיניים היסטוריים ועדיף או לעצור פה או להתחיל לבדוק לפני שרושמים.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

נכון שהיה להם את T34, אבל כאן היתרון הטכנולוגי שלהם פחות או יותר נגמר.

גם את זה לא היה להם, המכונה שייצרה את בסיס הצריח נשלחה מארה"ב.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אקדח של זיג מדגם 228 שימש אותי מ1992 ועד לפני כשנה, נולד במערב גרמניה עוד לפני האיחוד ועד יומו האחרון איתי עבד ונראה כמו חדש. נמכר כיד שניה במחיר מכובד  בעיקר כי כבר נמאס והכביד. הוחלף ב HK שכנראה ישרוד עוד כמה עשורים.

ב 1996 עת התחתנתי,  רצנו אני והאישה לקנות מוצרים לבנים לבית שעוד לא קנינו.

בזמנו הלהיטים היו מקרר של אמקור מטאור ומכונת כביסה של קריסטל.

האמקור יוצר ידנית לאחר שהצטברו מספיק הזמנות ולכן חיכינו בערך חודש לבואו.

הוא שרד עד 2018 אז הלך לו המנוע והוא נתרם למשפחה שלא היתה לה בעיה לתקן.

החלפתי ב LG שנקווה שיתן עבודה.

הקריסטל החזיקה בערך 18 שנה ואז הציר של התוף נשבר. הוחלפה בקריסטל חדשה אבל זותי היתה תוצרת סין שפשוט מתה אחרי שנתיים.

כרגע יש LG.

לפחות הבית מחזיק 20 שנה בינתיים. טפו טפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, ceyal כתב:

אקדח של זיג מדגם 228 שימש אותי מ1992 ועד לפני כשנה, נולד במערב גרמניה עוד לפני האיחוד ועד יומו האחרון איתי עבד ונראה כמו חדש. נמכר כיד שניה במחיר מכובד  בעיקר כי כבר נמאס והכביד. הוחלף ב HK שכנראה ישרוד עוד כמה עשורים.

אקדח זה לא אינדיקציה - זה כלי מכאני פשוט מאוד, תראה את כל הקלאצ'ים שמחזיקים לנצח ברפובליקות בננות אפריקאיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, זה כן. כי כשאקדח מיוצר מחומרים ירודים ובלי דיוק, יהיו לך חלודות, עיקומי קנה והרבה בעיות של הזנה ופליטה של כדורים ותרמילים.

שלא נדבר על מעצורים עם קצת אבק ולכלוך.

הזיג הזה פשוט חיה רעה שעובדת בכל מצב. הקלאץ גם הוא מתוכנן גאונית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו זוכר את קיה הראשונה שהגיע לארץ? אני כמעט נפלתי על הרצפה שראיתי את הרכב

שהגיע להתקין אזעקה. איכות גימור שהיה נראה כמו לגו או פאזל מקרטון. שאלתי (בלב) מי קונה צעצועים כאלה

עובדה שקנו העיקה לקנות "רכב על ניילונים" חלפו להם כמה שנים (עשורים) והנה פתאום הם כן מייצרים רכבים טובים (יחסית) ויותר איכותיים. כלומר, העולם הוא גלובלי, לומדים מאחרים, לפעמים זה מצליח, לפעמים לא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח זוכר, ההורים שלי קנו קיה פרייד ב95. תלונות עליו אני דווקא לא זוכר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הזיג זאואר, תמיד זיג הייתה בראשי כחברה שוויצרית. קראתי בנושא ואני רואה שמדובר בשת"פ שוויצרי - גרמני, אם כי לאחרונה המפעל בגרמניה נסגר, והחברה היום שוויצרית עם חברות בנות בארה"ב.

אני בטוח שגם הFN הבלגי שלי שרכשתי לפני 27 שנה יעבוד גם בעוד 100 שנה, אני מאמין שרוב כלי הנשק מתוצרת סבירה ככה.

לגבי הקיה ספיה, הראשונה שנמכרה במערב, אני זוכר במיוחד את מבחן הבלמים באוטו מוטור אונד שפורט בתחילת שנות ה90 בה היא השיגה מרחק בלימה של פי 3 (!) מפורש 911 שהיא המצטיינת במבחן לאורך עשורים רבים. אבל היא הייתה לחלוטין מחוץ לגרף של כל 10 המכוניות האחרות המשתתפות במבחן.

הייתי בטוח שהמותג יעלם לפני שהוא יגיע בכלל לישראל, אבל הם הוכיחו יכולת למידה יוצאת מן הכלל.

גם זכורה לי הגדרת הפיתוח של הריו הראשונה, לייצר רכב שיעלה פחות מ$10000 לצרכן בארה"ב. לא יאומן איך הם התקדמו מאז ימי הזבל הזה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי רכש טלווזיה של LG LCD עם הFULL HD בסביבות ה3-3.5 אלף בערך לפני 16-17 שנה . 

עבדה כמו גדולה  רצוף כמעט!! והציגה תמונה יותר יפה מהטלווזיה שיש לי עכשיו (4K של פיליפס) עד שנפלה ונשברה.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגמוניה של טלוויזיות איכותיות גרמניות חלפה מהעולם מזמן. פעם הייתי שופך סכומים אסטרונומיים עבור טלוויזיות  של לווה אופטה (מי שמכיר, יודע) רק כדי לקבל את  איכות התמונה המיטבית ביותר.(למרות שחלק גדול מהחברים שלי הצליחו להבין במה מדובר) 

הימים האלה עבורו מזמן  (לא מבחינת קניית מסכים איכותיים, זה רק מתגבר עם השנים) כי אין להם מה להציע מול מותגים מהמזרח-ששולטים ללא עוררין בתחום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, amosbmw כתב:

לגבי הזיג זאואר, תמיד זיג הייתה בראשי כחברה שוויצרית. קראתי בנושא ואני רואה שמדובר בשת"פ שוויצרי - גרמני, אם כי לאחרונה המפעל בגרמניה נסגר, והחברה היום שוויצרית עם חברות בנות בארה"ב.

אני בטוח שגם הFN הבלגי שלי שרכשתי לפני 27 שנה יעבוד גם בעוד 100 שנה, אני מאמין שרוב כלי הנשק מתוצרת סבירה ככה.

סיג היא אכן שוויצרית במקורה, ואף ייצרה את האמרלי.
היו לה עוד כל מיני תחומים והיא בכלל החלה דרכה כיצרן מרכבות סוסים, אאל"ט. ראשי התיבות של סיג הם Schweizerische Industry Gesellshaft שהפירוש הוא חברת תעשיה שוויצרית. הם היו גם בתחום אריזות המזון אולם חטיבה זו (שעדיין נושאת את השם - סיג) נמכרה לגרמנים. בשנות ה- 70 רכשה את האמרלי השוויצרית ואת חברת הנשק הגרמנית סאואר ובניו ועברה לייצר את הנק"ל שלה בגרמניה במפעל הזה, עקב רגולציות של הממשל בשוויץ לגבי ייצור נשק אישי במדינה ולאחר מכן, על מנת לפרוץ לשוק האמריקאי ולמכרזים של הצבא שלהם - העתיקה פסי ייצור לשם ובנתה שם מפעל. כעת שמה הוא SIG Arms אאל"ט.

כלומר, אקדח שרשום עליו שיוצר עוד בגרמניה המערבית, נחשב לטופ בעיני מביני ענין / אספנים.
גם FN נחשבת ליצרן איכותי, אבל היו לו גם לא מעט פאדיחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור למכוניות, בתחילת שנות ה2000 קניתי ב.מ.וו E30 קופה מודל 84, מנוע 1800 סמ"ק עם הזרקה.

היא היתה בסביבות המליון קילומטר ויד תשיעות ש6 מתוכם עברו בתוך המשפחה של הבוס שלי שממנו קניתי את האוטו.

אז מליון קילומטר ו17-18 שנה של אלתורי חשמל כולל אזעקות ואימובילייזרים ועלוקות וטלפונים קבועים לרכב שכולם הותקנו על ידי המעט במחיר (כלומר הבן של השכנים) עשו שמות למערכת החשמל באוטו, אבל:

חלונות חשמל מקוריים עבדו, נעילה מרכזי מקורית, מראות חשמליות מקוריות מעולם לא הוחפו, גם המסרק הגה עבר את מליון הקילומטרים, הגיר מקורי ולא נפתח מעולם, מפוח מזגן הוחלף אצלי ולפי הברגים המכונאי אמר שגם הוא הגיע עם האוטו, הבק-אקס מקורי, משאבת דלק הוחלפה לראשונה אצלי, ועוד ועוד מלא דברים קטנים שהיום נראים מופרכים שלא הוחלפו מעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ - 3 שנים נסעתי במסגרת העבודה לפרנקפורט, היה שם שוק פשפשים באחד הימי חופש שלי, ראיתי את הסוס עבודה הזה, ברור שקניתי אותו (סביב 150 שקל, בגיל שלי)

מאוד קל, רק 500W אבל לא נופל מפטישונים אימתניים של היום.

אני אוהב שרק לוחצים על ההדק הפטיש עובד (אין צורך להצמיד למשטח) וכמובן שלא צריך שינוי כיוון

בהחלט סוס עבודה שיחזיק לעוד עשרות שנים (עבר כבר עשרות קדיחות, גם במתכת ועץ).

מצחיק שהיום רואים הרבה חיקויים סינים של הפטישון הזה (VNA38_Z_P_7612206040037_1.png)

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.1.2021 בשעה 23:25, Fazer כתב:

אקדח זה לא אינדיקציה - זה כלי מכאני פשוט מאוד, תראה את כל הקלאצ'ים שמחזיקים לנצח ברפובליקות בננות אפריקאיות.

או טויוטות משנות ה80-90 שנוסעות לנצח באותן רפובליקות בננות. או אופנועים דוגמת Minsk-125 או Honda Super Cub.

לדעתי הסוד לכך שכלי יחזיק לאורך זמן זה פשטות האחזקה שלו וזמינות חלקים טובה, או אפשרות לייצר אותם במקום.

למשל תראו את הבחור הזה:

או פרק בסדרה ישנה של ג׳רמי קלארקסון:

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...