Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט טיפו - מחיר טוב, רכב טוב, יחידת הנעה טובה, אפילו אומרים שאמין - למה לא הצליחה פה ?!

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיאט טיפו נשמע כמו רכב טוב, ואפילו אני בתור אנטי-פיאט מנסיון עבר, שקלתי אותו למשך תקופה,

הרכב סביר פלוס, הליסינג די אהבו אותו יחידת הנעה של 1600 וגיר פלנטרי, אפילו המחיר היה טוב הכל היה נראה מבטיח.

ועדיין ב2019 הפסיקו להביא אותה ארצה והשיווק הפסיק.

כרגע נראה שהיבואן מעוניין להביא ארצה את הפיאט טיפו קרוסאובר, ואני חושב וחושב ולא מצליח להבין,

למה לא הצליח להם איתה כשתכלס סימנו V על כל הדרישות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה סיבות אפשריות (אני מניח שכולן או רובן תרמו):
1) ירידה כללית בנתח השוק של המשפחתיות בארץ ובעולם 
2) אנשים בארץ מעדיפים מכונית יפנית או קוריאנית על אירופאית
3) סיבה שהיא תוצאה - מכיוון שהרכב לא נמכר הרבה אנשים חוששים לקנות אותו...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות? כי היא לא זולה מספיק. 

ב-0 קילומטר היית קונה רכבים טכנולוגיים טובים יותר או בעלי מותג חזק ב-10 אלף יותר. 

ובליסינג? כנ"ל. 

לא רואה שום מצב, אלא אם אתה מוגבל ברכבים וממש ממש חייב בקרת שיוט, שמישהו יעדיף את הטיפו ולא סקודה ראפיד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב0 קמ ? עם ישראל גם לא היה קונה אותה אפילו שגם היא תופיע במחיר מוזל יותר.

זהו רכב אם הייתי משווה, אז פיזו 301 דומה לה... 2 רכבים עם ציון ממוצע בלבד שעושים

את העבודה נאמנה, האיטלקיה אמינה לפי סקר שוק קטן ברשת, את הפיזו לא בדקתי.

הפיאט רכב לא מוערך לדעתי , אבל גם לא בולט לטובה, עם ישראל (בצדק או שלא?) רואה

יונדאי I25 מול העניים וחושב כנראה שהתמורה יותר גדולה... אולי בגלל שוק מקומי חזק.

אלה שיסעו בפיאט , לא ירגישו שחסר להם כלום לעומת היונדאי, בטח מול הפיזו 301 היא

תרגיש "קצת יותר" לטעמי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן היא מכונית אמינה, אבל בסיסית ביותר בתור משפחתית.

המנוע מאוד מחוספס ורועש, עיצוב תא הנוסעים מיושן ומסך המולטימדיה זעיר בגודלו ולא נוח לשימוש.

• מעניין 1

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט טיפו נמכרה ב0 ק"מ ב 80,900 ש"ח. מנוע 1600 אטמוספרי גיר 6 הילוכים.

יונדאי I25  נמכרה ב0 ק"מ ב 93,000 ש"ח. מנוע 1600 אטמוספרי גיר 4 הילוכים.

פיג'ו 301   נמכרה ב0 ק"מ ב 67,900 ש"ח. מנוע 1200 אטמוספרי גיר רובוטי חד מצמדי.

להשוואה.

אפילו מצאתי טיפו ב79,500 ש"ח ב0 ק"מ. לא חושב שהמחיר זו הסיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר שלה אולי עדיף על זה של ה-i25 אבל מעבר לזה היא לא הציעה הרבה. לא באבזור, לא בבטיחות ולא בתדמית.

בשביל מי שקונה רכב רק כדי להגיע מ-א' ל-ב', היתה לה בעיה משמעותית של שמירת ערך לא ברורה. למי שמחפש משהו מעבר, לא היה לה בכלל מה להציע (פרט אולי להאצ'בק הידנית, אבל אף אחד כבר לא קונה רכב ידני בארץ, אפילו לא i30n, אז בטח שלא טיפו).

לדעתי היא היתה נפוצה בליסינג ובהשכרה בלית ברירה (כי אנשים פרטיים לא קנו אותה ומתישהו היו חייבים להיפטר מהמלאי).

לא רואה מי יקנה אותה עכשיו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי היה מהרוכשים במבצע 0 קמ. קנה רכב בשנת 2018 ב80,000 שח על הכביש כולל הכל!.
כמה חודשים אחר כך נפצע בתאונת אופנוע והרכב היה אצלי שימש לנסיעות יום יומיות מחיפה לירושלים לכמעט חודש.
חייב להגיד שהתדמית על הרכב הזאת שגויה.
ב80 אלף שקל לרכב חדש בשנת 2018 זה היה vfm ללא ספק.
היא לא מציעה הרבה מעבר למשפחטומטית 1600.
אבל היא שקטה יותר מהi25 במשפחתינו, מרווחת יותר, ואם תשאל את אמי או אבי כששניהם בחניה עם איזה רכב לצאת לטייל, הם יהיו תמימיי דעים ויבחרו בפיאט.
שורה תחתונה אבא שלי מחזיק רכב 5 6 שנים ומוכר. כשהיה קונה משפחתיות ב130 אלף שח היה מפסיד אחרי 5 שנים 70 65 אלף שח תמיד.
ככה שגם אם יזרוק את הרכב לפח אחרי 5 שנים ( וזה מן הסתם לא יקרה) זה עדיין היה קניה חכמה.
לדעתי במחירים שהם נסחרות היום , למצוא אחת במצב טוב, במחיר הנכון
הייתי חוטף בלי לחשוב פעמיים

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה ב-0 קילומטר ב-80 אלף זה עוד נסבל, אבל אני מאוד מרחם על אלו שקנו את הדגם המאובזר ב-108 אלף ו-3 שנים אחרי, אם ימכרו ב-45 זה יהיה נס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ישראלים חוששים מפיאט בגלל התדמית הבעייתית שלה וזכרון עבר בדיוק כמו שעולות פה שאלות לגבי האמינות של הצרפתיות. הלקוח הישראלי חושש ויקח לו זמן פלוס מערך שיווק חזק כדי להאמין שפיאט לא מה שהיתה פעם.

אישית עברתי אני וגם המשפחה כמה פיאטים ״ישנות״ מהדור של פעם (לא היו ישנות בזמנו) החל מפיאט אונו 70sl של אבא שלי שנקנתה חדשה מהחברה ונמכרה אחרי חצי שנה פלוס 3 כניסות למוסך פלוס גיר חורק, לפיאט טיפו שלי שהיתה בת 8 עם 60000 ק״מ וכרטיס קבע למוסך, פונטו של אחותי שהיתה מתחממת בכל שיפוע הכי קטן בכביש שהוחלפה בפונטו ספייס שנשרפה בגלל קצר חשמלי.

היתה לי מהעבודה פיאט דובלו ״מודרנית״ שגם היא לא יצאה מהמוסך עוד לפני שראתה 20000 אק״מ על השעון ורכב של קולגה בגרסת מרסי שגמרה גיר (ידני) ב80000 ק״מ.

אז אולי החשש עדיין רלוונטי ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Crazy motorcycle כתב:

אבא שלי היה מהרוכשים במבצע 0 קמ. קנה רכב בשנת 2018 ב80,000 שח על הכביש כולל הכל!.
כמה חודשים אחר כך נפצע בתאונת אופנוע והרכב היה אצלי שימש לנסיעות יום יומיות מחיפה לירושלים לכמעט חודש.
חייב להגיד שהתדמית על הרכב הזאת שגויה.
ב80 אלף שקל לרכב חדש בשנת 2018 זה היה vfm ללא ספק.
היא לא מציעה הרבה מעבר למשפחטומטית 1600.
אבל היא שקטה יותר מהi25 במשפחתינו, מרווחת יותר, ואם תשאל את אמי או אבי כששניהם בחניה עם איזה רכב לצאת לטייל, הם יהיו תמימיי דעים ויבחרו בפיאט.
שורה תחתונה אבא שלי מחזיק רכב 5 6 שנים ומוכר. כשהיה קונה משפחתיות ב130 אלף שח היה מפסיד אחרי 5 שנים 70 65 אלף שח תמיד.
ככה שגם אם יזרוק את הרכב לפח אחרי 5 שנים ( וזה מן הסתם לא יקרה) זה עדיין היה קניה חכמה.
לדעתי במחירים שהם נסחרות היום , למצוא אחת במצב טוב, במחיר הנכון
הייתי חוטף בלי לחשוב פעמיים

זה בדיוק ממחיש את הנקודה.

אם הצלחת לקנות במחיר הנכון, ואתה מחזיק את הרכב לזמן ארוך, ואין לך יותר מדי דרישות (רכב א' ל-ב' קלאסי) ואתה מוכן לחיות עם חוסר הוודאות של "מותג אירופאי" ולספור ירידת ערך בשקלים במקום באחוזים, אז זו קניה לא פחות טובה מ-i25 (שכנראה תהיה שווה הרבה יותר מהטיפו בסוף התקופה).

כמה אנשים כאלו יש? שגם מחפשים רכב פשוט, גם מחזיקים אותו להרבה זמן, גם לא מפחדים ממותג "בעייתי", וגם מוכנים "לצאת פראיירים" כשמסתכלים על ירידת ערך באחוזים או על הפחתה מהמחירון? וגם קונים רכב חדש ומוכנים לספוג ירידת ערך של רכב חדש. זו קבוצה מאוד מוצמצמת, לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי, היא לא תומחרה מספיק טוב, כדי לחדור, ו"להיכנס" בחזרה לשוק ה- ישראלי.

ובכלל, מתי יתעוררו שם בסמל"ת, ויתחילו להציע לרכביהם מחירים שפויים יותר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם מה שרשמת.
בקניה ב80 אלף, הירידה לאחר 5 שנים היא מינורית.
אתן לך דוגמא.
אני מחזיק ראפיד אלגנס 2015, הכי מפוארת עם כל התוספות לזמנו מולטימדיה, מוביליי ב2015 שילמתי 122 על הכביש.
לפני שלושה חודשים היא הייתה בת 5.
בהנחה שראפיד מפוארת נמכרת במחיר מחירון (49 אלף שח).
ב5 שנים הפסד של מעל 73 אלף.
לא רואה את הטיפו מפסידה יותר.
יש לי גם דוגמא זהה על קיה פורטה 2014 שנמכרה אחרי חמש שנים ב84 אלף שח פחות ממה שנקנתה כחדשה.
בהנחה שאתה לא הולך על הסטיגמות.
ההפסד על רכב כזה בקניה נכונה הוא לא יהיה גדול יותר מרכב משפחטומתי קלאסי.
ושוב אם אני משווה את הטיפו לראפיד או ל i25 לנהג לא נמרץ שמחפש נוחות, אני חושב שהיא פשוט לוקחת בהליכה.

*** גילוי נאות כותב הודעה זאת התנגד נחרצות לרכישת הפיאט המדוברת, ולאחר כ 10,000 קילומטר בחיקה שינה את דעתו 180 מעלות

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...