Jump to content

bigmik

 • הודעות

  3,091
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי bigmik

 1. ה500X רכב לא בנאלי בכלל, מעוצב חסכוני כשלא לוחצים עליו, כיפי לנהיגה, מעוצב חיצונית ופנימית ולא משעמם כלל בנהיגה, הוא תזזיתי, זריז מאוד, מספיק ל4 מבוגרים ועוד אחד קטן, אני אישית ממש אוהב לנהוג בו ביום יום ותא המטען שלו מספק, אלה עם יש לך עגלת ילדים, לסופר הוא יותר ממספק התא ופשוט ההתנהלות שלו כיפית ויום יום אני לא מצטער לרגע שאני איתו ויהיה לי קשה להיפרד ממנו כשיגיע הזמן שלו ללכת, מקסימום אתרום אותו לבת הגדולה שלי שמקבלת רשיון, נוח בקנייה כרכב שנשאר ממנו עודף. אני איתו מינואר שנה וחצי פלוס ואין חוץ מטיפולים ודלק שום בעייה, החלפת ההילוכים נחמה והוא לא רועד או מזדעזע בכל התקופה. יש להחליף תושבות מנוע שהולכות אחרי זמן קצר(כל 40 או 50 אלף קמ לערך) ואז מתחילות הרעידות 1200 שח בערך אם אני זוכר נכון , אני כמעט 20 אלף קמ בשנה ודלק עלות חודשית כמעט 1000 שח אצלי ואני עם רגל כבדה. מה שכן הוא קופצני בנסיעה עירונית וזו המגרעה היחידה שלו.
 2. העלות תהייה גבוהה מאוד, אלה אם אתה יבואן של חלקים או קרוב לנושא מאוד. יש הרבה פריטים שצריך לבדוק לדוגמה, אם מחשב הרכב האוטומטי מתאים גם לרכב ידני, סתם דוגמה קטנה, כי מכיר רכבים שניסו לעשות הסבה והיו בעיות כמו זו שרשמתי, הרכב פשוט לא נסע לא התניע או לא העביר הילוכים, אלה רק עם המחשב של הרכב שממנו נתרם הגיר הידני.
 3. מכיר מקרה דומה, ככה לפעמים עם כלבים... מתקינים מצלמת רשת בסלון במקום גבוה, שלא יוכל לקפץ עליה וישנה אפשרות לדבר אליו ברמקול מובנה... עובד אצל חבר, הכלב התחיל לאכול כששמע את קול הבעלים... קצת התחרפן משמחה, אבל אכל ושתה.
 4. bigmik

  גיפון עד 50k

  אני עם פיאט 500X 2016 ומאוד שמח ומרוצה ממנה, 2 חסרונות... 1 הוא קופצני בנסיעה עירונית ודי דומה לניסאן ג'וק, אבל חזק ממנו וזריז ומאוד כיפי לנהיגה. 2 הוא לא חסכוני , אצלי 9.5 קמ לליטר. אבל בכל השאר הוא מצוין.
 5. אני התקנתי גם תכנה של PCP על במוו X3 2012 והרכב נסע חלום מ 185 כס לבערך 260, למרות שהיה מוצהר 280... אבל הכוח לא הפסיק להגיע ול100 מגיעים ב6 וקצת שניות על דלק 95 ולא 98. אצלי היה מוצלח ונסעתי איתה שנה וחצי... חלום.
 6. 4 ג'אנטים של במוו X3 ג'יפון 2012, 17 בגודלם נמכרים כי הם ללא שימוש. 1700 שח גמיש.
 7. אחת הקניות הטובות בשוק היתה, והרכב שווה את הסכומים. הזוי שלפני כמה חודשים, אמא שלי ואני בקרנו בסוכנות וקבלנו הצעת מחיר בדגם כניסה של ה1.2 ליטר של 145 אשח. אבל הרכב מצוין לטעמי מכל הבחינות.
 8. הרכב נוח לנסיעה מאוד, קצת צפוף במושב הנוסע הקדמי לטעמי, הנהג אצלו יותר מרווח כתוצאה של עיצוב תא הנהג והוא מרוויח בגדול. מאחור מרווח ולא צפוף , המנוע חזק מספיק וזמין מאוד ורב תוספות הבטיחות כבר קיימות, כל הפקדים נמצאים במסך וכל פעולה נדרשת סירבול קל. העדפה שלי היא אישית ואני כן מעדיף הכל במסך המגע למרות שזה מסורבל, אבל אימא שלי לא התחברה בגלל גיל מבוגר, תבדוק אם מתחבר, כי בהחלט היא אחת המובילות בקטגוריה לטעמי האישי, והייתי חי איתה בשמחה ביום יום.
 9. רכב מאוד נוח, כיפי לנהיגה, לא חסכוני כל כך בנסיעה עירונית. מדי פעם תקלות קלות אבל חלקים זולים... אוהב טיפולים ורגיש להזנחה. לי היתה 2012 יש כמה דברים שהחלפתי ובינהם משאבת מים ועוד רכיב שעלה 2300 שח, אמין בדרך כלל אבל צריך לשים לב ולטפל ולא להזניח.
 10. המהנדסים היפנים בודקים את חלקי הרכב שהם קונים מיצרנים מקומיים, מיסבים, תפוחי היגוי, הגאים חשמליים, וגם לא חשמליים, חלקי גומי ופלסטיק, מערכות חשמל, מחשבי הרכב, אלטרנטור, מתנע, גופי פנסים ומחברי חשמל ועוד ועוד ועוד. לדוגמה, כשרוכשים מתנע לרכב או אלטרנטור (מחולל חשמל), לפני שרוכשים מיצרנים שונים את המתנע מהספק או היצרן שלו, הוא עובר אלפי ק"מ לפני הרכישה. הוא נבדק בקפדנות בביצועיו ואמינותו ושחיקתו לעומת הספקים המתחרים במכרז לפני רכישתו ואז אחרי בדיקות מקיפות אחרי שעמד בדרישות של ק"מ ושחיקה ברכבי ניסוי וניצח לדעתם את מתחריו.
 11. יש שנתונים שהרכב פשוט קופצני לטעמי האישי, יודעי דבר ידעו לספר על זה... בשבילי לרכב כזה זה לא לעניין, אבל חוץ מזה הייתי רוכש לעצמי ללא מחשבה אם לא הקופצנות, אולי ציפיתי למשהו רך יותר.
 12. יש לך תארים אחרים ברזומה? תואר ראשון וכו? כי תואר הוא תמיד התחלה טובה ופותח דלתות גם במקום אחר ויש מלא הפתעות טובות בדרך. הדרך היא קשה, אבל בגילך הצעיר, שזה טוב, הייתי חושב לכיוון הזה. אם פרנסה היא בדוחק ועל הקשקש? אז ברור שזה סוג של דילמה קשה, במיוחד שלא יודעים לאן זה מתקדם ולא רואים עתיד. אבל, בהמשך הדרך, אם רק תאמין למסלול שבו אתה קובע להתחיל, המצב יתבהר לאט לאט, זה סוג של תהליך שחייבים לעבור. לדעתי לימודים לתואר כל שהו הוא מקום טוב להתחיל ממנו. מזכיר לי, שעד שלא פתחתי עסק משלי (שנתיים וחצי) , גם לא רואה תוצאות , אבל ככל שעובר הזמן המצב מתבהר והעתיד נראה טוב וברור יותר. סוג של תהליך בדרך שחייבים לעבור ולחוות. אני בן 53 עובד בעסק ענק (אבא שלי הוא הבוס הגדול)כבר 35 שנים ועד שלא פתחתי עסק קטן משלי למשל, לא הבנתי לגמרי את העסק הגדול שאותו אני לומד היום לנהל. אגב לגבי המשטרה אני גם חושב כמוך, השאלה היא אם אתה מעוניין במאבק מתמשך מול האנשים וההיררכיה שם... אני אישית לא מעדיף מקומות כאלה. כי בכל מקום יש היררכיה ופוליטיקה של אותו מקום. משום מה כתבתי המשך ולא נקלט בשירשור, רושם שוב. בכל מקום יש היררכיה ופוליטיקה ותמיד את המקום שיש מעליך אנשים חזקים ממך היררכית ופוליטית, זה חלק מהתמודדות שאתה צריך לברר עם עצמך, ואם אתה לא מוכן להתמודדות, אז צריך סוג של מנטור אישי ולהבין ממה אתה עשוי... בדוק, זה עוזר. יש מנטורים ובעלי מקצועות שזה התפקיד שלהם ולהוציא ממך מה שאתה חושב שאין בך, זו גם דרך לבחון את המהלך הבא שלך .
 13. bigmik

  קופרה לאון - מבחן דרך

  אם כל הכבוד לטסלה, ויש כבוד. הקופרה עשתה דרך לנהג החובב שבעשור האחרון רק ראוי להערכה, אז נכון שהיא מנותקת ועוד הרבה מגרעות שונות וכנל כל הרכבים החדשים של העידן האחרון... אבל עדיין במסלול הקופרה, תאחוז יותר טוב ותהיה מהירה מבחינת מהירות ובהקפת מסלול וגם להגיע מ A אם B בצורה אגרסיבית שעל הכביש היא בהחלט פסולה. אבל עדיין לטסלה יש עוד כמה שנים של פיתוח וכנראה גם היא תגיע לשם מתי שהוא... אבל עד שיגיעו לתובנות של הגרמנים שלועסים לאט לאט כבר מלא שנים , יקח לה כמה זמן. ויש גם קופרה חשמלית , עדיין לא למכירה בסוכנות, אבל אל תדאגו, יש לקופרה עוד שפנים בשרוול .
 14. רוב הג'ולייטות והפיאטים (500X) עם אותו מנוע 1.4T כשמקבלים מסנן פתוח , קול הפריקה נשמע מבחוץ.
 15. bigmik

  בניה של רכב לתצוגה

  תצלצל תברר ושאל, הבחור עשה גם רכבים.
 16. bigmik

  בניה של רכב לתצוגה

  אריה שרצר, תבדוק עבודות שלו בפייסבוק.
 17. אולי בעתיד יהיה מקום ל1.0 ליטר שלהם, אבל אז הוא יעלה 95 אלף.
 18. bigmik

  איבו 10

  אן הרבה איבו 10 בארץ , בלתי אפשרי למצוא והמחיר יהיה למעלה מ150 אלף שח למשומשת... בהצלחה בחיפוש. ויש כאלה שמחפשים כבר כמה שנים לפניך.
 19. אחת הבעיות בהרכבה כזאת, שצריך את המנוע והגיר יחד, זאת אומרת שאם תרכיב מנוע STI או WRX, הוא חייב להיות מתואם עם הגיר של הרכב תורם האברים, ואז ההוצאה גדולה קצת יותר, מחשבי סובארו היו מתואמים למחשב הגיר ואם אין התאמה, הרכב תקוע בהילוך ראשון, אז אם עושים כזאת הרכבה, הכל חייב להיות מתואם. מנוע STI וגיר אוטומטי, לא יעבוד לך. חייב תורם של מחשב מנוע ומחשב גיר מרכב אחד תורם.
 20. זה לא פרוייקט שייגמר ב 45 אלף שח. זאת אומרת, בגם עם תקנה רכב מפירוק שלם ב 35 או 25 אלף, עדיין לערכתי הפוייקט יעבור את ה40 אלף לפחות, משתלם זה לא, כיף אולי כן, כדאי? שיקול אישי. חוקי זה לא יהיה בחיים. לא יקרה.
 21. המנועים אמינים לדעתי , אבל ישנם הפתעות לרכבים מתיישנים 2011- 2014 מהסוג של פיאט אלפא רומאו, חגורת טיימינג, משאבות מים, משולשים קדמיים, תושבת מנוע וגיר, אלה מוחלפים בתדירות גבוה לעומת רכבים יפנים וקוראנים, אבל המנוע שורד ולפעמים מתגלות תקלות קטנות מעצבנות. המנוע שורד (1.4) מצוין והגיר הרובוטי (הקלאצים) לפחות עד 140 אלף קמ מחזיק, יש כאלה פחות מזה ב120 אלף, אבל הממוצע הוא 140 אלף לפחות, ממה שאני יכול ומעריך. החלפים לא יקרים יחסית, אבל תיקח בחשבון ש2013 2012 2011 אלה שנתונים עם קצת יותר בעיות מאלה של 2015 2016 לדוגמה. זו דעתי הלא מקצועית כמובן, רק הכירות עם המנועים (פיאט 500X) והגירים של פיאט אלפא והקהילה שנוסעת ברכבים האלה.
 22. הרצון של מאזדה להביא לארץ גרסאות מוזלות, לא ישנה כלל את נתון המכירות, זה לא בגלל שהרכב לא טוב מספיק. זה בגלל שהמתחרים ממשיכים לנצח אותו בנקודות החשובות, מנועי טורבו קטנים וחסכוניים לאותם פלטפורמות, גם חסכוניים יותר, גם תפוקה יעילה יותר. אולי ימכרו קצת יותר בגלל מחיר נמוך יותר משמעותית ביותר מ20 אחוז. אבל בכללי, המתחרים נותנים יותר.
 23. הרכבת גומית קשיחות (בושינג) סביב הרכב , יתנו חדות קצת יותר גם להגוי וגם לרכב כולו, זה מתבטא באחוזים קטנים, אבל מורגש, רק אל תצפה למשהו דרמטי, יש סטים לרכב , כי הרכבה לסט כזה אמורה לעלות יותר מ3 אלף, זה ממש לפרק את המתלים והכל. הסט עצמו עולה גם סכום דומה.
×
×
 • תוכן חדש...