Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס על חנייה בחניית נכה שמורה

שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Keyser Söze כתב:

אגב, הדוח לא יומצא לך בתוך 30 הימים. החוק מאפשר לבקש להישפט תוך 60 יום, או לשלם תוך 90 ימים.

כלומר, אם אני בוחרת לחכות לדוח שיגיע אליי בדואר רשום, ובמידה ולא הגיע תוך 30 יום, אזי הפסדתי את האפשרות לבקש ביטול? 

או שיש לי 30 יום לבקש ביטוח הדוח מרגע קבלתו בדואר רשום?

עריכה אחרונה על ידי לוטם
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדוח בדואר רשום מגיע אחרי 90 יום, ואז יש לך שהות לבקש ביטול. הרי הנחת הדוח מתחת למגב לא נחשבת למסירה שלו.

מה שכן - חשוב שכתובת תהיה מעודכנת במשרד הפנים ושתקפידי לאסוף דואר רשום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

מה שכן - חשוב שכתובת תהיה מעודכנת במשרד הפנים ושתקפידי לאסוף דואר רשום.

הרכב רשום על שמי ועל שם בעלי יחד

הכתובות שלנו שונות... הוא לא שינה את הכתובת שלו כשעברנו דירה ואני כן

על רשיון הרכב כתובה הכתובת הישנה

מה לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקובע הוא הכתובת במשרד הפנים של מי שרשום כבעלים הראשון (זה שבטבלה ליד פרטי הרכב). אם הרכב רשום על שם בעלך כבעלים ראשון הדוח יגיע אליו, בהנחה שהוא אכן גר בכתובת הרשומה ושהוא אוף דואר רשום באופן סדיר.

אם אתם חיים בנפרד חשוב לודא שהוא מעביר לך דואר המיועד לך. אם המכתב יגיע אליו והוא יתעלם, או יאסוף אותו אבל לא יעביר אותו לידיך, תתחילי לצבור כפלי קנס למיניהם. מצד שני - הם ירשמו לחובתו, כך שיש לו אינטרס להעביר לך דוחות שאת צריכה לשלם.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, לוטם כתב:

הרכב רשום על שמי ועל שם בעלי יחד

הכתובות שלנו שונות... הוא לא שינה את הכתובת שלו כשעברנו דירה ואני כן

על רשיון הרכב כתובה הכתובת הישנה

מה לעשות?

אולי זה הזמן לפנות למשרד הפנים, ולעדכן את הכתובות. אני חושב שניתן לעשות זאת דרך האינטרנט, לא בטוח...

אחרת, יש להסב למשרד הפנים, ולשנות במקום.

השאלה היא האם הנכם חיים יחד, או שמא נפרדתם. במידה ואכן אתם חיים יחד, פשוט לעדכן את הכתובת. אם נפרדתם, זה מוסיף קצת סירבול. במקרה כזה, לו את תקבלי את הודעת התשלום - פעלי על פי שיועץ לך לעיל.

מאידך, אם הוא זה שמקבל את הודעת התשלום, הוא עלול להתעלם, החוב עלול לצבור כפלי קנס ועוד תוספות, ולבסוף הוא יסב את הקנס על שמך. קודם כל, הסבה מביאה את מניין ההתיישנות לשנתיים במקום שנה. מעבר לכך, כל ההתנהלות שתוארה עלולה להביא לחריגה ממנין הימים הקבועים בחוק, ואז לכאורה החוב מוטל עליך, וכבר "פספסת" את המועד להגיש בקשה לביטול וכן את המועד לבקש להישפט. כך שכשאת תקבלי לבסוף את החוב, המצב יראה פחות טוב, והתובע עלול לפיכך לדחות בקשתך לביטול, מבלי להתעמק יותר מדי, פשוט כי לכאורה חלפו הזמנים הקבועים. עם זאת, עומדת לך הזכות לבקש להישפט באיחור, על פי סעיף 230 לחסד"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Keyser Söze כתב:

אולי זה הזמן לפנות למשרד הפנים, ולעדכן את הכתובות. אני חושב שניתן לעשות זאת דרך האינטרנט, לא בטוח...

אחרת, יש להסב למשרד הפנים, ולשנות במקום.

אנחנו חיים יחד פשוט עברנו דירה, אני הצלחתי לשנות את הכתובת דרך האינטרנט ואילו הוא לא הצליח ועדיין לא מצליח מאיזושהי סיבה לא ברורה, מופיעה הודעה שעליו להסדיר זאת מול לשכת האוכלוסין וההגירה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, שיעשה בדואר "עקוב אחרי" ל-10 חודשים. הבעיה נפתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה מדבר על דואר ישראל ועל "הבעייה נפתרה" בנשימה אחת ?  לא הייתי סומך על דואר ישראל בשנים האחרונות שיטפל בדברים פשוטים יותר מ"עקוב אחרי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.10.2020 בשעה 18:21, Keyser Söze כתב:

ייתכן. אבל הדבר תלוי באמת בנסיבות בהם נקרה הפקח למקום.

מכיוון שהרושם שלי הוא שהפקחים "מחפשים" עבירות חניה במקום השמור לנכה, ובצדק רב יש לומר (לגבי דידם מהטעם שזו עבירה "יוקרתית", ולגבי - כי זו עבירה "מוסרית" גסה), אז אני פשוט מניח שהפקחים נוהגים להסתובב באופן תדיר יותר באותם האיזורים בם ישנה חניה שמורה לנכה, בתקווה ללכוד עבריינים על עבירה זו, אולי אפילו בהוראה מלמעלה (יותר $$$ לקופת העירייה).

זה גם יותר מסתדר עם עדות פותש, שפינה את החניה תוך 10 דקות בלבד (בזמן הזה היה צריך להגיע הנכה הספציפי לו שמורה החניה, להתקשר לעירייה, להמתין למענה נציג, לספר את סיפורו, הנציג היה צריך להקפיץ פקח, שיספיק להגיע לנקודה, לרשום את הדוח, לצלם, ולהצמיד לשמשת פותש. הכל תוך 10 דקות. פחות מסתדר לי, אבל יכול להיות)

בראש העין ובפתח תקווה יצא לי לבדוק פניות ל-106 שהסתיימו בניידת פיקוח (או ניידת משולבת), בשתיהן זה הסתיים בפחות מ-10 דקות.

מדדתי גם פעם זמן של פקח שהזדמן, לקח לו להוציא דו"ח פחות ממה שלכלב שלי לקח להשתין (הם התחילו ביחד משום מה), וזה כולל 3 תמונות מכמה זוויות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לוטרינר לבדוק בעיות הפרוסטטה של הכלב שלך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נבדק כל חודשיים (יחד עם חיסון נגד תולעת הפארק), כולל שיחרור הבלוטות האנאליות שלהם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מהתמונה לא ברור בכלל מה רשום בשילוט הרלוונטי. (כמו כן, לא הצלחתי להגדיל את התמונה)

2. לא ראיתי אם צויין בפוסט מיקום העבירה.  במידה וזה באזור חיפה - אז יש לך אפשרות להשתמש במידע הנמצא בקישור המצ"ב (כתבה מאתר גלובס).

במידה ואזור אחר בארץ - ניתן להיעזר בו, אך זה לא מחייב את הרשות המקומית.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000320109

בכדי למנוע ויכוחים ואי-הסכמות, אני חפשתי את הכתבה הנ"ל מאחר וזכרתי שקראתי בזמנו על הנושא.  לא טרחתי לעקוב אחר הנושא הלאה, כך שאינני יודע האם היה ערעור לבימ"ש עליון ו/או היה שינוי בחוק מאז.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק פרטנית, אבל בדרך כלל חוקי העזר האלה הם העתק של חוק המדינה עם התאמה לכך שמדובר ברשות מקומית. לכן זה לא רק לחיפה. מצד שני, זה פסק דין של המחוזי, אז השפעתו על פסקי דין עתידיים מוגבלת. מכל מקום, הכתבה מ-2008, יש לבדוק האם משהו התחדש מאז.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...