Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס על חנייה בחניית נכה שמורה

שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי תו נכה על האוטו (על שם התינוק שלי שחולה) ובאמת בלי כוונה בתום לב ומהסח הדעת, עם הילדים שצועקים באוטו.. לא שמתי לב החניתי בחנייה שמורה של נכה אחר! חניתי ליד בהס כי הזמינו אותנו להתחסן חזרתי אחרי 10 דקות וראיתי דוח וקנס על סך 1000 שח!!!!!

התכוונתי לשלוח בקשה לביטול שמתארת שלא שמתי לב לתמרור וכו

אבל עכשיו אני קוראת את הדוח והפקח רק מציין בו שחניתי ליד תמרור 437 אשר מסמן חנייה  לרכב של נכה ואין שום ציון לגבי מספר הרכב לו שמורה החניה. 

חיפשתי ברחבי הרשת וקראתי שאת מספר הנכה בחנייה שמורה מציינים על גבי תמרור מספר 439 ואת זה הפקח גם לא פרט וגם לא את מספר הרכב לו שמורה החניה. מצורף הדוח

כאמור יש לנו תו נכה.

בנוסף הרכב צולם.

איך אתם מציעים לי לכתוב את הבקשה לביטול? 

4A6682F9-8E35-4921-8BD1-F5B48D572880.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לוח תמרורים ויש קובץ הנחיות להצבת תמרורים.

בלוח התמרורים אין התיחסות לעניין מספר הרכב שלו הוקצתה החניה.

בהנחיות להצבת תמרורים מצויים כי המספר יצוין על גבי תמרור 439 הצמוד לתמרור 437 ומתחתיו.

בדרך כלל הסימון נעשה על רקע לבן (בניגוד לצהוב של 439 תקני) - אבל כיוון שמדובר בנוהג מקובל מאד והמשמעות ידועה אני בספק אם מכאן תבוא ישועתך.

לדעתי נסי לפנות לרשות שקבעה את הקנס והסבירי את מצבך, צייני את נכותו של הילד ואת הסיבה שבגללה חנית באותו מקום ולא יכולת לחנות במקום אחר. המנעי מ"לא שמתי לב" כיוון שזה אינו תרוץ מספק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה. מצרפת גם תמונה של החניה האמורה בה חניתי בשוגג. בנוסף ללחץ לחסן את הילדים בזמן, מה שעוד הסיט את תשומת ליבי זה תמרור גדול אחר שהותקן גם על חניה זו.

האם לציין גם את זה בבקשה לביטול?  

98903A1C-7352-44E4-BB6E-C44338953BA9.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילום באיכות ירודה ומסובב, אבל מספיק טוב כדי לראות שה-439 לא רק קיים, אלא אפילו בצבע תקני. 

לדעתי הסבירי את נכותו של הילד, צייני כי לא היתה חניה פנויה אחרת בקרבת מקום (כמובן, אם זה היה המצב), התנצלי וקווי לטוב. במקרה הטוב תקבלי פטור או הקלה, במקרה הרע בזבזת כמה דקות על כתיבת המכתב, ואולי גם בול בדואר רשום.

דרך אגב, מציע לך להמתין עוד 24 שעות, יש בפורום הזה מומחים גדולים ממני, כנראה שעדיין לא הפעילו את המחשב הבוקר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

יש לוח תמרורים ויש קובץ הנחיות להצבת תמרורים.

בלוח התמרורים אין התיחסות לעניין מספר הרכב שלו הוקצתה החניה.

בהנחיות להצבת תמרורים מצויים כי המספר יצוין על גבי תמרור 439 הצמוד לתמרור 437 ומתחתיו.

בדרך כלל הסימון נעשה על רקע לבן (בניגוד לצהוב של 439 תקני) - אבל כיוון שמדובר בנוהג מקובל מאד והמשמעות ידועה אני בספק אם מכאן תבוא ישועתך.

לדעתי נסי לפנות לרשות שקבעה את הקנס והסבירי את מצבך, צייני את נכותו של הילד ואת הסיבה שבגללה חנית באותו מקום ולא יכולת לחנות במקום אחר. המנעי מ"לא שמתי לב" כיוון שזה אינו תרוץ מספק.

כלומר, אם הבנתי נכון את תשובתך, כדאי לי בבקשה לביטול, לפרט את מצבו של הילד שלי שבגינו יש לנו תו נכה ואת הסיבה שחניתי בחנייה האמורה.

אתה מציע לא לציין שלא שמתי לב לכך שהחניה שמורה לנכה מסוים, אך האם אתה חושב שעליי להדגיש כי יש לי תו נכה וחניתי בחניית נכה?

לפני 2 דקות, sperial כתב:

הצילום באיכות ירודה ומסובב, אבל מספיק טוב כדי לראות שה-439 לא רק קיים, אלא אפילו בצבע תקני. 

לדעתי הסבירי את נכותו של הילד, צייני כי לא היתה חניה פנויה אחרת בקרבת מקום (כמובן, אם זה היה המצב), התנצלי וקווי לטוב. במקרה הטוב תקבלי פטור או הקלה, במקרה הרע בזבזת כמה דקות על כתיבת המכתב, ואולי גם בול בדואר רשום.

דרך אגב, מציע לך להמתין עוד 24 שעות, יש בפורום הזה מומחים גדולים ממני, כנראה שעדיין לא הפעילו את המחשב הבוקר.

כן, אתה צודק 439 קיים, אך הפקח לא ציין זאת בדוח. 

הוא כתב שחניתי על יד תמרור 437 המסמן חניית נכה ולא ציין את תמרור 439. שאלתי היא, האם אנחנו שיש לנו תו נכה, חנינו לפי הדוח כראוי, אלא אם כן היה מוסיף את העובדה לגבי תמרור 439?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי. יש לך תו נכה, אני מניח שהיתה סיבה לכך שחנית במקום הזה ולא בסמוך לו - והסיבה היא שנזקקת לטיפול בילד נכה. לדעתי לא צריך לפרט בדיוק את הסעיף בגינו יש לילד נכות - צריך רק לציין כי ניתן לו תו נכה (כלומר, הרשויות הכירו בכך שיש לו מגבלה בתנועה המצדיקה זאת). אם יש לך מסמך המאשר זאת צרפי העתקו לפניה.

שוב, איני מכיר את המדיניות לגבי נכה אשר תופס חניה המיועדת לנכה ספציפי, אבל אין לך מה להפסיד, ובמקרה שלך מדובר בחניה על מנת לספק לנכה טיפול רפואי. דרך אגב, בדרך כלל בסמוך למרפאות יש מקומות חניה המוקצים לנכים המבקרים בה. האם לא היה מקום כזה, פנוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

בודאי. יש לך תו נכה, אני מניח שהיתה סיבה לכך שחנית במקום הזה ולא בסמוך לו - והסיבה היא שנזקקת לטיפול בילד נכה. לדעתי לא צריך לפרט בדיוק את הסעיף בגינו יש לילד נכות - צריך רק לציין כי ניתן לו תו נכה (כלומר, הרשויות הכירו בכך שיש לו מגבלה בתנועה המצדיקה זאת). אם יש לך מסמך המאשר זאת צרפי העתקו לפניה.

שוב, איני מכיר את המדיניות לגבי נכה אשר תופס חניה המיועדת לנכה ספציפי, אבל אין לך מה להפסיד, ובמקרה שלך מדובר בחניה על מנת לספק לנכה טיפול רפואי. דרך אגב, בדרך כלל בסמוך למרפאות יש מקומות חניה המוקצים לנכים המבקרים בה. האם לא היה מקום כזה, פנוי?

החיסונים לא ניתנו במרפאה אלא בבית הספר והם ניתנו לאחיו הגדול.

הנכה הוא תינוק ולכן מתלווה אליי כמעט לכל מקום. הוא בקבוצת סיכון גבוהה וסובל ממערכת חיסונית מוחלשת ולכן הלחץ בלסיים עם הביקור מהר ככל האפשר.

למרות שהחיסון ניתן לאח הגדול שלו, האחראית הוסיפה גם את שמו של התינוק במסמך המעיד על נוכחתונו בקבלת החיסון....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית במקרים כאלה 439 נועד להרחיב או לצמצם את התמרור שמעליו, ולכן התמרור הרלוונטי הוא 437 ולא ה-439 כלומר ה"אישום" הוא נכון, שכן החניה היא בניגוד לתמרור 437 (עם צמצום ע"י 439 שכפוף וצמוד אליו).

אז ספציפית מהכיוון הזה לא ייצא כלום, גם מכיוון ה"מיהרתי" ו"לא שמתי לב" לא ייצא כלום.

מה הכתובת של המקום? לפחות לפי התמונה זה נראה שהחניית נכה היא במאונך והתמרור השני מיועד לחניה שבמקביל ואז התמרורים תקינים לפי ההנחיות. אבל קשה לדעת בלי עוד תמונות ברורות או כתובת כדי שנראה בגוגל מפות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגוגל מפות השלטים, ןבמיוחד ה-439, מטושטשים. כמוכן סביר שהצילומיםצלא מעודכנים.

עם הסיפור שסופר כאן אני לא אופטימי לגבי תשובת התובע העירוני. אבל פניה לא עולה כסף, ואולי הסעיף יומר ליותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

בגוגל מפות השלטים, ןבמיוחד ה-439, מטושטשים. כמוכן סביר שהצילומיםצלא מעודכנים.

עם הסיפור שסופר כאן אני לא אופטימי לגבי תשובת התובע העירוני. אבל פניה לא עולה כסף, ואולי הסעיף יומר ליותר זול.

האם כדאי לפנות לתובע לבקש הקלה לפני שאני מגישה ערעור בקשה לביטול?

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

עקרונית במקרים כאלה 439 נועד להרחיב או לצמצם את התמרור שמעליו, ולכן התמרור הרלוונטי הוא 437 ולא ה-439 כלומר ה"אישום" הוא נכון, שכן החניה היא בניגוד לתמרור 437 (עם צמצום ע"י 439 שכפוף וצמוד אליו).

אז ספציפית מהכיוון הזה לא ייצא כלום, גם מכיוון ה"מיהרתי" ו"לא שמתי לב" לא ייצא כלום.

מה הכתובת של המקום? לפחות לפי התמונה זה נראה שהחניית נכה היא במאונך והתמרור השני מיועד לחניה שבמקביל ואז התמרורים תקינים לפי ההנחיות. אבל קשה לדעת בלי עוד תמונות ברורות או כתובת כדי שנראה בגוגל מפות.

הכתובת שנכתבה בדוח מול מעגל בית המדרש 22 ירושלים. על יד בית ספר בית הכרם

הדבר היחידי שאני מצאתי שהתמרור נכים מוצב כמעט שני מטר מהמדרכה....

חניתי שם רבע שעה, עשינו את החיסון ויצאתי. יש לנו אישור נוכחות.. 1000 שח! זה לא מידתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי האישום, חנית בחנית נכים המוסמנת בתמרור 437.

ברם, על פי דברייך, יש לרכב תו נכה.

לפיכך, יש לפנות לתובע העירוני, לציין את האישום, לציין את הנסיבות (קבלת חיסון), לציין שהעולל אשר לו הוצא תו הנכה היה איתך ובחזקתך, לציין שיש על הרכב תו נכה בתוקף, ולבקש ביטול הקנס מחמת חוסר אשמה.

לפניה יש לצרף מספר תו נכה, ורצוי צילום של הרכב, שתו הנכה מודבק על השמשה כחוק.

אין צורך להוסיף "לא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, לוטם כתב:

הכתובת שנכתבה בדוח מול מעגל בית המדרש 22 ירושלים. על יד בית ספר בית הכרם

הדבר היחידי שאני מצאתי שהתמרור נכים מוצב כמעט שני מטר מהמדרכה....

חניתי שם רבע שעה, עשינו את החיסון ויצאתי. יש לנו אישור נוכחות.. 1000 שח! זה לא מידתי

אני מנחש שהחנייה נשמרה לנכה ספציפי בגלל שהוא גר בבתים מאחורי החניה, ולא לצורך בית הספר (אחרת סביר להניח שהיו מקצים חנית נכים כללית צמוד לכניסה לבית הספר ולא במרחק 4-5 חניות).

לצורך העניין בחנייה שמסומנת בחץ הצהוב ולא בחץ האדום (איפה שחניתם)

image.thumb.png.8a2d3f28233a0672b59983096612a6d7.png

מבחינת הנתונים היבשים יש פה עבירה, שהקנס שלה הוא 1000 שקל, אבל פנייה לתובע (בלי לא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי, לא שמתי לב) אולי תגרום להמרה לעבירה אחרת עם סכום נמוך יותר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת, יש עבירה. העבירה היא על חוק חניית נכים.

האישום, מאידך, הוא על עבירה לחוק עזר עירוני ו/או תקנות התעבורה. ועל פי האישום - אין אשמה. 

ולכן, יש לפנות לתובע בבקשה לביטול מחמת היעדר אשמה.

אגב, לו היה מדובר בנהג "רגיל", לא הייתי מעלה המלצה זו, משום שלטעמי מדובר בעבירה גסה; ניחא על החוק, אלא גם עבירת "מוסר".

אבל מכיוון שמדובר בנכה, או במסיע נכה במקרה הזה, העבירה הופכת "בירוקרטית". ובעניין זה יש גם פס"ד של העליון, של השופט אליקים רובינשטיין, שקובע שככל שמשך העבירה הוא עד 25 דקות, אין מקום לתת דו"ח, בהתחשב בשיקול דעתו של הפקח. כך שגם להרגשתי הסובייקטיבית מדובר בקטנוניות יתרה ובפגיעה ב-"מוחלשים" (סליחה אם אני מעליב) - הכל למען העשרת קופת העירייה, וגם העליון קבע קריטריונים שלא מתקיימים במקרה זה, על פי דברי פות"ש. כך שלראייתי הדבר פסול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם העירייה תשלוף שהסיבה שבגינה הגיע הפקח זה שהנכה (זה שהחנייה מוקצית לרכב שלו בלבד) התלונן?

יש כאן בהחלט עבירה על תקנות התעבורה, תמרור 437 עם צמצום של תמרור 439 תחתיו, זהו תמרור לכל דבר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שנעברה עבירה. ההצעה היא לבקש הקלה. פות"ש תכתוב מכתב, אם יתמזל מזלה הסעיף יומר ליותר קל, אם לא תשלם את האלפייה. בקו התחתון אין לה מה להפסיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...