Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצוקת חניה, האם גם אצלכם בשכונה יש?

Golf_91
שימו לב! השרשור הזה בן 1309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים,

אצלנו בשכונה (צפון רמת גן) יש מצוקת חנייה שהתחילה להחמיר בזמן האחרון. אם עד לפני כמה שנים היה די פשוט למצוא חנייה כל עוד מגיעים לפני 20:00, היום זה כבר סיפור אחר לגמרי.

הסיבות לכך הן גידול באחזקת המכוניות, מספר פרויקטים של פינוי-בינוי (+ שני מגדלים עצומים) שנבנו בשכונה לאחרונה, וכמובן הקורונה שאילצה אנשים רבים לעבוד מהבית.
כבר מספר שנים שאני שוכר חנייה כדי להתמודד עם הבעיה, אך לא לכולם מתאפשר הדבר. זוהי שכונה שרובה בניינים ישנים משנות ה-60 וה-70 ולא לכולם יש חניות בטאבו.

אני רואה בקבוצת הווטסאפ השכונתית (וגם בפייסבוק) את התלונות ופריקת התסכול של התושבים אשר נאלצים לבלות זמן רב בחיפוש חנייה. העירייה נתנה לאחרונה פתרון בדמות הסדר חנייה עם קניון שנמצא לא רחוק מהשכונה, אך לא די בכך.

הפתרונות לכך שהתושבים כאן מוצאים בלית ברירה:

1. חנייה באדום לבן עד הבוקר (למרות שגם שם נגמר המקום).
2. חנייה בשכונה הסמוכה.

האם גם אצלכם בשכונה יש מצוקת חנייה? כיצד אתם מתמודדים עם העניין?

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני באזור אבא הלל ברמת גן, מבחינתי לא מגדיר את האזור כמצוקת חנייה, אומנם אם אחזור בשעות מסויימות כנראה לא תהיה לי חנייה מול הבית (למרות שתמיד יכול להיות במזל) אבל  זה לא מצוקת חנייה כי ברוטינת החנייה שלי תמיד קיימת חנייה בסוף הרוטינה, אז במקרה שהגעתי לסוף אני הולך 5-6 דקות.

אני יודע שבשביל הישראלי הממוצע זה נחשב קטסטרופה ומצוקת חנייה חמורה אבל מבחינתי זה לא סוף העולם וכל עוד זה ימשך ככה האזור שלי סביר ביותר מבחינת חנייה בסכ״ה. מה גם שלרוב אני מגיע בשעה שאכן אני תופס מול הבית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם בתל יהודה ברמת גן יש מצוקת חניה מאד קשה. יש לנו חניה אחת בטאבו ובכל פעם שצריכים להגיע אורחים אני קם מוקדם ומשקיף מהחלון כדי לאתר מישהו שיוצא לעבודה, כדי שאוכל לשים שם את הרכב ולשמור את החניה של הדירה לאורחים. לא ברור לי איך אנשים חיים פה עם רכב ובלי חניה פרטית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברחובות (העיר, נו, לא סתם ברחובות) אין מצוקה של חנייה ברחוב.

לא שאני תמיד חונה בדיוק מול הבית אבל יש לי את הרחוב ליד או טיפה בהמשך הרחוב, לעולם לא יותר מ2 דקות הליכה מהבית.

מצד שני יש לי חברים שגרים יותר במרכז העיר ויורקים דם כדי לחנות, אשכרה חושבים 3 פעמים אם להוציא את הרכב כי לחזור יהיה סיוט.

לדעתי הפיתרון הכי טוב במקומות עם מצוקת חנייה הוא חניונים תת קרקעיים. ברור לי שזה לא פשוט לעשות כאלה, אבל לא תהיה ברירה.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החודש הזה עובר דירה ואחת הסיבות המרכזיות, היא שאין לי חניה.

לי אישית נמאס לשחק רולטה כל פעם שאני מוציא את הרכב צריך לחשוב פעמיים אם שווה לאבד את החנייה בשביל ללכת ל X.

לפני כ3 שנים העלתי נושא שקשור לחניה שלא הובן לי, ועדיין לא ברור לי.

איך העירייה מאשרת הפקעת חניה אחת מהציבור לטובת כניסה לחניה פרטית אחת לבית פרטי ברחוב.

רוצה לומר - יש לך חניה פרטית אחת, כדי להיכנס אליה, הופקעה מהציבור מדרכה באורך חניה ציבורית אחת

ותהיתי למה העירייה מאשרת דבר כזה ?

כמות האנשים שקפצו וצעקו "צרות עין" בלי בכלל לקרוא או להבין מה הייתה השאלה הייתה מדהימה.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ברוב הרשויות, בכירי העירייה ומקורביהם גרים בעצמם בבתים פרטיים כאלה בדיוק.

כדי שלא יאשרו לעצמם חנייה פרטית בזמן שלאחרים מסביבם הם לא מאשרים, אז הם מייצרים נוהל כזה שמאשר באופן כמעט אוטומטי להם ולשכניהם.

מה גם שהרבה פעמים חברים ומשפחה שלהם גם גרים בבתים כאלה והנוהל הזה דואג גם להם.

ב. Off the record יש לעירייה שיקול נוסף, לרוב הבתים יש יותר מרכב אחד, והחניה הפרטית + המעטפה מורידים 2 רכבים מהרחוב במחיר של חנייה אחת.

כמובן שזה לא חוקי כי גם לבעל הדירה אסור לחנות על המעטפה (כי הכביש לא שלו והמדרכה לא שלו).

אבל זה שיקול שקיים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stum כתב:

אני החודש הזה עובר דירה ואחת הסיבות המרכזיות, היא שאין לי חניה.

לי אישית נמאס לשחק רולטה כל פעם שאני מוציא את הרכב צריך לחשוב פעמיים אם שווה לאבד את החנייה בשביל ללכת ל X.

לפני כ3 שנים העלתי נושא שקשור לחניה שלא הובן לי, ועדיין לא ברור לי.

איך העירייה מאשרת הפקעת חניה אחת מהציבור לטובת כניסה לחניה פרטית אחת לבית פרטי ברחוב.

רוצה לומר - יש לך חניה פרטית אחת, כדי להיכנס אליה, הופקעה מהציבור מדרכה באורך חניה ציבורית אחת

ותהיתי למה העירייה מאשרת דבר כזה ?

כמות האנשים שקפצו וצעקו "צרות עין" בלי בכלל לקרוא או להבין מה הייתה השאלה הייתה מדהימה.

מה שאתה רוצה הוא בעצם ביטול מוחלט של חניה פרטית בבית פרטי, שהרי לעולם הכניסה אליה מחייבת הפקעה של מקום חניה נוסף ברחוב. לא יקרה ובצדק לא יקרה. אפשר ואולי אף רצוי לחייב בעל חניה לחנות בתוכה, ולאסור עליו שימוש בחניה ציבורית ברחוב, אם כי מאוד מסובך לאכיפה. אפשר גם להצמיד חניה פרטית לרכב אחד מסוים ע"י שלט שיבהיר זאת, בקיצור יש דרכים  שינטרלו שימוש לרעה בחניה הפרטית וזו הבעיה, אבל חיסולה של החניה הפרטית זו כבר פגיעה קשה בזכות הקנין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים לסצנה הזו של חיפוש מקום חניה פנוי,

הגיע הזמן להפנים את מה שיקרה בקרוב בישראל, ובכל העולם המודרני:

!!! תם עידן הרכב הפרטי !!!

המושלים בכיפת התחבורה מדירים את רכבינו הפרטיים מהכביש, לאט לאט אבל בטוח שיצליחו, על ידי צמצום ה"כחול לבן" לטובת חניית התחבורה השיתופית: אוטו-תל ודומיו וקורקינטים חשמליים.

כשלא נוכל יותר למצוא חניה כך נתפתה יותר להפטר מהרכב הפרטי, ואז איכות החיים תשתפר: פחות זיהום אויר, פחות רעש ויותר מדרחובים... 

• אהבתי 2
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לדבר עם מהנדס העיר תל אביב.
הוא הסביר בנימוס שהמגמה שלהם להקטין את כמות החניות בעיר כדי לעודד תושבים ומבקרים להעדיף תחבורה שיתופית/ציבורית. לכן הם מאשרים בניית מגדלים עם חניה בחסר . הם גם הולכים להפקיע מסלולים וחניות לטובת תח"צ ושבילי אופניים. הם משקיעים בזה לא מעט משאבים , כולל בתח"צ בשבת. פקק מתוך אידיאולוגיה ירוקה.
יתכן ששאמה הכהן הולך בעקבותם אבל פשוט לא הודיע על זה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 55 דקות, רועי5 כתב:

מה שאתה רוצה הוא בעצם ביטול מוחלט של חניה פרטית בבית פרטי, שהרי לעולם הכניסה אליה מחייבת הפקעה של מקום חניה נוסף ברחוב. לא יקרה ובצדק לא יקרה. אפשר ואולי אף רצוי לחייב בעל חניה לחנות בתוכה, ולאסור עליו שימוש בחניה ציבורית ברחוב, אם כי מאוד מסובך לאכיפה. אפשר גם להצמיד חניה פרטית לרכב אחד מסוים ע"י שלט שיבהיר זאת, בקיצור יש דרכים  שינטרלו שימוש לרעה בחניה הפרטית וזו הבעיה, אבל חיסולה של החניה הפרטית זו כבר פגיעה קשה בזכות הקנין.

הוא מתכוון לבתים ישנים שבמקור לא היתה להם חניה פרטית, לא לבניה חדשה. אי אפשר לבנות היום בלי לתת פתרון לחניה. אם קנית בית ישן ללא חניה פרטית אף אחד לא חייב לאשר לך חניה פרטית.

צריך גם לציין שמי שיש לו חניה פרטית משלם עליה ארנונה ברוב המקרים, כך שזה לא מתנה מהעיירה על חשבון הציבור. העובדה שאנשים מנצלים את המעטפה שברחוב לחניה ומהחניה עושים פינת קריוקי זה סיפור אחר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכונה שלי צפופה. מאוד.

היא צפופה כבר המון זמן. לפחות עשור, אם לא יותר. זה מחמיר כל הזמן.

אי אפשר למצוא פה חנייה. זה ממש סרט רע.

בהחלט אם היו לי את האמצעים, אחד הדברים שלא הייתי מתפשר עליהם ברכישת בית חדש זה מספר חניות כמספר הרכבים שיש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרנו בשכונת וילות שנבנו בשנות ה-80 וה-90 בערך והיה שם חניה פרטית לכל בית ועוד ברחוב משהו בסדר גודל של חניה לבית. 

עכשיו כמובן לכל בית יש לפחות 2 ואפילו 3 רכבים לא כולל שוכרים שלכל אחד יש לפחות רכב. בשנה האחרונה נבנו עוד 2 בניינים קטנים של 24 דירות סה"כ והתחיל להיות ממש סיוט (ועוד עם 2 ילדים קטנים)

עברנו דירה לאזור חדש עם חניה פרטית. מצד ימין שכן חביב עם קטנוע בלבד, מצד שמאל משפחה חרדית נחמדה בלי רכב.

רק חסר מישהו שמחנה ושוטף לי את הרכב...

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה התלונה - זה המחיר של לגור במרכז הצפוף.
רוצים את הנוחות של חניה חופשית, בלי פקקים, אפשרות לשלוח את הילדים לשחק לבד בחוץ ובלי הומלסים ברחוב - תתרחקו מהמרכז, הוא לא בשבילכם.
לי יש חניה ל3 רכבים בחצר, ואני גר ביחידת דיור שעולה פחות מחדר בדירת 3 שותפים בת"א.
זה הטרייד-אוף בישראל (ולא רק) עם הצפיפות.
תקן החניה בת"א היום הוא פחות מחניה לדירה, בעוד שבערים רחוקות יותר הוא מגיע גם ל1.7
עוד 20 שנה התחבורה הציבורית תתחיל להשיג את הביקוש (בתקווה).
בינתיים כולנו משלמים את מחיר עידוד הילודה.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...