Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@David32 אני לא לגמרי מבין אותך - אני שייך לבראנז'ה אחרת.

מכל מקום - הבעיה היא לוגיסטית: החיסונים נשמרים בהקפאה עמוקה. מרגע שהם יוצאים ממנה הם חייבים להצרך תוך 5 ימים. כמוכן יש הגבלה של מספר מינימלי של מנות - בהתחלה זה היה קרוב ל-1000 (שזה 200 בקבוקים), אבל בהמשך אפשרו פיצול, אאל"ט להזמין בכפולות של 10 או 20 בקבוקים. חוץ מזה, פעם שבקבוק נמהלחייבים להשתמש בו תוך שעתיים או משהו כזה.

במקביל קרה דבר נוסף - התברר שבתנאים מסויימים אפשר לנצל מכל בקבוקון מנה נוספת. אז הזמנת 100 מנות והצלחת לתת 110 או 120 מנות.  

ואז מרכז חיסונים גדול, שמסוגל לתת 3000 מנות ביום, הזמין, נניח 9000 מנות ל-3 ימים. בשבוע שעבר, שבו ניתנו 200000 מנות ביום זה נגמר. אבל השבוע היתה ירידה בדרישה ונתקעו עם 500 מנות. אבל כיוון שניתן לנצל עוד מנה מכל מקבוק זה כבר 600 מנות. וזה מה שבסופו של דבר מושמד. תכפיל את זה במחיר המנה (הקטלוגי הוא 12 אירו, אבל אף אחד לא יודע באמת כמה מדינת ישראל שילמה) ותבין איזה הפסד נוצר כאן.

@korola הנוהג של מתן חיסונים מחוץ לקבוצות היעד קיים בכל הקופות. שימוש בדבר הזה כאמצעי למשיכת לקוחות נראה לי בעייתי - איך לא מבין איך חיסון מחוץ לקופה מדווח במערכות. בסופו של דבר זה לא טיפול חירום. אני כבר לא מדבר על הבעיה החוקית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

מישהו יכול להסביר לטמבל כמוני מה הבעיה לעבוד lean עם החיסונים?

יענו כמו שאני הצעתי עם פקע"ר שיהיו אחראיים על התפעול של המבצע הזה?

כי זה בדיוק מה שחשבתי שצריך לעשות, מסלולי ענק של חיסונים לכולם וגם חלוקה לחיסוני מגן אבות ואמהות ושאר גורמי הרווחה והרפואה.

זה פחות או יותר מה שהתכוונתי. יעילות חסרה לנו

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שמרכזי החיסונים "ימשכו" חיסונים במקום שידחפו להם.

זה הכול.

כמה מחסנים מרכזיים שישלחו לפי הצורך עוד חיסונים למרכזי חלוקה קטנים יותר.

גם ככה ישראל קטנה, זאת לא כזאת בעיה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מגיע ממחסן מרכזי אחד. איני יודע איך אומדים את הדרישה הצפויה, יש מספיק אנשים חכמים שזה תפקידם. הבעיה היא שזה לא מרפאה גדודית שבה אם ברבעון הקודם השתמשת ב-100 טבליות אקמול תזמין 100 ברבעון הבא. כאן מדובר במשהו חדש וכנראה שקשה לצפות את הדרישה לימים הקרובים ברמה ארצית או מקומית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

הכל מגיע ממחסן מרכזי אחד. הבעיה שזה לא מרפאה גדודית שבה אם ברבעון הקודם השתמשת ב-100 טבליות אקמול תזמין 100 ברבעון הבא. כאן יש משהו לא מוכר ומאוד דינמי, וקשה מאוד לחזות את הדרישה הן ברמה הארצית והן בנקודתית.

לקופות החולים יש את המערכות המחשוב שהן עבדו עליהן במשך 30 שנה האחרונות, נראה לי שאפשר לפתור את הבעיה הזו, לא?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך? מתי עשו מבצע חיסונים למחלה לא מוכרת, כאשר הכוונה לחסן 5-6 מיליון אנשים תוך 2-3 חודשים, בחיסון שצריך תנאי אחסנה מיוחדים ועם חיי מדף קצרים מאד מרגע שיצא מההקפאה? אתה יודע כמה מועמדים לחיסון יש לך, קשה לך מעד לדעת כמה מהם ירצו להתחסן ומתי, מה גם שהדברים האלה מאוד דינמיים. במקומות שבהם לפני שבוע לא היו מתחסנים ופתאום מתנפלים על המרכז.

אז אם מדובר בחיסוני שפעת לא קרה כלום, אלה נשמרים במקרר רגיל של כל בית מרקחת מרפאתי ואין בעיה. אבל חיסוני הקורונה הם סיוט לוגיסטי עם תנאי האחסנה וההובלה הנדרשים.

כמובן שאפשר להיות נוקשה מאד עם קבלת מתחסנים לפי זימון מראש בלבד. יש עם זה כמה בעיות. הראשונה היא זמינות החיסונים משתנה, ואם אתה מתעקש על חיסון במועד מסויים תשאר עם חיסונים במחסנים כאשר הם כבר יכולים להיות בזרוע של המתחסן. הדבר השני הוא ניצול הזדמנויות - כאשר מגיע אדם בן 80 לאורתופד או לרופא העיניים אפשר לנצל את ההזדמנות ולחסן אותו, בכך תקל עליו כי לא יצטרך להגיע למרפאה במיוחד לחיסון וגם יהיה מחוסן יותר מוקדם, כלומר תתרום להפחתת התחלואה. בסופו של דבר חלק נכבד מהצלחת מבצע החיסונים עד כה היה הגמישות הישראלית שאפשרה לחסן הרבה אנשים שבלי ניצול ההזדמנויות או שהיו מתחסנים באיחור (ואז אולי חולים), או בכלל לא היו מגיעים לחיסון. יש לזה מחיר מסויים באבדן חיסונים, שעד כה כנראה היה קטן אבל בימים האחרונים גדל (אבל, כמובן, אין לי מידע אמיתי על המספרים).

יש עוד בעיה עם נושא התורים - דווקא אוכלוסית היעד המבוגרת מתקשה להשתמש באינטרנט או לנווט ב-IVR. חיסון בלי תור הוא פתרון יחסית פשוט לבעיה.

דרך אגב, ראיתי השבוע כתבה על "ציידי חיסונים" בקליפורניה, אלה שמנסים לקבל עודפים. נראה כמו ליל השקה של אייפון חדש, רק במקום חנות של אפל יש ברקע מרפאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הגרפים של מקדמי ההדבקה שמשרד הבריאות פרסם היום.

בתכלס לפי זה צריכים לשחרר מסגר רק את הציבור החרדי.

אשכרה הם הגיעו למקדם הדבקה של 1.8!!!  והצליחו להוריד אותו ל0.86 ? 

איך עושים את זה?  מסיבות הדבקה המוניות?  הם כאילו הלכו בדרך הישנה והקשה וסידרו לעצמם חיסון טבעי. 

עוד הרבה דוקטורטים יכתבו על זה בעשור הקרוב. 

השאלה איך התל אביבים מסבירים את זה שה R באוכלסייה הכללית עדיין סביב 1?

image.thumb.png.fc5eff4add801d6c0093f38c3f5e4575.png

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר לא יודע איך לאכול את הניתוק הזה של קופות החולים זה הכי הכי אבל גם לא להבין איך אתה רואה שיש לנו גמישות במתן חיסונים? אם צריך להיות קשוב לקבוצת פייסבוק בשביל לקבל חיסון או להיות בתוך הסתדרות כזו או אחרת. הפוזיציה שלך נוחה מאוד לעומת אחרים.

ברצינות תהומית איפה אתה רואה גמישות במתן חיסונים? @sperial

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה ממשיכים בסגר אם רואים שכל יום שעובר המקדם הדבקה עובד?

דיי אין כבר סגר

כולם יודעים את זה

אפילו חנויות בגדים התחילו למכור בצורה פיראטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Transporter כתב:

אז למה ממשיכים בסגר אם רואים שכל יום שעובר המקדם הדבקה עובד?

המשפט של ביבי, זה למה

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, korola כתב:

איך עושים את זה?  מסיבות הדבקה המוניות?  הם כאילו הלכו בדרך הישנה והקשה וסידרו לעצמם חיסון טבעי. 

עוד הרבה דוקטורטים יכתבו על זה בעשור הקרוב. 

כל קשר בין המציאות למסקנות שלך מקרי בהחלט ונעשה על דעת הקורא בלבד. אני באמת תוהה אם זו דמגוגיה פשוטה או פשוט בוחן מציאות לקוי.

או במילים אחרות, איך לעזאזל הגעת למסקנה המוזרה הזו? איך אתה אפילו לא מצליח לסייג אותה, טיפה, בקטנה, לפני שאתה מנסה לשכנע אותנו בזה? איזה תהליך חשיבה מתקיים מאחורי הקפיצות הלא הגיוניות האלו?

• אהבתי 1
  • מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל להיות חבר בכללית צריך היה להיות לך פנקס אדום (לדעתי יש לי אחד כזה ישן איפשהו) 

וכן, קצת בלגן וקצת עודפים בהחלט יכולים לעזור למנהלים ולפקידים לקמבן מקורבים. 

לעומת זאת איפה שיש סדר הכל ממוחשב ודרך מערכת לקביעת תורים שקופה , קצת יותר קשה לקבמן מקורבים. 

לדעתי (בלי עובדות וראיות) כל הבלגן של הכללית עם החיסונים נועד לייצר סדר חדש מתוך הכאוס 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין מה משרד הבריאות רוצה

נגיד ואין בחירות ואי אפשר להגיד שפותחים רק בגלל בחירות

להשאר בסגר עד מאי?

לסיים את הסגר ולהשאיר את העסקים סגורים עד מאי?

לא מבין מה האפשרויות

כל אלה שיושבים שם למעלה לא מבינים שהציבור כבר לא משתף פעולה וגם אם ימשיכו עוד שבועיים זה לא יעזור?

במקום להלחם בסגר

הגיע הזמן שמשטרת ישראל תתחיל להלחם בפייק ניוז בפייסבוק

בכל השבורים שרושמים שיש "אלפי" מחוסנים שחלו, מתו, נעלמו ועוד סיפורים

להלחם בזה  מיידית ולהתחיל לתת קנסות על הדברים האלה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

אני מנסה להבין מה משרד הבריאות רוצה

להשאר בסגר עד מאי?

לסיים את הסגר ולהשאיר את העסקים סגורים עד מאי?

לא מבין מה האפשרויות

מה זה משנה? הבטחת שמ1.3.21 אתה מתחיל לעבוד. ככה שזה לא ישנה מה נגיד לך.

ברצינות, בליצר פירסם טוויט עם האופציות שיש על השולחן. נראה לי שקורולה פרסם כמה עמודים אחורה

• רעיון טוב! 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, pooh-bear כתב:

כל קשר בין המציאות למסקנות שלך מקרי בהחלט ונעשה על דעת הקורא בלבד. אני באמת תוהה אם זו דמגוגיה פשוטה או פשוט בוחן מציאות לקוי.

או במילים אחרות, איך לעזאזל הגעת למסקנה המוזרה הזו? איך אתה אפילו לא מצליח לסייג אותה, טיפה, בקטנה, לפני שאתה מנסה לשכנע אותנו בזה? איזה תהליך חשיבה מתקיים מאחורי הקפיצות הלא הגיוניות האלו?

לא יפה..  מאחורי המשפט הזה חוברו המון רסיסי מידע  שהצטברו בחודשים האחרונים. 

א. כבר אחרי הסגר הראשון , היו רבנים שעודדו הגעה לחיסון עדר בציבור החרדי  

ב. בסגר השני הם כבר כיכבו בכותרות שבבני ברק התחלואה נמוכה יותר משאר הארץ

ג. יאיר שריקי עשה כתבה, הסתובב בבני ברק  וטען שכל ילד שלישי כבר עבר קורונה

ד. בנובמבר כולם הופתעו שהתמונה התהפכה ותחום המגזר החרדי עולה במספרים 

ה. גילו את המוטציה הבריטית בעיקר במגזר החרדי . 

ו. אחרי 5 שבועות שהם מככבים מבחינת מקדם ההדבקה פתאום הם הכי נמוכים.

והכי חשוב.. חפש את פרופ' ערן סגל , הראיון איתו היום ב 19:30בערך..

ותשמע מה הוא חושב על המגזר החרדי לפי הנתונים שלו:

בסגר השני המגזר החרדי הגיע ל 33% תחלואה ולכם פיתח חיסנות חלקית לזן הסיני המקורי

המוטציה הבריטית טרפה את הקלפים, ולכן התחלואה שם עלתה 

אבל אחרי 5 שבועות של גיהנום .. הם הגיעו ל איזור ה 50% חסינות (ה-33% המקוריים + חיסונים + תחלואה חדשה).

ולכן ה -R שלהם הכי נמוך.. כי הם הצליחו להשיג את כולם מבחינת אחוזי חסינות . 

וחוץ מזה אני לא צריך לשכנע אף אחד, אני סתם פורק פה על המקלדת .. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...