Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אבל מי שקובע מאיזה גיל פותחים זה משרד הבריאות, לא הקופות, כבר כתבתי קודם על ה"טריק" החדש של הקופות חולים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ש"נדחף" עשה דבר טוב, מנע השמדה של מנות חיסון.

אני יודע על כמויות עצומות של מנות חיסון שהושמדו כי לא היו "נדחפים". מצבים שבהם הקופות ופקע"ר (שמפעיל חלק מהמתחמים) ממש חיפשו אנשים כדי שינצלו את המלאים.

יש קושי גדול לתכנן את המבצע כיוון שאפילו עם פיצול מגשים מדובר בחבילות של מאות מנות, כל מנה עולה עשרות דולרים, אורך החיים של החומר מוגבל, כך שאם לא תשתמש ב"עודפים" תפסיד כמה פעמים - פעם אחת בחיסונים שהושמדו, פעם שניה באנשים שיחלו או יבודדו ובפעם השלישית במנות שאותם אנשים יקבלי כעבור כמה שבועות. וזה בלי לדבר על שעות העבודה של צוותי המחסנים.

אז כמה שלכאורה זה נראה רע הקופות מבינות עניין ומחסנות כמה שיותר אנשים, גם אם זה לא בדיוק לפי הכללים הכתובים בעולם דווקא יש שנותנים לנו ציונים גבוהים על הגמישות הזו.

לפני 3 דקות, sperial כתב:

מי ש"נדחף" עשה דבר טוב, מנע השמדה של מנות חיסון.

אני יודע על כמויות עצומות של מנות חיסון שהושמדו כי לא היו "נדחפים". מצבים שבהם הקופות ופקע"ר (שמפעיל חלק מהמתחמים) ממש חיפשו אנשים כדי שינצלו את המלאים.

יש קושי גדול לתכנן את המבצע כיוון שאפילו עם פיצול מגשים מדובר בחבילות של מאות מנות, כל מנה עולה עשרות דולרים, אורך החיים של החומר מוגבל, כך שאם לא תשתמש ב"עודפים" תפסיד כמה פעמים - פעם אחת בחיסונים שהושמדו, פעם שניה באנשים שיחלו או יבודדו ובפעם השלישית במנות שאותם אנשים יקבלי כעבור כמה שבועות. וזה בלי לדבר על שעות העבודה של צוותי המחסנים.

אז כמה שלכאורה זה נראה רע הקופות מבינות עניין ומחסנות כמה שיותר אנשים, גם אם זה לא בדיוק לפי הכללים הכתובים בעולם דווקא יש שנותנים לנו ציונים גבוהים על הגמישות הזו. כמובן שאפשר להתנהל בנוקשות אמריקאית, כנראה שהיינו היום עם פחות מאות אלפי מחוסנים וכמה מאות אלפי מנות חיבון בפח, וכנראה עוד אלפי חולים, חלקם קשים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, sperial כתב:

אז כמה שלכאורה זה נראה רע הקופות מבינות עניין ומחסנות כמה שיותר אנשים, גם אם זה לא בדיוק לפי הכללים הכתובים בעולם דווקא יש שנותנים לנו ציונים גבוהים על הגמישות הזו.

זה דווקא מצוין, לדעתי משרד הבריאות צריך לאפשר יותר גמישות לקופות החולים, לא ברמה שתאפשר קומבינות אבל קצת יותר חוט מהקיים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, תלוי מה קורה בטיסות מבריסל ובמחסנים של סלא, אבל משרד הבריאות בהחלט משחרר את החבל. אם היום מספר המתחסנים לא יגיע לסביבות 200Kאז לדעתי הגיע הזמן לשחרר לכל מי שמעל גיל 16 או, לפחות, מעל 30.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה דווקא מצוין, לדעתי משרד הבריאות צריך לאפשר יותר גמישות לקופות החולים, לא ברמה שתאפשר קומבינות אבל קצת יותר חוט מהקיים

אין קומבינות כשההיצע גדול מהביקוש. אפשר לפתוח חופשי.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמובן מסכים איתך בחלק מהדברים, הבעיה שלי היא שמציגים רק צד אחד וקובעים "הפקידים מנהלים את המדינה" .

אבל בוא נתעכב שניה על זה:

לפני 40 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההשוואה היא כולה מופרכת, המסר שלך לא נכון, תפקיד נבחרי ציבור הוא לממש מדיניות שאנחנו בחרנו בהם כדי לממש.

בוא נניח תיאורטית, שהיו בחירות דמוקרטיות, כל המפלגות הציגו מצע מסודר, הורכבה ממשלה שמקובלת על כולם. 

יום למחרת הממשלה מתחילה להעביר חוקים שהפוכים לגמרי להתחייבות הבחירות שלהם. 

לשיטתך כל "הפקידים" צריכים לאמר אמן ולבצע?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

שוב, תלוי מה קורה בטיסות מבריסל ובמחסנים של סלא, אבל משרד הבריאות בהחלט משחרר את החבל. אם היום מספר המתחסנים לא יגיע לסביבות 200Kאז לדעתי הגיע הזמן לשחרר לכל מי שמעל גיל 16 או, לפחות, מעל 30.

200K ליום זה בכלל לא המדד הנכון .

שבוע שעבר התחסנו 500 אלף במנה ראשונה, כלומר היינו צריכים מיליון מנות חדשות שינחתו בארץ.

השבוע לפני 3 שבועות , תחסנו רק 250 אלף במנה ראשונה. 

אז לפני שאתה מכריז שהסף צריך להיות 200 אלף ליום... צריך לראות.

כמה חיסונים צפויים להגיע לארץ השבוע?  700 אלף? 500 אלף? מיליון ? 

לחלק ב-2 . להוסיף את ה 250 אלף שצריכים להגיע למנה שנייה. 

ולחלק ב 5 ימי עבודה מלאים , וקצת בשישי שבת. 

אם צפויים להגיע רק 500 אלף מנות חדשות , אז צריכים יש רק 100 אלף מנות ביום  (50 מנה שנייה ו50 מנה ראשונה)

אם צפויים להגיע מיליון  (בחלום הכי רטוב של ביבי), אז יש 500 אלף מתחסנים חדשים + 250 מנה שנייה. זה רק 150 אלף ביום.

אני לא רואה מצב ששולחים לנו יותר ממיליון חיסונים בשבוע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נחזור לנושא השרשור.

אחרי זמן רב טרחתי עכשיו לפתוח את התמ"צ היומי של משהב"ר. יש שם טבלה מעניינת, פילוח של מחוסנים ומחלימחם לפי גיל. אז נתחיל בכך שבקבוצות הגיל הצעירות אחוז המחלימים הרבה יותר גבוה, כלומר יש הצלחה בהגנה על המבוגרים.

אבל המספרים היותר מעניינים הם מספר האנשים שמצריכים חיסון (מנה אחת או שתיים): בני 60 ומעלה - 207,000. בני 16-60 - 2,741,000. זה אומר שצריך לתת עוד 6 מיליון מנות - כפליים מכפי שניתנו עד כה - וזה לפני שמדברים על הילדים או על חיסון חדש בגלל הוריאנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פתחתי , אולי נפתח..  רק נדייק עד היום נתנו 4.8 מיליון מנות .

יש עוד 1.2 מיליון מנות במחסנים של סלה לאלו שקיבלו מנה ראשונה ושומרים להם את השנייה. 

אז עד היום קיבלנו לפחות 6 מיליון מנות חיסונים - כנראה יותר כי בטח יש במחסנים עוד מנות לימים הקרובים. 

לא ברור למה לקחת 3 מיליוו שדרושות להם מנה אחת או שניים והכפלת ב 2 ? 

ולא צריך 100% על מנת להגיע לחיסון עדר.. אפשר לחיות ממש טוב עם 60% או 70% חיסוניות.

מזכיר לך את יולי אוגוסט עם 0 % חיסוניות ... 

650 אלף חולים מאומתים שלא קיבלו חיסון עדין 

הערכה לפי בדיקות סרולוגיות שיש כפול מזה חולים אמיתיים ... 

כלומר יש עוד 650 שהיו חולים ולא ידעו שהיו חולים , תניח שחצי קיבלו חיסון (כי לא ידעו ) וחצי מסרבים להתחסן

בקיצור תוך 3 שבועות יש 4 מיליון מחוסנים בעדר שלנו... זה מצב הרבה יותר טוב ממה שהיה ביולי אוגוסט

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SurfHigh כתב:

אני כמובן מסכים איתך בחלק מהדברים, הבעיה שלי היא שמציגים רק צד אחד וקובעים "הפקידים מנהלים את המדינה" .

לגיטימי, כל אחד מציג את הכאבים שלו, לא את מה שבסדר.

לפני 4 דקות, SurfHigh כתב:

בוא נניח תיאורטית, שהיו בחירות דמוקרטיות, כל המפלגות הציגו מצע מסודר, הורכבה ממשלה שמקובלת על כולם. 

יום למחרת הממשלה מתחילה להעביר חוקים שהפוכים לגמרי להתחייבות הבחירות שלהם. 

לשיטתך כל "הפקידים" צריכים לאמר אמן ולבצע?

לא בהכרח, הם יכולים לומר את דעתם בדיונים סגורים, להציג ולהתנגד, ברגע שמתקבלת החלטה לומר אמן ולבצע, או אם הם מרגישים שזה מנוגד להשקפת עולמם והם לא יכולים לבצע, להתפטר, בדיוק מה שעשו למשל קרן טרנר ושאול מרידור.

ואז כשהם בחוץ ולא עובדים ממשלתיים לפתוח את הפה ולומר כל מה שקרה (שוב, כמו שהם עשו).

ואז לתת לעם להעניש בקלפי את המפלגות שכשלו.

אבל מה קורה עכשיו? אתם אומרים - בואו נגן על הציבור מפני הבחירה שלו, ונעשה זאת ע"י הדרג המקצועי ו/או הרשות השופטת.

ואז מה קורה? שני הגורמים הללו מאבדים מאמון הציבור (ובצדק) כי הציבור בחר בנבחרי ציבור כדי לממש מדיניות מסוימת, המדיניות הזו נחסמה, לפעמים בצדק לפעמים לא, ונבחרי הציבור (לפעמים בצדק ולפעמים לא, בהתאם) מאשימים את הדרג המקצועי / הרשות השופטת בכך שכובלת את ידי נבחרי הציבור.

וזו ידידי, אינה דמוקרטיה, וכדי להוסיף חטא על פשע, כורתים את הענפים שעליהם הם יושבים, מה הרשות השופטת תעשה כשיקום נבחר ציבור שיסרב פשוט להקשיב לה? תפעל נגדו בכוח? באיזה כוח? המשטרה, הצבא, אפילו משמר הכנסת לא כפופים לרשות השופטת. אין לה כוח למעט אמון הציבור.

לפני 29 דקות, wa11a כתב:

אין קומבינות כשההיצע גדול מהביקוש. אפשר לפתוח חופשי.

נכון, אבל ההיצע שגדול מהביקוש זה עניין חדש לגמרי עם החיסונים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korolaטעות שלי, התעלמתי מהמנות השניות שניתנו. עדיין מדןבר בלמעלה מ- מיליוןממנות שצריכות להנתן.

@m3x7r3m3 יש שני מצבים: התנגדות למהלך עצמו - או שדעתו של הפקיד מתקבלת או שהוא מבצע למרות חוסר ההסכמה או שהוא פורש. לעומת זאת כאשר מדובר על הוראה לא חוקית תפקידו של הפקיד למנוע את ביצועה. וליועמ"ש יש סמכות כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגפת הקורונה ממשיכה לגבות קורבנות ומתפשטת במהירות למרות הסגר, אבל יש גם חדשות טובות: עטיית המסכות, הריחוק החברתי והסגרים החלקיים השפיעו לטובה על שאר התחלואה בישראל. נתוני משרד הבריאות מגלים צניחה דרמטית במרבית המחלות המידבקות בישראל, ובהן מחלות ויראליות וחיידקיות שבשנים רגילות גרמו לאלפי מקרי חולי, אשפוזים וגם לתמותה. גם השפעת לא הגיעה החורף למחוזותנו עד כה.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, sperial כתב:

@m3x7r3m3 יש שני מצבים: התנגדות למהלך עצמו - או שדעתו של הפקיד מתקבלת או שהוא מבצע למרות חוסר ההסכמה או שהוא פורש. לעומת זאת כאשר מדובר על הוראה לא חוקית תפקידו של הפקיד למנוע את ביצועה. וליועמ"ש יש סמכות כזו.

טעות מוחלטת.

הפסיקה (ולא החוק!) קובע כי במקרים של הוראה בלתי חוקית יש לפנות לערכאות (מבקר פנימי, מבקר חיצוני, בית משפט) במידת האפשר, במידה שלא אפשרי יש לבצע את ההוראה הלא חוקית ולפנות לערכאות לאחר מכן.

אך ורק במקרים של הוראה בלתי חוקית בעליל, שדגל שחור מתנוסס מעליה, יש לסרב לבצע את ההוראה.

אם תשאל את החוק - יש לבצע את ההוראות.

לגבי סמכויות היועמ"ש, אין חוק כזה, ולכן מקור הסמכויות שלו הן כיבוש זוחל ולא חקיקה מוסדרת. שזה בדמוקרטיה, לא תקין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gadik6 כתב:

מצד אחד אתה מתלונן שהמערכת שבורה אבל באותה הנשימה קורא לאנשים להידחף, להפעיל קשרים ולהיות ישראלי טיפוסי.

אל תדאג, אפשר היה לנצל את החיסונים בתחילת המבצע גם בלי לעשות שכונה ובלי להידחף, כמו שעשו למשל במכבי.

מצד שלישי יש עודף חיסונים שכללית, מכבי והמאוחדת פשוט קוראות למי שרוצה להתחסן, לבוא להתחסן.

המערכת שבורה בגלל החלטות לא מועילות.

רק אם היה גורם מקצועי בלתי תלוי בקופות החולים שיכול לשנע אנשים וציוד מצד אחד לצד השני של המדינה.

שיכול לשרת את כלל המדינה כי הוא אמון על בטחון המדינה. מעניין איזה גוף מדובר??

פיקוד העורף באופן שיטתי לא הוכנס לתוך המערכה הזו ועדיין לא מנהל אותה כמו שהוא יודע לעשות זאת במלחמות ומבצעים.

קופות החולים\משרד הבריאות אמונים על הבריאות ולאו דווקא על מבצעי חיסונים ברמות כאלו.

דוגמה מובהקת אפשר לתת כאשר מדובר בבדיקות קורונה. בדיקת קורונה יכולה להיות 3-4 ימים בקופה ובדיקת קורונה של פקע"ר יכולה להיות תוך יומיים במקסימום.

המערכת אכן שבורה וחבל שלא מנצלים את היכולת שיש לצבא הורסטלי שיש לנו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...