Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

פורמלית אי אפשר לפתוח את זימון התורים לבני פחות מ-55. מעשית, עקוב אחרההקבוצות הרלוונטיות וגם התאזר בסבלנות.

הבנחםמשלי הגיעי לפני 10 ימים לקבלת מנה שניה למקום שלכאורה היה מוצף בלא מוזמנים, מעשית אף אחד לא המתין יותר מ-20-30 דקות.

@vladclarאתמול היתה הכחשה רשמית של הידיעה על ביטול הפטור מבידוד. זה, כמובן, לא אומר שהדבר לא יקרה בעתיד, אבל נראה לי שיש מי שחושב שעדיף לחסן אוכלוביות יותר רחבות גם במחיר ויתור על הבידוד בחלק מהמצבים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

יש מקומות בהם כל הבא - ברוך הבא, גם אם זה לא כתוב באפליקציה. היתה הודעה כזו של חבר פורום צעיר בשבוע שעבר, והיו אפילו פרסומים רשמיים בפייסבוק שבהם התחננו שאנשים יגיעו לקבל חיסון כי יש מרכזים עם ביקוש נמוך ומרכזים שבנויים לכך.

מי הם? מה הם? איפה הם? מתי אפשר להגיע?
אתה מבין כמה זה דפוק לעודד דברים כאלה בצורה כזאת?
זה בדיוק מה שהתכוונו אליו מבחינת חיסוני אסירים - מדינת ישראל אומרת לצעירים אסור לכם להתחסן בגלל תעדוף, אבל אם אתה תנסה את מזלך או תארגן איזה קומבינה אז סבבה.
ושוב - אדם נורמטיבי שמחכה לתורו נדפק כי אומרים טוב הצעירים גם ככה מתחסנים אז לא צריך לפתוח לכולם באופן רשמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

זו אחת ההשוואות הפופוליסטיות והטיפשיות ביותר שאפשר לעשות כדי לייצר הקבלה כביכול לפעולה פלילית.

אתה צודק לעניין הפליליות, אז בוא נשים את זה בצד. 

המסר שלי הוא שמנהיג אחראי שקול ובעיקר עניו, ממנה יועצים ופועל לפי המלצתם כי הוא מכיר במגבלות שלו. הוא לא יכול להבין בכל דבר ועניין, וגם מבחינת תפעולית/משפטית לא שולט בכל דבר. 

אם היועמ"ש למשל, טוען שהוא לא יכול להגן על הממשלה בבית המשפט, מסיבות משפטיות, או שלשר כזה או אחר לא קיימת הסמכות לבצע פעולה כזאת או אחרת, אין לך אפשרות לבטל אותו, אלא בטיעונים מקצועיים בלבד. 

עד עכשיו אני שומע כנגדו טיעונים פוליטיים ולא ענייניים. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

יש מקומות בהם כל הבא - ברוך הבא, גם אם זה לא כתוב באפליקציה. היתה הודעה כזו של חבר פורום צעיר בשבוע שעבר, והיו אפילו פרסומים רשמיים בפייסבוק שבהם התחננו שאנשים יגיעו לקבל חיסון כי יש מרכזים עם ביקוש נמוך ומרכזים שבנויים לכך.

נכון, יש לי חברים שהתחסנו בגני התערוכה במוצ״ש. אני ועוד חברים התחסנו במדיקל סנטר הרצליה פשוט קיבלו כל מי שעמד בתור. זה מקום של כללית ואני בכלל במכבי (כמו רוב מי שהיה בתור לדעתי). פשו הייתה עדיפות למי שבכללית ועקף את התור.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שלחו לי ממאוחדת להגיע להתחסן במרפאות בלי תור (לחכות עד ש/אם יגיע תורי). לדעתי זו שיטה די גרועה, כי זה מעלה את הסיכון להידבק/להדביק בתור עצמו.

כרגע אני לא רואה את עצמי נעמד בתור X זמן רק כדי שבסופו יהיה לי חיסון.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ.תראה, אין לי מושג מה קורה במחסנים דל סלא ומה קורה עם המלחמה של האיחוד האירופי נגד יצוא החיסונים.

מה שכן ברור כי הוא שנוצרה בארץ יכולת לתת מעל 200,000 מנות ביום, אבל מנוצלת כ-2/3 מהיכולת. אז למרות שמשרד הבריאות עדיין מגדיר אוכלוסיית יעד מעל גיל 35 הקופות נותנות כל מה שאפשר. בסופו של דבר זה צפוי לחסוך למדינת ישראל תחלואה.

@Gosser1860 מזג האויר נאה, חפש מתחם שבו תוכל להמתין לתורך בחוץ. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, vladclar כתב:

אני מסכים - אי אפשר לדרוש שום דבר ממי שלא זכאי להתחסן בצורה רשמית . הבודדים הגדילו ראש והשקיעו מאמצים וזמן בחיפוש עודפי חיסון. אבל זה לא מה שצריך להיות.
אני חושש רק שברגע בו יבטלו פטור מבידוד למחוסנים, הצעירים יוותרו על החיסון בכלל.

מי שמתחסן רק כדי לקבל פטור מבידוד - שלא יתחסן בכלל.

חיסון הוא אקט אגואיסטי לחלוטין - אתה מתחסן כדי שיהיה 95% שאם תחשף לוירוס, אז לא תחלה.

לפני 38 דקות, SurfHigh כתב:

אתה צודק לעניין הפליליות, אז בוא נשים את זה בצד. 

המסר שלי הוא שמנהיג אחראי שקול ובעיקר עניו, ממנה יועצים ופועל לפי המלצתם כי הוא מכיר במגבלות שלו. הוא לא יכול להבין בכל דבר ועניין, וגם מבחינת תפעולית/משפטית לא שולט בכל דבר. 

אם היועמ"ש למשל, טוען שהוא לא יכול להגן על הממשלה בבית המשפט, מסיבות משפטיות, או שלשר כזה או אחר לא קיימת הסמכות לבצע פעולה כזאת או אחרת, אין לך אפשרות לבטל אותו, אלא בטיעונים מקצועיים בלבד. 

עד עכשיו אני שומע כנגדו טיעונים פוליטיים ולא ענייניים. 

ההשוואה היא כולה מופרכת, המסר שלך לא נכון, תפקיד נבחרי ציבור הוא לממש מדיניות שאנחנו בחרנו בהם כדי לממש.

תפקיד הדרג המקצועי / ממונה / פקידים / תקרא לזה איך שאתה רוצה, הוא לממש את אותה מדיניות שאנחנו הציבור בחרנו לממש באמצעות הבחירה שלנו במפלגה.

תפקיד היועמ"ש במדינה דמוקרטית (לא אצלנו) הוא לשבת, להקשיב, להגיד "זה לא חוקי כי החוק קובע אחרת, רוצים לממש את זה תשנו את החוק".

אבל מה היועמ"ש אצלנו עושה? יושב, מקשיב, אומר "זה לא חוקי כי בג"צ קבע אחרת, וזה מה יש".

עכשיו מילא זה, תן לזה להגיע לבג"צ - התפקיד של היועמ"ש, הסיבה שהוא מקבל משכורת (נדיבה מאוד) מאיתנו, מחלקה משפטית ענפה וכו' היא כדי שהוא יילך ויציג את רצון הממשלה בבתי משפט כולל בג"צ.

אבל לא, הוא קובע שהוא לבג"צ לא יגיע, או יגיע ויציג את דעתו, כאילו הוא נבחר ציבור, אבל אני לא בחרתי מנדלבליט, לא זוכר שהיה פתק כזה בקלפי.

אז נגיד שיש פה בעייתיות כי היועמ"ש הוא התובע הכללי (אחלה רעיון, אולי כמו בדמוקרטיות מערביות נפריד את התפקידים הללו! אה רגע, אמרו שזה קץ הדמוקרטיה)

אז שהממשלה תוכל ללכת ולשכור משרד עו"ד (כמו זה שהיועמ"ש מחזיק, על חשבוננו!) אבל פרטי, שייצג אותה בבית המשפט.

אבל לא, בג"צ קבע שדעת היועמ"ש היא מחייבת.

עכשיו אני שואל, אם דעת היועמ"ש מחייבת, אם הממשלה לא יכולה להיות מיוצגת בבתי המשפט בשום אמצעי אחר, אז למה אנחנו הולכים לבחירות? למה להוציא 3 ומשהו מיליארד שקל? כדי שאחת ל-6 שנים תוקם וועדה שתציע לממשלה מועמד אחד ויחיד? והממשלה כמו חותמת גומי תאשר אותו?

ועוד אתם קוראים לזה דמוקרטיה, דמוחרטא אולי.

ועוד לטענתך כל הסיפור הזה תקין.

אחרי כל הרקע הזה, מילא אם פעולות היועמ"ש היו מתמצות בכך שלשר X אין סמכות, כי היא נתונה לשר Y. אבל זה לא המצב בכלל. הוא טען שלשר X אין סמכות כי היא נתונה לפקיד במשרד Y.

ועוד מילא זה, אם החלטת הפקיד הייתה מתקבלת, אבל הפקיד רצה לצורך העניין 1000 שקל, היועמ"ש הכריח את השר X לתת לו 100,000 שקל.

אגב לממשלה, במדינה תקינה, לא אצלנו חלילה, יש סמכות לומר ליועץ המשפטי לממשלה - לא מרוצים מהתפקוד שלך, לא רוצים את העצות שלך, לך הביתה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, sperial כתב:

הבנחםמשלי הגיעי לפני 10 ימים לקבלת מנה שניה למקום שלכאורה היה מוצף בלא מוזמנים, מעשית אף אחד לא המתין יותר מ-20-30 דקות.

אז הבנים שלך "נדחפו" (גם אם באופן חוקי) בתור, כשעוד לא חיסנו אפילו בני 55, ואתה מתגאה בזה על דפי הפורום (בתשובה לצעירים שאומרים שהם לא יכולים להתחסן עדיין)?

זוכר שיבגני כתב לך מי כאן בשרשור יכול להיות הבן האבוד שלך?  ;)

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום שלחו לי ממאוחדת להגיע להתחסן במרפאות בלי תור (לחכות עד ש/אם יגיע תורי). לדעתי זו שיטה די גרועה, כי זה מעלה את הסיכון להידבק/להדביק בתור עצמו.
כרגע אני לא רואה את עצמי נעמד בתור X זמן רק כדי שבסופו יהיה לי חיסון.
לא ראיתי צפיפות משוגעת במתחם

Sent from my KB2003 using Tapatalk

אז הבנים שלך "נדחפו" (גם אם באופן חוקי) בתור, כשעוד לא חיסנו אפילו בני 55, ואתה מתגאה בזה על דפי הפורום (בתשובה לצעירים שאומרים שהם לא יכולים להתחסן עדיין)?
זוכר שיבגני כתב לך מי כאן בשרשור יכול להיות הבן האבוד שלך?  [emoji6]

זה לא להידחף. אתה אפילו עושה טובה למערכת. בערב נשארים חיסונים שאם לא תיקח יזרקו לפח וחבל. עובדה שהקצב חיסון ירד כי אנשים לא באים מספיק.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, sperial כתב:

פורמלית אי אפשר לפתוח את זימון התורים לבני פחות מ-55. מעשית, עקוב אחרההקבוצות הרלוונטיות וגם התאזר בסבלנות.

למיטב ידיעתי זה כבר 35. אני פשוט קבעתי תור עוד לאותו יום והגעתי (מכבי כפר סבא), בלי שום מעקב אחרי קבוצות במועדון של צוקי או לנסוע למקומות מוזרים.

מי שבן פחות מ35 - לדעתי חכה שבוע-שבועיים, ותוכל לקבוע תור ולהגיע בצורה מסודרת. מתנגדי חיסונים למיניהם עושים טובה למי שלא.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, wa11a כתב:

זה לא להידחף. אתה אפילו עושה טובה למערכת. בערב נשארים חיסונים שאם לא תיקח יזרקו לפח וחבל. עובדה שהקצב חיסון ירד כי אנשים לא באים מספיק.

זה אול המצב עכשיו, אבל לא בתחילת ינואר (לפי התיאור שלו הם קיבלו את המנה הראשונה עוד בשבוע הראשון של ינואר), כאשר אפילו לבני 60+ לא היו תורים זמינים קרוב למקום מגוריהם.

אני גם חבר בקבוצת הפייסבוק "חיסוני קורונה בין חברים", והיו שם לא מעט תלונות על חלק מקופות החולים (במיוחד כללית לדעתי), אשר בגישה שלהם של לחסן כל אחד יצרו התקהלויות ומצבים בהם גם אנשים מבוגרים עם תור לחיסון המתינו מעל לשעה בתור.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, gadik6 כתב:

זוכר שיבגני כתב לך מי כאן בשרשור יכול להיות הבן האבוד שלך?  ;)

כשמדובר בכסף שמגיע מהמיסים שלי אז כן חשוב לי שאנשים ילכו להתחסן וגם אם זה דורש להידחף, להיכנס דרך קשרים, להפעיל בעצם כל אמצעי כדי להתחסן.

אפשר לרדת מ"אכלו לי שתו לי". המערכת שבורה אז מה אתה רוצה שנעשה?

נשב ונחכה ובנתיים ישרפו להם כמה מאות אלפים חיסונים? נחכה ששאר האוכלוסיה לא תתחסן ואז שיזכרו לפתוח את החיסון לבני 40 ומטה, תהיה המולה מיותרת.

מושכים לנו את המגיפה הזו סתם בשביל הנוחות.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, DareDevil כתב:

כשמדובר בכסף שמגיע מהמיסים שלי אז כן חשוב לי שאנשים ילכו להתחסן וגם אם זה דורש להידחף, להיכנס דרך קשרים, להפעיל בעצם כל אמצעי כדי להתחסן.

אפשר לרדת מ"אכלו לי שתו לי". המערכת שבורה אז מה אתה רוצה שנעשה?

נשב ונחכה ובנתיים ישרפו להם כמה מאות אלפים חיסונים? נחכה ששאר האוכלוסיה לא תתחסן ואז שיזכרו לפתוח את החיסון לבני 40 ומטה, תהיה המולה מיותרת.

מושכים לנו את המגיפה הזו סתם בשביל הנוחות.

מצד אחד אתה מתלונן שהמערכת שבורה אבל באותה הנשימה קורא לאנשים להידחף, להפעיל קשרים ולהיות ישראלי טיפוסי.

אל תדאג, אפשר היה לנצל את החיסונים בתחילת המבצע גם בלי לעשות שכונה ובלי להידחף, כמו שעשו למשל במכבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

מזג האויר נאה, חפש מתחם שבו תוכל להמתין לתורך בחוץ. 

אני מאוד משתדל לא לפגוש אף אחד אם אני לא חייב או סופר צריך.

גם אני נגד בזבוז מנות אבל מצד שני להיחשף לאנשים, פחות מתאים.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...