Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

איכון שב"כ או תחקיר אפידמיולוגי?

איכוני השב"כ הם ברדק מוחלט. תחקיר אפדמיולוגי יותר אמין, כמובן בהנחה שהמתוחקרים דוברי אמת. מכל מקום - אם תאריך החשיפה 24.1 אתה צריך להבדק היום כדי לקבל שחרור מחר (בחצות ממחר למחרתיים). אם החשיפה יותר מאוחרת כך גם צריך להזיז את הבדיקה.

פה הבעיה! גם וגם. 

חולה אחד במקום העבודה הדביק מעל 13 עובדים שהם עכשיו חולי קורנה מאומתים!!! אז תוסיף את זה בתחקיר שכל אחד אמר מה שהוא אמר ואיך עבד ועם מי וגם איכון שהוא לא תמיד נכון. אני עובד במקום אחד המרכזיים בירושלים. אתה יודע מה זה התעשייה 5 תלפיות? מעל 25 עסקים מתוכם 4 ענקיים של מאות אנשים ביום - טובול חומרי בניין\ חשמל ישיר \בניין משרדים ענק עם ים אנשים וכל באיזה 500 מטר רבוע. והכל כתובת אחת- התעשייה 5. אז איכוני השב"כ מש לא מוסיפים על זה.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter זה גם מחוץ לבית, מה שמקטין את סיכון ההדבקה. אבל הוא מסתכן באיכון שב"כ.

והאמת - אני לא יודע במה גדל סיכון ההדבקה עם הוריאנט הבריטי שהשתלט על חיינו.

@eladnsאני לא מכיר את ירושלים, אבל הסיטואציה ברורה לי. אתה צריך לברר מתי תאריך החשיפה האחרון (ואתה יודע מתי היית בעבודה בפעם האחרונה), ולכוון את הבדיקה בהתאם. אחרת לא תקבל את ה-SMS המושיע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

זה גם מחוץ לבית, מה שמקטין את סיכון ההדבקה. אבל הוא מסתכן באיכון שב"כ.

והאמת - אני לא יודע במה גדל סיכון ההדבקה עם הוריאנט הבריטי שהשתלט על חיינו.

אז שיגיד לשכן להשאיר את הטלפון בבית נו באמת.

הוא צריך מצבר כדי לנסוע לעשות בדיקה

אין שום סיכון כשהוא יושב בתוך האוטו ומישהו מחבר כבל מבחוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהסיכון קטן. אבל אנחנו במצב משוגע ואיכוני השב"כ הם בעיה. אחד הבנים שלי הוכנס פעמיים לבידוד בגלל אנשים שעובדים אתו בקומה אחרת באותו בניין. למזלו המעסיק דאג לטפל בתחקיר ולשחרר אותו כעבור 24 או 48 שעות. אבל להסתדר לבד מול המוקד המוצף? עדיף למנוע את הסיטואציה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שחלקם באיתור חשיפות ירד, אני לא מודע להפסקתם.

הסיפור שהיה לבן שלי היה לפני כשבועיים, השביתו להם חצי מפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

הלוואי וזה אכן חיסון עדר.

אפשרות שניה שאני יכול לחשוב עליה, זה שיש הערכת חסר רצינית אצל החרדים והמספרים לא משקפים את המצב האמיתי. 

יש שם הרבה שלא יגיעו לא להיבדק ולא לבית חולים מתוך רצון שלא לשתף פעולה ולהישאר במסגרת הקהילה.

אנחנו יודעים שהרבה מקרים אחרים (בלי קשר לקורונה) לא יוצאים החוצה ונסגרים בתוך הקהילה.

הלוואי וזה הראשון. 

מקדם ההדבקה מחושב באופן יחסי ,  מספר המקרים במזגר החרדי בשבוע האחרון חלקי מספר המקרים בשבוע שלפניו.

נכון , אצל החרדים יש תופעה של הערכת חסר, אבל כל עוד מדובר באותה תופעה לאורך כל ה-5 שבועות, אז החישוב מקדם ההדבקה הינו אמין.

זוכרים את הקטע מבתי הספר  - היורמים של הכיתה - פתאום הופכים להיות עובדי הייטק , ואילו מלכת הכיתה קופאית בסופר. 

או את הפתגם  "את הכסף סופרים במדרגות".

אז השאלה מה יקרה בפינאלה.... 

לפני 38 דקות, sperial כתב:

טרנספורטר, יש מדד אחר לא פחות חשוב - מספר החולים הקשים החדשים. שלשום 139, אתמול 136. די דומה למה שהיה בשבוע שעבר. 

לגבי החרדים - כתבתי אתמול, נראה שיש אצלם הרבה פעילות מחתרתית.

כמו שכתבתי , פעילות מחתרתית היתה גם בשבוע לפני  , לכן יש משהו במדד ההדבקה.

לגבי מספר החולים קשה החדשים.  136 זאת ירידה , יש ירידה משמעותית שבוע מול שבוע 960 מול 1146. 

מה שמוזר זה מספר הנפטרים אתמול - רק 10???    לדעתי זה בחסר ויעדכנו אחורה. 

image.png.6d61ed8789e50e74d533cb3ea23b0bd8.png

לפני 30 דקות, sperial כתב:

כתבתי "מדד אחר לא פחות חשוב". מספר הקשים הכולל תלוי גם במספר המתים ומספר המחלימים. אם ביום מסויים יחלימו או ימותו רבים הרי שבאותו יום נראה מספר כולל קצת יותר קטן של קשים.

סנונית אחת לא מביאה את האביב, ויש מספיק מדדים שמראים שאנחנו רחוקים מיציאה מהמשבר הנוכחי. מי שחגג על מספר המאומתים הקטן לפני יומיים שלושה קיבל עכשיו ריבאונד. בואו נמתין עוד יומיים - שלושה.

את מספר המאומתים הסברתי כבר לפני כמעט חודש.

כתבתי שנראה ירידה במספר המאומתים ואז עלייה , בגלל המוטציה הבריטית שהייתה רק 10% מההדבקות ועכשיו היא 90% מההדבקות. 

לכן הסגר כבר לא אפקטיבי,  שיפתחו את המשק אז נראה את הקפיצה המטורפת .. תתרגלו למספרים של 20,000 ביום.

אבל בגלל שהקשישים כבר מוגנים יותר, אז מספר החולים קשה ימשיך לרדת. 

אולי נגיע ל 100 חולים קשה ביום , רובם צעירים , רובם ישתחררו מהר יותר מבתי החולים 

פחות מתים .. 

בקיצור מחלה אחרת.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיגל אומרת עכשיו ב YNET מה שכתבתי אתמול

שזה השלב שצריך להתחיל לחשוב למה אנשים לא מתחסנים ולראות איך משכנעים אותם

לדעתי

הדבר הכי חשוב זה להלחם בכל הפייק ניוז

ולמחוק פוסטים כאלה מפייסבוק וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מספר החולים קשה לא ירד כל כך מהא. מצטייר שהמוטציה הבריטית אלימה, וזה נכון גם לצעירים. לפנינשבוע היה סיפור היולדות, שלשום (אאל"ט) דיברו על 25 צעירים מתחת גיל 40 על ECMO. 

כדי להקל על בתי החולים יש צורך לחסן את הצעירים, מה שבינתיים מתנהל יחסית בעצלתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

כדי להקל על בתי החולים יש צורך לחסן את הצעירים, מה שבינתיים מתנהל יחסית בעצלתיים.

ובגלל זה סגר לא יעזור

כי אותם צעירים ממשיכים להפגש וללכת לעבודה ולצאת לבלות

ומה שיעזור זה מלחמה בפייק ניוז

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Transporter כתב:

עוד יותר גרוע

הכי קל להציע הצעות שאתה יודע שאף אחד לא יישם

ואז כשיש עליה בתחלואה לבוא ולהגיד "אמרתי לכם שהייתם צריכים לעשות 1 2 3"

כשאתה תהייה פרופסור לרפואה, אתה גם תציע מה שיטפל בקורונה באופן חד משמעי, וגם תדאג שהממשלה תיישם את זה.

לצער כולנו, אנשים פחות מדהימים ממך הגיעו לתפקידים האלו בינתיים.

זה לא "הכי קל להציע הצעות שאתה יודע שאף אחד לא יישם". אני חושב שאתה מנותק מהמציאות אם אתה לא מבין שלאנשים האלו יש משקולת עצומה על הכתפיים מתוך האחריות, שאיש מאיתנו לא מכיר ולא חווה. הפער הענק בגישה שלך, כרגיל, הוא שאתה חושב שיש איזה משהו קסום, נפלא ואדיר שהפרופסורים למיניהם יכולים להציע ויקרה, והם פשוט לא עושים את זה, כי ככה. מעשית אין פתרונות קסם לקורונה. ובליצר מסביר בצורה מאוד מאוד מדויקת את האפשרויות שיש. סגר אמיתי - לא יתכן בישראל וגם מימלא לא יתן 100% פתרון. שחרור מוחלט - מה שקורה אצל החרדים מימלא. ודווקא להגיב בשרשור יום אחר יום ולספר איך אתה חושב שכולם מטומטמים חוץ ממך - זה הכי קל.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Transporter כתב:

סיגל אומרת עכשיו ב YNET מה שכתבתי אתמול

שזה השלב שצריך להתחיל לחשוב למה אנשים לא מתחסנים ולראות איך משכנעים אותם

לדעתי

הדבר הכי חשוב זה להלחם בכל הפייק ניוז

ולמחוק פוסטים כאלה מפייסבוק וכו'

אבל אתה בעצמך אמרת שהסיבה היחידה שהלכת לחיסון הראשון הייתה רצון לצאת לחו"ל.

והכרזת פה (ועדיין לא חזרת בך) שאת המנה השנייה לא תיקח.

זה זכור לי שזה בכלל הפייק ניוז או בגלל פייסבוק..

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, korola כתב:

אבל אתה בעצמך אמרת שהסיבה היחידה שהלכת לחיסון הראשון הייתה רצון לצאת לחו"ל.

והכרזת פה (ועדיין לא חזרת בך) שאת המנה השנייה לא תיקח.

זה זכור לי שזה בכלל הפייק ניוז או בגלל פייסבוק..

זה ממש לא פייק ניוז

זה נאמר בחדשות וסגר שר הבריאות אמר שבודקים את זה כרגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

כשאתה תהייה פרופסור לרפואה, אתה גם תציע מה שיטפל בקורונה באופן חד משמעי, וגם תדאג שהממשלה תיישם את זה.

לצער כולנו, אנשים פחות מדהימים ממך הגיעו לתפקידים האלו בינתיים.

זה לא "הכי קל להציע הצעות שאתה יודע שאף אחד לא יישם". אני חושב שאתה מנותק מהמציאות אם אתה לא מבין שלאנשים האלו יש משקולת עצומה על הכתפיים מתוך האחריות, שאיש מאיתנו לא מכיר ולא חווה. הפער הענק בגישה שלך, כרגיל, הוא שאתה חושב שיש איזה משהו קסום, נפלא ואדיר שהפרופסורים למיניהם יכולים להציע ויקרה, והם פשוט לא עושים את זה, כי ככה. מעשית אין פתרונות קסם לקורונה. ובליצר מסביר בצורה מאוד מאוד מדויקת את האפשרויות שיש. סגר אמיתי - לא יתכן בישראל וגם מימלא לא יתן 100% פתרון. שחרור מוחלט - מה שקורה אצל החרדים מימלא. ודווקא להגיב בשרשור יום אחר יום ולספר איך אתה חושב שכולם מטומטמים חוץ ממך - זה הכי קל.

משום מה אני מסכים איתך.

החרדים לא רוצים סגר  - או לפחות לא מקשיבים להנחות 

התל אביבים - לא רוצים שיסגרו אותם אם החרדים פותחים 

הצעירים - לא רוצים להתחסן אם לא יוצא להם משהו אקסטרא מזה (כאילו הצלת חיים זה לא משהו) 

לכן , כך או אחרת .. נגיע לפתרון הספיגה של בליצר..

שיהיו בבתי החולים רק 500 חולים קשה, שמספר המתים יהיה נמוך ממה שהתרגלנו.

אף אחד לא יוכל המשיך בסגר, גם אם ל 20,000 איש ביום יהיו תסמינים של שפעת חמורה. 

20,000 ביום ל -100 ימים , זה בערך מה שצריך להשלים לחסינות עדר. 

מי הולך לקנות קופסאות שימורים ל-100 ימי גיהנום ?

לפני 1 דקה, Transporter כתב:

זה ממש לא פייק ניוז

זה נאמר בחדשות וסגר שר הבריאות אמר שבודקים את זה כרגע

ומה נסגר בסוף?  אתה הולך למנה השנייה? 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...