Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

ב400$ אפשר למצוא מלון יפה מאוד בניויורק במרכז מנהטן, אפילו מעולה, ולא צריך בשביל זה לקחת סיכונים ולהזמין בHotWire או לעשות Refresh יומיומי על Booking במשך שבוע. 
ההתנהלות הזו לא מפתיעה אותי. זה מה שיש בליכוד. זה החומר האנושי. זו הדוגמה מהמנהיג. אל תצפו למשהו אחר. זה ככה כבר 20 שנה לפחות.

ברור, גם המלון שהוזמן במקור לא היה איזה פח אשפה... אבל בוא... הוא לא מהטופ 5 🤷‍♂️למה מה קרה ? לא מגיע לה?!

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח, חלילה לא מכליל.. זה פשוט מדהים אותי, גם בין ביני משפחתי יש לא מעט שמקבלים, מסכימים ואפילו מצדיקים את ההתנהלות וההתנהגות שלה. אממה, כשאני מתקיל אותם עם שאלות קצת יותר מורכבות משל שיעור חינוך בכיתה ה', הם לא יודעים לענות. התחושה של עדר עיוור שהולך לא משנה מה, וכמה עובדות והוכחות תציג בפניו, לפחות אותי מתסכלת...

זה פחות או יותר ככה, ברגע שמגיעה ״התקלה״ (אם אפשר לקרוא לזה ככה) מתחילה ההתפתלות, הקללות וכו׳ לעולם לא יצא לי לנהל שיח ענייני ולקבל תגובה רצינית...

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. זו הקבוצה שמקיפה אותך בטבעת חנק כפולה, כדי שלא יאפשרו אפילו חתונות של 20 אורחים.

דרך אגב - עד כמה שהבנתי נגמרו המקומות במלוניות לחרדים. הכניסה רק על בסיס מקום שמתפנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי רשמו על זה כבר.

לדעתי, יש פירצה בהנחיות הרשמיות שסביר להניח שגורמת להרבה נדבקים.

אדם X נבדק ועל כן עד תוצאות הבדיקה הוא מחויב להכנס לבידוד.

אדם Y שהה עם אדם X בימים האחרונים אך אינו חייב בבידוד כל עוד X לא נמצא חיובי לקורונה.

בזמן שעובר עד להגעת התשובות אדם Y יכול להסתובב ולהדביק אנשים.

*** מצד שני, כמות המבודדים הייתה הופכת להיות כבר בלתי הגיונית.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

לא מופרך שאחד העובדים הדפיס לילד דף עבודה במדפסת הצבעונית במשרד.

זה גזל בגדר הסביר במקומות עבודה.

הוא התכוון שהוא לוקח את המדפסת ואת הרשאה למחסניות דיו כל חודש

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Benor ברגע ש-X אומת (המונח הזה כולל חולים וכן נשאים אסימפטומטיים) כל מי ששהה בקרבתו (ההגדרה היא פחות מ-2 מ' ויותר מ-15 דקות) 7 ימים לפני הבדיקה החיובית, או 4 ימים לפני הופעת התסמינים, מחוייב להכנס לבידוד ולהשלים בו 14 יום אחרי המגע האחרון ביניהם. יש מצבים מסויימים בהם ניתן לקצר את הבידוד ל-10 ימים, מחייב אישור משרד הבריאות.

החקירה האפידמיולוגית נואדה לאתר את כל ה-Y'ים שנחשפו לאותו מאומת בתוך התקופה הנדרשת.

עם זאת, שמירת כללי הריחוק (מרחק ומסיכות) מצמצמת מאד את הסיכון להדבקות, ומי ששמר על הכללים אילו עשוי לקבל פטור מבידוד. לכן כל כך חשוב להקפיד על הכללים.

לגבי אותם Y יש ממצא מעניין בחקר הסרווגי האיסלנדי: אם מבין המאומתים למעלה מ-90% הראו נוגדנים לקורונה הרי שמבין אלה שנדרשו לבידוד רק כ-3% הראו נוגדנים כאלה (ואיני יודע כמה מהם אומתו בהמשך ב-PCR). אני לא יודע מה היו הקריטריונים לבידוד באיסלנד באותה תקופה (מדובר במחקר שעסק במשופים לנגיף בחודשיים - שלושה הראשונים של המגפה) - אבל מראה שהסיכון שאותם Y'ים ידביקו אינו גבוה במיוחד. זו גם הסיבה שכאשר מבודדים מישהו לא מחייבים את בידוד, נניח, בני משפחתו המתגוררים אתו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההנחיות האלו באות לחפות על הטמטום האנושי.
בתכלס אם אנשים לא היו מטומטמים לא הייתה בעיה. היינו ממשיכים לחיות כמעט כרגיל.
אדם שנחשף למישהו ומקבל יום אחרי זה מידע מאותו מישהו שיש לו חום לא צריך להסתובב. הוא צריך להישאר בבית. זה שאין הנחיה זה בעיה נכון, אבל אם אתה לא מטומטם אתה לא תסתובב.
כנ"ל לגבי מישהו שלא מרגיש טוב. אתה לא מרגיש טוב? תבודד את עצמך.

לפני כמה שבועות הייתה כתבה בחדשות על כמה מערכת ההתראות וסגירת המעגלים לא עובדת טוב. ראיינו שם איזה משפחה של מטומטמים שנדבקו כולם. איך נדבקו? אחד נדבק לא הרגיש טוב ופגש כמה מהאחרים. אחרי שהוא התגלה במאומת הם לא קיבלו התראה, אז כן אפשר להגיד פאשלה של המערכת, אבל אתם משפחה של מטומטמים. נדבקת? נפגשת עם הבני דודים? תודיע להם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן שתי בעיות:

1. משמעת. לא צריך להרחיב.

2. לא כל מי שמרגיש לא טוב או יש לו חום חולה בקורונה. יש הנחיה ברורה לכל מי שסובל מתסמינים לבודד את עצמו, אבל אם מבצע בדיקת קורונה והיא שלילית אין צורך בהמשך בידוד. כיום ניתן לקבל תוצאות בדיקות תוך מספר שעות ועד יממה.

אל תשכח שלבידוד המוני יש מחיר כלכלי, והפתרון שנמצא הוא פשרה בין הכלכלה לבריאות, וגם לקושי במילוי הוראות הבידוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

ב400$ אפשר למצוא מלון יפה מאוד בניויורק במרכז מנהטן, אפילו מעולה, ולא צריך בשביל זה לקחת סיכונים ולהזמין בHotWire או לעשות Refresh יומיומי על Booking במשך שבוע. 
ההתנהלות הזו לא מפתיעה אותי. זה מה שיש בליכוד. זה החומר האנושי. זו הדוגמה מהמנהיג. אל תצפו למשהו אחר. זה ככה כבר 20 שנה לפחות.

אבל רגע אמרו בכתבה שיש לה בעיה בריאותית חושב אלרגיה לאבק

לכוראה ניצלה זאת

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Benor כתב:

אולי רשמו על זה כבר.

לדעתי, יש פירצה בהנחיות הרשמיות שסביר להניח שגורמת להרבה נדבקים.

אדם X נדבק ועל כן עד תוצאות הבדיקה הוא מחויב להכנס לבידוד.

אדם Y שהה עם אדם X בימים האחרונים אך אינו חייב בבידוד כל עוד X לא נמצא חיובי לקורונה.

בזמן שעובר עד להגעת התשובות אדם Y יכול להסתובב ולהדביק אנשים.

*** מצד שני, כמות המבודדים הייתה הופכת להיות כבר בלתי הגיונית.

זה ההבדל בין מניעה ובין ריצה אחרי המאובחנים.

כשאתה רץ אחרי המאובחנים, אתה מאבחן, ואז מבודד את הסביבה שלו, שבממוצע 2-3-4 מתוכה כבר נדבקו (R0) ומסתובבים חופשי עד ש-Patient Zero שלך מאובחן, אז ורק אז (ובאיחור) סביבת Patient Zero מתבודדת, אבל בקרבתם יש כבר 2-3-4 בריבוע נשאים חדשים שהספיקו להידבק.

מניעה זה שכש-X מאובחן, אתה מבודד את כל הסביבה שלו והסביבה של הסביבה שלו. אתה לא תצליח למנוע את ההדבקה הבאה (מ-X ל-Y בדוגמה שלך) ולא מ-Y למשפחתו, אבל כן תמנע הדבקה ממשפחת Y החוצה.

לצורך העניין אם אני נדבקתי (=תשובה חיובית) אז לבודד אותי, את כל ילדי הגן של הילדה שלי, ואת כל החיילים / מפקדים ישירים של אשתי ומקבילים שלה.

נכון לא נמנע את ההדבקה של אשתי או הבת שלי (חו"ח) ממני, אבל נסגור את זה במעגל כלשהו.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעשי משתי סיבות:

1. חקירה אפידמיולוגית ל-2-3 מעגלים כמעט לא מעשית.

2. מספר האנשים שתכניס לבידוד ישבית את המשק כמו סגר. גם במצב הנוכחי יש מאות אלפי מבודדים.

כיוון שסיכויי ההדבקה של "מעגל שני" מעבר למעגל המבודדים הראשון מדובר באמצעי קיצוני מאד. ראה מה שכתבתי קודם על המחקר מאיסלנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

לא מעשי משתי סיבות:

1. חקירה אפידמיולוגית ל-2-3 מעגלים כמעט לא מעשית.

2. מספר האנשים שתכניס לבידוד ישבית את המשק כמו סגר. גם במצב הנוכחי יש מאות אלפי מבודדים.

כיוון שסיכויי ההדבקה של "מעגל שני" מעבר למעגל המבודדים הראשון מדובר באמצעי קיצוני מאד. ראה מה שכתבתי קודם על המחקר מאיסלנד.

אם יש לך 8000 מאובחנים ביום , זה באמת לא אפקטיבי לבצע חקירות של 2 מעגלים, אז עושים רק של 50% מהמעגל הראשון ,

ומהספרים ממשיכים לעלות.

אם אם יש לך רק 100 מאובחנים ביום , אז אתה בקלות יכול לעשות חקירה של 2 מעגלים, להכניס יותר אנשים לסגר,

ואם זה יגרום למספרים לרדת,

אז עדיף 100 מאובחנים וחקירה כפולה מאשר 2000 מאובחנים מחקירה רק של המעגל הראשון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש לך 100 מאובחנים ביום בידוד 2 מעגלים גם יגרום נזק כלכלי יחסית קטן. בינתיים אנחנו רחוקים משם, ובכל מקרה מישהו צריך לעשות ניתוח עלות-תמורה כדי לקבל החלטה מושכלת. וזה צריך להיות צוות של אפידמיולוגים, כלכלנים וסטטיסטיקאים שמתמחיל בתחום ויש להם גישה לכל הנתונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דקה אחת מכתבה בערוץ 12 ואני כבר יודע שאנחנו אשכרה חיים במדינה בתוך מדינה. דעתך דוקטור ספיראל?

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...