Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמית: טסלה בישראל

PriceDevil

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

אני מדבר על המסירות בחודש שעבר והחודש. מספרים מאוד מאוד מרשימים, ברמה של רכב ליסינג פופולארי בישראל, וזה לרכב חשמלי, ללקוחות פרטיים ובלי הנחות, ואם היו יותר רכבים במלאי המספרים היו גדולים יותר.

כמובן שמה יהיה בעתיד והאם המודל של טסלה ימשיך להוכיח את עצמו אני ואתה לא יודעים, כי לחזות את העתיד זו פונקציה שאין לי עדיין, אבל אם נסתכל על מה קרה עד עכשיו, מאיפה טסלה התחילה, מה הייתה התוכנית שלה (שהייתה די גלויה וברורה לכולם מהתחלה) אפשר לראות הצלחה לא מבוטלת בהגעה ליעדים שהיא הציבה לעצמה.

אם הרף הזה ישמר היא תמשיך להצליח.

אותי עדיין מדהימה אותה ביקורת מפורסמת  של Car and Drive מלפני כמעט 10 שנים על המודל S, גם כשאני צופה בה היום, טסלה באמת הצליחו להגיע מאפס ל-100 בזמן כל כך קצר כיצרן רכב ולייצר DNA, זה לא נתפס, ובטח אם ניקח את אסטרטגיית השיווק שלהם שפחות או יותר אומרת ״נשקיע אפס בפרסום ומי שימכור את המכוניות שלנו הם הלקוחות שלנו״. אה כן יש שם גם גאון שיווק ששמו איילון מאסק שיודע למנף גם פשלות מקריות או לא מקריות לטישרט במחיר מופקע שאנשים מדברים עליו.

מבחינתי היצרנים האמריקאים הם דווקא מבחן מעניין ששווה לעקוב אחריו.

פורד יצאו עכשיו עם הF150 שמקבל ביקורות טובות ממה שראיתי וכמו כל טנדר מוצלח יזכה להצלחה אם לא התגלו בו באגים קריטיים. GM אמורים לצאת עם ההאמר החשמלי, וטסלה עם הסייברטראק.

יהיה מעניין לראות איך השוק יקבל את השלושה. זה יהיה מבחן מעניין. כמו קרבות הטנדרים מהעבר של פורד-דודג׳-שברולט רק ״מתודלקים״ בחשמל וביצועים פסיכיים.

אכן אתה מעלה דברים מאד אמיתיים ומציאותיים.

אילון מאסק אכן בנה רכב שנמכר ע"י אנשים ובניגוד לכל החברות כולל בארצנו אין מערך אנשי מכירות וסניפים שמוסיפים תקורות.

ולדוגמה שלדעתי מראה אכן מה יותר נחשק - טסלה או למבורגיני ומה כן האדם שירצה לרכוש יבחר: - שיווק גאוני

אני בלי מחשבה הייתי לוקח את הלמבו (אני במיעוט כאן) אבל המון אנשים יחשקו בגימיקים ובשואו שקוריאוגרפיה מייצרת 

ואין מה לומר אתה רואה תגובות של אנשים וזה "מוכר" (כאן יש דוגמה מפגש בעלי רכב ומי גונבת את ההצגה? )

יום נהדר לכולם

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 6.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 8 שעות, yossi_s1 כתב:

הסרטון מתחיל ב3:00

לא ממש שונה מאיך שרוב מוסכי היבואן היו עושים- מחליפים את כל היחידה ולא מתקנים רכיב בודד בתוך היחידה.

גם את הרובוט הנוזל בפיאט שלי כניראה אפשר לתקן עם החלפת אטם בשקל תשעים אבל המוסך יציע לימכור לך את כל היחידה הרובוטית באלפי שקלים, הם מעדיפים להחליף יחידות שלמות ולא להיתעסק בכאב הראש של אשכרה לחפש את הבעיה ולתקן בעלות מינימאלית לבעלים.

לכן טוב שיש מוסכים מקצועיים אחרים שכן אוהבים לתת שירות שכזה ולחסוך הרבה כסף לבעלי הרכב.

*נ.ב: מקווה שטסלה יעדכנו את עיצוב החלק ויפרידו את המחבר מכל הסוללה ככה שזה לא ידרוש החלפה מלאה שכזו.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לטסלה על השינוי שהיא חוללה בעולם הרכב, באמת.

אבל מה שעבד לה עד עכשיו כאשר שוק רכבי החשמל היה בתולי, ללא מערך מכירה ושירות מקובלים, למרות בעיות איכות ותקלות שונות (ברכבים חדשים להזכירכם ומוסך יחיד בפתח תקווה ולא כולם גרים במרכז) ולמרות מגרעות ומוזרויות שונות ברכבים, לא ימשיך לעבוד עם הצטרפות של רכבים חשמליים נוספים מדור חדש ומתקדם (איוניק 5, ev6  וכו') שיימכרו על ידי יבואנים עם מערך מכירה ושירות נרחבים, רכבים עם איכות הרכבה ואמינות מקובלים ואפילו מחירים לא פחות אטרקטיבים למרות כל היתרונות הנ'ל וההוצאות הנלוות אליהן.

מי שקצת יסתכל בקבוצת הוואטסאפ של רוכשי טסלה יראה שההתלהבות הראשונית שכחה וכעת יש לא מעט ביקורות על האין מערך של טסלה ועל מגרעות ותקלות שונות ברכבים (רעשי תקתוקים מהמתלים, מזגנים חלשים, תקלה בחיישן מזגן, חדירת חום מהגג ומהחלון הקדמי, נסיעה נוקשית, ביקורת על האוטו פיילוט, על החום מהריפודים, על מערכת הסאונד וכו').

להלן ציטוט של בעל טסלה אחד ממש מאוכזב:

"מסכים ולא מסכים😅
בכל ההיבט של ערך תמורת כסף, ביצועים, טווחים, שמירת ערך לאורך שנים וידיים, ההתנהגות כביש עד 100 קמש אתה צודק לגמרי!!!!
אבל בכל מה שקשור למשפחתיות וקצת חלודה בציריות (הגב שלי) לא נוח לי, צפוף למשפחה שלי, חם לי, מזיע לי, לא עובד לי, לא נפתח לי לא נסגר לי מאותת לי...
אני צריך רכב עדר ממוצע, מקסימום חלון קטן בגג עם וילון מובנה, גבוה, רחב, שאפשר לחנות איתו בכל מקום ועל כל מדרכה ולרדת קצת לשטח קל..
שיהיה נוח למשפחה ולי, שיהיה לו מחיר ממוצע, זול לתחזוקה, ותאוצה ממוצעת, ושיסע טוב עד 120 קמש, בטיחותי, נעים, שומעים טוב בלי לכוון כל שיר, שתיקון ממוצע יהיה במחיר שווה לכל נפש, שאוכל לקנות 4 צמיגים לפי משקל ולא לבכות על כל נשיקה עם המדרכה....
בקיצור אאוטלנדר PHEV אבל חשמלי עם 400 קמ... 😅
אבל, זה אני, מייצג רק את הדעה שלי, בינתיים הטסלה לוקחת אותי כל יום מחיפה להרצליה ובחזרה לחיפה, עושה את העבודה יופי טופי, מורחת חיוך דבילי כל פעם שאיזה פורשה או רכב ספורט אחר מנסה לעשות קונץ..
נסעתי איתה לאילת ובחזרה ביום שישי אחד לפני חודשיים... היה תענוג..
וזהו 😅😅 אחלה רכב, תקלות זניחות, תמורה פסיכית למחיר... אבל לא בשבילי 👍🏻👍🏻"

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

די נו, בארה"ב ובאירופה הקרינה סבבה אבל אצלנו לא?

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר אין קרינה. יש קרינה מכל מכשיר חשמלי. השאלה כמה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, evc כתב:

להלן ציטוט של בעל טסלה אחד ממש מאוכזב:

אבל בכל מה שקשור למשפחתיות וקצת חלודה בציריות (הגב שלי) לא נוח לי, צפוף למשפחה שלי, חם לי, מזיע לי, לא עובד לי, לא נפתח לי לא נסגר לי מאותת לי...
אני צריך רכב עדר ממוצע, מקסימום חלון קטן בגג עם וילון מובנה, גבוה, רחב, שאפשר לחנות איתו בכל מקום ועל כל מדרכה ולרדת קצת לשטח קל..

הבן אדם מצהיר שמראש קנה רכב שלא תואם את הצרכים שלו. איך זה קשור לטסלה?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שהמודל 3 מתאימה לצרכים של כולם וזה הרכב המושלם, זה מה שהשתמע מהפן בוייז של טסלה בתחילת הייבוא לישראל עד כדי כך ששווה לשלם על מודל 3 משומשת 30 אלף ₪ יותר מהמחירון של מודל 3 חדשה :brickwall:

לגוף העניין, הדגשת רק חלק מהקטעים, תסתכל על מה שאותו בעלים של מודל 3 כתב לפני כן:

לפני 57 דקות, עידן. כתב:

לא נוח לי, צפוף למשפחה שלי, חם לי, מזיע לי, לא עובד לי, לא נפתח לי לא נסגר לי מאותת לי

אבל פתחת תיבת פנדורה שלא בטוח שתרצה לפתוח, לא חסרות ביקורות נוספות של בעלי טסלה עצמם (וכל הכבוד על הכנות שלהם) (כמו גם שיש חיוביות).

למשל הודעה נוספת של אותו בחור:

"
לי יש מספיק בעיות לכמה טסלות... מרווחים, תקתוקים מגלגל קדמי ימין, ידית דלת נהג לא פותחת רכב עם האפליקציה,
האיתות לא קולט שאני מאותת אבל זה לא מפריע לו לאותת כל כביש החוף...
מצלמת דאש קאם לא עבדה ברגע שהכי הייתי צריך אותה - וזה קרה אחרי שיצאתי מבדיקת ריקול בטסלה פ''ת על אבטוח ברגי קליפרים קדמיים!!, לפעמים הרכב מסרב להיכנס לדרייב או רוורס, לא משנה כמה פעמים מעבירים את הידית הילוכים...
דיווח על רכב מחוץ לשדה ראיה עובד פעם בשכחתי, התראה לפני התנגשות עובדת כמעט כל יום, כמעט בראשון, כמעט בשני... המסך נתקע פתאום ככה...
רדיו על הפנים, לא קולט, שומעים גרוע, כל שיר צריך לכוון אקוולייזר מחדש, התחנות עושות סלט, לוחצים על גלגלץ מקבלים טייבה, המיקומים והשמות של התחנות בתנועה מתמדת, לחיצות על תחנות לא מוצגות על המסך, מעבר בין תחנות לוקח יותר מדי זמן...
המזגן כל פעם סוגר את פתח האוורור בצד הנוסע בכל הדלקה וכיבוי של המיזוג או של הרכב.
הרכב לא סוגר את עצמו מידי פעם כשמתרחקים עם האפליקציה... משהו בבקרות אחיזה/ייציבות לא מנגן טוב, נותן תחושה לא בטוחה, הרבה עבודה עם ההגה, כבר קרה לי כמה פעמים שבסיבוב הרכב החליק בגלגלים הקדמיים או שבבלימה, הגלגלים הקדמיים ננעלו במהירויות סבירות לגמרי..
ועוד אלמנטים של חפפה ובררה.... וואלק המהנדסי תוכנה האלה...
אבל, היי.... 4.4 שניות מ0-100... די מכפר על הכל 🤦🏻‍♂️😅👹"

הודעות של בעלי טסלות אחרות:

"מישהו כתב פה לפני כמה ימים על הנוקשות של הSR הסיני ושמרגישים כל בור קטן בכביש
רציתי להגיד שממש מסכים עם זה. כנראה שהמתלים ששמו בגלל עודף המשקל של הסוללה החדשה הקשיחו מידי את הנסיעה.
עד כדי כך שכשנסעתי בפרפורמס של עם ה- 20 אינצ' הרגיש לה נוח אפילו יותר"

"אומר כל הזמן!!!!!
הגג זכוכית הזה לא מתאים לישראל, תתקין מגן שמש לגג, תתחיל לראות בחזרה מספרים באיזור ה200.
גג זכוכית מקרין חום לתוך הקבינה וזה מתבטא בצריכת אנרגיה מוגברת של המזגן.
ברגע שהרכב בעמידה או בנסיעה איטית, אין זרימה של אויר מעל הגג והוא מתחיל להיות כיריים קרמיות, אפשר לבשל עליו ביצה מתוך הרכב - אם היה מתקן שמתגבר על כוח המשיכה... 🍳"

"ש בעיית חום ברכב איך שלא מסובבים את זה"

"חד וחלק, הגג מקרין חום, לא יעזור שום סיפור. פתרונות קיימים, אבל בעיה זאת בעיה"

"אני לא מבין מה הוויכוח, שימו יד במרחק 5 ס"מ מהגג ותגידו אם יש חום או לא, ברור שיש! רק שלא לכולם זה מפריע, אבל אי אפשר להתכחש שהגג מקרין חום!"

" צריך לפתח פלטות בידוד עם קלקר ובד שמתלבשות במקום הרשת צל המצוקמקת שמוכרים באמאזון ועלי אקספרס. משהו שידמה מכסה גג של סאן רוף סטנדרטי"

"ש מספיק עובי בין הזכוכית למסגרת בשביל לפתח משהו יעיל וטוב שיוריד לפחות 10 מעלות מהכבשן הזה"

" חד משמעית - הגג רותח ואני חייב להודות שאני פחות מבין למה בחרו בגישה הזו, אבל זו באמת בעיה מאד אקוטית בישראל ואולי פחות אקוטית במקומות אחרים. אני שמתי כיסויים פנימיים וזה עוזר.
גם העובדה שבחרו במושבים ממשהו דמויי עור לא מוצלחת - צריך בד ועדיף כסאות עם מיזוג, זה היה ממש עוזר"

"מסכים לגמרי לגבי הכסא, אם לא הדלקתי מזגן מראש, אני הרבה פעמים מוצא את עצמי מזיע בכיסא"

"איך לא הצליחו לעשות את המזגן שקט
ורכב שיכול להגיע ל400 קמש הצליחו לעשות שקט
"וגם התעקשו על הפתחי אוורור הנסתרים האלה"

אז הפתח קטן ורועשד"
"נכון אבל זה לא סוד שכל פעם שמחייגים אלי אני מנמיך את המזגן בכדי שישמעו אותי"

"האוטו פיילוט מאד אגרסיבי ואפקטיבי רק בכביש מהיר ואיכותי סטייל כביש 6.
תנסו לנסוע עם זה בכביש החוף תוך 5 דקות אתם נתקעים במעקה בטיחות"
"בסופו של דבר - במקסימום אני שם קרוז קונטרול אדפטיבי (משיכה אחת למטה) כמו בכל רכב בסיסי שקיים היום. וגם הוא - אם להיות כנה - קצת אגרסיבי מידי. הוא לא נוסע רגוע"

"אני אומר שבפיצ'רים שהטסלה מתגאה בהם שזה AI ונהיגה אוטונומית היא דווקא יותר מציקה מעוזרת."
" ואללה - לפעמים אני מתגעגע לקרוז קונטרול בפיג'ו 208. היה לי הרבה יותר נוח לנסוע עם זה"

"הגג מבשל את המוח 🧠 כשהרכב עומד"

" מסכים עם כל מילה, גם אני עם LR. המערכת לדעתי פצצה, ואני עם שלושה ילדים לא מרגיש שום צפיפות. אבל סובל מאד מעניין החום ברכב...

מצד שני מרגיש שמוכן לסבול את החום או למצוא לו פתרונות יצירתיים בגלל כל הפלוסים האחרים. רשימה שלא נגמרת מבחינתי..."

"מערכות הבטיחות בטסלה מציקות לי מאד בזמן הנסיעה. האוטו ממש מציק. אני שוקל לבטל את הכל ולשים JOE MODE - שיתן לנסוע בשקט"

"גם לדעתי המזגן בטסלה לא מקרר ברמה מספקת. מספיק לעבור לטויוטה אוריס של הבת שלי ולהבין איך מזגן אמור לקרר בישראל"

ויש עוד הודעות, לא יכול להביא את כולם כמובן, מדובר בקבוצה שכותבת עשרות ומאות הודעות ביום.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 4
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את התלונות ופשוט נרתע.

חשבתי על דגם הפרפורמנס בתור חלופה ובגלל שאין עדיין פריסת תחנות ויתרתי ועל הכוונת יש לי שני דגמים לוגמי בנזין, וכל מה שמוזכר כאן רק מרחיק יותר.

הבעיות הללו לא יפתרו ביום אחד ואני מאחל שהחברת תקשיב ללקוחות ותבצע עדכונים לגרסאות הבאות שמגיעות.

טירוף

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בגלל זה כבר קיבלתי אצבע למטה להודעה הקודמת שלי שכל מה שעשיתי הוא ציטוט הודעות של בעלי טסלות עצמם.

ואני בכלל באמת רוצה שטסלה יצליחו, זה רק יכול להואיל לצרכנים.

מה שמצחיק הוא שבעלי טסלות עצמם לא נרתעים מלבקר את הרכב שלהם בצורה כנה ודווקא מי שלא רכש טסלה ולא מכיר את הרכב, כנראה אפילו לא ישב בו, "נעלב".

והכל מתחיל בלקנות רכב בקניה עיוורת, שלא ישבת בו, לא נהגת בו ואפילו לא ראית במציאות.

לגופו של עניין יש לשים לב שמדובר בביקורת רק לגבי חלק מהרכבים.

חלק מהרוכשים כנראה מרוצים מהמודל 3 ללא כל ביקורת. גם לא כולם כותבים בקבוצה וגם לא כולם חברים בקבוצה.

עריכה אחרונה על ידי evc
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, evc כתב:

כן בגלל זה כבר קיבלתי אצבע למטה להודעה הקודמת שלי שכל מה שעשיתי הוא ציטוט הודעות של בעלי טסלות עצמם.

ואני בכלל באמת רוצה שטסלה יצליחו, זה יעשה לנו רק טוב.

מה שמצחיק הוא שבעלי טסלות עצמם לא נרתעים מלבקר את הרכב שלהם בצורה כנה ודווקא מי שלא רכש טסלה ולא מכיר את הרכב, כנראה אפילו לא ישב בו "נעלב".

ויש לזכור שמדובר בביקורת רק לגבי חלק מהרכבים ושל חלק מהאנשים. חלק מהאנשים כנראה מרוצים מהמודל 3 ללא כל ביקורת. לא כולם כותבים בקבוצה וגם לא כולם חברים בקבוצה.

אבל הכל מתחיל בלקנות רכב בקניה עיוורת, שלא ישבת בו, לא נהגת בו.

ביקורת זה דבר טוב. 

הבעיה היא שבתחום הזה יש המון אינטרסים ולא חסרות דוגמאות לפייק ניוז בהקשר של טסלה.  הביקורת כלפי הביקורת לא מפליאה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב - עידכון מחיר (עליה)   https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001378887

ומשהו מעצבן -    מאות לקוחות מופתעים קיבלו הודעה על דחיית האספקה לנובמבר, ואחרים קיבלו את הזמנתם - אבל במפרט שונה 

https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.10017016

חלק מהלקוחות שציפו לקבל את המכוניות שלהם באותו משלוח, קיבלו הודעת דחייה שבה נאמר להם כי המכוניות יסופקו רק בנובמבר. לקוחות אחרים עודכנו שיוכלו אמנם לקבל את המכונית במועד האספקה המקורי, אך במפרט אחר מזה שהזמינו (למשל, עם ריפודים בצבע שונה). כל המכוניות במשלוח כבר נמכרו.

ואני שואל, ברצינות, אם בחירה בריפוד שונה הייתה כרוכה בתופת מחיר, מה יעשה הקונה? יקבל פיצוי/שיפוי/זיכוי?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, zaf כתב:

ושוב - עידכון מחיר (עליה)   https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001378887

וכרגיל, מדובר על עלייה בכל העולם: https://www.foxbusiness.com/lifestyle/tesla-raises-model-s-and-x-prices-5000

מעבר לזה, לא מבין את החפירה הזו בשינויי המחירים שלהם. הם עושים את זה כל איזה חודש - לפעמים זה למעלה ולפעמים זה למטה. אגלה לך סוד, גם היבואנים ה"רגילים" מעדכנים את המחירים כמה וכמה פעמים בשנה, אבל על זה "שוכחים" לכתוב. נו שוין.

• אהבתי 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...