Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום הולדת 40 לאוסטין אלגרו - הבריטית הכושלת של כל הזמנים.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי כישלון התעשייה הבריטית קלארקסון עשה תוכנית ממש טובה, אפשר למצוא אותה ביו טיוב.

עם כל הכישלון של אוסטין (לדעתי,לפחות יש לה עיצוב לא רע...) טופ גיר עדיין שונאים יותר את המוריס מרינה שכנראה היתה גרועה יותר (מדהים שהיה יותר גרוע...).

תיקון העולם פרושו תיקון החינוך

מיני אוסטין HLE 83

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עם כל הכישלון של אוסטין (לדעתי,לפחות יש לה עיצוב לא רע...) טופ גיר עדיין שונאים יותר את המוריס מרינה שכנראה היתה גרועה יותר (מדהים שהיה יותר גרוע...).

המרינה היתה מכונית טובה יותר מהאלגרו, או לפחות גרועה פחות.

אמנם המרינה היתה מכוערת וחסרת חן יותר מהאלגרו, הישג מכובד לכל הדעות, אך בקבוצתה, משפחתיות בינוניות, שכללה את הפורד אסקורט, אופל אסקונה MK1 וווקסהול ויוה, מצבה היה טוב יותר.

לדעתי המרינה 1.3 לא נפלה מהאסקורט MK1 במאום, והיתה אף נעימה יותר לנסיעה ומרווחת יותר.

בשנת 80' פנו ראשי בריטיש ליילנד למעצב המהולל ג'יאוג'יארו האיטלקי, על מנת שזה יעניק למרינה מראה מודרני יותר, מאחר ובכל מקרה תוכננה לה מחליפה - המונטגו של אוסטין.

המרינה 80' נקראה מוריס איטל, והיתה נראית מעט טוב יותר.

ב 84' הוחלפה האיטל במונטגו, שלפחות עיצובית היתה מוצלחת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב השני של אבא שלי היה אוסטין אלגרו בצבע חציל. ( הרכב הראשון של אבא שלי היה nsu princ 1000. )

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כישלון התעשייה הבריטית קלארקסון עשה תוכנית ממש טובה, אפשר למצוא אותה ביו טיוב.

הצורה של המרינה, מהדלתות האחוריות וקדימה, היתה זהה לצורה של האלגרו, אלא שהיא יוצרה במפעל אחר. מענין שלמרות זאת המרינה היתה אלופת המכוניות המחלידות ואילו האלגרו היתה עמידה בפני חלודה (יחסית לתקופה).

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרינה היתה גירסת קופה נאה יותר למראה, והיה דגם בעל אוריינטצייה ספורטיבית שנקרא TC.

ל TC היה מנוע 1.8 מסדרה B, זהה לזה של ה MGB שסיפק 90 כ"ס.

כמעט כל המכוניות הללו הפכו לתורמות איברים עבור ה MGB.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיקוי כושל של אלפא סוד, חלוצת התצורה.

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פינה חמה בלב לאלגרו, שהיתה הרכב הראשון של הורי.

מודל 78' לבנה שהוחלפה באחת זהה לאחר תאונה קשה בה נרדם אבי על ההגה ונכנס בקיר לבנים. דווקא אז הוכיחה האלגרו המושמצת את עצמה ובמזל הוא יצא בפגיעות קלות בלבד...

מצד שני, שניים מהזכרונות הראשונים שלי הם תא נוסעים שמתמלא בעשן כשאמא שלי מנסה לקחת אותי לגן, ופציעה די כואבת כשניסיתי לבדוק מה קורה כשדוחפים אצבע למאוורר הקטן שהיה במכוניות של אז :lol:

אז נכון, האלגרו לא היתה פאר היצירה של תעשיית הרכב אז או בכלל, אבל מה שגורם לאנשים לשמר אותן, ורכבים עממים נוספים, הם הזכרונות הטובים ולאו דווקא האיכות האבסולוטית. חוץ מזה, לדעתי היא אפילו יפה משהו בגמלוניותה, אבל אולי זה רק אני...:wink:

יום אחד גם לי תהיה אוסטין אלגרו 1.3 שנת 78,

עם תא נוסעים אפוף עשן ומאורר שחותך אצבעות... :roflmao:

ורדה הוריאנט *כבר לא* מחכה לחלקים מברזיל... (הגיעו בשלום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרינה היתה גירסת קופה נאה יותר למראה, והיה דגם בעל אוריינטצייה ספורטיבית שנקרא TC.

ל TC היה מנוע 1.8 מסדרה B, זהה לזה של ה MGB שסיפק 90 כ"ס.

כמעט כל המכוניות הללו הפכו לתורמות איברים עבור ה MGB.

לא היו לה גם קשרים טורקיים (עם רכב זהה או מבוסס על שילדה זהה שיוצר בטורקיה )? נדמה לי שגם היה יבוא של רכב זה לארץ

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשריים הטורקיים היו של פורד.

התוצאה יובאה לישראל לזמן קצר ובמספרים נמוכים (וטוב שכך).

מדובר ביצירה מוטורית מפיברגלאס העונה לשם אוטוסאן....

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. באמת מעניין מי הכותב, אולי הוא ממשיך לכתוב כיום.

מן הסתם היה זה עורך ה"ירחון", מר קימלמן ז"ל, אשר כל מבחן דרכים שפרסם הסתיים בציונים טובים ומחמאות לרוב למכונית הנבחנת, גם אם היתה זו רום כרמל פרימיטיבית...

חן פרחי זכה לפגוש בילדותו את האיש והאגדה :wink:

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שבגרסאות מסוימות, מדובר ברכב נאה.

מחורבן, אבל נאה.

5856928467_9d2f2eb76c.jpg

לזכות הבריטים ייאמר שמסורת ארוכה הם לא נוטשים.

עד היום...הם ממשיכים לשאת בגאון את נס הרכב המחורבן ביותר שמתכננים/מייצרים בעולם..

עד היום?

מעט תעשיית הרכב שנשארה באנגליה היא מצוינת.

חן,

המזל הגדול של תעשיית הרכב היא שהם למדו מכל הטעויות של האלגרו ודאגו לתקן אותן במאסטרו...או שלא! :roll:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מדובר על פרק שטופ גיר עשו על התעשייה הבריטית? תוכל לכוון אותי לעונה/פרק הרלוונטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4121 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...